Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Nástenné dekorácie

Trocha farby a aj tá najmenšia nástenná dekorácia dokáže úplne zmeniť interiér. Preto je dôležité dôkladne zvážiť dizajn stien vašej domácnosti a následne zvoliť správnu farbu stien. To umožní dokonalé zladenie stien, nábytku a dekorácií vo vašom interiéri. Inšpirujte sa našimi nápadmi na nástenné dekorácie a vytvorte si svoj vysnívaný interiér.

Naše top 4 tipy pre farebný dizajn stien

Väčšinou už máte vašu domácnosť zariadenú nábytkom, doplnkami a dekoráciami, čomu sa prirodzene musí prispôsobiť aj farba stien. Dôležitá rada: dbajte na to, aby do hry nevstúpilo príliš veľa rôznych farieb! V prípade potreby je potrebné upraviť farbu stien podľa prevládajúceho tónu. Tu nájdete naše pravidlá, s ktorými sa váš dizajn steny nezmení na katastrofu.

  1. Použite tu istú farbu opätovne: Máte už v izbe krásne dekoračné vankúše, krásnu lampu, štýlové obrázky či bytový textil vo vašej obľúbenej farbe? Potom môžete zvážiť ponechanie steny v rovnakom odtieni. Opakovanie lahodí oku a zvýrazní dekoráciu.
  2. Výber doplnkovej farby: Ďalšou možnosťou je vybrať si farbu, ktorá je doplnková k prevládajúcej farbe. Vytvorí to obzvlášť vysoko kontrastné zvýraznenie vášho nábytku.
  3. Zvýšte priestorový efekt: V nízkych alebo nerovných miestnostiach sa oplatí natrieť strop v svetlom tóne.

Najmä pre deti sú interiérové farby stien v detskej izbe veľmi dôležité a dobrý pocit z priestoru je rozhodujúci. Preto okrem obľúbenej farby detí spríjemnia izbičku aj kreatívne nástenné dekorácie. Motívy vhodné pre deti ako šport alebo zvieratká, sezónne dekorácie na zimu či leto a menovky majú vždy dobrý ohlas.

Nápady na dekorácie na stenu

Kto by chcel dnes prázdne steny v domácnosti? Tie už dávno nie sú trendy. Prázdne steny totiž pôsobia príliš prázdno a vytvárajú tak nudnú atmosféru. Najlepším riešením je použiť rôzne dekorácie na stenu, ako napríklad obrazy do obývačky, obrazy do spálne nad posteľ alebo rôzne štýlové kovové dekorácie na stenu alebo dekorácie na stenu z dreva. Takéto nástenné doplnky do bytuvaše miestnosti osviežia a podotknú každý štýl bývania, či je to minimalizmus v byte, vidiecky štýl alebo glamour štýl. Ak hľadáte inšpirácie na obrazy na stenu vo vidieckom štýle, pozrite sa na naše inšpiratívne nápady tu: obrazy na stenu vidiecky štýl.

Dekorácie do kuchyne na stenu? Prečo nie!

Nástenné dekorácie využijeme nielen v obývačke, predsieni alebo spálni, ale aj v kuchyni, ktorá slúži nielen na prípravu jedál, ale aj na oddych, čas strávený s rodinou, kde dekorácie nám môžu spríjemniť takéto krásne chvíle. Práve preto by sme nemali zabúdať na krásne dekorácie do kuchyne na stenu, ktoré vám prinesú nielen štýl a šmrnc v kuchyni ale aj trendy vzhľad. Máme pre vás pripravené rôzne vzory na stenu, ktoré vás budú inšpirovať nielen do interiéru kuchyne, ale aj do iných miestnosti vo vašej domácnosti.

Kreatívne nápady na stenu

Steny v interiéri sú prvým vnemom, ktorý registrujeme pri vstupe do miestnosti. Taktiež farby na stenách zohrávajú dôležitú úlohu, pretože ihneď prisúdia miestnosti určitú atmosféru. Otázka je: ako by ste steny mohli spraviť ešte krajšími? Pozrite sa na naše skvelé tipy a kreatívne nápady na stenu.

Ak máte chuť a možnosť vyrobiť niečo vlastnoručne, u nás nájdete pár tipov, ako si jednoducho vyrobiť nástenné dekorácie do vášho príbytku. Dekorácie vyrobené štýlom urob si sám vždy upútajú pozornosť každého hosťa! Pozrite si naše tipy: dekorácie na stenu urob si sám.

Koláž fotiek

To, čo robí váš interiér zaujímavým a osobným je aj vlastnoručne urobená koláž fotiek a obrazov, ktoré krásne ozdobia vaše steny. Je to niečo osobné čo vás spája s vašou rodinou a priateľmi. Pozrite sa na naše nápady, ako si ich vyhotoviť ako krásnu nástennú dekoráciu.

Ako zavesiť obraz a rámovanie obrazov

Obrazy sú obľúbené nástenné dekorácie, ktoré sú bežné v mnohých domácnostiach. Môžete ich prispôsobiť akémukoľvek štýlu, nájdete ich vo viacerých farebných aj veľkostných prevedeniach a interiér zmenia na nepoznanie. Niekedy je ale práve veľmi dôležité ako a kde ich umiestnite, preto vám chceme poradiť, ako zavesiť obrazsprávne, aby ste vytvorili štýlovú výzdobu u vás doma.

Taktiež rámovanie obrazov je dôležité, preto vám ukážeme rôzne možnosti výberu rámov a spôsoby, ako na rámovanie obrazov.