predsieň s obrazom

Čo je prvá vec, ktorú vidíte, keď vojdete do bytu alebo domu? Predsieň! Možno sa tento priestor zdá byť menej dôležitý ako iné časti domácnosti, ale opak je pravdou. Okrem praktického využitia na odloženie kabátov a topánok slúži aj ako vizitka domácej pani a pána – je to predsa prvý kontakt vašich hostí s vašim príbytkom. Preto si určite zaslúži adekvátnu pozornosť. Pozrite sa s nami na zariadenie interiéru pre moderné predsiene a nechajte sa inšpirovať našim Westwing poradcom so skvelými návrhmi pre aranžovanie chodby. Určite nájdete krásne doplnky a dekorácie aj pre tú vašu!

Chodba v modernom štýle

Praktickosť spojená s príjemnou domácou atmosférou – práve chodba je miestom, ktoré nás privíta doma a už tu by sme sa mali cítiť pohodlne a útulne. Aj napriek tomu, že si tu vyzliekame bundy a kabáty, vyzúvame topánky, odkladáme tašky s nákupmi, či deti tu len tak pohodia svoje veci a zutekajú preč – každodenná trma-vrma tu veľakrát dokáže zanechať pekný neporiadok. Moderné predsiene sa preto vyznačujú praktickými riešeniami pre uschovávanie nielen oblečenia a topánok, ale aj drobných predmetov, nech už máte tú vašu zariadenú v akomkoľvek štýle.

Moderné predsiene: čo v chodbe nesmie chýbať

Čo by moderné predsiene určite nemali postrádať? Vsaďte na funkčné a štýlové úložné priestory ako komody, regály, odkladacie stolíky či závesné police a háčiky. Sú esenciou pre zariadenie predsiene a určite aj pre celkové zariadenie interiéru. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

Nábytok s úložným priestorom

Chodba v dome i panelákovom byte vždy docení akýkoľvek úložný priestor na odkladanie vecí. Ako ho môžete jednoducho získať? Stačí si vybrať jednu alebo viac z nasledovných možností:

 • užšia komoda so zásuvkami – nebude vytŕčať do priestoru a predsa poskytne dosť miesta na odloženie vecí
 • konzolový stolík so zásuvkami – vďaka svojej výške bude pôsobiť vzdušne a nenaruší priestor
 • stojan na oblečenie – ľahko ho budete môcť umiestniť kdekoľvek podľa potreby
 • odkladací stolík, lavica alebo taburetka – bude sa dať využiť ako na položenie vecí, tak aj na sadnutie
 • nižší alebo vyšší regál na topánky alebo iné použitie – veľmi vkusne pôsobia aj moderné rebríkové regály
 • vstavané skrine – výborné riešenie pre priestrannejšie moderné predsiene

Moderné predsiene: využitie pre steny

Či už je to úzka chodba v byte alebo širšia chodba v panelákovom byte, steny v nej sú taktiež vynikajúci odkladací priestor. Čo vám poskytne ďalšie skvelé možnosti pre využitie vstupnej miestnosti do vašej domácnosti?

 • nástenný vešiak – poslúži ako minimalistický šatník pre oblečenie navonok, na zavesenie tašiek a kabeliek či akýchkoľvek drobných predmetov, na ktoré nechcete zabudnúť pri odchode z domu
 • jednotlivé kusy vešiakov a háčikov – umožnia vám použiť aj menšie plochy na stenách medzi nábytkom, kde budete môcť zavesiť kľúče alebo iné drobné predmety, či dokonca dáždniky. Veľakrát sú dostupné v skutočne originálnych prevedeniach, čím budú zároveň plniť funkciu štýlového doplnku
 • zrkadlo – výborný doplnok nielen pre posledné skontrolovanie vášho vzhľadu pred odchodom z domu, ale aj pre optické zväčšenie priestoru

Moderné predsiene: naše návrhy

Pripravili sme pre vás lákavé chodba inšpirácie, vďaka ktorým bude váš vstup do príbytku ešte krajší! Aké návrhy má náš Westwing poradca pre moderné predsiene?

