cestovanie autom

Dovolenková sezóna ponúka rôznorodé možnosti, ako ju môžete stráviť. Niekto rád stanuje, iný má rád adrenalínové športy a ďalší preferuje bezpečné krajiny na cestovanie. Dobré tipy na výlet, či už zostanete na Slovensku, alebo vyrazíte do zahraničia, sa zídu vždy. Pre mnohých je cestovanie zároveň životný štýl, a preto využijú každú jednu voľnú chvíľu, aby mohli vyraziť za dobrodružstvom. Ak patrí cestovanie medzi vaše obľúbené činnosti, poďte s nami preskúmať originálne tipy na výlet. Máme pre vás rady a nápady, ako si výlet užijete naplno!

Stanovanie na Slovensku cez víkend: kde sa oplatí ísť?

Máte radi nocovanie pod šírym nebom alebo len tak posedieť si pri vatre? Stanovanie na Slovensku sa vracia opäť do módy. Na chuť mu prichádzajú aj mladé páry, patrie kolegov, či  celé rodiny, ktorých dovolenka s deťmi zláka do prírody. Dopriať si môžete aj luxusnejšiu stanovačku, ktorá sa volá glamping. Je to stanovanie na trošku vyššej úrovni a v perfektnom pohodlí. Tráviť voľné dni v stane je perfektnou voľbou aj vtedy, ak je vašim cieľom aktívna dovolenka so psom.

Máme pre vás skvelé tipy na výlet, kam sa oplatí ísť a užiť si to naplno, ak sa rozhodnete pre stanovanie na Slovensku. Máme totiž krásne miesta, kde sa môžete cítiť ako pri mori, prípadne ako vo talianskych Dolomitoch. 

Tipy na výlet: stanovanie na Liptove

Mara camping v Liptovskom Trnovci sa nachádza na brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Dovolenka na Slovensku pri vode na Liptove sa vám jednoducho bude páčiť. Je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných i outdoorových športov. Ponúka dokonalé podmienky pre jachting a windsurfing, možnosť rybolovu, aj vyhliadkovej plavby loďou. Vyskúšať si môžete tie najzaujímavejšie cyklotrasy na Slovensku, turistiku a veľa ďalších aktivít.

Tipy na výlet: stanovačka v Pieninách

Camping Dunajec leží v prekrásnom prostredí Pieninského národného parku, priamo na brehu rieky Dunajec s čarovným výhľadom na dominantu Pienin – vrch Tri Koruny. Nájdete tu pokoj a budete tu dostatočne vzdialení od mestského ruchu, ako aj od preplnených turistických destinácií. Pieniny patria medzi najkrajšie lokality na Slovensku, preto neváhajte a choďte ich preskúmať už túto sezónu!

Hlavné mesto Slovenska ako stredobod pozornosti

Vitajte na Zlatých pieskoch, na najväčšom rekreačno-športovom stredisku Bratislavy, hlavného mesta našej republiky. Je lokalizovaný na severovýchodnom okraji mesta, pri hlavnom ťahu cesty smerom na Žilinu. Oblasť okolia Bratislavy má veľmi dobré klimatické podmienky na letnú rekreáciu. Okrem rekreačno-športových činností je výhodou tejto lokality aj to, že vám poskytne široké možnosti na spoločenské a kultúrne vyžitie.

Tipy na výlet: dovolenka na Žitnom ostrove

Ak hľadáte kemp rodinného typu, zavítajte do Thermalparku v Dunajskej Strede. Dovolenka s deťmi bude pre celú rodinu práve na tomto mieste nezabudnuteľným zážitkom. Deti do troch rokov majú pobyt zdarma, deti vo veku 3-14 rokov môžu využívať naše služby s výraznými zľavami. Aj dovolenka so psom je tu skutočným zážitkom. Váš miláčik môže relaxovať spolu s vami. 

Tipy na výlet: kam s karavanom na Slovensku?

Ak neviete, kam s karavanom na Slovensku, máme pre vás skvelé tipy na výlet. Či už to bude dovolenka na Slovensku pri vode alebo skôr horská turistika, na svoje si prídu všetci. Slovensko je rozmanitá krajina a ponúka širokú škálu prírodných krás od výmyslu sveta.

