Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
béžová moderná obývačka

Súčasná situácia zasiahla mnohé odvetvia a priestor domova nie je výnimkou. Veľa z nás trávilo a stále trávi viac času vnútri. Práve preto túžime po väčšom pohodlí. Sme nútení priestory domu alebo bytu prepracovať tak, aby nový look vyhovoval požiadavkám nového životného štýlu. Ako by mala vyzerať moderná obývačka? Častokrát ju musíme vymyslieť a navrhnúť tak, aby spĺňala potrebné kritériá a zároveň vyzerala moderne a útulne. Či už to vyžaduje vytvorenie funkčnej pracovne, návrh obývačky, v ktorej sa koncentruje celkové dianie, sa musí zhodovať s potrebami rodiny. 

Inšpirácie a trendy na nábytok a dekor v obývačke

Dnes je trend v zariaďovaní obývačky celkom inde. Minimalizmus v byte ovládol takmer všetky domácnosti s dobrým vkusom. Ak uprednostňujeme nábytok, odporúčame len tie prvotriedne kúsky. Aj nároční klienti majú možnosť vybrať si z rôznych štýlov a a tak podporiť novodobý dizajn obývačky. Predpokladáme, že moderná obývačka na rok 2023, bude opäť výnimočná, preto sa pozrite na naše inšpirácie do obývačky.

Dekoračné predmety a vázy v asymetrických tvaroch

Štýlové kreslo ako doplnok v obývačke

Nature calling – prírodné materiály nadovšetko

6 trendov v obývačke v roku 2024, ktoré si zamilujete

Nová éra v obývačkovom dizajne prináša trendové kombinácie farieb a textúr, ktoré si rýchlo obľúbite pre ich osviežujúci a život plniaci efekt. Výrazný nárast dôrazu na udržateľnosť a recykovateľnosť nábytku a dekorácií zanechá vás nadšených pre elegantný a ekologicky zameraný štýl vášho obývacieho priestoru.

1. Osvetlenie v obývačke

Moderné osvetlenie obývačky sa vyvinulo tak, aby sa stalo funkčným aj umeleckým. Integrácia inteligentných osvetlení vám umožňuje bez námahy upraviť atmosféru tak, aby vyhovovala rôznym príležitostiam, zatiaľ čo elegantný a inovatívny dizajn závesných alebo LED svietidiel slúži ako pútavé ústredné body, ktoré pozdvihujú celkovú estetiku priestoru.

2. Výrazné farby v obývačke

Moderná obývačka sa nesie vždy v jednom farebnom tóne. Avšak súčasným trendom je vypichnúť jednu výraznú farbu, ktorá túto kompozíciu takpovediac rozbije. Jeden výrazný farebný prvok môže vyraziť dych návšteve a zároveň upútať našu pozornosť, keď sme unavení. Treba si ju však zvoliť dôkladne, aby nepôsobila rušivo alebo agresívne. 

Pozrite si náš trend report farba roka 2023 a vyberte si farbu do obývačky podľa vašej preferencie.

3. Izbové rastliny

Izbové rastliny budú pokračovať aj v roku 2023 vo svojom rastúcom trende. Kvety do obývačky sa stanú sa základným pilierom inšpirácie do obývačky. Osviežujú vzduch, vnášajú do interiéru jasnosť a pokoj prírody, pôsobia príjemne na poličke alebo na stole. Starostlivosť o ne vyvoláva dobrý pocit zo života. Rastliny podporujú našu estetickú, funkčnú a mentálnu úroveň.

4. Multifunkčný priestor v obývačke

Spomínali sme, že dizajn obývačky sa v súčasnosti mení podľa aktuálnej situácie. Všetci sme sa zmierili s tým, že sme sa snažili nájsť vhodné funkčné priestory v obývačke nielen tie dizajnové. Veľa z našich izieb slúži na rôzne účely. Pridali sme pracovné priestory, učebne do našich kuchýň a telocvične do našich spální. Pokračujme v tom, ale pozerajme aj na estetiku.

5. Kvalitný a estetický textil

Pôsobí na pohľad teplo a útulne. Pokiaľ si textil plánujeme udržiavať, môže nám perfektne poslúžiť. Závesy, deky či koberce, to všetko nám oživí a zútulní priestor. Niekedy stačí cez gauč či kreslo prehodiť deku s nápaditým vzorom a hneď je nový dizajn na svete. Nemusíme hneď kupovať nový gauč, tento účel splní aj jednoduchý doplnok.

