Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Spálňa v modernom prevedení

Moderná spálňa je v každom období iným trendom. Ako sa však vyznať v spleti širokého množstva súčasných štýlov a možností? Dá sa moderný nábytok skombinovať tak, aby vyhovoval vášmu vkusu a zároveň pohodliu? Veríme, že áno. Westwing bude aj v týchto otázkach vašim verným sprievodcom. Nechajte sa inšpirovať škandinávskym, bohémskym či glamour štýlom a vytvorte si zo spálne príjemné miesto, na ktoré sa budete tešiť. Objavte s nami neobyčajné kombinácie materiálov, farieb a vzorov, ktoré vám kedykoľvek prinesú vytúžený odpočinok.

Farby a materiály do modernej spálne

Farby do spálne k najpopulárnejším odtieňom využívaným v spálni dnes patria pastelové, prípadne kombinácia béžovo-ružovej a sivej. Vizuálne zaujímavo pôsobí aj ich spojenie s dymovými prvkami s nádychom do popolava. I keď univerzálnym pravidlom zostáva, že pokojný spánok nám prinášajú skôr jemné farby, zariadenie spálne môže obsahovať i iné, ak na vašu náladu vplývajú pozitívne. Ak je teda vašou favoritkou žltá, oranžová či zelená, určite po nej siahnite.

Jeden z posledných trendov v interiérovom dizajne hovorí o striedaní matných a lesklých materiálov. Týka sa najmä kovových plôch, pričom samotný pomer závisí od konkrétneho štýlu, ktorý uprednostňujete. Lesklé povrchy svedčia príťažlivému glamour, zatiaľ čo matné sú charakteristické skôr pre severské štýly. Veľmi obľúbená je však aj vlna, ktorú miluje štýl hygge či ľan, taký typický pre prírodný štýl.

Luxusné spálne – aký štýl zvoliť?

Obdivujete luxusné spálne, ale neviete ako si zariadiť tú svoju? Zoznámte sa s niekoľkými štýlmi, ktoré vašu vysnívanú predstavu k realite o kus priblížia. Môžete sa inšpirovať len jedným alebo, po našom vzore, vytvoriť originálny eklektický mix, aký neuvidíte nikde inde.

Moderná spálňa v škandinávskom štýle

Škandinávska spálňa – severská estetika v oblasti bytového dizajnu dávno uchvátila celý svet. Ak patríte medzi vyznávačov jednoduchosti, priestrannosti a prírodných materiálov hľadáte na správnom mieste. Svetlé farby na čele s bielou zjemníte hrejivo pôsobiacimi vankúšmi či mäkkým koberčekom v pastelových farbách. Vhodné sú všetky odtiene sivej, modrej, hnedej, ale i púdrová ružová. Všetky majú schopnosť upokojiť zmysly a dokonale vás naladiť na nočný odpočinok.

Moderné zariadenie spálne s prvkami minimalizmu

Necítite sa dobre v preplnených priestoroch? Potom by taká nemala byť ani vaša spálňa. Ideálnym riešením pre vás bude vydať sa po ceste minimalizmu. V spálni v tomto duchu sa často nachádza len posteľ a vstavaná skriňa poskytujúca všetok úložný priestor, ktorý potrebujete. Akékoľvek dekorácie sú nenápadné a do priestoru musia zapadnúť čo najprirodzenejšie.

Náš tip: Minimalisticky zariadená spálňa môže pôsobiť skromným, až prázdnym dojmom. Aby ste zachovali pocit útulnosti a pohodlia, zamerajte sa na niekoľko doplnkov v teplých farbách, napríklad vankúše a závesy v rovnakej červenej.

Jedinečná kombinácia štýlu boho a pôvabného glamour

Ak niečo kombinovať, tak tieto dva štýly. Spája ich radosť z využitia pestrých farieb a výrazných doplnkov. Prepojiť ich môžete tak, že veľké kusy bohémskeho nábytku – posteľ, skriňu a pohovku – doplníte niekoľkými starostlivo vybranými predmetmi zo sveta glamour, napríklad nástenným zrkadlom, svietidlami z lesklého kovu alebo saténovými obliečkami. Do takto zariadenej spálne sa hodí čalúnený nábytok a rôzne druhy textílií od vyšívaných dečiek po zamatové závesy. Tak smelo do toho.

