Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
poháre na šampanské na výročie

Blíži sa deň oslavy vzájomnej lásky a vy premýšľate, aké prekvapenie na výročie by ste prichystali. Kde a ako by vyznela oslava vášho vzťahu romanticky a nezabudnuteľne? Klasikou je návšteva kultúrneho podujatia, večera v reštaurácii pri sviečkach, niekto si rád pripomenie svoje rande na mieste prvého stretnutia, alebo si jednoducho vytvori romatickú atmosféru doma. Takže výzdoba, menu na oslavu a hudba je v jeho vlastnej réžii. V každodennom zhone je pre vás možno vzácna aj návšteva kina alebo večera pri sviečkach. Ak nie, možno vás inšpirujeme a sprostredkujeme dobré rady a nápady

Chcete prekvapiť svoju polovičku na výročie? Prečitajte si naše nápady

Hoci sa roky poznáte, nemusíte vždy odhadnúť náladu partnera na nápad, ktorý sa pozdáva vám. Preto majte v zásobe niekoľko možností na výber, či už spoločnej aktivity neďaleko bydliska alebo zaslúženej dovolenky mimo hraníc a všedných dní, ak napríklad slávite okrúhle výročie. Rozmyslite si, či bude prekvapenie zážitkové alebo relaxačné, prejdite si svoje nápady na darčeky, dohodnite stráženie detí a vrhnite sa do toho. Akékoľvek vybočenie z dennej rutiny môže osviežiť a utužiť váš vzťah. Tu je našich 9 nápadov!

Čo môže byť prekvapenie na výročie?

 • Prekvapenie na výročie môžu predstavovať aj romantické raňajky v posteli: môže to byť krásny začiatok vášho dňa, či ste doma, alebo ste si našli príjemné ubytovanie na víkend, alebo jednu noc niekde v blízkosti. 
 • Relaxujte bok po boku: najlepšie na dovolenke, ktorú ste si k výročiu dopriali, sledujte západy a východy slnka, užite si ničnerobenie a plnými dúškami jeden druhého.
 • Vyskúšajte plavbu loďou! Môže byť veľmi romantické plaviť sa loďou po rieke, pri večeri, pri zvukoch príjemnej hudby.
 • Navštívte kino, divadlo, alebo vystúpenie stand-up komikov, prejdite znova miesta svojho prvého rande a pripomeňte si, prečo ste si padli do oka. 
 • Zapíšte sa na spoločný kurz a trávte čas spolu aj častejšie. Zvoliť môžete napríklad kurzy tanca, keramiky, kreslenia, plávania, varenia, pečenia. 
 • Zaplaťte si spoločne niektorý z množstva spoločných zážitkov od wellness pobytu až po výlet balónom alebo skok padákom. To druhé je vhodné iba vtedy, ak vaša polovička nemá strach z výšok a adrenalínu.
 • Medzi top zážitky pre romantické duše patria: spoločná turistika na Slovensku, glamping stanovanie na Slovensku, vatra s opekaním a pozorovanie hviezd, prípadne hrebeňovka s ubytovaním v horských chatách a ubytovniach, bungee jumping. V zime to môže byť spoločná lyžovačka či korčuľovanie na ľade. U nás nájdete tipy kam na dovolenku na Slovensku.
 • Navštívte aj koncert obľúbenej kapely, prípadne navštívte filharmóniu či operu.
 • Pre praktické povahy môže byť pokojne darčekom aj rekonštrukcia kuchyne alebo inej časti vášho príbytku, alebo zariadenie interiéru novým nábytkom a doplnkami.

Prekvapenie na výročie: skvelé tipy a nápady na darčeky 

Neodmysliteľnou súčasťou rôznych výročí sú darčeky. Snažíme sa vychádzať zo znalosti osobnosti obdarovaného, jeho osobných preferencií, záľub, alebo tajných želaní. Ak máte talent a ste šikovní, môžete darček vyrobiť, bude mať hlbšiu emocionálnu hodnotu. Časy keď sa nápady na darčeky pre mužov zužovali na ponožky, košele a kravaty, sú našťastie preč a dnes je možností omnoho viac.

Srdce každého muža zaplesá ak mu objednáte ako prekvapenie na výročie napríklad zážitkovú jazdu luxusným autom. Ak je znalec kvalitného alkoholu, určite nepohrdne darčekovým balením vrátane pohárov alebo karafy. Možno sa váš muž poteší aj luxusnejšiemu peru, manžetovým gombíkom, pripadne spone na kravatu. Klasikou je obľúbený parfum, náčinie a doplnky k jeho obľúbenému športu, značkové hodinky alebo nejaká technologická novinka.

Dámy si zaslúžia pozornosť

Darčeky pre ženy sa spravidla vyberajú jednoduchšie, aj keď najvyššou hodnotou pre dámy je spoločne strávený čas a venovaná pozornosť. Ženy vedia popri svojich povinnostiach oceniť rôzne wellness a skrášľovacie procedúry, pri ktorých sa môžu uvoľniť a načerpať novú energiu. 

