Upratovanie domácnosti

„Upratajte si  izbu!“ – takmer všetci si pamätáme túto vetu, ktorú v detstve opakovali naši rodičia. Táto požiadavka sa však vo všeobecnosti nestretla s nadšením. Aj dnes väčšine z nás chýba čas a motivácia na upratovanie domácnosti. Pripravili sme pre vás užitočné tipy na upratovanie a čistenie, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť  k vašim každoenným aktivitám. Urobte si z domova miesto, kde sa budete cítiť skvele. Presvedčte sa sami – naše metódy upratovania a organizácie sú skutočne skvelé!

Tipy na upratovanie domácnosti

Marie Kondo a jej kúzelné upratovanie

Marie Kondo je celosvetovo uznávaná odborníčka na organizovanie domácností. Marie Kondo vníma upratovanie a organizáciu domov ako rituál, ktorý dokáže zmeniť život od základov. Metóda KonMari nie je len o tom ako denne umyť riad a odložiť oblečenie do koša na bielizeň, no spočíva vo filozofii obklopiť sa len vecami, ktoré nás napĺňajú radosťou. 

Poriadok v kuchyni

Aj vy máte občas problémy ako nájsť nejakú vec v kuchyni? Správna organizácia kuchyne je pri snahe o krásne bývanie jednou z najväčších výziev. My vám poradíme ako si zjednodušiť každodenný pobyt v kuchyni. S radami našich odborníkov rýchlo a bez námahy vytvoríte poriadok v kuchyni zariadenej v byte či v rodinnom dome. 

Čistenie dlažby

Bola vaša dlažba kedysi krásna a vyzerala ako nová? Chceli by ste, aby bola vaša dlažba konečne lesklá a čistá, bez mastných škvŕn a zanesených špár, ale neviete ako na to? Pripravili sme pre vás tipy na upratovanie a tipy čistenie dlažby, ktoré vám pomôžu vrátiť jej pôvodnú krásu a čistotu. Či už je to dlažba v kúpeľni, na terase, alebo dlažba na chodbe, poradíme vám, čo s ňou.

Ako sa zbaviť molí

Nikto z nás určite nechce mať doma mole. Niekedy predsa zavítajú do našej domácnosti. Aby ste sa vyhli neželanej návšteve molí alebo aby ste sa ich mohli zbaviť, pripravili sme pre vás niekoľko rád, ako na to. Poradíme vám, ako sa zbaviť molí keď ich už doma máte a ako na prevenciu pred ich výskytom. 

Ako ustlať posteľ

Viacerí z nás sme tak zaneprázdnení, že nemáme čas si ani ráno ustlať posteľ. Ale ako to urobíme, tak máme z toho dobrý pocit a načerpáme dostatok energie a síl na nový deň. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov ako ustlať posteľ štýlovo, romanticky či kreatívne. Poďte s nami načerpať inšpirácie pre spálne vašich snov.

Poriadok v skrini

Skriňa je často zdrojom frustrácie a niekedy sa zdá, že je nemožné dlhodobo udržiať poriadok v skrini. Marie Kondo, autorka originálneho systému KonMari na upratovanie, ponúka spôsob a systém, ako v nej raz a navždy nastoliť poriadok.

Jarné upratovanie domácnosti

Ako vyčistiť koberec

Jarné upratovanie sa blíži a väčšina z vás už rozmýšľa, že s čím začať pri upratovaní.  sa s tým už určite stretol. Malá či veľká nehoda vo vašej domácnosti a hneď je na svete otázka, ako vyčistiť koberec je častou otázkou každého kto má rád bosú chôdzu na koberci, alebo jednoducho na ňom len tak ležať a relaxovať.  Ale čo ak sa náhodou dostane na koberec nápoj, jedlo alebo ho váš domáci miláčik nechtiac znečistí? Aj v tomto prípade máme pre vás užitočné rady a tipy na prvú pomoc.

Ako vyčistiť kuchynskú linku od mastnoty

Ako vyčistiť kuchynskú linku od mastnoty tak, aby vám čistenie netrvalo dlhšie, ako samotné varenie? Lepkavý povrch sa na kuchynskej linke usádza počas varenia a na skrinky sa dostane aj z vašich rúk. Aby ste sa v kuchyni aj naďalej cítili príjemne, poradíme vám ako mastnotu čo najrýchlejšie odstrániť. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako vyčistiť kuchynskú linku rýchlo a jednoducho. 

Vianočné upratovanie

Veľa z nás sa teší na Vianoce. Čaká nás krásna rodinná atmosféra, stôl plný dobrôt,a darčeky pod stromčekom. Ale kým to všetko príde, čaká nás aj vianočné upratovanie! Príprava a upratovanie môže zabrať dosť veľa času a obrať nás o energiu a radosť z vianočných sviatokov. Nemusí to tak ale byť. Pripravili sme pre vás tipy na upratovanie, aby to pred Vianocami išlo všetko rýchlo a hladko ako po masle. 

Čistenie rúry

Kto nemá najmodernejšiu technológiu doma, ako napríklad samočistenie rúry, tak sa musí spoliehať na zručnosť a pravidelné manuálne čistenie rúry.  Potrebujete rady ako začať? Máme pre vás tipy, vďaka ktorým bude čistenie rúry rýchlejšie. 

Čistenie mosadze

Máte doplnky z mosadze vo vašej domácnosti? Na čistenie mosadze máme pre vás niekoľko overených tipov. Ktoré domáce triky zaručene fungujú? Poradíme vám, ako vyčistiť váš mosadzný stolík, kuchynské doplnky z mosadze a ako vrátiť lesk zašlej lampe. A to všetko vďaka prípravkom, ktoré máte doma.

Čistenie práčky

Nevyčistená a zanedbaná práčka môže byť zdrojom zápachu, baktérií a plesní. Čo robiť aby vaša práčka nezapáchala a nešpinila čisté prádlo? Prinášame vám praktické rady a tipy ako na čistenie práčky.

Ako vyčistiť žehličku

Ako vyčistiť žehličku od pripálenín tak, aby ste nepoškriabali jej povrch? A ako si poradiť s vodným kameňom? Prinášame vám niekoľko overených tipov, ako vyčistiť žehličku a udržať ju v perfektnom stave. 

Čistenie peria

Nielen posteľ a matrac sú dôležité pre kvalitný spánok. Pravidelné pranie posteľnej bielizne a čistenie peria v perových paplónoch nielen zbaví posteľ neželaných baktérií, ale tak isto zlepší kvalitu vzduchu v spálni. Poradíme vám, ako vyčistiť periny a obliečky tak, aby sa vám každú noc spalo ako v rozprávke.