Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
červené jesenné kvety

Farby, plody a kvety jesene sú rôznorodé ako príroda samotná. Niekedy pôsobia vážne, inokedy hravo. Poďte s nami na prehliadku možností, ako si vďaka prírode a ľudským zručnostiam viete spríjemniť jesenné dni. Niekedy stačí naozaj málo a tmavnúce dni získajú pôsobivé čaro. Jesenné dekorácie z prírodných materiálov a kvetinová výzdoba dodá každému interiéru život a zároveň tak potrebné teplo. Dozviete sa, aké dekorácie a jesenné kvety viete využiť pre zútulnenie svojho domova a čo všetko sa dá vyrobiť z kvetov, gaštanov či ďalších darov prírody.

Ktoré jesenné kvety by ste si mali vybrať ako dekoráciu pre váš interiér?

Farby jesene prinášajú do domácnosti hravosť i dôstojnosť zároveň. Podobne ako jesenné interiérové farby výzdoba, tak aj kvety vo váze alebo v jesenných aranžmánoch, vedia spraviť tú správnu atmosféru pre tmavnúce večery a sychravé počasie. Ktoré jesenné kvety vám pomôžu zlepšiť náladu a dotvoriť interiér?

 • Chryzantémy: rôznofarebná stálica jesenných dní, ktorá znesie vázu aj kvetináč
 • Hortenzia: modrá, ružová, biela, sušená či umelá vnesie hojnosť do každého aranžmánu
 • Astra: hýri farbami, veľkosťami i tvarmi, ktoré vedia urobiť radosť vo veľkej aj v malej nádobe
 • Ruža: kráľovná akýchkoľvek aranžmánov nesmie chýbať ani v jesennej výzdobe
 • Dália (Georgína): typické jesenné kvety dokonalých tvarov a farieb dodajú dekoráciám bohatú sviežosť
 • Veternica: nežná kráska urobí z každého aranžmánu jedinečné umelecké dielo
 • Okrasné trávy: živá, sušená či umelá pampová tráva, vynikne vo váze aj v jesenných aranžmánoch
 • Vres obyčajný: drobné kvietky očaria na balkóne aj v interiéri a spravia tú pravú jesennú atmosféru

Jesenné kvety u vás doma: takto si môžete vytvoriť skutočne nádhernú atmosféru jesene

Privítajte pani jeseň u vás doma tak, ako sa patrí, s náručím plným kvetov a darmi prírody. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si môžete sami vyrobiť krásne jesenné dekorácie z prírodných materiálov a ako rôzne viete použiť jesenné kvety. 

Jesenné kvety: farby jesene vo váze

Niet nič krajšie ako váza plná farebných kvetov. Postavte ju kdekoľvek v interiéri a prinesú vám slnko a radosť aj počas sychravých dní. Jesenné kvety vyniknú v sklenenej váze rovnako ako v tej keramickej. Nezáleží ani na veľkosti nádoby, ale len na tom, aké kvety milujete najviac. Kvetinová výzdoba môže obsahovať jedinú vázu s dominantnou kyticou pestrofarebných chryzantém, ale aj viac malých vázičiek s jednou ružou, hortenziou či veselou dáliou. 

Jesenné kvety: aranžovanie kvetov

Očarujúce kvetináče voňajúce prírodou a jesenné dekorácie na stôl môžete vytvoriť veľmi ľahko aj sami. Pripravte si akékoľvek plody jesene, napríklad gaštany, farebné listy, tekvičky, jablká, šípky či jesenné kvety a vhodnú nádobu. Môže to byť dekoratívna či šalátová misa, sklenená váza alebo pekný kvetináč, ktorý naplníte tým, čo práve máte. Pre tmavšie miestnosti môžete použiť aj umelé kytice doplnené jesennými prírodninami. 

Vence na dvere

Veniec v tvare kruhu nie je len krásna výzdoba, no podľa mnohých zdrojov je aj symbolom ochrany a nekonečna. Jesenné vence na dvere sa tak môžu stať ideálnym doplnkom a zároveň pomocníkom ako vniesť do vlastného domova pocit bezpečia aj krásy. Veniec si môžete vyrobiť aj sami, stačí si zaobstarať slamený alebo prútený korpus a ozdobiť ho podľa ľubovôle. Použiť môžete čisto prírodniny, no vyniknú tu aj sušené či umelé kvety.