 1. Aby tento zvyčajne menší priestor nepôsobil stiesnene, vsaďte na svetlé interiérové farby na steny a nábytok. Ak už máte zariadenie predsiene v tmavších odtieňoch, doplňte ho svetlými dekoráciami, tapetou a súpravou menších zrkadiel – ihneď tu vnesú viac svetla.
 2. Zútulnite predsieň príjemným osvetlením – okrem praktického bodového osvetlenia na strop nezabudnite aj na nočné osvetlenie chodby, napríklad vo forme stolovej lampy. Vďaka tomuto riešeniu nebudete večer či v noci nikoho rušiť pri príchode domov a cez deň bude lampa pôsobiť ako štýlový ozdobný doplnok. Ak zvolíte prevedenie v zlatej či striebornej farbe, táto kombinácia rozžiari vašu chodbu počas celého dňa!
 3. Drevené doplnky v prirodzenom vzhľade vždy dodajú interiéru hrejivý nádych – stolček alebo lavica z dreva spraví chodbu naozaj príjemným uvítaním doma. Skvelé je, že tento materiál nepokazí žiadne aranžovanie. Hodí sa ku každému štýlu!
 4. Keďže predsieň je kľúčovým miestom pri príchode a odchode z domu, prakticky sa tu osvedčí aj malá nástenka na stenu, kde si budete môcť pripevniť rôzne odkazy a pripomienky. Týmto spôsobom určite nezabudnete na nič, čo ste mali v pláne vybaviť.
 5. Aj tento priestor si zaslúži krásne a štýlové dekorácie do bytu, ktoré ho určite spravia ešte zaujímavejším. Vchod do vašej domácnosti sa tak môže stať priam pastvou pre oči. Nezabudnite však brať dekorovanie s mierou – už v starodávnom umení feng shui sa dbá na správny a ničím nerušný tok energie, čo v interiérovom dizajne znamená, že by chodba nemala byť preplnená a zároveň by mala vedieť poskytnúť dostatok úložného priestoru, aby v nej panoval poriadok.

Tipy na dekorácie do modernej predsiene

Ako sme už spomínali vyššie, chodba si tiež určite zaslúži výzdobu aj popri svojom praktickom každodennom využití. Doplnky by však nemali zaberať príliš veľa miesta a takisto nezavadzať pri dennom rodinnom zhone. Preto sa tu skvele osvedčia nástenné dekorácie vo forme závesných grafík a obrazov a pravdaže by nemali chýbať už spomínané zrkadlá, ktoré môžu byť v súprave niekoľkých kusov alebo vo forme jedného kusu väčších rozmerov. Priestor bezpochyby opticky zväčšia a rozjasnia. A čo by ste povedali na nápad predsiene fotky? Využite steny na vytvorenie rozkošnej rodinnej galérie! Celá rodina sa jej určite poteší a zaujme každú návštevu.

Ďalšie nápady na dekorácie do predsiene

Na povrch nábytku môžete umiestniť odkladací košík, dózu či škatuľu na drobnosti a takisto štýlovú stolovú lampu pre nočné osvetlenie chodby. Ak chcete vdýchnuť tomuto priestoru sviežosť, kvetiny vo váze, alebo menšia kvetináčová rastlina, ktorej budú vyhovovať tieto svetelné podmienky, sa o to bravúrne postarajú. Ak sa obávate, že sa časom zabudnete o ne starať, vsaďte na verné umelohmotné napodobeniny – výsledný efekt bude určite očarujúci!

Moderné predsiene ponúkajú celú škálu možností pre útulné a štýlové zariadenie. Dúfame, že vás naše rady a nápady inšpirovali, a že využijete návrhy z Westwing poradcu. Je to skvelá časť príbytku pre spojenie praktickosti s chytrým využitím priestoru v štýlovom prevedení. Vďaka pekne vybavenej chodbe budú vaše príchody domov ešte radostnejšie! Hľadáte ďalšie inšpirácie? Pozrite sa aj na naše nápady na dekorácie do bytu.

Vstúpte do vášho domova cez prekrásne a prakticky zariadenú predsieň! Doplňte aranžovanie o nový kus nábytku, stojan na oblečenie, nástenné vešiaky alebo vkusné dekoráciu na steny – uvidíte, ako málo stačí, aby vaša chodba nadobudla moderný nádych. Využite pritom bezplatnú registrácia na našej stránke Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!