Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
krásne miesto na svadbu

Svadobný deň je jeden z najdôležitejších dní v živote ženy aj muža. Je prejavom dôvery a spečatením ich lásky a svadobná hostina prejavom úcty a vďaky rodičom aj blízkym za ich podporu. Výber miesta na svadbu by preto nemal byť náhodný, ale mal by spĺňať niekoľko kritérií. Na čo je dôležité myslieť pri výbere a čo všetko môže byť súčasťou svadobného dňa? Ktoré miesta na Slovensku sú vhodné na svadbu? Pripravili sme pre vás výber 11 štýlových miest, ktoré vám poskytnú viaceré možnosti a unikátne priestory pre tento výnimočný deň.

Najdôležitejšie kritériá pri výbere miesta na svadbu

Či už to bude svadba na úrade, v prírode alebo svadba v kostole, vždy bude dôležité aj miesto a lokalita, kde sa uskutoční hostina a samotná oslava. Na čo je dobré pamätať pri výbere a čo má obsahovať svadobný plánovač aby ste sa počas svadby cítili príjemne aj bezpečne?

  • Rozpočet svadby
  • Ročné obdobie pre realizáciu svadby
  • Počet svadobných hostí
  • Miesto obradu – na úrade, v kostole, v prírode, na inom mieste
  • Štýl svadby a dekorácie
  • Možnosti a variácie priestoru (aj pre nepriazeň počasia)
  • Možnosti ubytovania a parkovania
  • Kvalita pohostenia
  • Referencie

Ak hľadáte štýlové dekorácie pre vašu svadbu, pre inšpirácie vám bude určite slúžiť naša ponuka z Westwing. Kliknite si dole na obrázok a pozrite sa na naše krásne dekorácie!

ponuka dekorácií na svadbu

Chcete zažiť svadbu snov? Vybrali sme pre vás štýlové miesta na svadbu

Plánovanie svadby sa do veľkej miery odvíja od celkových predstáv o charaktere a štýle svadby, od finančných možností, počtu hostí a samozrejme aj od lokality. Ak máte rodinu a blízkych po celom Slovensku, treba počítať aj s dopravou a ubytovaním. Ideálne je zvoliť miesto tak, aby vyhovovalo hlavne svadobnému páru, no pri výbere miesta na svadbu je dobré myslieť aj na ostatných. Nechajte sa inšpirovať našim prehľadom a prezrite si štýlové a originálne miesta na svadbu, nachádzajúce sa v rôznych kútoch Slovenska.

Zelený deň – Bošáca

Zelený deň patrí medzi originálne miesta na svadbu, ktoré v sebe ukrýva autentické a jedinečné miesto dýchajúce históriou a prirodzenosťou. Ak vo vašich predstavách dominuje svadba v stodole, tak pôvodné priestory vyše storočného hospodárstva v Bošáci sa vám budú určite páčiť.

Tento výnimočný priestor prináša nielen čaro minulosti, ale aj pohodlie potrebné na dokonalé prežitie slávnostných chvíľ. Spája v sebe vidiecke a prírodné prvky s dôrazom na jemnú, prirodzenú estetiku a dokonalú autentickosť.

Svadobná sála má kapacitu 120 ľudí a je možné využiť aj záhradu ako rozšírený priestor. V prípade zlého počasia vás uchýli zastrešená časť záhrady. Jedinečnú atmosféru miesta vám vedia dotvoriť kvety na svadbu pochádzajúce aj z vlastných zdrojov domáceho kvetinárstva.

Využívajú v ňom sezónne kvety, pričom vždy dbajú na to, aby celá svadobná výzdoba spĺňala predstavy svadobného páru a prirodzene ladila s charakterom miesta. Aby všetky prípravy pred svadbou prebehli v čo najväčšom kľude a pohodlí, k dispozícii tu je aj ubytovanie pre svadobný pár v svadobnom apartmáne.

Webová stránka: www.zelenyden.com

Instagram: @_zelenyden_

Wiegerova vila – Svätý Jur

Wiegerova vila je od roku 2013 dejiskom mnohých krásnych svadieb – slovenských aj medzinárodných. Svojou atmosférou a štýlom ľuďom často pripomína Provensálsko či Toskánsko, vďaka čomu patrí medzi obľúbené miesta na svadbu.

Vila sa týči na kopci nad vinohradmi mesta Svätý Jur len 10 km od Bratislavy, čo umožňuje na jednej strane jednoduchú logistiku a na druhej strane svadobčanom poskytuje súkromie na to, aby si svadbu naozaj užili.

