Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
výzdoba na Halloween

Aj jeseň ponúka množstvo inšpirácií pre výzdobu vášho domova. Jesenné dekorácie majú svoje čaro a dokážu navodiť tú správnu útulnú či tajomnú atmosféru. Vďaka nim privítate aj toto ročné obdobie štýlovo. Obzvlášť pôsobivý efekt zaručia halloween dekorácie, ktoré charakterizujú farby jesene a dary prírody. Jesenné dekorácie z prírodných materiálov dodajú vášmu domovu teplo a pripomenú čaro tohto ročného obdobia. Môžete na ne použiť jesenné kvety, ktorých máte na výber neúrekom. Poďte s nami objaviť nielen originálne halloween dekorácie, ale aj jedinečný pôvab jesene.

Tipy na nádherné halloween dekorácie do domácnosti

Nielen Vianoce alebo Veľká noc sú príležitosťami na to, aby ste svoj príbytok dekorovali. Jeseň je krásny čas, ktorý ponúka taktiež veľa možností ako vyzdobiť váš domov.

DIY postup, ako vyrobiť halloweenske dekorácie

S blížiacim sa sviatkom Halloweenu sa možno zamýšľate, aké ozdoby budete vyrábať alebo kupovať, či ako vyzdobiť tekvicu. Možností máte ale ďaleko viac, napríklad si môžete vyrobiť halloweenske girlandy alebo vytlačiť nápisy, ktoré vášmu domovu dodajú v októbri roztomilý, prípadne strašidelný nádych. Pozrite sa na naše skvelé nápady ako si vyzdobiť vašu domácnosť na Halloween.

Zapojiť môžete všetkých členov domácnosti a vytvoriť originálne jesenné dekorácie pre deti aj dospelých. Ak vám dochádza inšpirácia, jednoducho povedzte vašu predstavu deťom a ony vám s ňou veľmi ochotne pomôžu.

 1. Rady a nápady môžete čerpať zo zdrojov prírody, vďaka ktorým môžete spolu s deťmi vytvoriť jesenné dekorácie z gaštanov
 2. Vytvorte originálne jesenné dekorácie z papiera, deti jednoducho milujú kreatívnu činnosť!
 3. Pri prechádzke v lese si môžete nazbierať lístie, šípky, konáriky, šišky alebo žalude a doma pri teplom čaji spolu vytvoriť jesenné dekorácie zo šišiek či jesenné dekorácie z listov.
 4. Vence, lampáše, aj svietniky vzniknú vďaka prírode a šikovným rukám.

TIP: K ručne vyrobeným dekoráciam môžete samozrejme dopasovať rôzne doplnky, ktoré sa vám k jesennej výzdobe budú hodiť. Pozrite sa na naše inšpirácie.

Krásne váza z tekvice

Zoberte niekoľko malých tekvíc a vytvorte si z nich originálne kvetináče. Vo vnútri vydlabte dieru a vložte do nich sukulenty, kaktusy alebo umelé kvety. Zachovajte pri tom teplé farby jesene

Netopiery a rôzne zvieracie motívy

Na skvelé halloweenske dekorácie poslúžia aj zvieracie motívy.

 • Vystrihnite skupinu papierových netopierov a ozdobte nimi svoj krb.
 • Pridajte niekoľko tekvíc, falošných pavučín a čiernych mačiek, aby ste vytvorili úplnú halloweensku scénu.
 • Jedným z najjednoduchších predmetov na dekorovanie je zrkadlo. Halloween dekorácie na zrkadle naženú skutočný strach, ak naň nastriekajte strašidelný nápis, varovanie alebo výstrahu.
 • Atmosféra bude ešte dramatickejšia, ak okolo neho nakvapkáte falošnú krv z vosku alebo vyrobíte otlačok krvavej ruky. 

Ako vyrobiť strašidelné a vtipné halloweenske dekorácie

Rôzne spôsoby, ako vyrobiť halloweenske dekorácie:

 1. Vo vašej domácnosti nesmie chýbať vyrezaná tekvica, ktorá môže mať rôzne podoby. Ako ju vytvoriť a ozdobiť, sa pozrite tu: Ako vyzdobiť tekvicu.

