Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Hádzanie lupeňov kvetov alebo ryže

Plánovanie svadby zahŕňa aj svadobné hry. Ak ide o romantickú svadbu vo dvojici alebo len vo veľmi úzkom kruhu rodiny, svadobné hry nemajú veľké opodstatnenie. Ak však máte veľa hostí, ktorých potrebujete zabaviť, svadobné hry sú presne to, čo sa na túto príležitosť a väčší formát svadby hodí. Váš svadobný plánovač by nemal zabudnúť na jednu podstatnú vec, akou je postarať sa o pohodu a dobrú náladu. Stačí vymyslieť zopár šikovných spoločenských hier, ktorými vaše ctené publikum zahrejete. Smiech a dobrá atmosféra patria predsa k svadbe. Inšpirujte sa našimi tipmi a hostia na vašu svadbu nikdy nezabudnú!

Svadobné hry alebo ako rozprúdiť atmosféru na vašej svadbe

Mnoho ľudí sa na svadbách rozchádza v názore, ako začleniť hry do samotného programu. Sú takí, ktorí považujú tieto hry za zábavné a neškodné, a naopak tí, ktorí si myslia, že hry na svadby nepatria. Rozhodne by ste sa mali zladiť ako pár a dohodnúť sa, aké svadobné hry zaradiť do programu a aké radšej nie. Ak preferujte zábavu a myslíte si, že skladba pozvaných hostí zodpovedá takejto forme zábavy, rozhodne hry zaraďte. Existuje veľa spôsobov, ako začleniť hry do zostavy svadobného dňa. Môžete ich usporiadať v rôznych časoch, a tiež niekoľko súvisiacich nápadov môže bežať súbežne. Väčšina z týchto hier je prispôsobiteľná aj na výročia a iné druhy osláv, takže sa svadobnou témou nenechajte obmedzovať!

Pozrite si našu ponuku produktov, ktoré sa vám pri svadobných hrách určite zídu!

Karaoke kraľuje

Je ideálne pre menšie aj väčšie svadby a je zároveň ďalšou možnosťou pre dídžejov, ktorí chcú efektným spôsobom zabaviť hostí. Je tu však iba jedno obmedzenie. Budete potrebovať projektor, alebo akýkoľvek iný spôsob ako zobraziť text piesne, napríklad veľkú obrazovku. Mohlo by byť rozumné porozprávať sa s hlavným koordinátorom svadby, aby ste zistili, či bude k dispozícii veľká obrazovka, pretože veľa ľudí nebude pravdepodobne poznať text piesní. Spievanie je všeobecne vynikajúca voľba pre svadobné hry. Pri tomto druhu aktivity zabavíte veľa hostí a zaberie to aj značné množstvo času, pokiaľ však nemáte nejaké časové obmedzenie. Nájdite si karaoke verzie populárnych skladieb, ideálne piesne, ktoré pozná väčšina hostí a sú nadčasové.

Ak chcete načerpať fantáziu pre iné témy v rámci plánovania svadby, určite si nenechajte ujsť tieto príspevky:

Zábavné svadobné hry, vďaka ktorým sa hostia budú zabávať

Hry všeobecne navodia výbornú atmosféru a takmer nič nestoja. Stačí len trošku zapojiť publikum a dať im príležitosť kreatívne sa realizovať. To vám zaručí, že svadobné hry udržia ich pozornosť a nálada nebude upadať ani s rastúcim číslom na hodinách. 

Topánkový kvíz

Plánujete dokonalú svadobnú hostinu? Jedným zo spôsobov, ako vniesť do udalosti trochu zábavy, je hrať hru Topánkový kvíz. Ženích s nevestou sa posadia k sebe otočení chrbtom. Vymenia si topánky a odpovedajú na otázky. Úlohou je, aby sa v čo najväčšom počte otázok zhodli na odpovedi. Aby bola hra úspešná a aby si ju všetci užili, nezabúdajte na položené otázky a prítomné publikum. Pozrite si zopár našich nápadov na otázky, ktoré môžete pri tejto hre využiť.

Mladomanželský kvíz

Výborná jednoduchá hra na pobavenie. Možno vylepšiť špeciálnymi otázkami alebo zapojením publika do hry. Mladomanželský pár musí trafiť tie správne odpovede. 