Nikdy ich nesklamete romantickou večerou, darčekovými poukazmi, šperkom, parfémom, kozmetikou, spoločnou dovolenkou, oblečením, prípadne tiež doplnkami k jej hobby a spoločným zážitkom. Radosť, najmä dobrodružnej povahe, urobíte ubytovaním v dome na strome alebo spoločnou masážou. Kto oslavuje výročie vzťahu, môže očakávať prekvapenie na výročie v podobe snubného prsteňa. Výberom darčeka jej dajte najavo, že ju dobre poznáte.  Verte, že to ocení.

Romantická večera doma: nápady na výzdobu

Ak sa rozhodnete, že svoju polovičku prekvapíte spoločným večerom doma, dajte si na príprave záležať. Každému vzťahu pomôže, ak na jeden deň zabudnete na povinnosti a oddýchnete si pri dobrom pohári lahodného nápoja, pri filme alebo plápolajúcom ohni v krbe. Premyslite si, ako by večer mohol vyzerať a naplánujte, čo pripraviť na oslavu

Aj takto môže vyzerať prekvapenie na výročie:

1. Začnite s prípravou interiéru. Všetko pekne poupratujte a vyčistite, odstráňte z dosahu čokoľvek, čo by vás nútilo upratovať, napríklad vysušené prádlo, hračky alebo notebook.

2. Správna vôňa dotvára atmosféru. Prevoňajte si byt vonnými sviečkami, esenciálnymi olejmi, pomarančom napichaným klinčekmi alebo doma vyrobeným osviežovačom vzduchu.

3. Kúpte kvety. Ženy ich milujú. Môžete nimi vyzdobiť pokojne celý dom, predsa, kvetinová výzdoba je vždy trendy. Lupene kvetov môžete naaranžovať podľa predstáv.

4. Stavte na tlmené osvetlenie. Plamene sviečok, horiaci oheň v krbe, atmosferické LED-osvetlenie. Čo je na svete úžasnejšie ako večera pri sviečkach vo dvojici?

5. Vyzdobte stôl. Víno alebo šampanské môžete podávať v elegantnom chladiči. Vyberte pekný obrus, servítky, štýlové poháre, príbor a váš obľúbený riad na vzácne príležitosti. Stred stola môžete ozdobiť sviečkami a kvetmi, lupeňmi kvetov, prípadne použijete LED-reťaz so svetielkami.

6. Nájdite vhodnú hudbu, film a vytvorte menu na oslavu. Ak pošlete partnerovi pozvánku, vyvoláte zvedavosť. Všetko dokopy vytvára správnu atmosféru. Z jedla by ste nemali mať ťažko v žalúdku, hudba by mala znieť tlmene a ak si pustíte film, mal by navodzovať romantickú atmosféru.

7. Hudba. Ak uprednostňujete pokojnú hudbu, môžete siahnuť napriklad po albumoch Norah Jones alebo Barry White, hudbe k filmu Raňajky u Tiffanyho alebo z filmu Denník Bridget Jonesovej. 

8. Výber filmu. Závisí len od vás a nemusí byť nutne romantický. 

9. Večera. Spomeňte si, čo vám oboch chutí a vyskladajte menu, z ktorého sa neprejete. Malo by byť jednoduché aby vám zostala energia na zvyšok večera. Môžete použiť niektoré zo známych afrodiziák – čokoládu, chilli, špargľu, jahody alebo maliny, zeler, alebo ustrice a ryby.

Prekvapenie na výročie: výber romantických piesní od nás:

 • Simon and Garfunkel – Sound of silence
 • Michael Bolton – When a man loves a woman
 • Lara Fabian – Je t’aime
 • Christina Perri – Thousand years
 • John Legend – All of me
 • Ed Sheeran – Perfect
 • Eric Clapton – Wonderful tonight
 • Goo Goo dolls – Iris 
 • Extreme – More than words
 • Aerosmith – I don’t want miss a thing
 • Marvin Gaye – Let’s get it on
 • Shawn Mendes – Treat you better

Prekvapenie na výročie: niekoľko tipo na spoločné pozeranie filmu:

 • Zápisník jednej lásky (The notebook)
 • La La Land
 • Láska nebeská (Love actually)
 • Denník Bridget Jonesovej
 • Frida
 • Než som ťa spoznala (Me before you)
 • Manželský sľub (The Vow)
 • Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in love)
 • Absolvent (Graduate)
 • Amélia z Montmartre (Le fabuleux destin d’Amelie Poulain)

Nech už sa rozhodnete stráviť spoločné chvíle vo dvojici akokoľvek, nezabudnite na prekvapenie na výročie. Aj skromné lúčne kvety potešia, ak sú venované z lásky. 

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!