Vianočné prekvapenie pre mamu

Zima je v plnom prúde, Vianoce sú stále bližšie a bližšie, čarovná sviatočná atmosféra sa zintenzívňuje… máte už nachystané darčeky? Ako ste si tento rok poradili s prekvapením pre rodičov? Ak hľadáte nejaký darček pre mamu na Vianoce, ste tu na správnom mieste – pripravili sme pre vás niekoľko skvelých tipov, ktorým sa určite poteší každá maminka, aj keď – ako to určite všetci dobre poznáme – už všetko má a nič nepotrebuje. Nájdete tu aj najhorúcejšie vianočné trendy, ktorými budete môcť štýlovo doplniť váš interiér, alebo sa nimi inšpirovať pre ďalšie darčeky na Vianoce!

Darček pre mamu na Vianoce: ako nakupovať efektívne

Napriek tomu, že Vianoce by mali byť sviatkami pokoja a radosti, sa veľakrát dostaneme do zhonu, pretože si príliš veľa vecí necháme na poslednú chvíľu. Nakupovanie darčekov k tomu už tiež tradične patrí. Ako by sa ale táto aktivita dala zvládnuť bez zhonu?

Nakupovanie v predstihu

Mnohí z nás majú skvelé nápady na darčeky, práve keď sú v časovej tiesni. Chcete sa však vyhnúť preplneným obchodom? Skúste si dať pripomienku, aby ste ich návštevu uskutočnili už na začiatku decembra alebo ešte skôr. To už nehovoríme o online nakupovaní, kde je potrebné počítať s niekedy dlhšou dobou doručenia predovšetkým zo zahraničných obchodov.

Skvelé tipy a nápady vždy po ruke

Ak na tipy na vianočné darčeky potrebujete viac času, určite sa oplatí mať po ruke niečo, kam si náhodné nápady budete môcť zapísať, aby ste na ne neskôr nezabudli. To vlastne býva ten najväčší problém – nápad už možno aj kedysi bol, len si naň do Vianoc nie a nie spomenúť. Postačí k tomu mobil alebo zápisník, ktorý budete mať vždy v kabelke. Ďalšou skvelou výhodou je, že takéto nápady na darčeky pre ženy a mužov sa vám zídu počas celého roka! Ak ich nevyužijete na Vianoce, môžu sa vám zísť napríklad na darček pre mamu k narodeninám či darček k MDŽ alebo darček na Deň otcov.

Darček pre mamu na Vianoce? My vám poradíme!

Nájsť nejaké pekné vianočné darčeky pre rodičov, ktorým by sa srdečne potešili, býva niekedy naozaj náročné. Ale určite nie nemožné! Pripravili sme pre vás niekoľko rád, vďaka ktorým budete mať ihneď zopár tipov na milý darček pre mamu na Vianoce. Rozdelili sme ich do niekoľkých kategórií podľa toho, aký typ osoby vaša maminka môže byť.

 • Romantička – takúto ženu určite poteší štýlová váza, do ktorej si bude môcť naaranžovať kvety, alebo vonná sviečka v prekrásnom svietniku či lampáši. Ak sa nájde ešte voľné miesto na stene, súprava menších obrazov alebo nástenná grafika s romantickým motívom budú tiež skvelou voľbou.
 • Cestovateľka – má vaša mama rada výlety a cestovanie? Skúste doplniť jej výbavu o praktickú tašku, kufrík alebo organizér pre ešte jednoduchšie potulky. Určite sa poteší aj nástennému či stojacemu fotorámiku s fotkami z jej dobrodružstiev.
 • Knihomolka – pre milovníčky literatúry je kniha vždy nádherným darčekom. Bude ešte osobnejší, ak do nej vytvoríte vlastnú záložku. Má vaša mama doma knižnicu alebo police s knihami? Skúste jej zbierku doplniť o pútavé a praktické zarážky na knihy. Nezabudnite ani na mäkučký, hrejivý pléd alebo deku, do ktorej sa bude môcť zababušiť pri večernom čítaní.
 • Domáca žienka – pre takýto typ maminy sa skvele osvedčia doplnky do bytu, ako napríklad textílie do kuchyne – obrus, behúň, originálne prestieranie, či šálka na kávu a čaj v prekrásnom prevedení. A čo tak nádherný prehoz cez posteľ pre skrášlenie rodičovskej spálne?

