Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na blahoželanie k svadbe

Aj v dobe digitálnych technológií je blahoželanie k svadbe stále v kurze. Rôzne pohľadnice, kartičky s gratulačným textom a iné pozdravy s prianím všetkého dobrého potešia a vhodne doplnia dar mladomanželom. Ako by blahoželanie k svadbe malo vyzerať a čo by v ňom malo byť, vám poradíme v nasledujúcich riadkoch. Takéto blahoželanie je minimálne tak dôležité ako svadobný dar. Preskúmajte, aké máte možnosti spolu s nami! Chceme vás inšpirovať, aby ste mohli s vašimi nápadmi zapôsobiť na vašich blízkych.

Blahoželanie k svadbe: sú svadobné pohľadnice stále IN? 

Niektoré aktivity, súvisiace s veľkým dňom vo vašich životoch, sú stále aktuálne. Či už ide o plánovanie svadby od A po Z, svadobné hry alebo vyberanie toho správneho miesta na svadbu, to všetko patrí k tejto krásnej životnej udalosti.  Aby sa na nič nezabudlo, nastávajúcemu manželskému páru by sa určite hodil dobrý svadobný plánovač. Zorganizovať do najmenšieho detailu takú podstatnú udalosť si vyžaduje myslieť skutočne na všetko. 

Či je to malá alebo veľká oslava pre dvesto ľudí, v danej chvíli nezáleží. Tradície, ktoré sa zachovávajú dlhé roky, sa predsa len konajú doteraz. K nim patrí napríklad svadobný príhovor, bohaté svadobné menu, aj milé darčeky pre svadobných hostí. Na nich predsa záleží, ako takáto životná udalosť bude vyzerať, aj akú spomienku zanechá. Ak ste dostali pozvánku, podľa etikety treba priniesť svadobný dar a rozhodne nezabudnite na blahoželanie k svadbe. Stále sa nosí a je IN!

TIPY NA SVADOBNÉ DARČEKY

Ak by ste chceli podarovať darček, našim návrhom je prezentovať blahoželanie k svadbe s našou Westwing poukážkou v ľubovolnej sume.

Ako napísať blahoželanie k svadbe

Písanie vrúcnej a srdečnej správy na kartičku sa zdá byť na prvý pohľad banálna vec. Avšak záleží, čo na nej bude stáť. Najmä ju budú čítať vaši blízki ľudia, ktorí sa na tento akt určite tešia. Sú v eufórii a nechcú otvoriť blahoželanie k svadbe, ktoré nemá v sebe ukryté tie správne slová. Dajte si záležať, napíšte niečo skutočne osobné. Vieme, že priania sa ľahšie povedia, ako napíšu. A pritom nezáleží, či prajete k svadobnému dňu svojmu vzdialenému bratrancovi alebo najlepšiemu priateľovi.

Neprepadajte panike. Ak hľadáte inšpiráciu pre dokonalé blahoželanie k svadbe na poslednú chvíľu, ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás želania od bežných cez formálnejšie až po zábavné, ktoré môžete iba prepísať a máte po starostiach. Ked vyriešite dokonalé prianie, môžete začať rozmýšľať, ako bude vyzerať váš svadobný dar pre novomanželov. Napokon aj svadobné torty sa musia vopred naplánovať, až potom sa upečú. Podobne je to aj s darmi a blahoželaniami.

5 krásnych inšpirácií na text pre svadobné pohľadnice

Veľmi záleží od toho, komu idete blahoželať. Preto podľa toho prispôsobíte text na kartičke. Nezabudnite však, že vaše blahoželanie k svadbe budú čítať obaja mladomanželia a nielen osoba, ktorej ste najbližšie. Takže nezabudnite obom od srdca pogratulovať a tajné vtipy si odložte na inú príležitosť. Ak sa chcete vyhnúť chybám, nájdite si čas a na kúsok papiera si napíšte, čo chcete povedať. Finálne prianie prepíšte až na koniec po úpravách. 

Klasické blahoželanie k svadbe

Formálny tón sa najlepšie hodí, ak nemáte s párom blízky vzťah, napríklad keď ide o širšiu rodinu alebo kolegov v práci. Formálne blahoželania sú zvyčajne jednoduché, nadčasové a úprimné. 

