THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ -50 % – NAKUPUJTE LEN DNES!

Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
inšpirácie na dizajn chodby

Chodba, predizba, predsieň. Názvov má viac. Malá, ale významná miestnosť, ktorá je prvou ochutnávkou z vášho domu. Aký môže mať chodba dizajn? Aby zariadenie predsiene nezaniklo pod záľahou kabátov, šálov a topánok, snažte sa vždy zamyslieť, kde vidíte priestor na úložné riešenia, hlavne v byte menšej výmery. V malometrážnych bytových priestoroch je úzka chodba v byte štandardom. V minime priestoru môžete prejaviť svoj kreatívny talent a predstavivosť. Dajte si na nej záležať a určite vyvoláte výborný  prvý dojem. U nás nájdete rady a nápady ako na moderné predsiene.

12 dizajnových nápadov pre každý typ chodby

Neviete si dať rady, aký môže mať chodba dizajn? Od moderných cez vintage – všetko sa dnes nosí! Objavte v sebe tvorivosť a predstavivosť, kombinujte a inšpirujte sa aj našimi tipmi. V súčasnosti je široký výber moderných prvkov, používať môžete interiérové farby aj materiály podľa vlastnej fantázie. 

1. Moderná a elegantná predsieň

Milujete moderné predsiene a elegantný bytový dizajn a túžite ho začleniť do chodby? Zamerajte sa hlavne na:

 • Čisté línie – eleganciu v chodbe podporíte komodou alebo skrinkou v minimalistickom vzhľade bez výrazných doplnkov a úprav. To isté platí aj pre menšie dekorácie alebo masívnejšie doplnky do bytu.
 • Základné farby – čierna, biela a sivá predstavujú základ elegantného interiérového štýlu. Do chodby ich môžete zvoliť vo viacerých odtieňoch, čím jej dodáte hĺbku a zbavíte sa sterilnosti.
 • Komfort a útulnosť – aby chodba nepôsobila tvrdo a chladne, nezabudnite do nej zakomponovať aj mäkké a teplé kúsky ako koberce či prehozy.

Náš tip: Kovový regál alebo konzolový stolíkNeptun od Westwing kolekcie

2. Minimalistická moderná predsieň

Ak je váš byt zariadený v minimalistickom štýle, nebude ťažké zariadiť ani vašu chodbu v tomto štýle. Neutrálne farby, čisté línie a zásadné tvary – pre vybavenie minimalistickej chodby je kľúčová fráza „menej je viac“.

 • Zamerajte sa na pár kusov nábytku a doplnkov, ktoré naozaj zanechajú stopu.
 • Stačiť by mohol čierny alebo biely lakovaný závesný kus nábytku, na ktorý umiestnite dizajnový mramorový podnos a malú stolnú lampu.
 • Na zavesenie použite takmer neviditeľné háčiky na stenu.

3. Malá ale funkčná predsieň

Pre tých, ktorí bývajú v malom byte, musí vchod ponúkať všetko, čo treba. Skvelým nápadom, ako spojiť praktickosť a štýl, môže byť štýlový botník alebo taburetka s úložným priestorom. Do malej chodby sa vám určite zmestí aj praktický stojan na kabáty, na ktorý môžete zavesiť aj malé doplnky. Na stenu môžete zavesiť malý vešiak ktorý môže slúžiť aj na zavesenie kľúčov a samozrejme krásne dizajnové obrazy nesmú chýbať! Pozrite sa na krásny škandinávsky štýl v chodbe!

Pozrite si interiérové trendy pre rok 2023 a inšpirujte sa najnovšími trendami do interiéru!

4. Byt bez predsiene

Ľahko navodíte dojem jej prítomnosti aspoň vešiakom na stene, blízko dverí a lavicou, na ktorej sa môžete obuť v sede. Byt bez predsiene zariaďte, aby ste mali len to najnutnejšie, čo k nej patrí.

5. Chodba dizajn: pomôžte si optickými ilúziami

V prípade úzkej chodby pomáha napríklad, ak podlahu so vzorom dreva položíte naprieč, teda na šírku. Opticky to chodbu rozšíri. Zrkadlá v každom type predsiene, väčšej alebo menšej, navodzujú dojem väčšieho priestoru. Bledý koberec po celej dĺžke chodby pomáha k dojmu optického predĺženia predsiene.  

6. Umenie a estetika v chodbe

Ak máte vášeň pre maľby a umelecké diela a naozaj chcete, aby o vás váš domov vypovedal, využite moderný vchod ako malý výstavný priestor. Môže to byť jeden dôležitý rám, fotky v predsieni alebo galéria obrazov. Vyberte si fotografie alebo obrazy, ktoré majú silný estetický vplyv, a nezabudnite ich vylepšiť správnym osvetlením – nástenným svietidlám alebo klasickým bodovým svietidlám.

Náš tip: Obľúbená trendy lampa Kaya, ktorá sa hodí nielen do chodby ale aj iných častí v interiéri!

TIP: Neviete si poradiť so zariaďovaním chodby? Prečítajte si náš článok chodba inšpirácie, v ktorom nájdete množstvo praktických rád.

Naše tipy a inšpirácie na dizajnové doplnky do chodby

Keď premýšľate ako zariadiť byt, chodba je asi až posledná, ktorou sa zaoberáte. Je najmenšia, ale nezanedbateľná. Bytový dizajn má dnes veľa možností, ako si vkusne a prakticky poradiť aj s najmenšími priestormi. A v malom priestore sa uplatní najlepšie výzdoba zavesená na stene. Nezavadzia – a pritom harmonizuje a zútulňuje. 

 • Nemalo by vám chýbať zrkadlo. Ideálne také, aby ste v ňom pri odchode z domu videli celú svoju postavu. Obyčajné alebo dizajnové, rozširujúce len ostatný priestor, nie vašu postavu. 
 • Tapeta, ak sa hodí, môže mať funkciu optického klamu a priestor buď rozširovať, predlžovať, alebo len zatraktívniť. Ak nemáte tehlovú stenu, dá sa takouto tapetou dekorovať.
 • Ak ste vyznávačom dizajnu, moderné abstraktné obrazy nesmú u vás chýbať!
 • V noci nie je na škodu mať v chodbe nočné svetlo. Buď farebné stmievateľné LED žiarovky na ovládanie, alebo nočnú či stolovú lampu umiestnenú v chodbe na poličke alebo stolíku. 
 • Sviečky – navoďte útulnú atmosféru už v chodbe a zlepšite náladu ostatným členom rodiny alebo hosťom hneď po tom, ako otvoria dvere do vášho príbytku.
 • Vázy – či už ich necháte prázdne, alebo ich doplníte kvetmi, je na vás. Do chodby v oboch prípadoch prinesú umelecký nádych a osobnosť.
 • Odkladacie misky – skrášlia priestor, poskytnú miesto na maličkosti ako kľúče a zaistia poriadok. Čo viac si priať?

MUST-HAVE: Inšpirácie na trendy dizajn doplnky do chodby, ktoré musíte mať!

Dizajn značka Kartell
Značka HKliving
Produkty značky Westwing Collection

Chodba dizajn: najčastejšie otázky

To, ako zariadiť malú predsieň, prípadne väčšiu chodbu v dome už viete. Zostali vám aj napriek tomu ešte nejaké otázky? Westwing si pre vás pripravil odpovede na tie najčastejšie.