Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Káble v byte

Snáď každý pozná domáci boj s káblami – keď vytŕčajú spoza nábytku, plazia sa po podlahe, rozťahujú sa po odkladacích plochách, či visia na stene… môžu byť skrátka všade! My sme však pre vás v tomto článku pripravili skvelé a zároveň štýlové tipy pre ich zakamuflovanie v rôznych častiach domácnosti. Nájdete medzi nimi napríklad aj nápady ako skryť káble od TV na stene, ktoré spravia vašu obývačku či spálňu ešte krajšou. Káble sú už dlho nevyhnutnou súčasťou moderného bývania – objavte s nami triky ako ich spraviť jeho harmonickou súčasťou!

Aké káble sa snažíme v byte schovávať?

Napriek tomu, že technológia napreduje nesmierne rýchlo a množstvo zariadení je bezdrôtových, doma sa stále nájde dosť káblov, ktoré vedia pripraviť zaujímavé prekážkové dráhy a upratovanie domácnosti dokážu spraviť nočnou morou. Kde všade ich nájdeme? 

Káble od TV na stene

Televízor na stene spraví z obývačky hotové domáce kino. Pravdaže aj túto techniku musíme nejakým spôsobom zapojiť do siete. Našťastie existuje niekoľko efektívnych možností ako skryť káble od TV na stene ako pre tradičný, tak aj pre moderný dom.

Spotrebiče v kuchyni

Ak je pokope sporák, mikrovlnku, rýchlovarnú kanvicu, hriankovač, kuchynský robot a kávovar, pohroma je tu. Zariadenie kuchyne je zrazu plné káblov! Našťastie sa dĺžka mnohých dá ľahko regulovať, ale prakticky rozmiestnené zásuvky či predlžovačka schovaná pod kuchynskou linkou vždy pomôžu.

Malá elektronika

Objavuje sa v každom kúte príbytku! Od laptopov, mobilov, smartfónov, slúchadiel, cez rôzne nabíjačky až po káble pre každodenné použitie, ako napríklad USB alebo HDMI – nielen písací stôl pod oknom alebo domáca pracovňa sú pre ne dokonalou destináciou. Nájdu sa aj v obývačke, spálni, kúpeľni a predsieni!

Osvetlenie na podlahe a nábytku

Štýlové stojace podlahové lampy pre zariadenie obývačky, nočné lampy pri posteli v spálni, stolové lampy na nábytku v predsieni, kancelárii či detskej izbe – aj títo praktickí a vážení pomocníci sa vo väčšine prípadov nezaobídu bez káblov. 

Ako skryť káble od TV na stene a ostatné káble bez veľkej rekonštrukcie

Boj s káblami sa dá vyhrať rôznymi vkusnými spôsobmi aj bez rekonštrukcie interiéru. Dokonca vám mnohé z nasledovných tipov štýlovo doplnia aranžovanie pre akýkoľvek štýl interiéru!

#1 Ako skryť káble: krycie lišty

Jedným z najpraktickejších riešení pre schovanie dlhších káblov sú krycie lišty, ktoré sú dostupné v rôznych rozmeroch, farbách aj prierezoch. Inštalácia je veľmi jednoduchá – niektoré stačí prilepiť, iné je potrebné priskrutkovať. Takto efektívne prevediete káble z jednej miestnosti do druhej bez toho, aby sa na nich niekto potkol.

#2 Ako skryť káble: úchytky na káble

Jednoduchým trikom sú aj úchytky, vďaka ktorým môžete kábel upevniť priamo ku stene na podlahe. Môžete si vybrať, či si zvolíte pribíjacie s klincami alebo rýchlo aplikovateľný samolepiaci druh.

#3 Ako skryť káble od TV: organizér na káble

Okolo televízora, počítača alebo zvukovej súpravy sa vždy motá veľa káblov. Vďaka rôznym druhom organizérov ich budete môcť prehľadne usporiadať, prípadne prakticky zakamuflovať. 

#4 Ako skryť káble: úložné boxy a koše

Skvelým doplnkom pre schovanie káblov sú aj úložné boxy a koše. Môžete nimi pútavo doplniť aranžovanie miestnosti. V hravom prevedení sa osvedčia aj v detskej izbe, ako súprava zas dodajú priestoru harmonický punc.