V kamennej budove vily hostí čaká veľký, otvorený priestor zaplnený denným svetlom, s vysokými stropmi a drevenými trámami, dva veľké krby a štýlový nábytok dopĺňajúci jedinečnú atmosféru, akú vie vytvoriť len vintage svadba. Každý detail, každá kytica či kus nábytku je citlivo zasadený do svojho prostredia.

V letných mesiacoch získavajú svadby vo Wiegerovej vile neopakovateľnú atmosféru hostinou v záhrade priamo pod stromami. Vonkajšie osvetlenie v korunách jabloní – svetelná reťaz pohupujúca sa medzi vetvami stromov dodáva záhradnej svadbe a svadobným fotografiám rozprávkový nádych. Mladomanželov čaká vo Wiegerovej vile nádherný a priestranný apartmán, naplnený svetlom a vôňou levandule.

Webová stránka: www.wiegerovavila.sk

Instagram: @wiegerovavila

Kursalon Trenčianske Teplice

Kursalon je unikátna historická stavba, ktorá spája dizajn s romantickým prostredím anglického parku a patrí už niekoľko rokov medzi vyhľadávané svadobné priestory. Okrem skvelého jedla s dôrazom na výnimočné chuťové kombinácie a trendový food design tu nájdete originálne prvky pôvodnej architektúry, kombinované s dizajnovým nábytkom a doplnkami.

Kursalon dokáže hostiť menšiu svadbu pre 60 ľudí, ale pohodlne sa v nej zabaví aj 300 hostí. K dispozícií svadobným párom sú vynovené priestory reštaurácie, salónika, historickej koncertnej sály, lounge terasa a priestranný anglický park.

Vonkajšia terasa je vhodná na svadobný obrad, letný tanečný parket alebo priestor na štýlový vonkajší bar a posedenie pre hostí. Kursalon ponúka taktiež možnosť zabezpečenia komplexných služieb – prenájom priestorov, catering, osvetlenie, ozvučenie a výnimkou nie je ani komplexná svadobná výzdoba.

Webová stránka: www.kursalonteplice.sk

Instagram: @kursalonteplice

Kaštieľ Kubínyi – Vyšný Kubín

Kaštieľ Kubínyi je miesto, kde sa spája história, kvalita služieb a výnimočnosť prostredia s úžasným citom pre detail. Súčasťou tohto jedinečného historického areálu je okrem elegantného barokového kaštieľa z 18. storočia aj reštaurácia Amalia s nadčasovým interiérom a nezameniteľnými výhľadmi na nádherný anglický park.

Môžete tu zažiť obrad pod holým nebom sprevádzaný 200 ročnými stromami alebo obrad v historickej kaplnke s unikátnymi maľbami.

Kaštieľ Kubínyi sa nachádza neďaleko Dolného Kubína a ponúka nielen romantické zákutia, komfortné ubytovanie pre 32 dospelých osôb, ale aj prvotriedne služby a kvalitný gurmánsky zážitok pre 65 hostí.

Ak vás láka romantická prechádzka anglickým parkom, s výhľadom na Kubínsku hoľu a majestátny Veľký Choč, alebo svadobná noc vo vežičke kaštieľa, Kaštieľ Kubínyi bude pre vás ako stvorený. K dispozícii je parkovanie priamo v areáli a taktiež možnosť rezervácie celého priestoru len pre vás.

Webová stránka: www.kastielkubinyi.sk

Instagram: @kastielkubinyi

MERIDIANA Bojnice rezort

MERIDIANA Bojnice rezort predstavuje miesto, kde si svoj najkrajší deň v živote môžete vychutnať naplno a bez starostí. O spokojnosť hostí a hlavne mladomanželov sa stará profesionálny personál, kvalitný catering a jedinečný areál pripravený pre malé aj veľké svadby.

Štýlový veľkokapacitný priestor, biojazierko s romantickým mólom, prestrešená terasa pod lipami, ubytovanie aj trávnaté plochy – to všetko tu nájdete na jednom mieste.

K dispozícii máte štýlovú svadobnú sálu pre 50 – 160 osôb, terasy alebo salóniky aj pre 2 až 60 osôb, bezplatné parkovisko až do 100 miest a izby v bezprostrednej blízkosti.