 2. Môžete vystrihnúť z papiera alebo kartónu netopiere, havrany, pavúky, lebky, kostry, pavučiny, krv alebo kosti.

 3. Namaľujte staré fľaše od vína v halloweenských farbách, potom do nich zastoknite vysokú sviečku a nechajte vosk odkvapkávať po stranách, aby pôsobil strašidelne.

 4. Nad krbovú rímsu, vchodové dvere alebo na okná môžete aplikovať girlandu z papiera alebo z medenej fólie. Rovnako poslúži aj špagát, na ktorý zavesíte vystrihnuté netopiere z papiera a pripevníte štipcami. 

 5. Použite aj zaváraninové poháre! Natrite ich čiernou nepriehľadnou farbou alebo nastriekajte špeciálnym sprejom. Pomaľujte ich bielymi vzormi, prípadne naplňte umelo vytvorenými očnými buľvami.

Pozrite sa na našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!

Dekoračné halloweenske osvetlenie

 • Verili by ste, že halloween tekvica môže slúžiť nielen ako sezónna výzdoba, ale aj ako funkčné osvetlenie? Stačí, aby ste dovnútra vydlabanej tekvice vložili čajovú sviečku a tekvicu postavili pred dvere. 
 • Lampáše či lucerny v neutrálnych farbách budú pekne vyzerať, ak ich naplníte jesennými dekoráciami a zapálite sviečku.
 • Použite dekorácie v jesenných farbách, ako sú hnedá, oranžová farba, bordová či žltá. 
 • Aj svetelné reťaze natiahnuté na vašom balkóne či terase budú evokovať tajomnú atmosféru predlžujúcich sa jesenných dní.
 • Budú pôsobiť ešte záhadnejšie, keď sa zahalia do obláčiku hmly.  

Inšpirujte sa našimi jesennými dekoráciami!

 • Máte radi pekne upravený jedálenský stôl? Potom vás určite oslovia jedinečné jesenné dekorácie na stôl od výmyslu sveta. Umiestniť ich môžete nielen do kuchyne, ale aj do obývačky na servírovací stolík alebo na záhradný nábytok na vašu terasu či balkón. Môžu mať podobu ikebany, svietnika, vázy s kvetmi alebo dekorácií z lístia. 
 • Pri príchode domov sa určite potešíte, ak na dverách uvidíte ozdobu. Máte pocit, že prichádzate domov. Aj vaša návšteva isto ocení jesenné vence na dvere, ktoré okrem vchodu môžete pokojne zavesiť aj na stenu alebo položiť na stred stola. Vyrobiť si ich môžete od začiatku až po koniec sami alebo kúpiť korpus a dozdobiť doma. Spolu s vencom na dvere vám môže v tej istej téme ladiť aj jesenná výzdoba na okná. Stačí len pár šikovných rúk!
 • Môžete dokonca skombinovať LED káblové svetlá s umeleckými dielami, aby ste získali atmosférické jesenné osvetlenie. Tento druh riešenia vám poskytne všestrannosť, keď ju potrebujete, a dajú sa vypnúť alebo odložiť, keď už nie sú potrebné. Závisí od vás, aký preferujete štýl bývania.
 • Jeseň ponúka teplé odtiene, ktoré môžete aplikovať na zariadenie interiéru, dekorácie, ale aj na steny. Horčicovo žltá, vínovo červená alebo karamelovo hnedá sú typické interiérové farby inšpirované jeseňou, ktoré zútulnia a oteplia váš domov. Aplikovať ich môžete na desiatky spôsobov, od sedačky, kresla, komody cez koberec v obývačke až po závesy v spálni. Stačí sa nechať viesť intuíciou a striedmosťou. 

Jeseň ponúka nespočetné množstvo inšpirácií, ktoré môžete použiť aj u vás doma. Či už sa zameriate na halloween dekorácie alebo teplé farby jesene, objavíte čaro tohto krásneho ročného obdobia.