Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Rustikálna obývačka v 6 štýloch

Snívate o dokonalej idylke u vás doma? Rustikálna obývačka je odpoveďou tých, ktorí hľadajú zariadenie podobné chalúpkam za mestom. Vďaka tomuto štýlu sa vrátite do lona prírody, ktoré sa spája s jemnosťou a oddychom. Vytvoríte miesto, v ktorom sa jemné drevo stretne s bielymi odtieňmi a spolu s prírodnými materiálmi vytvorí dokonalú romantickú atmosféru plnú harmónie. My vám dnes ukážeme, ako si takúto oázu pokoja vytvoríte priamo v obývačke. A dokonca aj vtedy, ak bývate v samom srdci mesta. Poďme na to! 

Rustikálna obývačka: naše nápady

Rozmýšľate nad tým, ako priniesť pokoj a atmosféru prírody do centra mesta? Pripravili sme pre vás a váš domov niekoľko tipov a inšpirácie do obývačky. Verte nám, je na čo pozerať! A nie je to také náročné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Poďte sa spolu s nami vybrať naproti inšpiráciám, ktoré ponúka rustikálna obývačka.

Rustikálna obývačka s prvkami boho

Rustikálna obývačka s prvkami boho

Štipka bohémskeho života spojená s rustikálnou nostalgiou… Veľmi ťažko predstaviteľná kombinácia. Však? Ak túžite po obývačke, ktorá je spojená s prírodou a má jemný charakter, toto spojenie je ideálnou voľbou. V takomto spojení kraľuje drevený nábytok. Jemné doplnky štýlu boho vás vrátia v čase na miesta, kde vaša duša zažila tie najradostnejšie chvíle. Pamätáte na tú hojdačku za domom, postavenú z dreva a lán? Teraz môže byť priamo vo vašej obývačke. Aj ako dekorácia či doplnkové sedadlo. Nezabudnite na biele deky, rastliny a kvety do obývačky, ktoré v takejto obývačke jednoznačne nesmú chýbať! 

Kombinácia rustikálneho a škandinávskeho štýlu v obývačke

Kombinácia rustikálneho a škandinávskeho štýlu v obývačke

Láka vás romantická atmosféra rustikálneho štýlu, ale rovnako neviete odolať ľahkosti a praktickosti, ktoré so sebou prináša škandinávska obývačka a jej štýl? Pokojne ich spojte a vytvorte nový jedinečný štýl! Jemné drevo v jednoduchých tvaroch a všadeprítomná biela, sú piliermi takéhoto štýlu. Už stačí pridať len pletené doplnky, mäkučké deky a huňatý koberec alebo kožušinu. V takomto mieste budete chcieť tráviť všetok svoj voľný čas.

Ako zariadiť malú obývačku v rustikálnom štýle?

Ako zariadiť malú obývačku v rustikálnom štýle?

Menšie priestory budú vždy veľkou výzvou. No vďaka našim tipom a vašej kreatívnej duši, dosiahnete vždy minimálne štýlový výsledok. Inak tomu nebude ani tento raz. V menších interiéroch musíte vždy využiť všetok ponúkaný priestor a svetlo. Srdcom obývačky bude v tomto prípade stolík.

Stavte na štýlovú debničku, ktorá môže slúžiť aj ako komoda, či doplnkové sedenie. Rustikálna obývačka v menšom priestore sa nezaobíde bez pleteného koberca a vankúšov v tvare nekonečného uzla. Tak isto nesmú chýbať deky v bledých odtieňoch. Ako posledné nezabudnite na pohovku. V menších priestoroch ju postavte ku stene, čím ušetríte miesto!

Spálňa v obývačke v rustikálnom štýle

Spálňa v obývačke v rustikálnom štýle

V posledných rokoch sa objavuje čím ďalej tým viac variant, kedy sa večer mení obývačka na spálňu. Ukážme si, ako postupovať pri zariadení takéhoto interiéru. Rustikálny štýl sa vďaka svojej jemnosti stáva veľmi obľúbeným. Predstavte si masívne drevo na kolieskach. Takýto stolík veľmi jednoducho premiestnite a vytvoríte tak miesto pre posteľ. Cez deň slúži ako konferenčný stolík stolík a večer sa premieňa na nočný. Spolu s rohovým typom pohovky vytvárajú harmonické zariadenie. Veď posúďte sami!