V ponuke je pomoc so svadobnou výzdobou aj plné technické vybavenie (profi osvetlenie, ozvučenie, vzduchotechnika, klimatizácia, dataprojektor, plátno a akustické závesy). Ak sa chcete nechať odviezť či odfotiť naozaj štýlovo, pripravený pre vás bude svadobný MiniCooper alebo transfer pre viacerých hostí, s osobným šoférom a limuzínou Mercedes V Avantgarde.

Webová stránka: www.meridianabojnice.sk

Instagram: @meridianabojnice

Château Béla

Dokonalé miesto na rozprávkovú svadbu princa a princeznej môžete zažiť ak si vyberiete kaštieľ Château Béla. Niet divu, že tento skvost patrí medzi žiadané miesta na svadbu, keďže získal aj ocenenie Najromantickejší historický hotel (2013, 2018).

Od svojho otvorenia, v roku 2008, kaštieľ v Belej pozýva svadobné páry osláviť ich výnimočný deň v prostredí originálnych kulís s duchom doby a s atmosférou romantických parkov a záhrad.

Château Béla predstavuje svadobným párom množstvo jedinečných možností svadobného obradu. Pre obrad v prírode si môžete vybrať malebný exteriér levanduľových a ružových záhrad, kde fontána a zvuk padajúcej vody vyčaria vysnívané prostredie vašej svadby.

Miestnosť Fresco salón s originálnymi freskami na stenách vám poskytne romantické kulisy pre váš civilný obrad. Svadba v kostole a cirkevný obrad v rímskokatolíckej kaplnke, zase dodá vašej slávnosti vznešený dojem. Pre väčšiu pompéznosť môžete usporiadať váš obrad aj v majestátnej katolíckej bazilike v neďalekom Ostrihome.

Webová stránka: www.chateau-bela.com

Instagram: @chateau_bela

Park Hotel Tartuf – Beladice

Romanticky pôsobiaci kaštieľ ponorený v rozľahlom parku, so štýlovými izbami, modernou gastronómiou, 5 sálami, wellness centrom a unikátnou Galériou keramiky patrí medzi jedinečné miesta pre svadbu.

Ak vám nevadí spev vtákov a cupot veveričiek, budete na správnom mieste, na ktorom môžete prežiť svoj veľký deň. Očarujúci kaštieľ je situovaný pár kilometrov od Nitry, na kraji obce Beladice. Postavený bol okolo r. 1820 a spolu s nádherným anglickým parkom je národnou kultúrnou pamiatkou.

Počas takmer dvadsaťročnej histórie fungovania Park Hotela Tartuf sa z kaštieľa stalo synonymum ideálneho miesta pre vysnívanú svadbu na najvyššej úrovni. K dispozícii je 5 salónikov a reštaurácia s kaviarňou. Svadobný obrad s hostinou je možné pripraviť nielen v interiéri, ale aj v exteriéri pod altánkom, prípadne pod holým nebom v parku. Cirkevný sobáš sa dá uskutočniť tiež v neďalekom rímsko-katolíckom kostole.

Duch doby je v kaštieli stále prítomný. Ponúka aj príležitosť pre oddych na vidieku, mimo zhonu a mestského stresu, tiež zážitok dokonalej krásy s ubytovaním v 3* i 4* luxusných izbách a skvelou kuchyňou pre všetkých gurmánov.

Webová stránka: www.tartuf.sk

Facebook: @hoteltartuf

Château Rúbaň

V priestoroch niekdajšieho statku Aladára Zichycho v obci Rúbaň, sa ukrýva originálne miesto s vinárskou tradíciou a históriou. Zasadené je mimo rušného mesta, v objatí prírody a s výhľadom na historický kaštieľ. Prekrásna tu určite bude svadba v prírode a obrad pod tristoročným platanom, alebo medzi múrmi kaštieľa a následná hostina pod stanom s vintage nádychom.  

Rekonštrukcia celého areálu umožnila zachovať po stáročia zapustené korene vinohradníctva v tomto regióne a skĺbiť ich s potrebami nového, pokrokového vinárstva. K dispozícii je ubytovanie v modernom a zároveň útulnom guesthouse a kompletné menu a servis, vrátane prvotriednych a špičkových vín mnohých medzinárodných ocenení.

Kráľovský stan Organic Concept s drevenou podlahou, doplnený romantickými svetielkami a prípadne aj vyhrievaním, prichýli až 150 hostí a poskytne unikátnu atmosféru celej slávnosti. O kulinársky zážitok sa starajú skúsení kuchári, ktorí radi objavujú ďalšie a ďalšie zabudnuté vône a chute poľnohospodárskeho kraja.

