Záhrada
Záhrada

Záhrada

Osloboďte záhradu od buriny a premeňte ju v súkromnú oázu pokoja a pohody. Je jedno či máte za domom hektár zelene alebo pár metrov štvorcových. V obidvoch prípadoch sa dajú robiť veľké veci.

Nie ste si istí, kde začať? Máme pre vás pripravené geniálne tipy na záhradné štýlové zariadenie a dekorácie, ktoré dajú aj malému priestoru veľkolepý štýl. U nás získate tie najzaujímavejšie záhradné štýly a nápady, ktoré vám pomôžu navrhnúť záhradu, terasu alebo aj menší balkón v paneláku.

Balkón a terasa

Súkromný vonkajší priestor je snom väčšiny ľudí žijúcich v mestských bytoch – aj keď je to len malý balkón. Bez ohľadu na to, aký malý je, váš balkón má dostatok potenciálu na krásny dizajn. Hľadáte tie správne doplnky na terasu alebo inšpirácie na balkón a hlavne ako si zariadiť malý balkón? U nás ste tu správne.

Poradíme vám nielen ako zatepliť balkón, poskytneme vám ale aj tipy na zatienenie terasy, ale aj aké kvety na balkón si vybrať, aby ten váš vyzeral krajší ako má váš sused. 

Nápady do záhrady

Či už máte veľkú záhradu alebo malý dvorček, môžeme vám pomôcť zmeniť to, čo máte, na ideálne miesto na relaxáciu a zábavu po celý rok.

Plánovanie záhrady a návrh záhrady sú dôležitými krokmi k tej krásnej a upravenej záhrade. Preto vám prinášame tie najpraktickejšie tipy do záhrady, s ktorými bude úprava záhrady jednoduchá. 

Zimná záhrada

Zimná záhrada dodá vášmu bývaniu nevídaný šmrnc a niekoľko ďalších výhod, ktoré oceníte. Ktoré to sú a ako si ju zariadiť tak, aby ste priestor, ktorý ponúka, využili na maximum? My vám radi poradíme, čo by v nej nemalo chýbať.

Moderné záhrady a predzáhradka

Rovnako ako interiéry, aj záhrady podliehajú trendom. Moderné záhrady sú charakteristické triezvosťou vo využívaní farieb a dôraz kladú na kvalitné a trvácne materiály. Predzáhradka by mala robiť čo najlepšiu vizitku a taktiež by mala byť prispôsobená štýlu vášho domu.

Okrasná záhrada

Anglické záhrady

Japonská záhrada

Vidiecke záhrady

Vertikálna záhrada

Zeleninová záhrada

Radi pestujete svoju zeleninu a ovocie, alebo ste len úplným začiatočníkom? Nenechajte si ujsť naše rady ako na pestovanie zeleniny či ovocia vo vašej záhrade alebo doma na balkóne.

Prinášame vám tie najlepšie tipy ako na pestovanie paradajok, pestovanie uhoriek, pestovanie papriky, pestovanie jahôd alebo pestovanie hrozna v záhrade. Taktiež ak si plánujete zasadiť nové rastliny, alebo kvety do záhrady, pozrite si naše rady a nápady ako na sadenie zemiakov, sadenie stromov, vrúbľovanie a ako si s tým poradiť. 

Údržba záhrady

Údržba záhrady, terasy a balkónu je veľmi dôležitá pre konečný efekt z výsadby. Starostlivosť o záhradu je totiž komplexná a najmä by mala byť pravidelná. Poradíme vám na čo pri údržbe myslieť a ako na starostlivosť v určitých častiach vašej záhrady.

Úprava záhrady okolo domu

Kosenie trávy

Kedy strihať tuje

Zavlažovanie

Ako kompostovať

Strihanie stromov

Strihanie ríbezlí

Strihanie hrozna

Ako zistiť ph pôdy

Zaregistrujte sa na Westwing a nechajte sa inšpirovať tým, čo sme pre vás pripravili! Nájdete tam tematické kampane s nápadmi na usporiadanie záhrady a články, ktoré skrášlia nielen váš domov, ale aj záhradu alebo terasu!

ZáhradaZeleninová záhrada

Je aj vašim snom si založiť zeleninovú záhradu? Či už máte malú alebo veľkú záhradu, poradíme vám ako na správnu tvorbu, usporiadanie a starostlivosť zeleninovej záhrady.