Jesenný balkón

Ak máte balkón bola by škoda ho nevyužiť aj pre oživujúce jesenné dekorácie. Balkón a terasa je ideálny pre živé jesenné kvety ako je nestarnúca hortenzia alebo chryzantémy či astry, ktoré vydržia hýriť farbami od septembra až do prvých mrazov. Stačí, ak ich zasadíte do vhodných nádob a pridáte k nim napríklad aj drobný vres, tekvice či svietniky. 

Hravý halloween

Kto by nemiloval roztomilé strašidelné halloweenské tekvice? Ak máte deti, asi sa bez nich nezaobídete. Doprajte si s deťmi spoločné tvorenie a oživte si balkón, terasu či okná hravými svetielkami, jesennými kvetmi a halloween dokoráciámi. Popri kreatívnych chvíľkach sa viete porozprávať o všeličom, aj o význame tohto sviatku v spomienkach na vlastných predkov. 

Jesenné kvety ako dekorácie na stole

Kvetinová výzdoba sa hodí predsa aj na stôl! Pozrite sa na našu inšpiráciu, ako krásne vyzdobiť stôl na jeseň.

Jesenné dekorácie: inšpirujte sa farbami a atmosférou prírody

Prineste si prírodu k sebe domov a pohrajte sa s farbami, materiálmi a tvarmi. Jesenné dekorácie z listov či z gaštanov, pestré jesenné kvety alebo aj teplé mäkké textílie je ľahké použiť v každom interiéri. Môžete nimi vyzdobiť okná, steny či stoly, no rovnako aj posteľ či sedačku. Ako? Poďte sa inšpirovať!

Jesenné dekorácie z listov

Koľko farieb má jesenný les? Ani spočítať sa to nedá! Každý list je navyše originál, ktorý do vášho interiéru dokáže poľahky preniesť atmosféru jesennej prírody. Môžete ich zavesiť na špagát či lanko a vytvoriť z nich girlandy. Ak k nim pridáte aj svetielka, efekt je zaručený. Môžete z nich vykúzliť aj čarovné obrazce a tvary a zarámované ich zavesiť do priestoru, alebo ich viete použiť do iných jesenných dekorácií. 

Jesenné dekorácie z gaštanov

Jesenné dekorácie z gaštanov nikdy nevyjdú z módy. Sú hravé, tvorivé aj ekologické. Stačí si spraviť malý výlet do okolia, alebo na trh a priniesť si ich domov. Potom už len popustite uzdu fantázii alebo otvorte internet a pustite sa do tvorenia. Ak navyše dáte svojim postavičkám osobný príbeh, zostane v spomienkach aj pre vašich vnukov.

Jesenné farby v interiéri

Farby jesene nemajú so studeným sychravým počasím akoby nič spoločné. Priam naopak, vyvolávajú pocit pokoja, harmónie a tepla. Vďaka nim je jesenné počasie a tmavnúce dni ľahšie znesiteľné a dokonca príjemné. Bola by škoda nevyužiť ich aj pri zariaďovaní interiéru. Aké máte možnosti okrem využitia prírodnín? Tu je niekoľko našich tipov:

 • Oranžové doplnky: dodajú radosť a pohodu všade tam, kde je potrebná, napríklad medzi vankúšmi
 • Bordová farba: vytvorí originálny prvok jedinečného interiéru, na pohovke, kresle či posteli
 • Červená v kuchyni: dodá chuť do jedla a energiu pre každodenné varenie
 • Žltá a zlatá lampa: rozveselí každú miestnosť, či už detskú izbu alebo čitárenský kút
 • Zelená farba a zeleň: farebné kvety či zelené rastliny v črepníku alebo vo váze by nemali chýbať ani na jeseň
 • Hnedá komoda: klasická či moderná, vynikne v rôznych odtieňoch a najlepšie z prírodného dreva
 • Béžová sedačka: hodí sa kamkoľvek a ľahko sa kombinuje s rôznymi farbami

Nechajte sa zlákať farbami jesene a vyberte si tie, ktoré lahodia vášmu oku. Niekedy postačí naozaj málo a váš domov ožije aj zútulnie a to nemusia byť len kvety vo váze. Inšpirujte sa celou prírodou a prineste si ju k sebe domov. Tak vás príroda poteší vždy, aj keď za oknom zaduje severák a spustí sa studený dážď.

Chceli by ste aj ďalšie inšpirácie? Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte aj exkluzívne ponuky, s ktorými si vytvoríte domov vašich snov.