Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Kam s karavanom na Slovensku: dovolenka v prírode

Aj vy túžite po dobrodružnej dovolenke na čerstvom vzduchu v úzkom spojení s prírodou? Máte k dispozícii karavan? Niet viac nad čím rozmýšľať! Dovolenka “na kolesách” bude pre vás ako stvorená. Okrem nového pohľadu na prírodu cez okienko vášho vozidla vám ponúkne aj veľa čarovných zážitkov, na ktoré budete určite s radosťou spomínať. Pozrite sa s nami kam s karavanom na Slovensku a ktoré zaujímavé kempy môžete u nás nájsť. Vychutnajte si rozmanitosť a krásu prírody z pohodlia vášho útulného karavanu!

Kam s karavanom na Slovensku: čo je nevyhnutné vedieť

Vedeli ste, že caravaning je v niektorých krajinách aj populárny životný štýl? My sa však zameriame na jeho dovolenkovú verziu. V prvom rade je dôležité premyslieť si trasu a cieľ vašej cesty. Vďaka takémuto plánu si potom budete môcť nájsť aj blízke autokempy pre vaše zastávky. Je dobré si v daných kempoch zarezervovať miesto, ale môžete ísť aj naslepo v nádeji, že tam nájdete niečo voľné. Ak by bolo plno, v núdzovom prípade môžete prespať v karavane aj niekde na parkovisku.

TIP: Slovenská asociácia campingu a caravaningu každoročne vydáva brožúru s prehľadom kempov, ktorú nájdete aj v online podobe. Vaše cestovanie bude o to jednoduchšie! 

Ako postupovať po príjazde do autokempu

Pripravili sme pre vás rady a nápady, ktoré by vám mohli pomôcť pri návšteve autokempov.

 1. Pred vjazdom do areálu autokempu sa ohláste na recepcii. Dostanete mapu kempu, personál vám ukáže vaše miesto a takisto obdržíte aj kľúč od elektrickej prípojky.

TIP: Ak túto lokalitu dobre nepoznáte, práve na recepcii vám určite odporučia aj skvelé tipy na výlet v okolí.

 1. Zaparkujte karavan na vaše miesto a ak je to potrebné, vyvážte ho do roviny pomocou podložiek. Je dobré umiestniť ho tak, aby bol na jeho pravej strane dostatok priestoru – práve tam budete vystupovať a s najväčšou pravdepodobnosťou aj chystať markízu. 
 2. Pripojte sa na prípojku elektriny, určenú pre vaše vozidlo. Nezabudnite v karavane prestaviť zdroj napájania na externú elektrickú sieť, aby všetko fungovalo správne.
 3. Váš pobyt v autokempe sa môže začať!

Cestovanie karavanom: výhody a nevýhody

Výhody: 

 • Neobmedzuje vás počasie, keďže cestovanie prebieha v útulnom priestore vášho karavanu. Dovolenka s deťmi bude tiež určite pohodlnejšia v porovnaní so stanovaním.
 • Skvelá vybavenosť autokempov zaručí, že si nebudete musieť s ničím robiť starosti. Môžete si tu doplniť pitnú vodu, vypustiť odpadovú vodu, využiť spoločné sociálne zariadenia a kuchynky.
 • Po týchto technickejších náležitostiach si budete môcť vychutnať krásne prostredie a rôzne aktivity. Čo tak nasadnúť na bicykle a pustiť sa do objavovania okolia? Alebo sa okúpať, ak ste blízko vody? Či si vychutnať opekačku / grilovačku na čerstvom vzduchu?
 • Môžete stretnúť naozaj skvelých ľudí, ktorí s vami zdieľajú rovnaké záľuby!

Nevýhody:

Ako pri každom vozidle, aj v karavanoch môže dôjsť k nejakej technickej poruche, ktorá môže skomplikovať priebeh cesty. Preto sa treba uistiť, že je ten váš dokonale prichystaný na vašu dobrodružnú jazdu krajinou!

Kam s karavanom na Slovensku: 15 najlepších miest na kempovanie

Premýšľate kam s karavanom na Slovensku? Vybrali sme pre vás 10 skvelých autokempingov, kde si budete môcť vychutnať váš pobyt a pokochať sa okolím. Dovolenka s deťmi tu tiež bude určite skvelá! Ak by ste však hľadali ešte niečo pohodlnejšie v prírodnom duchu, skúste glamping, ktorý je na Slovensku stále populárnejší.

