Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Edit Post Save draft Preview Publish Add title Kvety do obývačky - ktoré sú vhodné do vášho bytu?

Kvety do obývačky plnia nielen dekoratívnu funkciu, ale majú ešte omnoho viac výhod, o ktorých ste možno netušili. V obývačke trávi väčšina z vás podstatnú časť svojho času. Preto je dôležité, vytvoriť si príjemné a zdravé miesto na odpočinok a voľný čas s najbližšími. Dekorácie pomocou rastlín a kvetov si nevyžaduje príliš veľa investícií a správne zvolené kvety do obývačky dodajú domu život. S nimi bude do vášho domova prúdiť zdravá energia, znížia stres a dokonale harmonizujú celý váš priestor. 

Výhody kvetín v obývacej izbe: lepšia nálada a čistý vzduch

Je dokázané, že kvety a všetky živé izbové rastliny znižujú stres, tlmia hluk, čistia vzduch, predchádzajú vzniku prachu. Okrem týchto benefitov šíria príjemnú vôňu a vyžarujú zdravú energiu. Napríklad podľa feng shui dokonca pohlcujú elektromagnetické žiarenie a premieňajú negatívnu energiu. Mnoho vedcov tvrdí, že kvety v obývačke majú pozitívny vplyv na celú domácnosť a údajne znižujú výskyt depresií a stresu. Ako zariadiť obývačku podľa feng shui? Odporúčame však zistiť si čo najviac informácií o druhoch kvetov, ktoré si do vašej obývačky vyberiete. Každopádne živé kvety vám zaručene zdvihnú náladu a upokoja namáhanú myseľ. 

Mnoho vedcov tvrdí, že kvety v obývačke majú pozitívny vplyv na celú domácnosť a údajne znižujú výskyt depresií a stresu

Ako vybrať kvety vhodné do obývačky podľa účelu? 

Ako vybrať kvety vhodné do obývačky, aby sa nielen hodili do interiéru, ale plnili aj svoj účel? Spôsob starostlivosti, množstvo svetla a miesto, kam ich umiestniť čo najlepšie, sú otázky, ktoré sú pri každej izbovej rastline individuálne. Nie všetky rastliny sú vhodné ako kvety do obývačky, alebo to nie sú izbové rastliny, prípadne vydávajú špeciálnu arómu, ktorá nie je vhodná pre odpočinok a mohla by pôsobiť rušivo. Určite sa riaďte aj tým, čo sa vám páči. 

Rastliny v kvetináčoch do obývačky

Krásu živých kvetov vo vašom interiéri dokáže sotva niečo nahradiť. Štýlové zariadenie interiéru a originálne nápady potrebujú oživiť. 

 Izbové rastliny v kvetináči

Hyacinty a mini ruže sú pravdepodobne najobľúbenejšie a najpopulárnejšie kvety v obývačke. Je na to hneď jeden pádny dôvod. Pretože ich nájdete takmer kdekoľvek a vyzerajú skvele s takmer každým štýlom, v ktorom si zariadite obývačku. Nielenže poskytujú krásnu scenériu, ale tiež vytvárajú dojem, že vyzerajú sladko a ešte aj sladko voňajú.

Kvetináče na parapetnej doske

Konferenčný stolík v každej obývačke nevyhnutne potrebuje krásu kvetov a okenná parapeta či komoda pekný kvet v kvetináči. Kvety v obývačke dotvoria tú správnu útulnú atmosféru a dodajú pocit, že sa o domácnosť niekto stará. Presné pravidlá, kam umiestniť kvety, prakticky neexistujú. No mali by ste mať pocit, akoby tam odvždy patrili.

Veľké izbové rastliny na podlahu

Duże kwiaty można umieścić bezpośrednio na podłodze w doniczce lub w dużym majestatycznym wazonie. Jednak pojemnik powinien sięgać co najmniej do kolan, aby nie zgubił się w pomieszczeniu. Idealne do tego są egzotyczne rośliny lub palmy wewnętrzne , które mają bogate liście i wypełniają dużo miejsca. Dlatego nadają się do większych pomieszczeń.

Závesné kvetináče

Ak sa vám už zunovali kvety na parapete, zmeňte miesto. Kvety su vhodné aj ako dekorácie na stenu do obývačky. Vytvorte si zelenú oázu a vaša stena ožije. Dá sa ňou dokonca rafinovane oddeliť priestor namiesto klasickej steny či paravanu. Mnohé majú samozavlažovacie systémy a sú vyrobené z prírodných aj syntetických materiálov. Pre ďalšie nástenné dekorácie, vás radi budeme inšpirovať.

Ako si vybrať kvety do vázy?

Občas aj malý detail spraví priestor výnimočným. Dizajn obývačky je koniec koncov o detailoch, napríklad aj o tej správnej váze. Pozrite sa s nami na inšpirácie pre kvety vo váze.

