Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Darček pre svadobných hostí s názvom Thank you

Plánovanie svadby väčšinou zahŕňa svadobné menu, garderóbu nevesty a ženícha, výzdobu alebo svadobné torty. Najmenej sa však myslí na svadobčanov, a pritom práve zloženie svadby tvorí tú správnu atmosféru a zábavu, ktorá k tomu všetkému patrí. Milé darčeky pre svadobných hostí sú však neodmysliteľnou súčasťou celej udalosti a mal by na ne myslieť najmä svadobný plánovač. Preto vám prinášame dobré rady a nápady, aké darčeky pre svadobných hostí pripraviť, aby na vás s láskou spomínali. Poďte sa inšpirovať!

Darčeky pre svadobných hostí ako dôležitá súčasť pri plánovaní svadby

Radi sa s vami podelíme o naše obľúbené nápady na darčeky, pretože práve malé drobnosti tvoria dôležitú súčasť svadby pre vašich milovaných svadobných hostí. Nechcete si vyberať také kúsky, ktoré sa po svadbe ocitnú v zásuvke alebo nebodaj v koši. Určite by ste radi darovali niečo, čo bude mať pre vašich hostí výnimočný zmysel a skvelý úžitok. Pokojne to môžu byť aj drobné dekoračné predmety, ktoré však budú rešpektovať vkus väčšiny. Mali by byť preto univerzálne.

Jedinečné darčeky pre svadobných hostí im pomôžu zapamätať si, aká jedinečná a špeciálna bola vaša svadba a budú o nej všade pekne hovoriť. A to je príjemný pocit. Svojím spôsobom sa toto dá ľahko dosiahnuť aj vďaka milým pozornostiam. Odporúčame zladiť darčeky pre svadobných hostí spolu s témou celej udalosti. Ak ste sa rozhodli pre vintage svadbu, aj malé pozornosti by mali byť orientované v tomto duchu. Dáte tým najavo, že ste si dali záležať.

Darčeky pre svadobných hostí: pravidlá pri vyberaní

Oceňte pozornosť hostí. Napríklad, ak ste dostali pekný svadobný dar alebo blahoželanie k svadbe, na ktorom si niekto z vašich hostí dal skutočne záležať. Nie je to totiž vždy samozrejmosťou. Dajte si záležať na tom, aby ste aj vy na oplátku urobili hosťom radosť. Nemusí to byť nič obrovské, veď svet sa skladá z unikátnych maličkostí. Je možné, že sa tu potvrdí pravidlo, že menej je viac. Niekedy aj jednoduché riešenie môže byť omnoho efektívnejšie ako príliš veľa kombinácií.

Unikátny nemusí znamenať čudný. Existuje veľa krásnych nápadov, ktoré môžu hostí ohromiť. Dobrým začiatkom je premýšľať o tom, čo by mohlo byť prínosné. Darčeky pre svadobných hostí sú odrazom spojenia dvoch jedinečných životov, poskytujú hosťom niečo, na čo si budú pamätať. Obľúbené nápady môžu pochádzať z mnohých zdrojov, vrátane vašej spoločnej histórie, vašich záujmov a spomienok. Alebo stačí nájsť čokoľvek milé či praktické.

Vyberte niečo súvisiace s témou

Jednou z mnohých možností je rozhodnúť sa pre univerzálne darčeky pre svadobných hostí. Skrátka a jednoducho vyberiete niečo, čo dostane každý bez rozdielu, či je to rodina, blízki či vzdialení priatelia, kolegovia z práce alebo družičky. Môžu to byť darčekové sety v tlačenej podobe od vášho fotografa, na pamiatku na váš veľký deň. Pekne pôsobia aj vrecká s levanduľou alebo bylinkami. Mnohí siahajú aj po darčekoch, vyrobených z dreva. 

Stavte na originálne darčeky pre svadobných hostí

Niektoré zasnúbené páry chcú ísť veľmi osobnou cestou a vybrať darčeky pre svadobných hostí úplne na mieru. Darujú tak každému hosťovi na zozname úplne iný darček. Sú nimi napríklad predmety, kde sú zachytené prezývky, astrologické znaky a monogramy, ktoré môžete dať vyrobiť z dreva, kovu, kameňa. Môžu to byť prívesky, šperky, manžetové gombíky, ale aj rôzne eko darčeky. Fantázii sa medze nekladú, avšak s tým je spojená aj väčšia prácnosť. Určite v takom prípade využite svadobný plánovač

Rozhodnite sa pre niečo užitočné

Nemusíte mať zbytočné obavy z výberu. Vaši hostia budú milovať všetko, čo im dáte. Ak máte pochybnosti, zvoľte niečo úžitkové o čom viete, že to hostia budú môcť používať. Ide napríklad o otvárače na víno alebo pivo s gravírovaním, držiak na šperky, prípadne luxusné uteráky alebo ručne vyrobené mydlá či inú kozmetiku. 

