Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zeleninová záhrada

Máte doma záhradu a chcete si vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu? Vytvorenie zeleninovej záhrady nie je až tak náročné. Ak patríte medzi začiatočníkov v pestovaní zeleniny, určite sa vám zídu nasledujúce rady. Začať od nuly nie je síce ľahké, ale určite sa to oplatí. My vám poradíme ako na vytvorenie vysnívanej zeleninovej či ovocnej záhrady.

Fazuľa: sadenie a pestovanie

5 jednoduchých tipov na sadenie fazule vo vašej záhradke

odber mrkvy zo záhrady

4 jednoduché postupy ako na sadenie mrkvy

ober cibuľky zo záhrady

Obľúbená cibuľka na sadenie: ako si ju zasadiť

Cuketa v kuchyni

Pestovanie cukety: 4 kroky, ako ju vypestovať u vás doma

Melón v lete

Pestovanie melónov vo vlastnej záhradke: ako na to?

Vlastne dopestované avokádo

Ako pestovať avokádo: 4 jednoduché spôsoby

Bataty v záhrade

7 krokov ako pestovať bataty: praktický postup

viazanička rukoly

Pestovanie rukoly: čo tak si ju vypestovať doma?

Zázvor v kuchyni

Pestovanie zázvoru: ako ho vypestovať doma?

Ukážeme vám ako na jednoduché pestovanie čučoriedok

Ukážeme vám ako na jednoduché pestovanie čučoriedok

pestovanie hrozna v záhrade

Pestovanie hrozna v záhrade pre začiatočníkov

Pestovanie mäty v interiéri

Mäta pestovanie: 10 tipov na pestovanie doma v kvetináči

Pestovanie aloe vera v záhrade

Aloe vera pestovanie: čo robiť, aby sa jej u vás darilo?

Levanduľa vo váze

Správne pestovanie levandule: poradíme vám!

Pestovanie jahôd v záhrade

Pestovanie jahôd: 5 jednoduchých krokov

Pestovanie papriky: všetko, čo potrebujete vedieť

Pestovanie papriky: 4 základné fakty o pestovaní papriky

zaváranie uhoriek

Pestovanie uhoriek: 13 tipov, ako na to

Sadenie cibule: tipy a rady, kedy a ako sadiť cibuľu

Sadenie cibule: tipy a rady, kedy a ako sadiť cibuľu

Pestovanie paradajok - kompletný sprievodca

Pestovanie paradajok - kompletný sprievodca

Ako pestovať zeleninu

Pestovanie zeleniny: 6 tipov ako pestovať zeleninu

zelené bylinky v kvetináčoch

Bylinková záhrada: pestovanie byliniek doma či na balkóne

Zeleninová záhrada je záhrada, ktorá slúži na pestovanie zeleniny a iných rastlín užitočných pre ľudskú spotrebu, na rozdiel od kvetinovej záhrady slúžiacej na estetické účely. So zhoršujúcimi sa ekonomickými podmienkami a zvýšeným záujmom o ekologický a udržateľný život sa veľa ľudí uchyľuje k pestovaniu ako doplnku stravy pre svoju rodinu. Poďme sa preto pozrieť na skvelé rady a nápady ako si vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu.

Pestovanie zeleniny a ovocia

Zeleninová záhrada nie je len o pestovaní zeleniny, ale aj o pestovaní ovocia. Zelenina a ovocie sa vracajú na záhrady. Nie je nad domácu a čerstvú, vypestovanú bez chémie, zato s láskou. A význam domácich vitamínov dnes možno ešte stúpne. Čo ľahko zvládne aj začiatočník? Radi vám poradíme.

Zeleninová záhrada a bylinková záhrada

Prvé jarné kvety sa v prírode i v záhradkách pomaly objavujú. To je jasný signál, že je najvyšší čas na plánovanie zeleninovej záhradky.  Zeleninová záhrada a celkovo pestovanie zeleniny či byliniek nemusí byť náročné, pozrite sa s nami na naše tipy a inšpirácie.

Pestovanie paradajok a pestovanie papriky

Pestovanie papriky a taktiež pestovanie paradajok nie je žiadna veda, my vám poradíme, ako sa o ne starať, aké odrody sú vhodné na pestovanie a ako predchádzať ochoreniam, ktoré túto zeleninu postihujú.

Sadenie cibule a sadenie cesnaku

Táto obľúbená zelenina je bežnou súčasťou našich v našej kuchyni. Chcete si ju zasadiť sami? Ukážeme vám ako na správne sadenie cibule a sadenie cesnaku.

Sadenie zemiakov

Máte aj vy veľkú záhradu a zeleninová záhrada je vašim snom? Tomu, aby sa dostala na tanier, však predchádza správny spôsob sadenia. Viete, ako zasadiť zemiaky správne a ako sa o ne starať? Nemajte obavy, poradíme vám.

Pestovanie uhoriek

Pestovanie uhoriek je bežnou záležitosťou skúsených zahradkárov, ale vieme, že veľa z vás ste len začiatočníkmi. Aj v tomot prípade vám poradíme ako na pestovanie uhoriek jednoducho, aby ste si aj vy mohli užiť chuť tejto chrumkavej zeleniny priamo z vašej záhrady.

