Zeleninová záhrada

Máte doma záhradu a chcete si vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu? Vytvorenie zeleninovej záhrady nie je až tak náročné. Ak patríte medzi začiatočníkov v pestovaní zeleniny, určite sa vám zídu nasledujúce rady. Začať od nuly nie je síce ľahké, ale určite sa to oplatí. My vám poradíme ako na vytvorenie vysnívanej zeleninovej či ovocnej záhrady.

Zeleninová záhrada je záhrada, ktorá slúži na pestovanie zeleniny a iných rastlín užitočných pre ľudskú spotrebu, na rozdiel od kvetinovej záhrady slúžiacej na estetické účely. So zhoršujúcimi sa ekonomickými podmienkami a zvýšeným záujmom o ekologický a udržateľný život sa veľa ľudí uchyľuje k pestovaniu ako doplnku stravy pre svoju rodinu. Poďme sa preto pozrieť na skvelé rady a nápady ako si vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu.

Pestovanie zeleniny a ovocia

Zeleninová záhrada nie je len o pestovaní zeleniny, ale aj o pestovaní ovocia. Zelenina a ovocie sa vracajú na záhrady. Nie je nad domácu a čerstvú, vypestovanú bez chémie, zato s láskou. A význam domácich vitamínov dnes možno ešte stúpne. Čo ľahko zvládne aj začiatočník? Radi vám poradíme.

Zeleninová záhrada a bylinková záhrada

Prvé jarné kvety sa v prírode i v záhradkách pomaly objavujú. To je jasný signál, že je najvyšší čas na plánovanie zeleninovej záhradky.  Zeleninová záhrada a celkovo pestovanie zeleniny či byliniek nemusí byť náročné, pozrite sa s nami na naše tipy a inšpirácie.

Pestovanie paradajok a pestovanie papriky

Pestovanie papriky a taktiež pestovanie paradajok nie je žiadna veda, my vám poradíme, ako sa o ne starať, aké odrody sú vhodné na pestovanie a ako predchádzať ochoreniam, ktoré túto zeleninu postihujú.

Sadenie cibule a sadenie cesnaku

Táto obľúbená zelenina je bežnou súčasťou našich v našej kuchyni. Chcete si ju zasadiť sami? Ukážeme vám ako na správne sadenie cibule a sadenie cesnaku

Sadenie zemiakov

Máte aj vy veľkú záhradu a zeleninová záhrada je vašim snom? Tomu, aby sa dostala na tanier, však predchádza správny spôsob sadenia. Viete, ako zasadiť zemiaky správne a ako sa o ne starať? Nemajte obavy, poradíme vám.

Pestovanie uhoriek

Pestovanie uhoriek je bežnou záležitosťou skúsených zahradkárov, ale vieme, že veľa z vás ste len začiatočníkmi. Aj v tomot prípade vám poradíme ako na pestovanie uhoriek jednoducho, aby ste si aj vy mohli užiť chuť tejto chrumkavej zeleniny priamo z vašej záhrady.

Pestovanie čučoriedok a pestovanie jahôd

Pestovanie čučoriedok takisto ako aj pestovanie jahôd často odrádza mnohých zahradkárov. Samotné pestovanie a aj sadenie tohto chutného ovocia je nenáročné, majú však špecifické nároky na pôdu a stanovište. My vás ale presvedčíme, že dopestovať bohatú úrodu čučoriedok a jahôd nemusí byť vôbec náročné.

Pestovanie hrozna v záhrade

Mnohokrát sa hovorí, že hrozno môžu pestovať iba vinice. Nie je to všsak pravda. Pestovanie hrozna v záhrade môže robiť ktokoľvek so správnou klímou a správnym typom pôdy. Pozrite sa, ako pestovať hrozno v záhrade u nás vo Westwing.

Pestovanie levandule

K začiatku leta patrí aj krásne voňajúca levanduľa. Existuje mnoho druhov levandule, ale veríme, že vás aj zaujíma ako sa na pestovanie levandule a ako sa o ňu starať. Prečítajte si naše rady a nápady aj o pestovaní tejto krásnej rastliny.

Aloe vera pestovanie

O aloe vera je čoraz väčší záujem. Aloe vera pestovanie nie je síce náročné, ale je potreba dodržiavať určité pravidlá. Tie vám prezradíme v našom článku ako pestovať aloe vera.

Mäta pestovanie

Je bylinková záhrada tiež vašou vášňou? Ak si chcete začať pestovať svoju vlastnú bylinkovú záhradku, začnite s mätou, pretože jej pestovanie je úplne jednoduché.

Bazalka pestovanie

Ak máte radi taliansku kuchyňu, bez čerstvej bazalky to nejde! Preto vám poradíme ako na pestovanie tejto chutnej bylinky.

Pestovanie zázvoru

Zázvor je veľmi prospešný zdraviu a veľa z vás ho chce pestovať doma. Ako na pestovanie zázvoru vám poradíme aj my. Prečítajte si tipy ako jednoducho vypestovať zázvor.

Rukola pestovanie

Rukola je nenáročná a zdravá rastlina, ktorú si môžete zasadiť a vypestovať aj doma na záhrade alebo v kvetináči. Prečítajte si postup, ako jednoducho na pestovanie rukoly.

Sadenie stromov

Máte miesto v záhrade na sadenie stromov? Ideálnym obdobím na sadenie ovocných stromčekov je október a začiatok novembra, ako presne postupovať pri sadení stromov vám poradíme my vo Westwing.