Webová stránka: www.vinoruban.sk

Instagram: @chateau_ruban

Art Hotel Kaštieľ – Tomášov

Art Hotel Kaštieľ je jedinečné hotelové zariadenie, ktoré vzniklo rekonštrukciou jedného z najreprezentatívnejších barokových šľachtických sídiel nachádzajúcich sa v oblasti južného Slovenska. Hotel je situovaný uprostred rozľahlého historického anglického parku so vzácnymi drevinami, iba 20 km od centra Bratislavy, na kraji obce Tomášov.  

Ponúka jedinečnú príležitosť, kde môže byť originálna svadba v kostole, vďaka čarovnej, vysvätenej kaplnke Anjelov Strážnych. Úradný obrad je možné vykonať v honosnom salóniku na poschodí Kaštieľa, prípadne v romantickom altánku uprostred spomínaného anglického parku.

Hostinu je možné pripraviť vo vonkajšom (prípadne aj vyhrievanom) stane na nádvorí s výhľadom na park, v pompéznej Banketovej sále alebo v jednom z dvoch salónov na poschodí. Samotný hotel ponúka ubytovanie v 20 izbách zariadených v štýle Art Déco alebo Baroko, čo kaštieľ radí medzi originálne a exkluzívne miesta na svadbu. Vysoký strop uchváti tých, ktorí si želajú stráviť noc v skutočnom kaštieli.

Webová stránka: www.hotelkastiel.sk

Instagram: @hotelkastiel

Château Gbeľany

Historický hotel Château Gbeľany je ideálnym miestom pre vašu romantickú svadbu ako z rozprávky. Zrekonštruovaný barokový Kaštieľ sa nachádza len necelých 10 km od Žiliny po ceste do Vrátnej doliny.

Štvorhviezdičkový hotel je obklopený nádherným anglickým parkom, ktorý môžete využiť nielen na fotografovanie, ale krásna tu bude aj svadba v prírode s civilným obradom či občerstvenie pre hostí pred obradom.

Podľa vašich požiadaviek vám v kaštieli pomôžu do detailov zorganizovať svadobnú hostinu v štýlových priestoroch, kde sa prelína historizujúci a moderný dizajn. Svadobnú hostinu je možné pripraviť až pre 160 hostí a ubytovať sa tu pri maximálnej kapacite môže až 100 hostí.

Webová stránka: www.chateaugbelany.com

Facebook: @kastielgbelany.sk

Elesko – Modra

Ak vás priťahuje moderná architektúra, inšpiratívne prostredie a kulinárske i vínne skvosty, tu nájdete všetko na jednom mieste. Už niekoľko rokov je ELESKO miestom, kde sa konajú nezabudnuteľné svadby a svadobné hostiny.

Predstava mladomanželov o mieste konania svadby bola v minulosti spojená hlavne so zámkami a kaštieľmi. Čoraz viac párov však prahne po modernom uzavretí zväzku a preto si čoraz pravidelnejšie vyberajú miesta na svadbu, ktoré sú trendy a dýcha z nich jednotnosť a unikátnosť dizajnu. Toto miesto k nim jednoznačne patrí.

Kapacita galérie Zoya museum je 200 hostí v hornej časti, kapacita reštaurácie ELESKO je do 80 hostí. Priestory ELESKO Wine Parku v Modre majú navyše výhodu, že sú obklopené malokarpatskou scenériou a vinicami.  

Dávajú tak priestor, hlavne v období od jari do jesene, spojiť svadobnú hostinu s fotením priamo vo viniciach a pivniciach ELESKO. Filozofia a prístup personálu ELESKO preto prispôsobuje tomuto dňu všetky detaily a požiadavky budúcich manželov a ich rodín, menu tu vedia “ušiť” presne podľa požiadaviek klienta.

Webová stránka: www.elesko.sk

Instagram: @eleskorestaurant

Tak čo poviete, láka vás skôr autentické prostredie vidieka, originálny design alebo unikátne priestory niektorého zo slovenských kaštieľov? Dajte na svoju intuíciu a srdce a určite si dobre vyberiete. Ak hľadáte ešte nejaké inšpirácie pre svoju svadbu, nazrite aj do ďalších našich článkov:  

Pozrite si našu klubovú stránku Westwing a získajte každý deň novú dávku inšpirácie nielen na tému svadby, ale aj prístup k tematickým kampaniam s produktmi za zvýhodnené ceny.