Zvážte niečo jedlé

Jedlo spája ľudí. Žiaden svadobný hosť nepohrdne dobrou pijatikou alebo chutnými koláčmi, vyrobenými z kvalitných surovín. Preto treba myslieť pri plánovaní objemu pohostenia aj na to, že svadobčanom bude treba nabaliť výslužky. Okrem klasických koláčov a pijatiky môžete zvoliť aj tieto jedlé nápady na darčeky

  • Dózy naplnené obľúbeným olivovým olejom  
  • Krabice na cestoviny plnené domácimi cestovinami
  • Orechy či kandizované ovocie v čokoláde alebo domáce bonbóny
  • Likéry v miniatúrnych fľaštičkách s etiketou mladomanželov
  • Miniatúry pravého šampanského
  • Jedlé ovocné kytice
  • Čaj v sklenenej dóze 

Nápady na darčeky pre deti 

Deti patria k svadbe. Vždy je dobré zvoliť niečo, čo môžu použiť hneď na mieste alebo sa s tým hrať. Ideálne by bolo, keby predmet nevydával zvuky. Vhodné sú napríklad samolepky alebo súpravy na ručnú výrobu kreatívnych ozdobných predmetov, ako je výroba handmade náramkov alebo súpravy na vyfarbovanie. Môžete im dokonca vyrobiť roztomilé vrecúško s dobrotami, vrátane občerstvenia schváleného rodičmi a malej hračky alebo plyšového zvieratka. 

Myslite aj na kreatívne balenie

Skvelý darček si vyžaduje aj skvelé balenie darčekov. Ak máte darček menších rozmerov a nechcete sa obmedzovať hranatým krabičkovým tvarom, môžete si vytvoriť škatuľku v tvare trojstranného ihlanu. Najľahšie a najrýchlejšie zabalený darček dozdobíte malou čerstvou kvetinou, prípadne slamou. Podobne pekne zapôsobí aj mašľa z čipky. Uviažte ju samostatne, skombinujte s kvetom a upevnite hoci aj na obyčajný špagát. 

Balenie drobností 

Ak máte drobnosť, zabaľte ju ako z rozprávky, napríklad zabalením do škrupinky vlašského orechu. Všestranným baliacim materiálom sú aj staré obrusy. Pohodlné, trvácne, znovu použiteľné, s bezpečným uzáverom a veľkou hladkou plochou na výzdobu sú aj zaváraninové poháre.

Balenie na cukrík

Ak ste vybrali darčeky neforemných tvarov, zabaľte ho na spôsob cukríka. Obaľte ho papierom a po bokoch stiahnite stuhou. Ak nemáte stuhu, dobrá je aj vlna, bavlnka, či špagát. Záleží na tom, aký papier použijete. Ak máte biely papier, na bokoch dobre vyznie farebná mašľa. Veľmi pekne vyzerajú aj sklenené koráliky na šnúrke.

Inšpirácie a tipy na darčeky pre svadobných hostí 

Perfektnou voľbou môžu byť aj aromatické sviečky alebo svietniky. Mnohých potešia aj knihy v tvare miniatúr, prípadne pekné pero alebo zápisník či diár. Môžete dať vyrobiť hrnčeky na kávu alebo cukríky v retro plechovej krabičke. Takisto sa môžu hostia potešiť jednorazovým látkovým papučiam alebo tričkám s nápisom mladomanželov. Veľmi pekne vyzerajú aj dizajnové zapaľovače alebo dlhé zápalky v peknej krabičke.

Darčeky pre svadobných hostí môžete umiestniť rovno na stoloch ako dekoráciu, ktorú si hostia môžu na konci večera odniesť domov ako pozornosť. Pre tieto drobnosti môžete pripraviť aj darčekové tašky, ktoré dáte potlačiť na mieru dizajnom alebo monogramom, spolu s menami nevesty a ženícha, dátumom svadby a zvláštnym poďakovaním.

Hoci plánovanie svadby zahŕňa predovšetkým všetko okolo nevesty a ženícha, zabúdať netreba ani na ctených hostí. Doprajte im peknú spomienku na váš svadobný deň!

Bezplatná registrácia na serveri Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!