Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Kvetinová výzdoba

Kvetiny, či už darované alebo ako výzdoba, vždy učarujú každému. Kvetinová výzdoba zo sezónnych kvetov vyzerá nádherne na stoloch, vo veľkých vázach umiestnených na podlahe alebo ako dekorácia na stôl. Kvety napĺňajú miestnosť životom a vnášajú prírodu do nášho domova. Aj my vo Westwing sme veľkými fanúšikmi kvetov! Preto sme pre vás pripravili tipy a rady týkajúce sa dokonalej kvetinovej výzdoby vo vašej domácnosti.

Ateliér Papaver

Ako na živé kvety? Radí Ateliér Papaver

význam kvetov v interiéri

Význam kvetov a ich symbolika: toto by ste mali vedieť!

Modré kvety na drevenom stolíku

Top 10 inšpirácií pre modré kvety pre balkón aj záhradu

Kvety do obývačky

15 krásnych nápadov pre ružové kvety vo vašej domácnosti

Svokrin jazyk na poličke

Svokrin jazyk: ideálna rastlina pre začiatočníkov

Dracena v interiéri

Dracena voňavá: 4 dôvody, prečo by ste ju mali mať doma!

papraď izbová v interiéri

Papraď izbová: krásna rastlina je opäť trendy

Sušené kvety pripravené na aranžovanie

Sušené kvety na aranžovanie: 6 krásnych inšpirácií

Izbové kvety do tieňa: izba plná zelene

Izbové kvety do tieňa: 10 nenáročných kvetov pre váš interiér

Kvety do kúpeľne v črepníkoch

Kvety do kúpeľne: náš top výber 13 kvetov a rastlín

Levanduľa v kvetináči: aranžovanie kvetov

Levanduľa v kvetináči: trendy rastlina pre rok 2023

Kytica krásnych pivoniek

Kytica pivoniek: 6 elegantných nápadov pre váš domov

palma v interiéri

Izbová palma: nápady, ako si s ňou skrášliť interiér

kvety a zrkadlo

Biele kvety - nadčasová elegancia v interiéri

Fialové kvety v interiéri

Fialové kvety s magickou príťažlivosťou pre váš interiér

Žlté kvety v interiéri

Žlté kvety: 10 krásnych druhov pre interiér a exteriér

Kytica s fréziou

Frézie: jarné prebudenie pre váš domov

kokedama: kvetinová dekorácia

Kokedama: nápady týkajúce sa trendu dekorácie rastlín

krásna kvetinová výzdoba - pampová tráva

Pampová tráva: trend v dekorácii interiéru

Jarné kvety vo váze

Jarné kvety: 15 najkrajších nápadov pre váš interiér a exteriér

orchidea v interiéry

Orchidea v skle: 5 dekoračných nápadov pre váš interiér

Umelé kytice a sedačka

Umelé kytice: ako ich využiť ako dekoráciu u vás doma?

izbové rastliny v interiéri

Veľké izbové rastliny: 8 obľúbených druhov pre váš domov

Ružové kvety vo váze

Kvety vo váze: ako dosiahnuť wow efekt!

Floristika: aranžovanie kvetov

Ako na aranžovanie kvetov? Lekcia floristiky od A po Z

Umelé kvety v kvetináči: interiér obývačky

5 inšpirácií ako aranžovať umelé kvety v kvetináči

Kvetinová výzdoba vo vašej domácnosti

V interiérovom dizajne nie je krajší dekoratívny prvok ako kvety! Rozmanitosť farieb, veľkostí a tvarov zaručuje dychberúci estetický zážitok. Aká veľká je rozmanitosť kvetov a rastlín, taký je aj rozsah možností vytvárania kvetinových dekorácií. Veniec z kvetov na stôl alebo dvere, farebné kvetinové aranžmány alebo pútavé kytice umiestnené v štýlovej váze. Tieto a mnohé ďalšie nápady nájdete u nás vo Westwing.

Stôl v jedálni a v obývačke je dokonalým miestom pre krásnu sezónnu kyticu kvetov! V lete to môžu byť ručne vyrobené kytice divokých kvetov, na jar krásne jarné kvety alebo váš domov môže zdobiť kvetinová výzdoba na jeseň. V zime sa naopak oplatí minúť peniaze za sušené kvety a umelé kytice. Takisto pampová tráva je trendy už nejakú dobu.

Náš tip: Kvetinové dekorácie môžu zdobiť aj jedlá. Stačí pár lupeňov alebo súkvetia a tanier s predjedlami sa premení na jedlo z rozprávkového stola.

