Údržba

Údržba nie je vaša silná stránka? Nezúfajte, my vám poradíme ako na údržbu a starostlivosť vašej záhrady. Ci patríte medzi začiatočníkov alebo pokročilých, určite sa vám naše rady a nápady do záhrady zídu.

Údržba vašej záhrady

Údržba záhrady je veľmi dôležitá a hlavne v jarnom období. Spoločne sa pozrieme na niekoľko tipov ako na údržbu záhrady, ktorú treba na jar urobiť a zbytočne to neodkladať. Záhrada sa vám na oplátku odvďačí farebnosťou rôznych kvetín, či bohatou úrodou na jeseň.

Ako kompostovať

Ako kompostovať je jednou z možností ako chrániť životné prostredie. Asi tretina odpadu má organický pôvod. Prečo by sme ho mali vyhadzovať do komunálneho odpadu, keď sa dá recyklovať a znovu využiť? Najlepší spôsob, ako využiť organický odpad je kompostovanie.

Kosenie trávy

Starostlivosť a údržba o trávnik nie je až tak jednoduchá ako sa zdá. Existuje množstvo otázok, ktoré si musíte zodpovedať: ako kosiť nový trávnik a čím ho alebo aké pravidlá je dobré dodržiavať, aby váš trávnik vyzeral vždy upravene? Na tieto a iné otázky vám pomôžeme zodpovedať.

Strihanie stromov

Strihanie stromov patrí k jarnému obdobiu. Ak sa do tejto činnosti nepustíte čím skôr, je možné, že prídete o vytúženú úrodu. Prv, než začnete, by ste mali vedieť zopár základných informácií. Pozrite sa spolu s nami, čo to všetko obnáša.

Kedy strihať tuje

Ak si chcete na vašej záhrade zachovať súkromie, môžete si postaviť plot alebo zasadiť tuje, ktoré rýchlo rastú a dajú sa z nich vyčarovať rôzne tvary. Ako sadiť tuje a kedy strihať tuje sa dozviete u nás.

Ako presadiť orchideu

Orchidea je druhou najväčšou skupinou kvitnúcich rastlín na svete. Je ich až okolo 28 000 prijatých druhov. Sú to krásne a veľmi obľúbené rastliny a ich pestovanie nie je zložité, pokiaľ viete, ako na to. Ako presadiť orchideu nie je tiež komplikované, ale aj tak vám v tom poradíme.

Pokládka zámkovej dlažby

Každý z nás chce mať pred domom pekný chodník. Každý si rád skrášli nielen interiér domu, ale aj jeho okolie. Nielen úprava záhrady okolo domu k tomu patrí, ale aj rozhodne pokládka zámkovej dlažby. 

Zavlažovanie

Aby sa vám vaša záhrada hojne odvďačila, je potrebné, aby ste brali zavlažovanie seriózne! Poďte s nami preskúmať zavlažovanie záhrady!

Zachytávanie dažďovej vody

Chrániť životné prostredie je nevyhnutné a jednou z dôležitých vecí je aj šetrenie vodou. Zachytávanie dažďovej vody na zavlažovanie v záhrade vám pomáha využívať vodu, ktorá by inak vyšla nazmar. Pozrite sa spolu s nami ako môžete zbierať vodu a tak chrániť životné prostredie.

Burina v záhrade

Burina v záhrade nepredstavuje len neželaného návštevníka, ale vie byť aj prospešná, ale samozrejme chápeme každého zahradkára, ktorý ju v záhrade nechce a preto vám radíme ako sa jej zbaviť.

Strihanie ríbezlí, strihanie hrozna a strihanie levandule

Ak máte vo vašej záhrade ríbezle, máte doma poklad! Preto vám chceme ukázať ako sa o ne starať a ako na strihanie ríbezlí.

Existuje mnoho rád, ktoré radia, ako na strihanie hrozna, avšak my vám poradíme, ako si tento proces čo najviac zjednodušiť.

Údržba a strihanie levandule nie je vôbec náročné a veríme, že naše rady a nápady vám pomôžu, aby ste doma či v záhrade vypestovali krásne levandule.

Ako zistiť ph pôdy

Ked chcete doma či v záhrade vypestovať rastliny a úrodu, ako zistiť ph pôdy je jedným z najdôležitejších parametrov.

Postrek proti voškám

Či už pestujete rastliny doma alebo v záhrade, je  veľká pravdepodobnosť, že sa stretnete s rôznymi škodcami, ako napríklad vošky. Máme pre vás tipy do záhrady, vďaka ktorým si budete môcť pripraviť aj vlastný postrek proti voškám a zjednodušíte si tým pestovanie zeleniny.

Ako sa zbaviť mravcov v záhrade

Prítomnosť mravcov v záhrade je prirodzená a tiež prispieva k udržiavaniu rovnováhy v prostredí. Avšak veľa z nás sa ich chce zbaviť ak je ich príliš veľa. Poradíme vám ako sa zbaviť mravcov v záhrade prírodnou cestou.

Kedy a ako očkovať ovocné stromy

Kedy a ako očkovať ovocné stromy je dôležité z viacerých dôvodov. Tie vám ukážeme a poradíme vám ako na to!