Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zariadenie kancelárie

Každý z nás potrebuje vo svojom dome praktický priestor, kde bude môcť sústredene pracovať, prečítať si knihu alebo dokončiť obchodný projekt. Kancelária je miestnosť pre všetkých ľudí pracujúcich na diaľku, malých podnikateľov alebo jednoducho pre tých, ktorí potrebujú miesto na sústredenie sa a venovanie sa svojmu koníčku. Každý z nás chce mať krásne, ale aj praktické pracovisko, ktoré nás bude nielen inšpirovať, ale bude mať aj pozitívny vplyv na našu efektivitu. U nás nájdete nápady na zariadenie kancelárie podľa vašich preferencií a potrieb.

Zariadenie kancelárie: naše najlepšie tipy

Vaša kancelária je miestom, kde môžete pracovať v pokoji a tichu. Preto je vybavenie domácej kancelárie mimoriadne dôležité. Mali by ste zvážiť výber praktického nábytku a vhodných dekorácií, aby ste vytvorili miestnosť, v ktorej sa budete cítiť dobre a budete môcť efektívne pracovať. Vďaka tipom a trikom našich špecialistov bude vaša domáca kancelária pohodlná.

Plánovanie domácej kancelárie

Predtým, ako začnete vyberať nábytok a doplnky pre svoju kanceláriu, odporúčame vám najskôr vypracovať všeobecný plán miestnosti. Aká veľká je miestnosť, ktorú chcete využiť ako kanceláriu? Budete ju používať samostatne alebo ju budete zdieľať s ostatnými členmi domácnosti? Akým štýlom zariadiť kanceláriu tak, aby fungovala efektívne? Aké doplnky pridať, aby sme sa mohli na prácu plne sústrediť? Pokojne odpovedzte na tieto kľúčové otázky a zamyslite sa nad tým, čo je pre vás dôležité. My vám poradíme ako by mala vyzerať aj tá vaša vysnívaná domáca pracovňa.

Najdôležitejšie vybavenie kancelárie

Nábytok pri zariaďovaní kancelárie by mal byť nielen funkčný a moderný, ale aj praktický. Prihliadajte na to, ako veľmi dôležitá je ergonómia pri práci a vyberte si nábytok, ktorý ocení aj váš chrbát a zdravie. Písací stôl je základom každej kancelárie, preto pri kúpe stola sa uistite, či má správnu výšku alebo či je možné ho nastaviť. Vďaka tomu budete môcť pohodlne a efektívne pracovať za PC aj niekoľko hodín. Poradíme vám tipy ako na správne sedenie za PC, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa zdravotným problémom spojených so sedavým zamestnaním.

Okrem písacieho stola v kancelárii potrebujete vhodnú stoličku a priestor na uloženie dokumentov – police, komody alebo skrinky. Vhodným doplnkom každej kancelárie je aj domáca knižnica, pomocou ktorej môžete efektívne rozdeliť priestor na pracovnú a oddychovú zónu. Je dôležité, aby nábytok optimálne vyhovoval vašim potrebám a vášmu vkusu!

Výber vhodného osvetlenia

V kancelárii potrebujete aj dobré osvetlenie. Príliš málo alebo príliš veľa svetla v miestnosti môže spôsobiť bolesti hlavy a vašu prácu vám výrazne sťažiť. Najproduktívnejší sme však ak pracujeme za denného svetla. Ak vám pracovňa dispozične dovolí, odporúčame zvoliť písací stôl pod oknom. Poradíme vám skvelé inšpirácie a riešenia.

Stolná lampa je absolútnou nevyhnutnosťou v kancelárii. Najlepšou voľbou je klasická stolná lampa, ktorá okrem doplnenia svetla stropného svietidla dobre osvetlí aj pracovnú dosku. Pri výbere modelu lampy dbajte na to, aby vás jej svetlo neoslňovalo a neodrážalo sa na obrazovke počítača.

Kancelárske doplnky sú základom organizácie a efektívnosti

Organizácia práce v kancelárii nie je jednoduchá. V prvom rade si premyslite, čo budete potrebovať pre svoju každodennú prácu – perá, šanóny, zakladače a organizéry na stôl! Vo vašej domácej kancelárii by vám určite nemal chýbať ani kalendár a plánovač.

Ak hľadáte praktický, prehľadný a zároveň štýlový pracovný kalendár 2022 na stiahnutie, Westwing si pre vás pripravil ročný, ale aj mesačný kalendár, ktorý si viete stiahnúť úplne zadarmo a vytlačiť.

Dekorácie a rastliny vytvárajú atmosféru príjemného pracoviska

Atmosféra, ktorú vo vašom home office vytvoríte, je mimoriadne dôležitá. Samozrejme, niektoré úlohy spojené s prácou nie sú veľmi príjemné – no vďaka vydarenému zariadeniu a dekoráciám sa vám čas strávený každodennými úlohami bude zdať oveľa príjemnejší! Nezabudnite ani na rastliny v kancelárii, ktoré pôsobia esteticky a zároveň čistia vzduch a klímu v pracovnej miestnosti. Poradíme vám aké rastliny a kvety do kancelárie je najlepšie zvoliť.

Vytvorte si optimálne pracovné podmienky

Nezáleží na tom či pracujete z domu, alebo uprednostňujete prácu formou coworking. S najväčšou pravdepodobnosťou mávate aj online stretnutia a video konferencie. Počas video konferencie by malo byť vaše pozadie, teda miesto na ktorom sa nachádzate upravené a malo by pôsobiť profesionálne. Máme pre vás riešenie! Westwing si pre vás pripravil virtuálne pozadie, ktoré si môžete stiahnúť a použiť aj vo vašej video konferencii. Objavte všetky naše virtuálne pozadia krásnych interiérov a exteriérov, ktoré naaranžovali naši interiéroví špecialisti.

Už žiadne starosti so zariadením kancelárie! Usporiadajte si s nami svoju kanceláriu úplne od začiatku. Vďaka našim radám a tipom bude vaša domáca kancelária miestom, z ktorého nebudete chcieť odísť!

Zaregistrujte sa na Westwing a nechajte sa inšpirovať tým, čo sme pre vás pripravili! Nájdete tu tematické kampane s nápadmi na usporiadanie kancelárie a články, ktoré skrášlia váš domov!