Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Darčeky pre mužov: Vianoce

Ak hľadáte funkčné a štýlové vianočné darčeky pre mužov, ste na správnom mieste. Vieme, ako veľmi sa v tomto období zídu dobré tipy na vianočné darčeky, keď sa týkajú ktoréhokoľvek dôležitého muža vo vašom živote. Pri vyberaní dokonalého darčeka to nemusí byť vždy len kravata a rukavice. Môžete byť neskutočne kreatívni a zároveň trefní. Máme pre vás tie správne vianočné inšpirácie, ktorými potešíte vášho manžela, priateľa, brata aj otca. S nami spravíte radosť každému mužovi, na ktorom vám záleží. Inšpirujte sa našimi nápadmi!

Zbavte sa dilemy, čo kúpiť pre muža na Vianoce

Je notoricky známe, že pre muža nie je úplne jednoduché vybrať ten správny vianočný darček. Je tu manžel, ktorý si už kúpil všetko, čo chce. Možno aj nerozhodný priateľ či snúbenec, ktorý nemá záľuby a sám nevie, čo by ocenil. Syn, ktorý je úplne zaneprázdnený a zabudol vám poslať svoj zoznam prianí. A napokon aj otec, ktorý vám bude tvrdiť, že je spokojný, pretože nič nepotrebuje, iba zdravie. Vianočné darčeky pre mužov dokážu byť skutočnou výzvou.

Máme riešenie, ako túto dilemu vyriešiť raz a navždy. Nápady na darčeky na jednom mieste vám pomôžu s výberom. Jediné, čo treba urobiť, je spojiť darček s tým správnym mužom.

6 tipov na vianočné darčeky pre mužov

Ešte pred samotným nakupovaním by ste si mali spraviť plán. Vianočné darčeky pre mužov môžu mať nevyčísliteľnú hodnotu, pretože ich kupujete z lásky. Avšak v konečnom dôsledku aj ten najmenší darček niečo stojí. Spravte si preto nielen ideový plán nápadov, ale aj finančný a časový plán. Bez rozpočtu sa ďalej nepohnete.

1. Darčeky z dreva

Možno váš muž, priateľ alebo brat ocení ručne robený darček, ktorý má v sebe nezameniteľný rukopis. A čo tak darček z dreva? Možno ste už počuli o drevených motýlikoch, ktoré sú stále populárne, drevených perách alebo dokonca aj drevených obalov na mobiné telefóny. Čo tak obraz s dreveným rámom alebo drevené dekorácie či doplnky do bytu? Drevo je prírodný materiál, ktorý bude mať vždy hodnotu. 

2. Darčeky pre kulinára

Potešte kulinárskeho nadšenca premysleným vianočným darčekom a darujete mu sadu prémiových grilovacích nástrojov, ktoré dodajú šmrnc na terase či v záhrade pri grilovaní. Zástera na varenie môže byť opäť dokonalým doplnkom pre muža, ktorý je hrdý na svoje kuchárske dobrodružstvá.

3. Obľúbená elektronika

Je všobecne známe, že muži sú technické typy a akékoľvek elektronické vychytávky ich potešia a nadchnú. Reproduktor s hodinami, budíkom a zároveň internetovým vyhľadávačom môže byť skvelým darčekom pre tých, ktorí radi počúvajú hudbu a zároveň prepájajú svoje zariadenia kvôli vyhľadávaniu informácií. A povedzme si to otvorene, muži milujú pravidelný a neustály prísun nových informácií. 

4. Užitočné outdoorové a cestovateľské vychytávky

Ak máte doma športového nadšenca a zároveň rád chodí do prírody, máte obrovské šťastie. Stačí sa pozrieť na to, čo používa na dennej báze a čo mu chýba. Počúvajte ho, keď sa chytá na výlet, o čom hovorí, s kým ide a čo plánuje. Na základe týchto informácií zistíte, čo všetko ku svojim koníčkom potrebuje. A pokiaľ si nie ste istí, môžete osloviť jeho najlepšieho kamaráta, brata alebo kolegu, s ktorým tieto aktivity robí, aby vám prezradil jeho želanie či túžbu. 

5. Vianočné darčeky pre vinárov

Potešte znalca vína elegantnou súpravou vínových pohárov a karafy na víno, ktorá zvýrazní chute jeho obľúbených vín a robí z každého nalievania zážitok, ktorý si vychutnáte spoločne.