Západné a stredné Slovensko

 1. Kemping Thermalpark v Dunajskej Strede – nachádza sa v areáli termálneho kúpaliska a v cene budete mať zahrnutý aj celodenný vstup do akvaparku.
 2. Camp Pacho pri Prievidzi – miesta pre karavany aj s dreveným prístreškom, detský svet, požičovňa elektrických bicyklov či kryté ohniská na opekanie priamo v areáli! Neďaleko sú malebné Bojnice, ktoré sa oplatí navštíviť na bicykli!
 3. Autokemping Slnečné jazerá v Senci – veľmi obľúbené a vyhľadávané rekreačné stredisko aj s miestami pre karavany a útulnými bungalovmi. S nádhernými jazerami je to skvelé miesto pre letnú dovolenku.
 4. Oáza kemp v Nových Zámkoch – rozprestiera sa na ľavom brehu rieky Váh s piesočnatými plážami a ponúka príjemný oddych pri vode.
 5. Intercamp Zlaté Piesky – priamo na okraji mesta Bratislava je tento kemp skvelou voľbou pre tých, ktorí by sa počas dovolenky chceli aj kultúrne vyžiť v meste.

Severné a východné Slovensko

 1. ATC Bystrina – kto by si nechal ujsť Liptov s Tatrami? Pokojné prostredie tohto autokempu sa pýši nádherným okolím a skvelým športovým a relaxačným zariadením.
 2. Rijo Camping Stará Lesná – priamo pod Vysokými Tatrami s možnosťami pre ľahkú a dokonca aj náročnú turistiku, ak si tu objednáte horského sprievodcu. Dovolenka so psom je tu tiež možná.
 3. Kemp Tíšava pri Domaši – vodu si môžete vychutnať priamo v priehrade alebo v bazénoch v areáli. K dispozícii sú aj športové ihriská a kozuby na nie len večernú grilovačku.
 4. Autokemping Oravice – v prekrásnom prostredí Západných Tatier a blízkosti termálnych kúpeľov Oravice. V tejto oblasti je množstvo turistických a cyklistických trás.
 5. Autocamping Slanická Osada – jedna z viacerých lokalít okolo Oravskej priehrady, kde si budete môcť vychutnať osviežujúcu vodu a skvelé možnosti na turistiku a výlety.

Výber karavanu: hlavné kritéria, na ktoré nesmiete zabudnúť

Kúpa karavanu je veľká investícia, preto sme pre vás pripravili hlavné kritériá, na ktoré by ste mali myslieť pri jeho výbere.

 • Čo od karavanu očakávate? Bude pre rodinu, pre pár alebo aj na rybárčenie? Určite sa pozrite na rozmiestenie a veľkosť postelí, chladničku či toaletu so sprchou, aby ste si vedeli lepšie predstaviť trávenie času v ňom.
 • Akú interiérovú vybavu budete potrebovať? Budete jazdiť do kempov so službami a elektrickými prípojkami alebo skôr “na divoko”? V druhom prípade bude nutná väčšia investícia do vybavenia.
 • Budete chcieť markízu alebo predstan? Pre zväčšenie priestoru so strechou hlavne počas leta si môžete vybrať, či vám bude stačiť jednoduchšia markíza alebo radšej predstan, vďaka ktorému získate ďalšiu “miestnosť”.

To ani zďaleka nie je všetko, ale určite vám pri výbere s radosťou poradí odborný personál a pomôže vám doladiť všetky detaily.

Zoznam miest, kde sa po náročnej turistike môžete chutne najesť

Turistika na Slovensku a rôzne trasy po horách nás zaviedli do reštaurácií v blízkosti pohorí. Tentokrát sme sa však zamerali na miesta s výborným hodnotením zákazníkov, ktoré nájdete na vašich cestách a popri cestách do kempov.

 • Sýpka u Ludvíka pri Nitre
 • Čertovská koliba v Budči
 • Reštaurácia Pivnica pri studni v Detve
 • Habanero Steak Pub v Martine
 • Koliba Holica v Hutoch
 • Ristorante Camino v Ružomberku
 • Vegetarian Restaurant v Poprade
 • Dobré bistro v Košiciach

Váš karavan je už nachystaný na cesty po Slovensku? Určite to bude nádhený čas! Ak by ste mali chuť na ešte dobrodružnejší pobyt, pozrite sa na stanovanie na Slovensku. Ak ste práve naopak milovníkmi prírody a pohodlia, skúste glamping. V každom prípade vám odporúčame pozrieť sa aj na to, čo nezabudnúť na dovolenku, aby ste si mohli vychutnať bezstarostný čas, turistiku, výlety a oddych s vašimi najbližšími.

Vychutnajte si dovolenku na čerstvom vzduchu vo skvelých autokempoch po celom Slovensku. Pripravte si dôkladnú výbavu pre váš karavan a vyrazte na cesty! Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing, aby ste ani počas vašej dovolenky nepremeškali naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!