Biela spálňa v modernom štýle

Vždy bude považovaná za módnu farbu, je dôležitou súčasťou mnohých štýlov a použiteľná pri vytváraní rôznych farebných kombinácií. Biela je jednoducho in v akejkoľvek podobe. Nemala by preto chýbať ani vo vašej spálni. Elegantný dojem zanechá pri spojení so zlatými, striebornými či bronzovými doplnkami, napríklad v podobe lesklých hrán inak bielej postele a nočných stolíkov. Trocha hravosti a mäkkosti jej naopak dodá ružová, oranžová a smotanová. Biela je zvlášť vhodná do menších priestorov, ktoré dokáže efektne, aspoň opticky, zväčšiť.

Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si aj tieto články o zariadení spálne:

Ako si vybrať moderný nábytok do spálne

Keď ste sa zorientovali v jednotlivých štýloch a získali ste predstavu o tom, ako bude vaša budúca spálňa vyzerať, je čas na výber konkrétneho nábytku a doplnkov.

Keďže ide o miestnosť, ktorá je primárne určená na relax, dominantnou tu bude vždy posteľ. Pri hľadaní ideálnej postele pre deti je rozhodujúci ich vek. Ak ide o spálňu pre partnerov, zásadná je veľkosť priestoru. Investíciou do budúcnosti je rám postele z kvalitného dreveného masívu, ktorého najväčšou prednosťou je dlhá trvácnosť. Pre pohodlný spánok voľte rozmery minimálne 160×200 cm.

Pred výberom úložného priestoru je dobré si ujasniť, čo všetko potrebujeme v spálni uskladniť. Ak k oblečeniu a osobným veciam patrí aj vysávač, žehliaca doska a iné predmety v domácnosti, oceníte vstavaný šatník vyrobený na mieru alebo vstavané skrine do spálne. V opačnom prípade bude stačiť menšia nábytková zostava, napríklad jedna pekná skrinka a komoda.

Radi si necháte poradiť od profesionálov a zároveň chcete ušetriť? Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte prístup k našim exkluzívnym ponukám. Objavte moderný nábytok, s ktorým bude bývanie zábavou.

Výzdoba do modernej spálne

Už máte na čom spať aj miesto na všetky svoje veci, no niečo stále chýba? Aby ste sa v izbe cítili skutočne príjemne, musíte ju ešte trochu vylepšiť. Maličkosti v podobe dekorácií sú tými detailami, ktoré zavážia. Nemusí ich byť veľa. Možno len niekoľko predmetov, ktoré vám urobia radosť kedykoľvek ich uvidíte.

Holé biele steny môžu vyzerať až sterilne. Vymeňte ich za krásnu tapetu so vzorom, ktorý sa vám páči. Výber tapety do spálne je moderný a rýchly spôsob, ako svoju spálňu za pár hodín zmeniť na nepoznanie. Samostatnou dekoráciou sa môže stať aj čoraz populárnejšie vysoké čelo postele alebo pútavá posteľ s baldachýnom.

Nezabudnite ani na fotky, knihy a zeleň. Kvety v spálni zaručia čerstvý vzduch, pohltia prach a skvele vyplnia prázdne miesta. Nebojte sa ani exotických rastlín. Miestnosť svojou farebnosťou príjemne spestria. Tak isto aj štýlové obrazy do spálne dokonale ozdobia vašu spálňu.

Svietidlá prispôsobte štýlu, ktorý ste si zvolili. Minimalistické zariadenie väčšinou vyžaduje len jedno centrálne svietidlo. Naopak, do glamour alebo bohémskeho bývania zapadne množstvo rozličných lampičiek či sviečok.

Moderné technológie v spálni

Moderná spálňa ráta s modernými technológiami. Televízia je dnes už bežný štandard. S rýchlym vývojom technológii prichádzajú i mnohé systémy zamerané hlavne na praktickosť v domácnosti. Jednoducho si stiahnete mobilnú aplikáciu a pomocou smartfónu na diaľku ovládate klimatizáciu, tienenie okien či osvetlenie spálne. Inteligentný pomocníci vám ušetria nielen čas a námahu, ale i prostriedky vynaložené na energie. Napríklad systém automatického zatvárania okien v zimnom období postráži výdavky na vykurovanie. Funkcia vypínania svetla, keď nie ste v miestnosti, zase zníži účet za elektrinu.


Sledujte aj ďalšie články na Westwing a prispôsobte svoje bývanie potrebám všetkých členov domácnosti. Radi budeme vašim sprievodcami svetom najnovších trendov a noviniek pri zariaďovaní vášho vysnívaného domova.