Dekorácie na Halloween

Aj jeseň ponúka množstvo inšpirácií pre výzdobu vášho domova. Jesenné dekorácie majú svoje čaro a dokážu navodiť tú správnu útulnú či tajomnú atmosféru. Vďaka nim privítate aj toto ročné obdobie štýlovo. Obzvlášť pôsobivý efekt zaručia halloween dekorácie, ktoré charakterizujú farby jesene a dary prírody. Jesenné dekorácie z prírodných materiálov dodajú vášmu domovu teplo a pripomenú čaro tohto ročného obdobia. Môžete na ne použiť jesenné kvety, ktorých máte na výber neúrekom. Poďte s nami objaviť nielen originálne halloween dekorácie, ale aj jedinečný pôvab jesene.

Nádherné halloween dekorácie, ktoré si môžete vyrobiť s vašimi deťmi

Nielen Vianoce alebo Veľká noc sú príležitosťami na to, aby ste svoj príbytok dekorovali. Jeseň je krásny čas, ktorý ponúka taktiež veľa možností ako vyzdobiť váš domov. Zapojiť môžete všetkých členov domácnosti a vytvoriť originálne jesenné dekorácie pre deti aj dospelých. Ak vám dochádza inšpirácia, jednoducho povedzte vašu predstavu deťom a ony vám s ňou veľmi ochotne pomôžu.

Rady a nápady môžete čerpať zo zdrojov prírody, vďaka ktorým môžete spolu s deťmi vytvoriť jesenné dekorácie z gaštanov alebo originálne jesenné dekorácie z papiera. Deti jednoducho milujú kreatívnu činnosť! Pri prechádzke v lese si môžete nazbierať lístie, šípky, konáriky, šišky alebo žalude a doma pri teplom čaji spolu vytvoriť jesenné dekorácie zo šišiek či jesenné dekorácie z listov. Vence, lampáše, aj svietniky vzniknú vďaka prírode a šikovným rukám.

DIY halloween dekorácie: postup, ako vyrobiť kreatívne jesenné dekorácie

S blížiacim sa sviatkom Halloweenu sa možno zamýšľate, aké ozdoby budete vyrábať alebo kupovať, či ako vyzdobiť tekvicu. Možností máte ale ďaleko viac, napríklad si môžete vyrobiť halloweenske girlandy alebo vytlačiť nápisy, ktoré vášmu domovu dodajú v októbri roztomilý, prípadne strašidelný nádych. Zoberte niekoľko malých tekvíc a vytvorte si z nich originálne kvetináče. Vo vnútri vydlabte dieru a vložte do nich sukulenty, kaktusy alebo umelé kvety. Zachovajte pri tom teplé farby jesene

Na skvelé halloween dekorácie poslúžia aj zvieracie motívy. Vystrihnite skupinu papierových netopierov a ozdobte nimi svoj krb. Pridajte niekoľko tekvíc, falošných pavučín a čiernych mačiek, aby ste vytvorili úplnú halloweensku scénu. Jedným z najjednoduchších predmetov na dekorovanie je zrkadlo. Halloween dekorácie na zrkadle naženú skutočný strach, ak naň nastriekajte strašidelný nápis, varovanie alebo výstrahu. Atmosféra bude ešte dramatickejšia, ak okolo neho nakvapkáte falošnú krv z vosku alebo vyrobíte otlačok krvavej ruky. 

Pri dekorovaní nesmiete zabudnúť na kuchyňu alebo jedálenský stôl, najmä ak čakáte návštevu. Na slávnostný stôl položte stredom úzky obrus v čarodejníckej téme a ten okamžite zmení bežný jedálenský stôl na záhadný halloweensky stredobod pozornosti.

Po celom dome alebo byte rozmiestnite strašidelné znamenia. Môžete vystrihnúť z papiera alebo kartónu netopiere, havrany, pavúky, lebky, kostry, pavučiny, krv alebo kosti. Zimomriavky nabehnú aj pri strašidelnej hororovej hudbe, ktorá môže hrať v pozadí. Namaľujte staré fľaše od vína v halloweenských farbách, potom do nich zastoknite vysokú sviečku a nechajte vosk odkvapkávať po stranách, aby pôsobil strašidelne. Takéto ručne vyrobené svietniky môžete umiestniť po celom dome alebo byte.