Nádoba plná nápadov na rande

Či už je to niečo srdečné alebo vtipné, hostia budú radi ak sa môžu s vami podeliť o svoje obľúbené nápady na rande a spoločné chvíle. Pripravili sme pre vás kartičky s rôznymi motívmi a nápadmi. Jednoducho si ich vytlačte na tvrdý kvalitný papier a rozdajte ho svadobným hosťom. Cieľom je, aby sa vaši známi s vami podelili o nápady, ako tvoriť spoločný čas po svadbe. Zozbierajte si každú vyplnenú kartičku a podeľte sa s niektorými nápadmi s vašimi hosťami. Tieto kartičky s nápadmi na svadbu a večer sú určite skvelým darčekom na pamiatku, ktorý si budete vážiť.

Svadobné hry a ich načasovanie

Veľmi záleží od toho, ako sa vyvíja priebeh svadby. Pokiaľ potrebujete nakopnúť náladu, svadobné hry sú tým správnym riešením. S pribúdajúcim alkoholom v krvi môže nastať aj spoločenská únava. Nedajte hosťom šancu, aby zaspávali! Preberte ich hrami, ktoré ich postavia opäť na nohy. 

Kokteilová hodinka

Cieľom je po obrade ponúknuť kokteil, aby sa vaši hostia najskôr uvoľnili, začali sa rozprávať a hľadať si nových priateľov. Ak je vaše publikum z rôznych oblastí, sociálnych skupín a prostredí, je fajn poskytnúť užitočný spôsob, aby sa všetci navzájom spoznali a zblížili. Samotné kokteily s tým pravdepodobne pomôžu, ale pár voliteľných hier takisto nezaškodí. Ak môžete víťazovi udeliť nejaký druh ceny, je to skvelý stimul!

Svadobný hosť Bingo 

Táto hra si vyžaduje určitú organizáciu, ale je to veľká zábava. Na konci hry môžu byť všetci dobrými priateľmi. Každého hosťa treba požiadať, aby uviedol nejaký zaujímavý fakt o sebe. Potom ich treba zhromaždiť do 4 až 5 kariet Bingo, ktoré sa vyrobia počas kokteilovej hodiny, spolu s mini ceruzkami. Výherca získava cenu, ak dostane „bingo“, a to porovnaním faktov s hosťami. U niektorých to určite prinesie kopec zábavy a konverzácia rozprúdi náladu.

Počas večere

Hry počas večere sa dejú zvyčajne medzi chodmi a prejavmi. Plánujete nimi tradične dosiahnuť to, aby novomanželský pár prejavil svoju vzájomnú náklonnosť bozkom. Ľudia na to často využívajú staromódne cinkanie na sklo, ale ak z toho urobíte hru, bude to nová a originálna výzva. Pred večerou hostí informujte, že každý, kto chce vidieť ako sa pár bozkáva, by mal byť pripravený pristúpiť k mikrofónu a predviesť pieseň alebo báseň obsahujúcu slovo láska. 

Svadobné hry s balónom

Ďalšou veľmi zábavnou voľbou pre každú svadbu je hra s balónom. Skladá sa z niekoľkých tímov po dvoch, ktoré sa snažia svojimi telami prasknúť čo najviac balónov. Predstavte si teda skupiny, ktoré sa snažia zničiť balóny tak, že sa ich pokúsia stlačiť chrbtom, rukou alebo bruchom. Je to istotne veľmi jednoduchá, ale aj zábavná hra pre zúčastnené strany, ako aj pre divákov. 

Kniha hostí

Kedykoľvek počas udalosti môžete vyzvať hostí, aby napísali niečo pekné o manželskom páre. Knihu dáte kolovať a potom sa už len zabavíte na jej nápaditom obsahu. Je to skvelá spomienka na tento čarovný deň, ktorú môžete doplniť aj o fotografie hostí, ktorí o manželskom páre niečo napísali. 

Okrem uvedených hier sa dá zabaviť aj aktivitami, ktoré si nevyžadujú veľmi veľa námahy zo strany publika. Stačí si ich objednať, vyrobiť a použiť. Máme na mysli najmä také, ktoré si nevyžadujú angažovanosť svadobných hostí, ale zároveň navodia super náladu. Budú taktiež perfektným motívom pre fotografie, ako aj milou spomienkou. 

Uvedieme aspoň niektoré: 

 • Ohňostroj a prskavky 
 • Foto búdka s rekvizitami aj bez nich
 • Whiskey bar s luxusnými cigarami
 • Kúzelník alebo stand-up komik
 • Živý maliar alebo karikaturista
 • Vypúšťanie holubíc a hádzanie ryže
 • Slávnostné odovzdávanie cien v rôznych kategóriách
 • Sláčikové kvarteto 
 • Stánok so zmrzlinou a zákuskami
 • Vyberanie peňazí do klobúka
 • Jazzová kapela