Kombinácie kvetov vo váze

 • Bielymi vázami nikdy nič nepokazíte. Môžete zostaviť rôzne farebné kombinácie a ľahko sa spárujú so všetkým, čo máte v miestnosti. Kvety vo váze vyčarujú pocit čistoty.
 • Jeden kvet vsadený do hranatej čiernej vázy prináša elegantnému a čistému usporiadaniu na stole sviežu farbu. Skúste dať svoj obľúbený kvet vo váze na konferenčný stolík.
 • Dodajte svojmu domovu útulný vzhľad tým, že pridáte nádherné žlté kvety. V tomto aranžmáne použite kombináciu bielej a béžovej farby a pridajte žlté kvety do veľkej mramorovej vázy,
 • Máte radi vidiecky štýl obývačky? Ak zvolíte masívnu kamennú vázu a vložíte do nej kvety bez zelených listov, dosiahnete vynikajúci efekt, že celé usporiadanie pôsobí viac vidiecky a rustikálne. Suché maky či prúty sú to pravé.
 • Ak zvolíte fialovú farbu, navodíte pocit uvoľnenia a naopak ak dáte dokopy kyticu žltých a bielych kvetov v rôznych veľkostiach do bielej keramickej vázy, navodíte pocit aktivity. Inšpirácie pre rôzne typy kvetv: biele kvety, fialové kvety, pampová tráva.

Inšpirácie pre najmodernejšie kvety podľa štýlu vašej obývačky

Obývačka je centrom domu aj bytu. Ak chcete mať dobrý pocit, doplňte obývačku vázami a kvetmi, aby pôsobila čo najpríjemnejšie. Pozrite sa spolu s nami na rôzne štýly obývačky a ako vkusne kombinovať kvety v obývačke podľa vášho obľúbeného štýlu.

Boho sloboda

Ak chcete svojej domácnosti dopriať žiarivú atmosféru, usporiadanie boho kvetinového aranžmánu môže priniesť sladkú vôňu tohto výstredného štýlu. Všetko, čo potrebujete, sú pestrofarebné kvety umiestnené v košíku alebo v okázalej váze, aby ste dosiahli efekt veľkoleposti. Kvety sa môžu ladiť do žltých odtieňov, ako sú ruže a tulipány, alebo pridať odtiene purpurovo sfarbených ruží a ružových georgín. Doprajte stolu viac akcie rozmiestnením malých kytíc v rovnakej farbe.

Moderné dekorácie na stenu do obývačky

Nemáte pocit, že vašej obývačke k dokonalosti chýba predsa len nejaký malý detail? Možno je to práve dekorácia na stenu. Moderná obývačka a rôzne vence a aplikácie z kvetov môžu vašu stenu oživiť. Ak neholdujte živým kvetom, zvoľte motív prírody. Materiály pre takéto dekorácie je skutočne bez hraníc. Aplikácie z kovu, dreva, papiera či rafinovane spracovaného plastu sa stanú skutočnou ozdobou na vašej prázdnej stene.

Glamour dekorácia na stenu

Wyjątkowość, wielkość i wyobraźnia. W pewnym stopniu to także dzieło sztuki. Pomyśl o tym, co sprawia, że ​​jesteś emocjonalny. To jest kierunek, w którym powinieneś podążać, wybierając element glamour na ścianę. Może lubisz podróżować do odległych krajów lub cieszyć się kontaktem z naturą. Szlachetność i piękno to typowe przymiotniki tego stylu. Jeśli jesteś jego fanką, w Twoim salonie nie powinno zabraknąć kolorów fioletu , różu i złota .

Starostlivosť o kvety v obývačke

 1. Umiestnenie

  Osvetlenie obývačky je síce dôležité, ale každá rastlina chce svoje. Jedna miluje zimu a chládok, iná zas teplo a slnko. Určite však potrebujú dostatok miesta na rast. Treba preto zvážiť nielen estetický kvetináč, ale aj jeho vlastnosti, ktoré by mali korešpondovať s povahou danej rastliny. Ak si nie ste istí, či ste kvet správne umiestnili, prípadne ste ho dostali darom bez návodu, poraďte sa u predajcu kvetov či v záhradkárstve. 
 2. Polievanie

  Opäť jedna z kľúčových tém. Zalievajte rastliny, až kým voda nevytečie z odtokových otvorov. Takto viete, že pôda dostáva vlhkosť až na dno. Polievajte pôdu, nie listy a kvety. Navlhnutie listov môže viesť k plesňovým ochoreniam a niekedy k vzniku škvŕn na listoch. Ak je povrch pôdy vlhký, pravdepodobne nemusíte polievať ďalej. Vädnutie je samoochranný mechanizmus, ktorý zabraňuje príliš veľkej strate vlhkosti z koreňovej oblasti. Počkajte a uvidíte, či sa rastliny po západe slnka zdvihnú.
 3. Presádzanie

  Zvykne sa robiť na jar. Vyberte rastlinu z nádoby. Asi hodinu predtým ju poriadne zalejte. Nikdy nevyťahujte rastlinu nasilu. Ak je uviaznutá, uvoľnite ju klepnutím po stranách črepníku alebo nádoby, v ktorej je kvet umiestnený. Zoberte novú pôdu a rastlinu položte na vrch zmesi. Opatrne zasypte malou hrsťou pôdy. Jemne potľapkajte, aby ste odstránili vzduchové bubliny. Zalejte. Týmto sa usadia korene. 

V dizajne sa minimálne úsilie môže rovnať maximálnemu efektu. Platí to aj pre kvety do obývačky. Niekedy najjednoduchšie riešenie prináša tie najlepšie výsledky. 

Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si aj tieto články na našom webe:

Registrácia na serveri Westwing je bezplatná: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!