Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
ružové prestieranie na oslavu narodenín

Aj vás alebo niekoho z vašich blízkych čoskoro čaká oslava narodenín? Chceli by ste ju spraviť naozaj nezabudnuteľnou? Či už sa rozhodnete ju zorganizovať doma, v reštaurácii alebo na nejakom inom mieste, pripravili sme pre vás tipy a nápady, vďaka, ktorým budú všetci zúčastnení na tento deň ešte dlho s radosťou spomínať. A to už nehovoríme o samotnej oslávenkymi či oslávencovi! Na čo by ste teda pri plánovaní nemali zabudnúť? Ako zariadiť skvelú výzdobu domácnosti? Poďme spolu rozprúdiť nadšenie z príprav už teraz!

Ako zorganizovať oslavu narodenín u vás doma: krok za krokom 

Aj keď sa nájdu takí, ktorí pri slove “narodeniny” krútia očami a najradšej by tento deň úplne vymazali z kalendára, je to určite udalosť, ktorá si zaslúži aspoň nejakú oslavu! Či už to bude súkromne doma vo dvojici, romantická večera v reštaurácii, záhradná párty v kruhu priateľov alebo nejaké iné jedinečné miesto – každá oslava narodenín môže byť naozaj úžasná.

Návrhy na užitočné barové doplnky, ktoré sa vám zídu na vašu párty

Chystáte sa roztočiť narodeninovú párty priamo u vás doma? Či už to bude skutočne veľká oslava alebo si pozvete len pár hostí, nasledovné kroky vám určite pomôžu pri jej organizovaní a hlavne zaručia, že sa budete môcť poriadne zabaviť aj vy!

 1. Štýl a téma

  Veľmi populárne a zábavné je zadať vašej oslave štýl či tému, v ktorom sa bude niesť spolu s pozvanými hosťami. Zladená výzdoba, oblečenie či kostýmy účastníkov a rôzne detaily, ktoré vybraný štýl vtipne doplnia, spravia z oslavy skutočný zážitok a výnimočný deň.
 2. Zoznam hostí

  Celé plánovanie oslavy sa podstatne zjednoduší, keď sa uistite, koľkých hostí budete mať, aby sa pohodlne vošli do vašej domácnosti. Vďaka tomu budete vedieť s prehľadom zabezpečiť dostatok jedla, nápojov a vybavenia, ako aj miest na sedenie.
 3. Pozvánky

  Originálne pozvánky na oslavu potešia všetkých hostí a milo ich naladia na slávnostnú nôtu. Pri väčších oslavách, na ktorých sa stretnú aj ľudia, ktorí sa vzájomne nepoznajú, sa určite oplatí pripraviť aj menovky na oslavu na pripnutie – hostia sa aspoň nebudú musieť trápiť so zapamätaním si všetkých nových mien a budú sa môcť venovať zábave s vami. Nezabudnite v pozvánke uviesť štýl vašej oslavy, aby sa všetci vedeli pripraviť.
 4. Výzdoba

  Keď už sa rozhodnete v akom duchu sa bude niesť vaša oslava, môžete sa vervou pustiť do výzdoby vášho príbytku a hľadania dekorácií! Veľmi populárny je vintage štýl a móda 20. rokov, dynamický štýl jungle s pestrými zvieracími a rastlinnými vzormi alebo vzletný štýl boho v pútavom prepojení s prírodou. Pre ktorý ste sa rozhodli vy?
 5. Pochúťky na zahryznutie

  Ako si počas vlastnej oslavy nerobiť starosti s občerstvením a sledovaním času pre podávanie jedla? Máte sa predsa bezstarostne zabávať, však? Riešenie je jednoduché – na stolíky v obývačke, stôl v kuchyni, či barový pult pripravte malé pochúťky na zahryznutie, ktorými sa bude môcť každý kedykoľvek ponúknuť. Budú to mini švédske stoly po celom príbytku! Pre viac inšpirácii odporúčame menu na oslavu.
 6. Nápoje

  Podobne ako s jedlom, aj nápoje sa oplatí mať nachystané tak, aby sa hostia mohli obslúžiť sami. Výborne sa osvedčí dávkovač nápojov alebo veľká misa s naberačkou. Nezabudnite aj na dostatočný počet pohárov – či už recyklovateľné papierové alebo štýlové, viacfarebné sklenené poháre, ktoré si vďaka odlišným farbám nikto nepopletie. Pivo, víno, šampanské alebo sangria sa z nich určite budú chutne popíjať!
 7. Hudba

  Menujte sa za hlavného DJa večera a pripravte si playlist s pesničkami, ktoré doplnia celý štýl vašej oslavy. Na rozbiehanie oslavy to môže byť nejaká pomalšia hudba ako podmaz a neskôr večer už neodolateľné, energickejšie skladby, ktoré všetkých roztancujú!