Izbové rastliny

Izbové rastliny sú jednou z najkrajších dekorácií, ktoré prinesú do každej miestnosti sviežu atmosféru prírody. Izbové rastliny sa hodia do každého štýlu bývania a môžu sa ľahko kombinovať. Napríklad:

Jarné kvety

Každý z nás má rád jar. Jar však nemusíte vnímať len vonku alebo ju pozorovať z okna svojho domu. Prírodu si so sebou môžete vziať aj domov a obklopiť sa ňou v každej miestnosti. Stačí, aby ste si zaobstarali jarné kvety v rôznych farbách, či už sú to ružové kvety, modré kvetybiele kvety, fialové kvety, žlté kvety ako napríklad frézie alebo aj zaujímavá rastlina kokedama alebo izbová palma.

Umelé kytice a umelé kvety v kvetináči

Určite každá domácnosť má nejaké izbové rastliny či kvety ako súčať výzdoby. Živé kvety síce vytvoria tú správnu atmosféru, no majú jednu nevýhodu. Treba sa o ne starať a nie každá rastlina je jednoduchá na údržbu. Jednou z možností pre jednoduchšiu a zároveň krásnu výzdobu sú umelé kytice alebo umelé kvety v kvetináči.

Pampová tráva

Pampová tráva je očarujúca rastlina a novodobo tvorí modernú kvetinovú výzdobu v domácnostiach. Existuje sušená pampová tráva alebo živá, ktorá sa dá použiť v rôznych formách pre aranžovanie kvetov.

Machová stena

Machová stena je a bola trendom v domácnostiach už niekoľko rokov. Interiéri dodá svieži nádych, príjemnú atmosféru a zaujímavý vzhľad. Machová stena sa skvelo kombinuje s inými dekoráciami a rastlinami a kvetmi ako sú napríklad jarné kvety aj vianočné ruže.

Orchidea v skle

Orichdea v skle je krásna kvetinová výzdoba,  ktorá dodá vášmu interiéru sviežosť a šrmnc. Orchidea je krásna izbová rastlina, ktorá patrí k tým najrozmanitejším na svete. Výhodou je že je vhodná aj pre začiatočníkov, pretože nie je náročná na pestovanie a je menšia, vďaka čomu nezaberá príliš veľa miesta.

Kvety vo váze

Kvety vo váze sú bežnou dekoráciou v interiéri, ale aj tou najrozmanitejšou a najkrajšou. Určite očaria farbami, tvarmi a rôznym aranžovaním. Momentálne je tu nový trend, kvety v dizajne biophilic, čiže usporiadanie interiéru v súlade s prírodou, vďaka čomu si budete môcť užívať dotyk prírody priamo u vás doma. Príklady uvádzame nižšie:

Kvety v štýloch interiérového dizajnu

Kvetinová výzdoba je tak všestranná, že ju môžete naaranžovať v každej miestnosti a prispôsobiť každému štýlu. Anglický, provensalský štýl a shabby chic štýl je plný kvetinových motívov a vzorov. Vďaka tomu je výsledok romantický, ľahký a vytovorí relax atmosféru.

Kvetinová výzdoba na všetky príležitosti

Žiadna párty sa nemôže konať bez ozdôb. Kvetinová výzdoba je a vždy bude univerzálna a veľmi efektívna. Kvety sú ideálne ako na meniny, tak na rôzne večierky či oslavy pre deti. Takéto dekorácie si môžete vyrobiť aj sami. Potrebujete len trochu času a kreativity a váš dom alebo záhrada bude vyzdobená kvetinovými zázrakmi.

Kvety do kúpeľne

Je kúpeľňa váš obľúbený priestor a chceli by ste si aj tam zaobstarať kvety či rastliny? Určite vám skrášlia kúpeľňu, avšak je dôležité vedieť ktoré kvety sú pre tento priestor vhodné! Objavte s nami druhy, ktoré sú vhodne na podmienky v kúpeľni: kvety do kúpeľne.

Význam kvetov

Kvety sú súčasťou nášho života, či už ide o podarovanie kvetov k sviatku alebo o súčasť dekorácie v našich príbytkoch. Je však zaujímavé vedieť význam kvetov a komu a pri akej príležitosti ich darovať.

Iba fantázia a tvorivosť nás môžu obmedziť k vytvoreniu krásnej kvetinovej výzdoby. Takže nahliadnite s nami do inšpiratívneho sveta Westwing a nechajte sa inšpirovať tým, čo sme pre vás pripravili!