#5 Ako skryť káble: suchý zips

Vďaka suchému zipsu sa dlhé káble dajú účinne zminimalizovať. Sú výbornými pomocníkmi aj pri uskladňovaní viacerých káblov pokope. Každý z nich je osobitne zmotaný a bezpečne zviazaný.

Užitočné rady ako skryť káble od TV na stene

Ruší vaše posedenia pri televízore kabeláž ťahajúca sa dole stenou? Nezúfajte! Pripravili sme pre vás osvedčené triky ako skryť káble od TV na stene, aby ste vy a vaši hostia mali nerušený estetický zážitok. Odporúčame:

  • tzv. systémový stĺpec – je to špeciálna tuba alebo nástenná lišta, do ktorej sa schovajú všetky káble, pričom bude pôsobiť ako súčasť vybavenia televízora.  
  • stavebná úprava steny – je to síce časovo oveľa náročnejší a zložitejší spôsob, ale ostane vám po ňom úplne čistá stena. Je potrebné do nej vysekať ryhu, zasadiť tam špeciálny plastový priestup, cez ktorý budú viesť káble, a znova naniesť omietku. V novostavbách je tento postup úplne bežný.  

Kreatívne nápady ako skryť káble

Káble v byte či dome sú večný problém. Ak ste kreatívny typ a nechcete použiť lišty, úchytky ani suchý zips, máme pre vás niekoľko skvelých domácich spôsobov ako na to. Poraďte si s kabelážou skutočne štýlovým spôsobom!

#1 Pletený kôš alebo súprava

Máte router od internetu na povrchu nábytku, konzolovom alebo odkladacom stolíku a neviete, ako ho zamaskovať spolu so všetkými káblikmi, ktoré z neho vychádzajú? Tento štýlový nápad vás určite poteší! Zvoľte si pletený kôš dostatočnej šírky pre váš router. Odpojte kábliky, pretlačte ich cez očká v úplete v spodnej časti, vložte router dovnútra a opäť ich zapojte. Ak na tomto mieste odkladáte aj iné technologické doplnky ako ovládače, nabíjačky či drobnú elektroniku, zvoľte súpravu košov a do ďalšieho uložte všetky tieto drobnosti. 

#2 Pletený kôš s pokrievkou

Pletené koše s vrchnákom: další štýlový spôsob pre dokonalé ukrytie elektroniky! Postup je veľmi podobný prvému tipu – nabíjací kábel k laptopu alebo smartfónu prevlečte očkom v spodnej časti úpletu, elektroniku schovajte dovnútra, napojte a nechajte pokojne nabíjať pod pokrievkou.

#3 Stohovateľná debnička

Skladacie stohovateľné debničky sú ďalším štýlovým riešením pre káble a originálne doplnia nielen zariadenie kancelárie. V čiernej budú skvelé pre industriálny štýl, alebo ich môžete farebne skombinovať pre viac hravosti. Postup je jednoduchý – otvory v debničke využite na prepchatie káblov a vnútro pre uloženie elektroniky. Tým, že debničky môžete ukladať na seba, vám vznikne štýlový “stoh”, ktorý ušetrí miesto či už na podlahe, nábytku alebo v regáli.

Rady na záver: ako skryť káble od TV na stene a ostatné káble v domácnosti

Nenechajte vašu domácnosť zaplaviť káblami! Inšpirujte sa našimi tipmi a využite praktické a kreatívne rady a nápady, ktoré ich zručene skrotia a naučia poriadku. Upratovanie bytu či domu sa bez nich ihneď stane jednoduchším a efektívnejším. Aj vaša obývačka bude pôsobiť harmonickejšie, keď si poradíte s tým, ako skryť káble od TV na stene.

Tieto spôsoby taktiež prispejú k populárnemu minimalistickému životnému štýlu, ktorý preslávila Japonka Marie Kondo, a zároveň sú v súlade so starodávnou čínskou filozofiou feng shui, ktorá medzi iným vyznáva poriadok pre lepšie prúdenie energií v interiéri. Niet prečo váhať – so štýlovo schovanými káblami bude každá domácnosť ešte krajšia!

Prekabáťte neposlušné káble, ktoré sa vedia zapliesť v každej miestnosti. Pripravte štýlové pletené koše, úložné debničky a boxy či iné praktické doplnky pre harmonickejší interiér. U nás nájdete potrebné rozmery a širokú paletu farieb vhodné pre každú miestnosť. Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!