Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zariadenie kuchyne

Pripravujete si rýchle raňajky pred odchodom do práce? Alebo možno nedeľný obed pre vašu rodinu? Vďaka správnemu usporiadaniu a zariadeniu kuchyne sa varenie môže stať každodenným potešením, a nie drinou! Varenie a pečenie doma je stále veľmi populárne. Varenie už dávno nie je len o jedle, je to vášeň a koníček! Pripravili sme niekoľko rád pre začiatočníkov, ale aj pokročilých. Vďaka našim tipom si každý z vás može zariadiť dokonalú kuchyňu!

Zariadenie kuchyne: vyberte si jej multifunkčnosť a atmosféru

Snívate o útulnej kuchyni s dostatkom priestoru pre priateľov a rodinu? Hľadáte inšpirácie do kuchyne alebo ako zariadiť malú kuchyňu v paneláku? Alebo možno uvažujete o modernej kuchyni, v ktorej si môžete dovoliť experimentovať s kulinárskymi pôžitkami? Podľa vašich požiadaviek by malo byť zariadenie kuchyne správne pripravené a premyslené. Presne ako so všetkými miestnosťami vo vašom byte alebo dome. Zistite, aké tipy sme pre vás zhromaždili, a nájdite inšpiráciu pre svoju vysnívanú kuchyňu.

Ako zariadiť kuchyňu: skôr, ako sa pustíte do akcie

Chystáte sa zariadiť si kuchyňu, ale neviete, kde začať? Prezrite si náš zoznam vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť.

  • Zvážte, aký priestor máte – pomôže vám to k usporiadanie nábytku a výberu dekorácií
  • Pri renovácii kuchyne myslite na to, čo chcete v miestnosti zmeniť. Vďaka tomu budete môcť definovať svoj rozpočet.
  • Naplánujte si tzv. pracovný trojuholník, teda optimálne usporiadanie chladničky, drezu a sporáka v miestnosti.
  • Naplánujte si umiestnenie a výšku kuchynských pracovných dosiek. Pamätajte si, že minimálna šírka dosky v kuchyni by mala byť 85 – 90 cm
  • Zvoľte vhodné materiály, z ktorých bude vyrobený kuchynský nábytok a doska
  • Vyberte si štýl interiéru pre svoju kuchyňu, aby ste konečne mohli prejsť k výberu farby stien.
  • Na koniec vás čaká najpríjemnejšia časť – vybavenie kuchyne a dekorácia

Rekonštrukcia kuchyne

Či rekonštrukcia vašej kuchyne bude rozsiahlejšia alebo menšia, pozostáva z množstva činností. Nestačí len vedieť aké farby do kuchyne si vybrať, aké materiály použiť, treba sa zamerať aj na iné detaily. Len tak bude kuchyňa presne podľa predstáv – pekná aj praktická.

Osvetlenie kuchyne

Keďže je kuchyňa veľmi aktívna miestnosť v domácnosti,vyžaduje správne osvetlenie nielen pri varení ale aj pri trávení času s vašou rodinou. Konkrétne osvetlenie závisí od viacerých faktorov, najmä od veľkosti, usporiadania, využitia kuchyne, ale aj od toho, či máte kuchyňu spojenú s jedálňou alebo obývačkou. Ak ešte máte možnosť, myslite na dostatok prirodzeného denného svetla v kuchyni. Veľké okná, svetlejšie steny a voľný priestor zabezpečia, že umelého osvetlenia budete potrebovať menej.

Aké farby do kuchyne

Farby v kuchyni hrajú veľmi dôležitú úlohu. Vytvárajú nielen interiér, ale môžu tiež vylepšiť chuť do jedla, čo v tejto miestnosti nie je bezvýznamné! Preto výber farieb stien v kuchyni závisí od toho, či ide o samostatnú izbu, alebo či je možné ju kombinovať s inými interiérmi.

A ak sa nemôžete rozhodnúť, ktorá farba je najlepšia pre vašu izbu, pozrite si naše tipy a inšpirácie do kuchyne.

Štýl kuchynského zariadenia

Aký štýl sa používa pre rôzne materiály a farby? Ktoré bytové doplnky dokonale doplnia váš obľúbený štýl? Pripravili sme pre vás krátky zoznam najobľúbenejších štýlov do kuchyne.

Kuchyňa v retro štýle

Kuchyňa v retro štýle sa spája s vrelými spomienkami na detstvo, babskými večerami, ale čo je najdôležitejšie, je v nej teplo a útulne. V retro kuchyni nájdete sklenený príborník, masívny drevený stôl alebo ozdoby z jemných látok.

Moderné kuchyne

Moderné kuchyne s čistými líniami a minimalistickým dekorom sú jednoznačne IN. Nie je nad kuchyňu, ktorá je jednoduchá a krásna s dostatočným počtom funkcií a úložného priestoru. Zistite, ako si vytvoriť svoj vlastný moderný dizajn s našimi nápadmi na výzdobu modernej kuchyne.

Škandinávsky štýl kuchyne

Škandinávsky štýl kuchyne je plný žiarivých farieb a jednoduchých tvarov a prírodných materiálov, najmä dreva. V kuchyni v škandinávskom štýle sa počíta s jednoduchosťou, minimalizmom a čistotými formami nábytku.

Rustikálna kuchyňa

Rustikálny štýl v kuchyni ale aj celkovo v interiéri je podstatou jednoduchého a efektívneho vzhľadu a pohodlia pri každodennom používaní. Doplnky sú väčšinou vyrobené z keramiky, prútia a iných pletencov.

Vidiecky štýl kuchyne

Trendom je premieňať svoje kuchyne na priestory inšpirované vidiekom, aby si ich mohla vychutnať celá rodina. Hoci vidiecke kuchyne nie sú nijako nové, neustále sa objavujú čerstvé trendy. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako vytvoriť vidiecky štýl kuchyne s moderným rustikálnym nádychom, ktorý budete zbožňovať.