Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Údržba

Údržba nie je vaša silná stránka? Nezúfajte, my vám poradíme ako na údržbu a starostlivosť vašej záhrady. Ci patríte medzi začiatočníkov alebo pokročilých, určite sa vám naše rady a nápady do záhrady zídu.

Údržba vašej záhrady

Údržba záhrady je veľmi dôležitá a hlavne v jarnom období. Spoločne sa pozrieme na niekoľko tipov ako na údržbu záhrady, ktorú treba na jar urobiť a zbytočne to neodkladať. Záhrada sa vám na oplátku odvďačí farebnosťou rôznych kvetín, či bohatou úrodou na jeseň.

Ako kompostovať

Ako kompostovať je jednou z možností ako chrániť životné prostredie. Asi tretina odpadu má organický pôvod. Prečo by sme ho mali vyhadzovať do komunálneho odpadu, keď sa dá recyklovať a znovu využiť? Najlepší spôsob, ako využiť organický odpad je kompostovanie.

Kosenie trávy

Starostlivosť a údržba o trávnik nie je až tak jednoduchá ako sa zdá. Existuje množstvo otázok, ktoré si musíte zodpovedať: ako kosiť nový trávnik a čím ho alebo aké pravidlá je dobré dodržiavať, aby váš trávnik vyzeral vždy upravene? Na tieto a iné otázky vám pomôžeme zodpovedať.

Strihanie stromov

Strihanie stromov patrí k jarnému obdobiu. Ak sa do tejto činnosti nepustíte čím skôr, je možné, že prídete o vytúženú úrodu. Prv, než začnete, by ste mali vedieť zopár základných informácií. Pozrite sa spolu s nami, čo to všetko obnáša.

Kedy strihať tuje

Ak si chcete na vašej záhrade zachovať súkromie, môžete si postaviť plot alebo zasadiť tuje, ktoré rýchlo rastú a dajú sa z nich vyčarovať rôzne tvary. Ako sadiť tuje a kedy strihať tuje sa dozviete u nás.

Ako presadiť orchideu

Orchidea je druhou najväčšou skupinou kvitnúcich rastlín na svete. Je ich až okolo 28 000 prijatých druhov. Sú to krásne a veľmi obľúbené rastliny a ich pestovanie nie je zložité, pokiaľ viete, ako na to. Ako presadiť orchideu nie je tiež komplikované, ale aj tak vám v tom poradíme.

Pokládka zámkovej dlažby

Každý z nás chce mať pred domom pekný chodník. Každý si rád skrášli nielen interiér domu, ale aj jeho okolie. Nielen úprava záhrady okolo domu k tomu patrí, ale aj rozhodne pokládka zámkovej dlažby. 

Zavlažovanie

Aby sa vám vaša záhrada hojne odvďačila, je potrebné, aby ste brali zavlažovanie seriózne! Poďte s nami preskúmať zavlažovanie záhrady!

Zachytávanie dažďovej vody

Chrániť životné prostredie je nevyhnutné a jednou z dôležitých vecí je aj šetrenie vodou. Zachytávanie dažďovej vody na zavlažovanie v záhrade vám pomáha využívať vodu, ktorá by inak vyšla nazmar. Pozrite sa spolu s nami ako môžete zbierať vodu a tak chrániť životné prostredie.

Burina v záhrade

Burina v záhrade nepredstavuje len neželaného návštevníka, ale vie byť aj prospešná, ale samozrejme chápeme každého zahradkára, ktorý ju v záhrade nechce a preto vám radíme ako sa jej zbaviť.

Strihanie ríbezlí, strihanie hrozna a strihanie levandule

Ak máte vo vašej záhrade ríbezle, máte doma poklad! Preto vám chceme ukázať ako sa o ne starať a ako na strihanie ríbezlí.

Existuje mnoho rád, ktoré radia, ako na strihanie hrozna, avšak my vám poradíme, ako si tento proces čo najviac zjednodušiť.

Ako a kedy strihať levanduľu? Údržba a strihanie levandule nie je vôbec náročné a veríme, že naše rady a nápady vám pomôžu, aby ste doma či v záhrade vypestovali krásne levandule.

Ako zistiť ph pôdy

Ked chcete doma či v záhrade vypestovať rastliny a úrodu, ako zistiť ph pôdy je jedným z najdôležitejších parametrov.

Starostlivosť o cesnak

Máte vo vašej záhrade cesnak? Hľadáte rady, ako ho pestovať správne a udržať úrodu po celý rok? Pozrite si náš príspevok: starostlivosť o cesnak.

Postrek proti voškám

Či už pestujete rastliny doma alebo v záhrade, je  veľká pravdepodobnosť, že sa stretnete s rôznymi škodcami, ako napríklad vošky. Máme pre vás tipy do záhrady, vďaka ktorým si budete môcť pripraviť aj vlastný postrek proti voškám a zjednodušíte si tým pestovanie zeleniny.

Ako sa zbaviť mravcov v záhrade

Prítomnosť mravcov v záhrade je prirodzená a tiež prispieva k udržiavaniu rovnováhy v prostredí. Avšak veľa z nás sa ich chce zbaviť ak je ich príliš veľa. Poradíme vám ako sa zbaviť mravcov v záhrade prírodnou cestou.

Kedy a ako očkovať ovocné stromy

Kedy a ako očkovať ovocné stromy je dôležité z viacerých dôvodov. Tie vám ukážeme a poradíme vám ako na to!

Jarný postrek ovocných stromov

Nielen očkovanie ovocných stromov je dôležité na údržbu, ale aj jarný postrek ovocných stromov či jarný postrek viniča. Bez toho sa môže stať, že si svoju vytúženú úrodu ovocia a hrozna nevychutnáte. Taktiež je potrebné vedieť ako sa starať o tieto stromy a kedy ich strihať. V rámci tejto témy máme pre vás pripravených zopár tipov a inšpirácií, stačí si kliknúť na jednotlivé články dole:

 Starostlivosť o kvety a rastliny

Máte doma či v záhrade kvety, ktoré sú pre vás výzvou ohľadom ich údržby a pestovania? Pozrite sa na naše rady v týchto príspevkoch:

Zimná údržba

Po lete aj záhrada potrebuje starostlivosť a údržbu. Aby ste udržali vašu úrodu, starostlivosť o trávnik a aby sa aj pôda obnovila, je potrebné urobiť niekoľko vecí vo vašej záhrade. Čo všetko ale musíte spraviť a aká je správna zimná údržba? To sa dozviete v našom článku.