Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Rustikálna obývačka v 6 štýloch

Snívate o dokonalej idylke u vás doma? Rustikálna obývačka je odpoveďou tých, ktorí hľadajú zariadenie podobné chalúpkam za mestom. Vďaka tomuto štýlu sa vrátite do lona prírody, ktoré sa spája s jemnosťou a oddychom. Vytvoríte miesto, v ktorom sa jemné drevo stretne s bielymi odtieňmi a spolu s prírodnými materiálmi vytvorí dokonalú romantickú atmosféru plnú harmónie. My vám dnes ukážeme, ako si takúto oázu pokoja vytvoríte priamo v obývačke. A dokonca aj vtedy, ak bývate v samom srdci mesta. Poďme na to! 

Rustikálna obývačka: Westwing nápady

Rozmýšľate nad tým, ako priniesť pokoj a atmosféru prírody do centra mesta? Pripravili sme pre vás a váš domov niekoľko tipov a inšpirácie do obývačky. Verte nám, je na čo pozerať! A nie je to také náročné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Poďte sa spolu s nami vybrať naproti inšpiráciám, ktoré ponúka rustikálna obývačka.

1. Rustikálna obývačka s prvkami boho

Rustikálna obývačka s prvkami boho

Štipka bohémskeho života spojená s rustikálnou nostalgiou… Veľmi ťažko predstaviteľná kombinácia. Však? Ak túžite po obývačke, ktorá je spojená s prírodou a má jemný charakter, toto spojenie je ideálnou voľbou. V takomto spojení kraľuje drevený nábytok. Jemné doplnky štýlu boho vás vrátia v čase na miesta, kde vaša duša zažila tie najradostnejšie chvíle. Pamätáte na tú hojdačku za domom, postavenú z dreva a lán? Teraz môže byť priamo vo vašej obývačke. Aj ako dekorácia či doplnkové sedadlo. Nezabudnite na biele deky, rastliny a kvety do obývačky, ktoré v takejto obývačke jednoznačne nesmú chýbať! 

2. Kombinácia rustikálneho a škandinávskeho štýlu v obývačke

Kombinácia rustikálneho a škandinávskeho štýlu v obývačke

Láka vás romantická atmosféra rustikálneho štýlu, ale rovnako neviete odolať ľahkosti a praktickosti, ktoré so sebou prináša škandinávska obývačka a jej štýl? Pokojne ich spojte a vytvorte nový jedinečný štýl! Jemné drevo v jednoduchých tvaroch a všadeprítomná biela, sú piliermi takéhoto štýlu. Už stačí pridať len pletené doplnky, mäkučké deky a huňatý koberec alebo kožušinu. V takomto mieste budete chcieť tráviť všetok svoj voľný čas.

3. Ako zariadiť malú obývačku v rustikálnom štýle?

Ako zariadiť malú obývačku v rustikálnom štýle?

Menšie priestory budú vždy veľkou výzvou. No vďaka našim tipom a vašej kreatívnej duši, dosiahnete vždy minimálne štýlový výsledok. Inak tomu nebude ani tento raz. V menších interiéroch musíte vždy využiť všetok ponúkaný priestor a svetlo. Srdcom obývačky bude v tomto prípade stolík.

  • Stavte na štýlovú debničku, ktorá môže slúžiť aj ako komoda, či doplnkové sedenie.
  • Rustikálna obývačka v menšom priestore sa nezaobíde bez pleteného koberca a vankúšov v tvare nekonečného uzla.
  • Tak isto nesmú chýbať deky v bledých odtieňoch.
  • Ako posledné nezabudnite na pohovku. V menších priestoroch ju postavte ku stene, čím ušetríte miesto!

Vedeli ste, že pohovka Lennon z našej Westwing Collection sa hodí prakticky do každého štýlu vrátane rustikálneho? Pozrite sa na naše bestsellery zobrazené dole. Stačí si na obrázok kliknuť a vybrať si tu najvhodnejšiu pohovku do vašej obývačky!

Nábytok a doplnky do obývačky rustikálneho štýlu

Vzhľadom na zameranie sa na prírodu existuje široká škála doplnkov a dekorácií, ktoré môžete použiť na vytvorenie rustikálneho štýlu vo vašej obývačke.

  1. V rustikálnej obývačke hrá najdôležitejšiu úlohu drevo! Konferenčné stolíky, komody alebo regály veľmi krásne zjemnia charakter tohto štýlu a prinesú doň jemnosť a romantickú atmosféru. Pri výbere nábytku dbajte hlavne o jeho pohodlnosť.
  2. Tento štýl ste si zvolili ako spojenie s prírodou a naberanie nových síl! Budete v ňom tráviť takmer všetok svoj voľný čas. Preto dôkladne vyberte pohovku, kreslo alebo napríklad pletený puf. Ten môžete podľa potreby použiť, ako podnožku, doplnkový sedací nábytok alebo pomocný stolík a zvýhodniť tak komfort a praktickosť.
  3. Aby ste vytvorili dokonalú rustikálnu obývačku, mali by ste na bielu stenu zavesiť napríklad parohy alebo iné drevené dekorácie na stenu do obývačky s podobným charakterom.
  4. Ak sa vám viac páči moderná obývačka v rustikálnom štýle, vyberte zlaté sošky zvierat a zaveste ich na stenu.
  5. Dôležité prvky rustikálnej obývačky sú ratanové koše, prútený nábytok a všadeprítomné biele alebo béžové deky a plédy.
  6. Čerešničkou na torte sú rastliny a kvety do obývačky. Zvoľte tie veľkolisté. Ak nie ste fanúšikom živých rastlín, siahnite po tých umelých alebo stavte na kombináciu – váza a sezónny kvet.

Tip na rustikálny nábytok do obývačky

Tip na rustikálne dekorácie do obývačky

Rustikálny štýl: najčastejšie otázky

Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si aj tieto články na našom webe:


Registrujte sa bezplatne na Westwing a staňte sa súčasťou jednej veľkej rodiny, ktorá rozumie dizajnu a trendom. Spolu s nami dokážete zariadiť vašu obývačku v rustikálnom štýle, ktorá bude hodná titulky magazínu o interiérovom dizajne.