Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
tipy na jesenné dekorácie

Jeseň sa k nám pomaly blíži a vy už teraz premýšľate nad tým, ako by ste ozdobili svoj domov? Chladné sychravé obdobie so sebou prináša veľmi zaujímavú, až magickú atmosféru, ktorá si vyžaduje pekný a útulne zariadený domov. Jesenné dekorácie vo forme oranžovo zafarbených listov, tekvíc, sviečok a mäkkého textilu sú základom jesennej výzdoby. Pripravte sa na jeseň tak, ako sa patrí, spolu s Westwing.

Ktoré sú top trendy pre jesennú výzdobu

Trendy sú každý rok veľmi podobné, aj keď so sebou prinesú vždy niečo nové. Tento rok stavte na obľúbené farby jesene, ako:

Všetky odtiene spolu pekne sedia, no nezabudnite, že to s nimi netreba preháňať. V domácnosti vytvoríte peknú atmosféru skombinovaním maximálne 2 – 3 farieb.

Novinka, ktorú prinesie jeseň 2021, bude materiál terazzo. Ten je obľúbený už teraz, no počas chladného obdobia sa rozšíri do takmer všetkých domácností. Skombinovať k nemu môžete jesenné dekorácie z listov alebo strašidelné halloween dekorácie.

Jeseň je tiež časom, kedy sa mnohí pozerajú po sušených kvetoch, hrajúcich rôznymi farbami. Ak by ste nechceli sušené, zvoľte umelé kytice v štýlovom prevedení a skombinujte ich s veľkými vázami.

Jesenné dekorácie: 9 inšpirácií pre váš interiér

Výhodou jesenných dekorácií je najmä to, že si ich viete upraviť presne podľa seba a podľa miestností, kde sa budú nachádzať. Dekorujte nimi vitríny, police, skrinky či stoly. Nebojte sa ich zavesiť na osvetlenie, stenu, dvere či dokonca bránu. Privítajte jeseň vo veľkom štýle a zlepšite si tmavé dni zdobením.

Jesenná výzdoba vo forme oranžovo zafarbených listov, tekvíc, sviečok a mäkkého textilu sú základom jesennej výzdoby

1. Jesenné dekorácie na stôl

Jesenné dekorácie na stôl sú tým najlepším, čo ozdobí konferenčný, jedálenský aj písací stôl. Hodia sa do kuchyne, jedálne, obývačky, kancelárie a akejkoľvek inej miestnosti.

  • Na menší stolík voľte menej rozmerné kúsky, ako napríklad ozdobný tanierik, listy alebo menšie vázy.
  • Veľký jedálenský stôl si zaslúži masívnu sklenenú vázu, ktorá je minimalistická a zabezpečí aby výzdoba nezanikla.
  • Okrem charakteristických odtieňov, ako oranžová či žltá, sa nebojte ani krikľavo červenej, modrej či zelenej. Vedia oživiť tmavšie zariadenie interiéru a priniesť do miestnosti stopy leta.

2. Jesenná výzdoba na okná

Jesenná výzdoba na okná skrášli domácnosť zvnútra i zvonka. Najlepšie spravíte, keď si vyberiete masívnejšie a väčšie dekorácie do bytu, ktoré bude vidno i z diaľky. Napríklad, stredne veľké vence alebo listy. Do okna môžete tiež postaviť masívnu vázu s kvetmi a inými okrasnými dekoráciami. Základným pravidlom je, aby bola výzdoba v okne dostatočne veľká. Pritiahne pozornosť aj z diaľky a celý dom krásne doplní.

3. Jesenné vence na dvere

Jesenné vence na dvere sú charakteristickým prvkom jesene a majú univerzálnu funkciu. Umiestniť ich môžete nielen na dvere, ale tiež na bránu, prípadne dovnútra, na stenu. Je len na vás, kde budú visieť. Dôležité je, aby hrali rôznymi farbami a obsahovali jesenné kvety.

4. Jesenné dekorácie z papiera

Či už máte doma menšie dieťa alebo radi niečo tvoríte, jesenné dekorácie z papiera sú tým správnym riešením ako využiť svoju predstavivosť. Kúpte si farebné papiere, ceruzky, farby a perá. Kreslite, vystrihujte a dekorujte svoj dom vlastnými a lacnými dekoráciami. Upravujte ich presne tak, ako práve potrebujete.

5. Jesenné dekorácie z gaštanov

Gaštany sú charakteristickým prvkom jesene a zimy, preto by vám v jednotlivých miestnostiach jesenné dekorácie z gaštanov nemali chýbať. Výhodou je, že keď ich tam na začiatku jesene dáte, môžu vám domácnosť dekorovať aj celú zimu. Ide tak o štýlový doplnok rovno na niekoľko mesiacov. Ak by ste ich chceli trochu upraviť, pokojne ich napichajte na špajdľu alebo ich zafarbite oranžovou, bielou či červenou farbou.

6. Jesenné dekorácie z prírodných materiálov

Jesenné dekorácie z prírodných materiálov vám pomôžu ušetriť desiatky eur, pretože namiesto toho, aby ste ich kupovali v obchodoch, ich nájdete vonku. Zbierajte listy, kvety, kamene a gaštany. Kvety nechajte vysušiť a následne ich vložte do vázy alebo umiestnite na veniec. Rovnako tak spravte aj s listami.

7. Jesenné dekorácie zo šišiek

Šišky sú samé o sebe veľmi pekné a hodia sa na viaceré miesta. Jesenné dekorácie zo šišiek postavte len tak, samé na stôl alebo poličku, prípadne ich naaranžujte na dekoračný tanierik. So sekundovým lepidlom ich môžete pripevniť na veniec alebo vložiť do sklenenej vázy, ako výplň spodnej časti.

8. Halloween dekorácie

Obľúbené jesenné dekorácie pre deti sú hlavne tie, spojené s americkým sviatkom Halloween. Strávte so svojimi ratolesťami voľný čas, vyrežte spolu tekvicu, pripravte si iné halloween dekorácie, prípadne niečo dobré upečte a pozrite si rozprávku alebo film.

9. Jesenné dekorácie na balkón

A zabudnúť nesmiete ani na jesenné dekorácie na balkón. V tomto prípade sa držte tých istých pravidiel, ako pri oknách. Dekorácie musia byť masívne a dostatočne veľké, aby pritiahli pozornosť a bolo ich vidieť.