Hodí sa tmavá stena do rustikálnej obývačky?

Tmavá stena v rustikálnej obývačke

Rustikálna obývačka má prevažne biele steny. Čo ak by sme rustikálny štýl umiestnili medzi tmavé steny v obývačke? Súhlasíme! Zvoľte napríklad grafitový odtieň stien. Kombinácia dreva a takejto steny je viac než štýlová. Predstavte si komodu pred grafitovou stenou a jemné doplnky, akými sú napríklad pastelovo farebné plédy, koše z prírodných materiálov a vonné sviece… No proste nádherná a veľmi elegantná kombinácia.

Rustikálny štýl vo svetlej obývačke

Rustikálny štýl vo svetlej obývačke

A teraz naopak. Rustikálny štýl obklopený bielymi stenami. V takomto priestore sa budete cítiť ako v nebi. Jemnú eleganciu vytvára biely nábytok v spojení s nespútaným dreveným stolíkom so sklenenou vrchnou doskou a kobercom, ktorý sa nenápadne stará o celkový charakter. Takto vyzerá rustikálna obývačka na najvyššom leveli!

Ako zariadiť obývačku v rustikálnom štýle?

Moderná obývačka v rustikálnom štýle

V rustikálnom štýle zvýšte pozornosť pri dekorovaní! Aby ste vytvorili dokonalú rustikálnu obývačku, mali by ste na bielu stenu zavesiť napríklad parohy alebo iné drevené dekorácie na stenu do obývačky s podobným charakterom. Ak sa vám viac páči moderná obývačka v rustikálnom štýle, vyberte zlaté sošky zvierat a zaveste ich na stenu. Luxusná obývačka a luxusné obývacie steny v spojení dreva prinesú sofistikovaný charakter, ktorý si veľmi rýchlo obľúbite. Veľmi dôležité prvky rustikálnej obývačky sú ratanové koše, prútený nábytok a všadeprítomné biele deky. Čerešničkou na torte sú rastliny a kvety do obývačky. Zvoľte tie veľkolisté. Ak nie ste fanúšikom živých rastlín, siahnite po tých umelých alebo stavte na kombináciu – váza a sezónny kvet.

Rustikálny štýl: na čo sa pýtate najčastejšie

Aký nábytok zvoliť do rustikálnej obývačky?

Ako sme už spomínali, v rustikálnej obývačke hra najdôležitejšiu úlohu drevo! Konferenčné stolíky, komody alebo regály veľmi krásne zjemnia charakter tohto štýlu a prinesú doň jemnosť a romantickú atmosféru. Pri výbere nábytku dbajte hlavne o jeho pohodlnosť.

Tento štýl ste si zvolili ako spojenie s prírodou a naberanie nových síl! Budete v ňom tráviť takmer všetok svoj voľný čas. Preto dôkladne vyberte pohovku, kreslo alebo napríklad pletený puf. Ten môžete podľa potreby použiť, ako podnožku, doplnkový sedací nábytok alebo pomocný stolík a zvýhodniť tak komfort a praktickosť.

Rustikálna inšpirácia

Dúfame, že sa vám inšpirácia v podobe rustikálnej obývačky páčila. My vo Westwing milujeme spojenie prírody a interiérového dizajnu! Denno denne prinášame našim fanúšikom, klientom a zákazníkom nové trendy, tipy a exkluzívne ponuky, vďaka ktorým môže byť ich domov ešte krajším.

Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si aj tieto články na našom webe:


Registrujte sa bezplatne na Westwing a staňte sa súčasťou jednej veľkej rodiny, ktorá rozumie dizajnu a trendom. Spolu s nami dokážete zariadiť vašu obývačku v rustikálnom štýle, ktorá bude hodná titulky magazínu o interiérovom dizajne.