Pestovanie čučoriedok a pestovanie jahôd

Pestovanie čučoriedok takisto ako aj pestovanie jahôd často odrádza mnohých zahradkárov. Samotné pestovanie a aj sadenie tohto chutného ovocia je nenáročné, majú však špecifické nároky na pôdu a stanovište. My vás ale presvedčíme, že dopestovať bohatú úrodu čučoriedok a jahôd nemusí byť vôbec náročné.

Pestovanie hrozna v záhrade

Mnohokrát sa hovorí, že hrozno môžu pestovať iba vinice. Nie je to všsak pravda. Pestovanie hrozna v záhrade môže robiť ktokoľvek so správnou klímou a správnym typom pôdy. Pozrite sa, ako pestovať hrozno v záhrade u nás vo Westwing.

Pestovanie levandule

K začiatku leta patrí aj krásne voňajúca levanduľa. Existuje mnoho druhov levandule, ale veríme, že vás aj zaujíma ako sa na pestovanie levandule a ako sa o ňu starať. Prečítajte si naše rady a nápady aj o pestovaní tejto krásnej rastliny.

Aloe vera pestovanie

O aloe vera je čoraz väčší záujem. Aloe vera pestovanie nie je síce náročné, ale je potreba dodržiavať určité pravidlá. Tie vám prezradíme v našom článku ako pestovať aloe vera.

Mäta pestovanie

Je bylinková záhrada tiež vašou vášňou? Ak si chcete začať pestovať svoju vlastnú bylinkovú záhradku, začnite s mätou, pretože jej pestovanie je úplne jednoduché.

Bazalka pestovanie

Ak máte radi taliansku kuchyňu, bez čerstvej bazalky to nejde! Preto vám poradíme ako na pestovanie tejto chutnej bylinky.

Pestovanie zázvoru

Zázvor je veľmi prospešný zdraviu a veľa z vás ho chce pestovať doma. Ako na pestovanie zázvoru vám poradíme aj my. Prečítajte si tipy ako jednoducho vypestovať zázvor.

Rukola pestovanie

Rukola je nenáročná a zdravá rastlina, ktorú si môžete zasadiť a vypestovať aj doma na záhrade alebo v kvetináči. Prečítajte si postup, ako jednoducho na pestovanie rukoly.

Sadenie stromov

Máte miesto v záhrade na sadenie stromov? Ideálnym obdobím na sadenie ovocných stromčekov je október a začiatok novembra, ako presne postupovať pri sadení stromov vám poradíme my vo Westwing.

Sadenie mrkvy

Každá zeleninová záhrada by mala mať okrem základnej zeleniny aj mrkvu. Sadenie mrkvynie je náročné, nepotrebuje skleník alebo priesady, mrkva sa seje priamo do pôdy v záhrade, kde ste zopár rokov nepestovali žiadnu koreňovú zeleninu. Pozrite sa s nami na detaily ako pestovať mrkvu v záhrade.

Sadenie fazule

Sadenie fazule je jednoduché, pretože sa dá pestovať v rôznych druhoch pôdy. Fazuľa sa dá pestovať nielen v záhrade, ale aj u vás doma v kvetináči. Aký je presný postup sadenia fazule vám ukážeme v tomoto článku: sadenie fazule.

Pestovanie melónov

Aj vy sa tešíte na leto kedy si budete môcť posedieť na terase či vlastnej záhrade a zahryznúť do chutného melónu? Ak máte väčšiu záhradu a plánujte pestovať niečo nové, prečo nie melóny? Chce to síce trošku trpezlivosti, no so správnym postupom a prípravou zvládnete pestovanie melónov určite aj vy.

Pestovanie cukety

Cuketa je obľúbená zelenina a tak jej pestovanie je čoraz bežnejšie. Pestovanie cukety nie je zložité, hlavne treba vedieť presný postup. Pripravili sme pre vás rady a tipy, ako na pestovanie cukety vo vašej záhradke.

Pestovanie černíc

Pestovanie černíc je na Slovensku celkom bežné a tiež nič náročné. Černice majú rady slnko, mierne kyslú pôdu a hlinito-piesčitú podu. Ako na pestovanie černíc vám prezradia naši experti. Pozrite sa s nami už dnes na naše tipy ako na pestovanie černíc.

Cibuľka na sadenie

Sadenie cibuľe je síce bežná záležitosť pre viacerých zahradkárov, ale nie každý vie ako na to správne. Preto vám chceme ukázať tipy a triky ako zasadiť a vypestovať cibuľu a cibuľku vo vašej záhradke. Pozrite sa na náš príspevok: cibuľka na sadenie.

Ako pestovať bataty

Sadenie zemiakov a jeho pestovania je celkom bežná záležitosť v zahradkárstve. Sladké zemiaky či bataty sa stali len nedávno obľúbenou pochúťkou v kuchyni. Bataty sú veľmi zdravé a chutné a nie je to až tak náročné si ich vypestovať doma v záhradke. Ako pestovať bataty sa dozviete u nás.

Ako pestovať avokádo

Vedeli ste, že avokádo nie je zelenina ale ovocie? Táto superpotravina je čoraz viac obľúbená aj u nás na Slovensku. Avokádo je plné vitamínov a minerálov a môžete ho pridať do rôznych jedál či pochúťok. Avokádo sa dá vypestovať už aj u nás a to dokonca aj priamo doma! Ako pestovať avokádo vám ukážeme v podrobných krokoch u nás v našom inšpiračnom magazíne.