6. Minimalizmus v obývačke

Minimalizmus v obývačke zahŕňa filozofiu „menej je viac“ so zameraním na čisté línie, neutrálne farebné palety a priestory bez neporiadku. Tento dizajnový trend podporuje úmyselný výber nábytku a dekorácie, čím vytvára atmosféru pokoja a jednoduchosti. Začlenením iba základných prvkov kultivuje pocit pokoja a rovnováhy v obývacom priestore.

Dnes je trend v zariaďovaní obývačky celkom inde. Minimalizmus ovládol takmer všetky domácnosti s dobrým vkusom

Mix moderných prvkov s inými štýlmi

V súčasnom modernom interiéri obývačiek sa stretávame s mnohými zaujímavými prvkami. Moderný nábytok s prvotriednym dizajnom je väčšinou nadčasový a nepodlieha módnym trendom. Obývacia izba súčasnosti obsahuje množstvo znakov, ktoré platia pre všetky štýly: jednoduchosť, ľahkosť a výborný vkus. Vždy a všade platí už stokrát overené, že menej je viac.

Moderná obývačka a provensalský štýl

Vznešený dizajn a náznak luxusu, romantická atmosféra – to je základná charakteristika pre provensalský štýl.

 • Ak ho chceme dosiahnuť, potrebujeme priestrannú svetlú miestnosť s tlmenými farbami, do ktorej citlivo zasadíme ozdobný francúzsky nábytok.
 • Z látok odporúčame tie honosné ako zamat alebo hodváb. Trendy materiálom je momentálne aj buklé.
 • Doplnky zvolíme zo striebra, zlata alebo bronzu a nezabudnime aj na zrkadlo v dobovom ráme s jemnými ornamentami.
 • Francúzsky vidiecky štýl je kultivovaným prejavom pre romantické nátury s dôrazom na kvalitné doplnky a prepych.

Retro štýl s modernými prvkami

Sledujte prechod od praktickej stránky k dizajnovej. Vintage obývačka alebo obývačka sedemdesiatych a osemdesiatych rokov sa zariaďovala väčšinou podľa princípu „čím masívnejšie a väčšie, tým krajšie a honosnejšie“.

 • Základom bola veľká sedacia súprava, konferenčný stolík a takzvaná obývacia stena.
 • Typickým prvkom bola lakovaná barová skrinka s alkoholickými nápojmi.
 • Dnes sa tento trend opakuje, moderný nábytok je však z kvalitnejších materiálov a často sa zvykne kombinovať s modernými prvkami.

Svieži stredomorský štýl

Názov v nás evokuje letnú pohodu, uvoľnenosť a večný optimizmus. Tento štýl dáva vyniknúť najmä ručne vyrobeným predmetom z dreva.

 • Typické sú dlážky z bieleného dreva, stoličky z ratanu, otvorené police aj ručne maľovaná keramika.
 • Mušelínové záclony vhodne dopĺňajú interiér, najmä ak sú v sýtej žltej, zelenej a modrej farbe.
 • Obývacie priestory v mediteránnskom štýle sa vyznačujú neformálnosťou a jednoduchosťou. 

Ako na vidieku

Vidiecky štýl obývačky sa vyznačuje pohodlím, troškou nedbanlivosti a príjemným pocitom domova. Každý, kto obľubuje starý masívny nábytok, možno aj mierne akoby opotrebovaný, vyrobený z tmavého dreva borovice alebo dubu, si príde na svoje.

 • Do vidieckej atmosféry vložme ručne pletené vankúše, výšivky, kvetinové vzory na závesoch, prikrývkach aj sedačkách.
 • Je stvorený pre ľudí, ktorí milujú neformálnosť, porcelán, staré fotografie, klasické komody a knižnice s mierne neusporiadanými knihami. 

Ako zariadiť obývačku, v ktorej sa vaši hostia budú cítiť ako doma a ako zariadiť malú obývačku, aby pôsobila väčšie a vzdušnejšie by malo byť jednoduché. Stačí sa pozrieť na naše inšpirácie do obývačky, ktoré si okamžite zamilujete.

Prezrite si naše exkluzívne ponuky na našej klubovej stránke Westwing, vďaka ktorým bude váš domov trendy!