Uvedieme príklady želania formálnych svadobných blahoželaní:

 • Blahoželáme vám k svadobnému dňu. Prajem vám lásku po celý život, radosť a šťastie.
 • Gratulujeme, že ste spoločne podnikli tento krok. Nech vás vaša vzájomná láska inšpiruje!
 • Prajeme vám lásku a radosť v tento deň a na začiatku spoločného života.
 • Blahoželáme vám k svadbe. Je začiatkom dlhého a šťastného spoločného života.
 • Gratulujeme k vášmu veľkému dňu. Nech sú spoločné roky naplnené radosťou, láskou a šťastím.
 • Gratulujeme k vášmu zväzu. Prajeme vám všetko dobré pri budovaní spoločného života.
 • Život vám prinesie rôzne veci, ale je lepšie sa oň podeliť s niekým po vašom boku. Prajeme vám ešte veľa radostných okamihov.
 • Gratulujeme vám obom, že ste našli ideálneho človeka, s ktorým sa môžete podeliť o váš život.

Vtipné svadobné výroky

Ak píšete svadobnú pohľadnicu pre blízkeho priateľa alebo člena rodiny, je úplne v poriadku, aby ste ju zostrojili neformálnejšie! Môžete použiť neformálny jazyk, vkladať osobné vtipy, ponúkať manželské rady a použiť zmysel pre humor.

Inšpirujte sa týmito zábavnými želaniami:

 • Blahoželáme vám! Naša rada: Pamätajte, že bez ohľadu na to, aké ťažké to je, prvých 50 rokov manželstva je vždy najťažších.
 • Blahoželáme! Je úžasné vidieť dvoch rovnako super ľudí, ktorí nájdu ideálnu zhodu. Prajem vám všetku lásku a šťastie v tento výnimočný deň.
 • Gratulujeme, dokázali ste to! Našli ste osobu, ktorú chcete otravovať celý život!
 • Gratulujeme! Teraz je čas vrátiť šampanské späť do fľaše a predstierať, že to nebol najstresujúcejší deň.
 • Hurá, dokázali ste to! Gratulujeme k usporiadaniu najdrahšej svadby roka.

Romantické citáty súčasťou gratulácie

Veľmi pekne a sofistikovane pôsobí vlastné blahoželanie k svadbe, ktoré doplníte o citát o láske. Pripájame niektoré citáty, ktoré sú originálne a hodia sa práve ako doplnok k vášmu osobnému prianiu, obzvlášť ak napíšte blahoželanie ručne.

 • Lepšie žiť bez šťastia ako bez lásky – William Shakespeare
 • Ak sme zamilovaní, obsiahli sme v sebe celý svet. – Howard Macey
 • Kto miluje, ten chce darovať seba samého. – Ján Pavol II.
 • Ako dobre je milovať a veriť nevyčerpateľne! Všetko, čoho sa dotkne láska je zachránené od smrti. – Jean Jacques Rousseau
 • Svet bez lásky je ako svet bez slnka – Johannes Leppich
 • Na láske je najkrajšie to, že ju nikto nedokáže vysvetliť, ale predsa ju každý tak nádherne chápe. – Francis Bacon
 • Keď sme milovaní, silnieme. Keď milujeme, stávame sa odvážnymi. – Lao-c’

Básne a verše

Pri tomto type blahoželania by ste mali byť opatrnejší. Poézia je umenie a pokiaľ nechcete vyznieť pateticky, radšej napíšte vlastný text bez veršovania. Básne sú veľmi náročné na význam, aj na rytmiku, ako aj na správny výber slov. Nie každý trafí presný pomer týchto jednotlivých súčastí. Môžete sa inšpirovať napríklad francúzskymi romantickými spisovateľmi alebo inými velikánmi svetovej literatúry. Ich tvorba by však mala byť pozitívna, bez nutnosti čítania medzi riadkami. 

Navrhnite si vlastné svadobné blahoželanie

Predovšetkým, ak sú vaše priania k svadbe srdečné, naozaj nič nemôžete pokaziť. Jednoducho premýšľajte o tom, aké slová by ste si radi prečítali vo vašich vlastných svadobných oznámeniach, a použite ich ako inšpiráciu na začiatok. Veľmi originálne môžete poňať aj samotnú výrobu blahoželania. Môžete ho namaľovať, nakresliť alebo dať vyrobiť na mieru. O to väčšiu bude mať pre vašich blízkych hodnotu. 

Napísanie osobnej správy vo forme svadobnej kartičky je skvelý spôsob, ako podčiarknete váš úprimný záujem na štastí vašich blízkych. Blahoželanie k svadbe je maličkosť, ktorá však znamená veľa. Preto vám chceme poskytnúť inšpiráciu na jednoduchý dizajn pre svadobné blahoželanie. Jenoducho si stiahnite dole uvedené obrázky a vytlačte ich. Takéto blahoželanie určite poteší každých mladomanželov.