Na Orave dobre, na Orave zdravo

Autocamping Oravice ponúka ubytovanie v bungalovoch, stanovanie a kempovanie na trávnatej ploche s možnosťou elektrickej prípojky. Kemp sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier blízko Oravíc. V letnej sezóne sú tu rozhodne využijete široké možnosti nenáročnej aj vysokohorskej turistiky, ale aj cykloturistiky po vyznačených chodníkoch. Objavíte malebné zákutia dolín, roklín a bystrín. Tipy na výlety sú napríklad: Tichá, Juráňova, Bobrovecká, Suchá a Mihulčia dolina a okúpete sa kdekoľvek v okolí alebo aj priamo v Oraviciach. 

Slnečné jazerá v Senci

Areál Slnečných jazier v Senci sa nachádza na hlavnom jazdnom ťahu Bratislava – Trnava, približne 25 km od Bratislavy. Patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie rekreačné strediská letnej turistiky na Slovensku. Dovolenka na Slovensku pri vode sa dá naplno zažiť aj tu. Vodná plocha jazier vznikla zlúčením piatich vodných celkov do jedného s rozlohou 116 hektárov. Areál je rozdelený na južnú a severnú stranu. Na oboch stranách sa nachádza sieť hotelov a penziónov, a tiež množstvo stravovacích zariadení. 

Na svoje si tu prídu aj aktívni dovolenkári, ktorí vyhľadávajú športové aktivity. Nájdete tu volejbalové a tenisové kurty, detské ihriská, požičovňu športových potrieb ako člny, vodné bicykle a iné. Na severnej strane sa nachádza priestranný stanový kemp aquapark. Na južnej strane sa nachádza karavanový kemp. Zažijete tu pravú dovolenkovú atmosféru.

S karavanom do Tatier

Máme tipy na výlet aj pre nadšencov veľhôr. Zariadenie Tatranec leží vo vstupnej časti Tatranskej Lomnice pri hlavnej ceste z Popradu do Tatranskej Lomnice. Je rozsiahlym areálom, ktorého súčasťou je hotelový komplex so strediskami služieb autokemping a chatky. Tu sa budú dobre cítiť tí, ktorí chcú celý deň turistikovať a večer sa pohodlne vyspať. Čerstvý vysokohorský vzduch urobí dobre malým aj veľkým turistom.

Chcete mať aktívny víkend? Pozrite si naše tipy na cyklotrasy na Slovensku

Ak si neviete predstaviť ležať na pláži a turistika na Slovensku vám takisto mnoho nehovorí, riešením je bicykel. Za ostatné roky sa postupne vybudovali cyklotrasy na Slovensku, ktoré môžete využiť na horskú cyklistiku, alebo aj na cestné bicyklovanie. Cestná cyklistika je vhodná na asfaltových trasách – najznámejšia je Dunajská hrádza, po ktorej sa viete dostať až do Istanbulu. Za zmienku stojí takisto ja Vážska magistrála, ale aj cyklocesta popri Čiernom Váhu pri Poprade. 

Tipy na výlet pre horské bicykle sa nachádza na Slovensku neúrekom. Malé Karpaty, Biele Karpaty, okolie Žiliny, Čadce alebo Liptovského Mikuláša dajú zabrať aj tým najnáročnejším cyklistom. Výborné podmienky nájdete aj v okolí Banskej Štiavnice, Kremnice a v celom Trenčianskom kraji. Pre fanúšikov menej prebádaných miest je to aj Muránska planina alebo okolie Ružomberka. Čo nezabudnúť na dovolenku, ak idete s bicyklom, je predovšetkým náhradný bicykel a náradie vždy pripraveného cyklistu.

Rady a nápady ako tráviť víkend v okolí svojho domova

Ak nie ste fanúšikom dlhotrvajúcej dovolenky, ale na oddych vám stačí aj predĺžený víkend, máme pre vás perfektné tipy na výlet. Vyskúšajte sa poobzerať v okolí vášho bydliska, kde ste ešte neboli, respektíve kde ste boli príliš krátko. Možno tie najkrajšie poklady máte rovno pri nohách, ale nikdy ste ich nevideli. Zoberte si mapu a zakrúžkujte si okruh cesty maximálne do hodiny autom a uvidíte, že aj tam sa nájdu tipy na výlet, ktoré ste po celú dobu prehliadali.

Či už sa rozhodnite stráviť voľný čas na dlhšiu dobu intenzívnejšie alebo pomalšie, spravte podľa vášho srdca. Vtedy si skutočne oddýchnete a načerpáte potrebnú energiu do pracovných dní. 

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!