Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
predsiene fotky - Westwing tipy

To, akým spôsobom si zariadite domácnosť, a aké prvky do nej zvolíte, hovorí jasne o tom, aký štýl bývania máte radi a akou osobou ste. Niektoré prvky sú osobné viac, iné menej, no zo všetkých sála vaša jedinečnosť. K tým najosobnejším kúskom sa radia fotografie, ktoré si môžete zarámovať do pekných ozdobných rámov a vytvoriť tým krásnu dekoráciu. Tá doplní nielen prázdne steny, ale tiež konferenčný, nočný a príručný stolík, prípadne poličku a vitrínu. Ak chcete svoju domácnosť oživiť a pritom skrášliť, vyberte si do predsiene fotky vás, vašej rodiny a vašich najbližších. Uvidíte, že aj neosobná miestnosť ako chodba, sa zmení na jednu z najobľúbenejších častí domova.

Ktoré fotky v rámikoch sa hodia do chodby? 

Zariadenie predsiene nemusí byť náročné, no je dôležité vybrať správne prvky, ktoré nebudú zavadzať, spravia si svoju prácu a pritom skrášlia celý interiér. Okrem základných kúskov nábytku, ako lavica, skrinky a vešiaky, je dôležité kúpiť tiež dekorácie do bytu a doplnky. Tie majú totižto za úlohu skrášliť a zútulniť domov a doplniť ho o osobnosť.

Výber fotografií, ktoré sa hodia do chodby, závisí od vášho osobného vkusu a štýlu zariadenia vašej domácnosti. Tu je niekoľko nápadov na to, aké fotky sa môžu hodiť do chodby:

 • Rodinné fotky – Rodinné fotky sú vždy dobrým výberom pre chodby. Zaveste rodinné portréty v rámikoch alebo vytvorte kreatívnu stenu s mnohými fotografiami z rodinných výletov
 • Umenie – Ak máte radi umenie, potom by ste mohli zavesiť na chodbu obrazy alebo umelecké fotografie v rámikoch.
 • Prírodné scenérie – Ak máte radi prírodu, na stenu môžete zavesiť obrazy prírodných scenérií, ako sú hory, jazerá, pláže alebo lesové scenérie.
 • Čiernobiele fotografie – tie majú v sebe kúzlo a eleganciu. Ak hľadáte niečo elegantné a vkusné, čiernobiele fotografie v rámikoch sa určite budú hodiť do vášho interiéru.
 • Mapy – Ak máte radi cestovanie, na stenu do chodby môžete použiť mapu sveta alebo mapu miest, ktoré ste navštívili. Tento dekoratívny prvok dokáže vytvoriť príjemnú a zaujímavú atmosféru.

Spravidla však platí, že jedna fotka na stene zanikne a nevytvorí tú správnu a príjemnú atmosféru. Moderné predsiene si vyžadujú niečo viac, a preto spravíte dobre, keď zvolíte rovno niekoľko fotografií a pekných ladiacich rámov. 

Ako si vybrať obrazy do predsiene a rám na fotky podľa typu chodby

Výber fotografií nebude pravdepodobne príliš náročný, zvoľte svoje obľúbené snímky s ľuďmi, ktorých milujete. V tomto smere máte voľnú ruku, pokojne siahnite po rôznych veľkostiach. Asymetria vyzerá na stene dobre a viete sa s ňou pohrať tak, aby vytvorila zaujímavý výsledok.

 • Pri rámoch je ale nutné vybrať správne materiály, farbu, ozdoby a detaily.
 • Základom je zariadenie interiéru, podľa neho zistíte, či sa vám do domácnosti hodí skôr niečo tmavšie alebo bledšie, prípadne kovové alebo drevené.
 • Spravidla platí, že úzka chodba v byte by mala mať jednoduchšie a jemnejšie prvky. Masívne modely dokážu spôsobiť chaos a ťaživý pocit, čo rozhodne nechcete. Tento fakt ale nemusí byť pravidlom, a to hlavne vtedy, keď máte úzku chodbu s vysokými stropmi. Tie si doslova vyžadujú niečo výrazné, čo by ich doplnilo a skrášlilo.
 • Širšia chodba v dome si poradí s takmer všetkým, čo do nej dáte, vrátane veľkých obrazov a malieb.
 • Keď sa rozhodnete pre obraz, je dobré poradiť sa s odborníkom, aby ste nekombinovali dva typy umenia, ktoré sa navzájom vylučujú.
 • Stávkou na istotu sú obrazy s fotografiami miest, prírody a zvierat, pretože majú univerzálny vzhľad. Skvelo ladia s chladným minimalizmom, teplejším rustikálnym štýlom aj tmavým industriálnym štýlom. Nájdete ich v mnohých prevedeniach, s masívnym aj jednoduchým rámom, či dokonca úplne bez neho.

Kde umiestniť fotky a obrazy v predsieni?

Umiestnenie obrazov v predsieni môže byť zaujímavým a jednoduchým spôsobom, ako vytvoriť zaujímavý a osobný priestor. Tu sú niektoré nápady na umiestnenie obrazov v predsieni:

 1. Na stene nad konzolovým stolíkom– Ak máte konzolový stolík v predsieni, môžete zavesiť obraz nad stolíkom. Tento spôsob dokáže vytvoriť krásnu harmóniu v predsieni
 2. Na konzolový stolík – ak obraz nechcete mať na stene, položte ho kľudne priamo na stolík. Je to moderný spôsob, ako umiesniť obrazy v interiéri
 3. Galéria obrazov – Ak máte viacero obrazov, môžete ich zavesiť ako kolekciu v rôznych veľkostiach a rámoch.
 4. Na stene vedľa dverí – Ak máte dostatok miesta na stene vedľa dverí, môžete tam umiestniť jeden alebo viacero obrazov. Tento spôsob dokáže zaujať pozornosť návštevníkov už pri vstupe do vášho domova

Fotky a obrazy do predsiene: Westwing inšpirácie

Pri výbere fotografií neexistujú žiadne pravidlá, dôležité je, aby ste zvolili snímky, ktoré milujete a vedia vám zlepšiť náladu. Omnoho dôležitejšie je však staviť na správny rám a jeho vhodné umiestnenie.

Minimalistické obrazy do predsiene

Minimalistické rámy majú výhodu v tom, že sa dajú využiť na viacero spôsobov. Preto, ak ich už nebudete v chodbe chcieť, jednoducho ich dáte dolu a umiestnite v obývačke alebo spálni, nehľadiac na štýl bývania.

Moderný štýl obrazov

Ak si neviete dať rady s výberom, za základ berte trend, prevládajúci vo vašom domove. Severský alebo škandinávsky štýl je svetlý a jednoduchý, no namiesto bielych rámov vyskúšajte siahnuť po čiernych. Kontrast zvýrazní stenu, pritiahne pozornosť a zaujme. Najlepším materiálom je drevo, prípadne vyberte masívnejší kov. Rovnako je na tom minimalizmus, kde sa ale masívnym prvkom vyhýbajte a stavte skôr na niečo jemnejšie.

Predsiene fotky a obrazy – Glamour štýl

Glamour obrazy zvyčajne zachytávajú záhadu, krásu a luxus. Tieto obrazy sú často veľké a majú výrazné farby, ktoré upútavajú pozornosť.Nebojte sa prekombinovaných detailov a metalických odtieňov.

Boho obrazy o fotky do predsiene

Boho štýl je svetlý a jednoduchý, no namiesto bielych rámov vyskúšajte siahnuť po béžových. Najlepším materiálom je drevo.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!