Nad krbovú rímsu, vchodové dvere alebo na okná môžete aplikovať girlandu z papiera alebo z medenej fólie. Rovnako poslúži aj špagát, na ktorý zavesíte vystrihnuté netopiere z papiera a pripevníte štipcami.  Použite aj zaváraninové poháre! Natrite ich čiernou nepriehľadnou farbou alebo nastriekajte špeciálnym sprejom. Pomaľujte ich bielymi vzormi, prípadne naplňte umelo vytvorenými očnými buľvami. 

Osvetlenie ako halloweenska dekorácia

Verili by ste, že halloween tekvica môže slúžiť nielen ako sezónna výzdoba, ale aj ako funkčné osvetlenie? Stačí, aby ste dovnútra vydlabanej tekvice vložili čajovú sviečku a tekvicu postavili pred dvere.  Lampáše či lucerny v neutrálnych farbách budú pekne vyzerať, ak ich naplníte jesennými dekoráciami a zapálite sviečku. Použite dekorácie v jesenných farbách, ako sú hnedá, oranžová, bordová farba či žltá. Aj svetelné reťaze natiahnuté na vašom balkóne či terase budú evokovať tajomnú atmosféru predlžujúcich sa jesenných dní. Budú pôsobiť ešte záhadnejšie, keď sa zahalia do obláčiku hmly.  

Svietidlá vonku aj vnútri

Teplé svetlo dodáva pozitívnu energiu a upokojuje unavenú myseľ. Stačí ho rozmiestniť po byte, ale aj v exteriéri a hneď máte iný pocit. Keď sa dni skracujú, svetlo je veľmi dôležité. Zvážte pridanie tepla a svetla do vašich miestností pomocou prídavného osvetlenia. Vertikálne stojacie lampy sú skvelé na osvetlenie kresiel, ktoré vytvoria útulný kútik na čítanie.

Môžete dokonca skombinovať LED káblové svetlá s umeleckými dielami, aby ste získali atmosférické jesenné osvetlenie. Tento druh riešenia vám poskytne všestrannosť, keď ju potrebujete, a dajú sa vypnúť alebo odložiť, keď už nie sú potrebné. Závisí od vás, aký preferujete štýl bývania.

Priame svetlo nie je jediným spôsobom, ako ovládať teplotu farieb. Svetelné zdroje môžu byť tlmené tienidlami a odrážať sa od stien. Takže ak do miestnosti vnesiete farbu, bude pôsobiť teplejšie alebo chladnejšie. Pri teplom osvetlení v jesenných odtieňoch skúste do miestnosti aplikovať meď, zlato, chróm alebo striebro. Krásne teplé farby sú ideálne pre elegantné tienidlá a doplnky v súčasných moderných interiéroch, ale rovnako dobre vyzerajú aj v tradičných vidieckych domoch.

Inšpirujte sa našimi jesennými dekoráciami!

Máte radi pekne upravený jedálenský stôl? Potom vás určite oslovia jedinečné jesenné dekorácie na stôl od výmyslu sveta. Umiestniť ich môžete nielen do kuchyne, ale aj do obývačky na servírovací stolík alebo na záhradný nábytok na vašu terasu či balkón. Môžu mať podobu ikebany, svietnika, vázy s kvetmi alebo dekorácií z lístia. 

Pri príchode domov sa určite potešíte, ak na dverách uvidíte ozdobu. Máte pocit, že prichádzate domov. Aj vaša návšteva isto ocení jesenné vence na dvere, ktoré okrem vchodu môžete pokojne zavesiť aj na stenu alebo položiť na stred stola. Vyrobiť si ich môžete od začiatku až po koniec sami alebo kúpiť korpus a dozdobiť doma. Spolu s vencom na dvere vám môže v tej istej téme ladiť aj jesenná výzdoba na okná. Stačí len pár šikovných rúk!

Jeseň ponúka teplé odtiene, ktoré môžete aplikovať na zariadenie interiéru, dekorácie, ale aj na steny. Horčicovo žltá, vínovo červená alebo karamelovo hnedá sú typické interiérové farby inšpirované jeseňou, ktoré zútulnia a oteplia váš domov. Aplikovať ich môžete na desiatky spôsobov, od sedačky, kresla, komody cez koberec v obývačke až po závesy v spálni. Stačí sa nechať viesť intuíciou a striedmosťou. 

Jeseň ponúka nespočetné množstvo inšpirácií, ktoré môžete použiť aj u vás doma. Či už sa zameriate na halloween dekorácie alebo teplé interiérové farby jesene, objavíte čaro tohto krásneho ročného obdobia.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!