Darček pre mamu na Vianoce? Nie je to vôbec zložité!

 • Elegantná kráska – okrem štýlových doplnkov oblečenia ako šál, šatka, rukavice sa určite poteší aj ligotavým náušniciam či náramku. Ak jej z podobných doplnkov nič nechýba, organizér, škatuľka alebo taštička na odkladanie týchto drobností vždy padne vhod – bude to praktický a štýlový darček pre mamu na Vianoce.
 • Milovníčka pohybu – maminky, ktoré rady trávia čas aktívnym pohybom, sa určite potešia športovým doplnkom, funkčnému oblečeniu ako aj dizajnovej fľaši na vodu či termohrnčeku. A čo tak štýlová, praktická taška cez rameno či ruksak, ktoré si budú môcť zobrať na každú prechádzku?
 • Skvostná kuchárka či pekárka – okrem množstva kuchynských doplnkov v originálnom a veľakrát vtipnom prevedení sa mama-kulinárka určite zaraduje nad pekným podnosom, servírovacím tanierom alebo celou súpravou, či organizérom na kuchynské drobnosti.
 • Záhradníčka – milovníčky rastlín a záhradky sa vždy potešia nádhernému obalu na kvetináč, kvetináču či štýlovej dekorácii do exteriéru. Rukavice alebo zástera s pekným vzorom na prácu v záhradke budú praktickým a zároveň milým doplnkom.
 • Kreatívna umelkyňa – okrem rôznych kreatívnych súprav pre vlastnoručné zhotovenie diela sa takýto typ maminky určite poteší knihe s jej umeleckým zameraním, rámu na vlastný obraz alebo nádhernej nástennej grafike zodpovedajúcej jej vkusu.

TIP: Veľmi milým doplnkom ku vášmu darčeku môže byť aj drobnosť ako štýlové moderné vianočné ozdoby na stromček alebo pekný svietnik so zimným motívom, ktorý vaša maminka bude môcť doma hneď vystaviť na obdiv!

Vianoce 2021 trendy: čo je IN tento rok?

Čo si pre nás nachystal tento rok a s ním spojené Vianoce 2021 trendy? Aj v nich sa odrazila celosvetová ekologická kríza spojená s pandémiou, ale určite im neubrala na čare a kráse. Do akých aranžovaní sa teda uberá tohtoročná vianočná výzdoba?

 1. aranžovanie s environmentalistickým posolstvom – vo farbách zeme ako tmavozelená, hnedá, oranžová, žltá, sivá spolu s ozdobami z prírodných materiálov.
 2. tradičné vianočné aranžovanie s farbami ako červená, zelená farba, zlatá, strieborná, ktoré sú aj naďalej nesmierne populárne.
 3. pestrofarebné aranžovanie s hravými pastelovými farbami a vtipnými, netradičnými ozdobami, ktoré môže aj reprezentovať postoj k spoločenskému dianiu.
 4. honosné, elegantné aranžovanie v kráľovskej modrej v opulentnom šate.

Vianočné inšpirácie pre tento rok sa prezentujú v skutočne pestrej farebnej palete a s rôznymi posolstvami. Ktoré z nich čarovne vyzdobí váš domov?

Vymysleli ste už nejaký pekný darček pre mamu na Vianoce? Dúfame, že vám to s našimi tipmi šlo o to ľahšie! Ak ich potrebujete ešte viac a aj na iné príležitosti, pozrite sa na naše nápady na darčeky – určite vám tam niečo padne do oka! Pre štýlové odprezentovanie vašich prekvapení pre najbližších nezabudnite ani na balenie darčekov, ktoré znásobí nedočkavosť a radosť obdarovaných. Pozrite si naše video, ktoré vám ukáže ako krásne a štýlovo skrášliť darčekové balenie na Vianoce. V prípade, že hľadáte inšpiráciu aj pre iné oblasti v domácnosti, objavte naše všestranné rady a nápady.

Vychutnajte si sviatky plné radosti a bezstarostnosti a prichystajte si darček pre mamu na Vianoce včas! Určite sa vám popri týchto nápadoch zapáči niečo aj pre ostatných členov vašej rodiny. Využite bezplatnú registráciu na Westwing a nepremeškajte tak žiadnu z našich exkluzívnych ponúk, vďaka ktorým budú vaše Vianoce a domov ešte krajšie!