6. Vianočné darčeky pre mužov: darujte zážitok

Ak je váš muž skutočne sebestačný a všetko, čo chce a potrebuje, si kúpi sám, darujte mu niečo nehmotné. Nemusí to byť práve výlet balónom, zoskok padákom alebo niečo adrenalínové. Môžete mu predplatiť napríklad ochutnávku drahých druhov whiskey alebo rumu, prípadne konzultáciu u dobrého someliéra. Ak je váš chlap milovníkom dobrej kávy, zaplaťte mu kurz u baristu alebo mu kúpte skutočne dobrý kávovar. 

7. Darujte Masterclass

Fantastický tip na darček na poslednú chvíľu! Možete mu darovať online kurz čohokoľvek od tých najlepších z celého sveta. Kategórie ako napríklad tvorivé písanie, kurz varenia, úspešný biznis alebo ako zvládnuť top dizajn, to všetko a môže naučiť od špičkových predstaviteľov z pohodlia domova. Zároveň mu dáte hodnotný a veľmi trefný darček, pretože viete, že sám by si ho nikdy nekúpil. 

8. Darček na želanie

Bojíte sa, že aj napriek našim skvelým odporúčaniam sa netrafíte? Spýtajte sa ho. Muži majú veľmi radi priamu komunikáciu, tak vám rozhodne nebudú mať problém povedať, čo si prajú a kde to kúpite. Možno len čakajú, kedy sa ich to opýtate. K tomu im samozrejme môžete kúpiť osobnú drobnosť, dobrú fľašu kvalitného vína, ale aj šál či čiapku z recesie, prípadne dobrú knižnú novinku.

Nápady na darčeky pre svojich blízkych

Tie najlepšie darčeky na Vianoce sú venované od srdca. Bez ohľadu na to, či ide o vianočné darčeky pre mužov, vianočné darčeky pre ženy alebo o vianočné darčeky pre deti, vždy je to o láske, pozornosti a všímavosti. Niekedy je jednoduché nájsť to pravé, inokedy nad tým musíte špekulovať dlhšie. Je dôležité, aby ste druhého poznali čo najlepšie a vedeli, ktorými aktuálnymi témami žije. Potom sa aj lepšie trafíte. 

Aký je vhodný darček pre mamu na Vianoce? Poraďte sa so súrodencami, otcom alebo inou najbližšou rodinou. Možno zároveň po rozhovore s rodinnými príslušníkmi nájdete aj správne darčeky na Vianoce pre teenagerov. Ak už nežijete v poločnej domácnosti, je ťažšie vybrať to pravé. Mamy však milujú kozmetiku, masáže, oblečenie, ale aj praktické doplnky či dekorácie do bytu. Skvelým darčekom môže byť aromatická sviečka alebo niečo milé na poličku. 

Najlepšie sa vianočné darčeky pre rodičov hľadajú spoločne. Spýtajte sa ich pri nejakej inej príležitosti a zistíte, že možno potrebujú novú kosačku na záhradu alebo by sa im hodil nový gril. 

TIP: Ak ste nenašli to pravé v našom zozname, pozrite si naše ďalšie skvelé nápady na darčeky pre mužov, ktoré vás inšpirujú pre rôzne udalosti.

Vianočné inšpirácie: ako zabaliť darčeky na Vianoce?

Ak ste už vybrali a kúpili tie najlepšie vianočné darčeky pre mužov, chýba už len posledná vec. Správne asi tušíte, že každý darček musí mať aj to správne balenie. Rovnako ako k vášmu domu vo sviatočnom období patrí aj vianočná výzdoba, darček by mal byť krásne zabalený. Máme pre vás užitočné rady a nápady, ako sa aj balenie darčekov stane obľúbenou činnosťou a nie iba povinnou jazdou.

Zabaľte to minimalisticky. Muži síce milujú prekvapenia, ale na prezdobené darčekové balenia si rozhodne nepotrpia. Môžete použiť buď klasický vianočný papier alebo recyklovať staré krabice a tie ozdobiť. Možno len nájdite spôsob, aby nebolo hneď jasné, čo je vo vnútri. Čokoľvek, čo darujete z lásky, bude skvelým darčekom. Pokiaľ sm vám však pomohli s výberom, je to skvelým zadosťučinením aj pre nás. 


Pre viac inšpirácií sa pozrite na našu klubovú stránku Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!