TIP: Ak hľadáte poháre na víno či sekt, pozrite sa na našu ponuku štýlových krištaľových pohárov vo Westwing. Stačí si kliknúť tu: krištáľové poháre!


oslava narodenín s pirateľmi

Tipy a nápady na oslavu mimo domova 

Nechce sa vám organizovať oslavu doma? A čo tak stráviť tento veľký deň trochu alternatívnejšie? Máme pre vás hneď niekoľko tipov a nápadov!

 • Dámska jazda a wellness – doprajte si relax a vyberte sa s vašimi kamarátkami do wellnessu! Takto oddychovo strávený čas si potom zaslúži nejakú chutnú večeru v reštaurácii. Pravdaže to nemusí byť len výhradne dámska jazda – možno by sa radi pridali aj páni.
 • Escape room alebo laser game – so skupinkou kamarátov sú takéto hry skvelým spôsobom ako vzrušujúco osláviť akýkoľvek sviatok a to neobmedzene počas celého roka!
 • Výlet na horskú chatu a turistika na Slovensku– na Slovensku je takýchto možností neúrekom! Po krásnej túre v horách bude jedlo a nápoje na nejakej peknej horskej chate skvelou oslavou tohto výnimočného dňa! A čo tak tam aj prespať, aby ste si mohli naplno užiť večer?
 • Grilovačka v záhrade – či už u vás doma alebo na nejakej chate, takáto oslava narodenín na čerstvom vzduchu je vždy dobrý nápad! Všade budú rozvoniavať grilované dobroty, hostia si môžu čapovať pivo zo súdka a dokonca bude možno priestor pre outdoorové hry s loptou alebo frisbee. Už len vystihnúť dobré počasie!
 • Návšteva pivárne alebo vinárne – výborný nápad pre všetkých fajnšmekrov! Bude to lahodná degustácia pivka či vínka v kombinácii so skvelým jedlom a predovšetkým v spoločnosti ľudí, ktorých máte naozaj radi!

TIP: Ak plánujete oslavu vonku v parku alebo pri vode, pozrite sa na naše inšpiratívne video, ako si pripraviť doplnky na vašu oslavu.

Westwing tipy na narodeninovú výzdobu

A konečne prišiel čas na výzdobu a zábavu s ňou spojenú! Domácnosť v slávnostnom šate by mala očariť každého pozvaného hosťa! Ako však dosiahnuť tento efekt?

 • Všetko začína už od vchodových dverí, a ak máte dom, myslite aj na záhradu.
 • Balóny okolo dverí a svetielka budú všetkých štýlovo navigovať. Nejaká vtipná ceduľka určite každého pobaví.
 • Do vstupnej chodby, kuchyne a obývačky zaveste farebné girlandy a lampáše – všetko pravdaže zladené podľa štýlu, ktorý ste si zvolili.
 • A čo tak ďalšie svetielka na okná? Určite dodajú vašej oslave tú správnu iskru!
 • Nezabudnite spraviť v obývačke dostatok voľného priestoru pre vašich hostí a prípadné tancovanie.
 • Jedlo a nápoje pripravte v kuchyni a stolíkoch popri stenách. A vaša párty sa môže rozbehnúť na plné obrátky!

Len raz za rok môžeme osláviť narodeniny – prečo by sme takúto skvelú príležitosť nevyužili? Spravte vašu oslavu skutočne výnimočnou a naplno si užite zábavu v kruhu vašich milovaných osôb! Ak vás čaká nejaká iná oslava a neviete si poradiť s výberom pekného prekvapenia, pozrite sa na naše nápady na darčeky pre:

Krásna oslava narodenín by nikdy nemala chýbať – spravte aj tú vašu štýlovou a nezabudnuteľnou. Vyzdobte vašu domácnosť a pripravte skvelé občerstvenie a zábavu pre hostí pre tento veľký deň. Využite pritom ponuku na našej klubovej stránke Westwing, aby ste ani počas oslnivej párty nepremeškali naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!