Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Pánske valentínske darčeky na stoličke

Darček pre muža na Valentína je výborný spôsob, ako prekvapiť svojho priateľa či manžela. Mnoho mužov totižto darček na Valentína neočakáva a skôr premýšľa, ako prekvapiť romantickým darčekom práve vás. Deň svätého Valentína je ale predsa len sviatkom zamilovaných, a to rovnako žien aj mužov. Pokiaľ teda máte vo svojom živote muža, s ktorým zdieľate špeciálne puto, nenechajte si ujsť príležitosť ukázať mu, ako veľmi si ho vážite. Poradíme vám, ako vybrať správny darček pre muža, z ktorého bude mať radosť on, aj vy.

Darček pre muža na Valentína: áno alebo nie?

Valentín sa oslavuje už niekoľko storočí a nie je ničím nezvyčajným prekvapiť na Valentína malou pozornosťou aj mužov. Výmena darčekov medzi blízkymi ľuďmi je vždy oslavou vzájomného vzťahu, a preto z neho majú rovnakú radosť obidvaja. Darček na Valentína môžete pripraviť pre svojho frajera aj manžela, brata, otca, strýka a v neposlednom rade aj syna. Aj muži sa totižto tešia z darčekov a pozornosti, rovnako ako ženy. 

5 dôvodov, prečo sa muži tešia z darčekov na Valentína 

  1. Každý si zaslúži pozornosť a uznanie. Darček pre muža na Valentína dá vášmu vyvolenému pocítiť, že je pre vás dôležitý on, aj váš vzťah.
  2. Spoločný darček posilní vaše puto. Okrem vecných darčekov môžete zvoliť aj zážitkový darček a vytvoriť si tak nové spoločné spomienky.
  3. Aj muži majú radi prekvapenia. Keď váš muž alebo priateľ na Valentína nič neočakáva o to väčšie bude jeho prekvapenie, keď mu prichystáte darček.
  4. Splňte mu jeho sen. Vy viete najlepšie, po čom váš blízky muž túži a na Valentína mu môžete niektorý z jeho snov splniť.
  5. Lebo príležitostí na oslavu nie je nikdy dosť. Každý z nás má rád špeciálne oslavy a príležitosti pripomenúť si, za čo všetko sme v živote vďační. A oslava vášho vzťahu si zaslúži špeciálnu pozornosť aspoň raz za rok.

Darčeky pre muža na Valentína: rady a nápady

Nápady na darčeky na Valentína by mali byť osobnejšie ako darčeky na ostatné sviatky v roku. Na Valentína zabudnite na praktické dary a vyberte pre muža aspoň maličkosť, ktorá bude čisto na spríjemnenie jeho života. Máme pre vás niekoľko zaručených tipov.

Darček pre muža na Valentína v podobe starostlivosti o seba

Akýkoľvek darček spájajúci sa so starostlivosťou o pleť, telo alebo zdravie je vhodný aj ako darček pre frajera na Valentína. Podľa osobnosti a preferencií muža, ktorému chcete darček venovať, môžete vybrať sadu pánskej kozmetiky, luxusný alebo tradičný holiaci strojček, prípadne súpravu vitamínov, namiešanú presne pre neho.

Darček spojený s hobby a záľubami 

Každý má nejaké hobby a záľuby, kto ich však pozná lepšie, ako blízka osoba? Porozmýšľajte, akou aktivitou váš muž najradšej trávi svoj voľný čas a vyberte mu darček, ktorý mu ju ešte viac spríjemní. Okrem praktického darčeka to môže byť napríklad aj kniha alebo špeciálny kurz.

Darček oslavujúci vaše jedinečné puto

Aj mužov poteší pohľad na vaše spoločné fotografie. Čo takto prichystať mu koláž na stenu z vašich najkrajších spoločných výletov, alebo mu nechať vyrobiť prívesok na kľúče s vašou fotografiou? Muži ocenia aj takéto darčeky. Zároveň si takto skrášlite napríklad vaše steny v obývačke.

Šperky pre muža? Prečo nie!

Pokiaľ muž, ktorému pripravujete darček nosí šperky, náramok, prsteň alebo retiazka sú vhodným darčekom na Valentína. Vybrať môžete aj náušnicu alebo dve, pokiaľ sú súčasťou jeho imidžu. Nové hodinky alebo výmenný náramok pre hodinky, ktoré váš muž už vlastní, sú taktiež populárny darček pre muža na Valentína.

10 inšpirácií na darček pre muža na Valentína

Pri výbere Valentínskeho darčeka je najdôležitejší nápad a city, ktoré do výberu darčeka vložíte. Prinášame vám zoznam siedmych nápadov na darčeky pre mužov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Luxusný župan a oblečenie na doma

Výber teplého či luxusného županu a pohodlného oblečenia na doma ukáže vášmu partnerovi, že vám záleží na tom, aby sa cítil pohodlne. 

Parfum a pánska kozmetika

Krásne zabalený balíček pánskej kozmetiky, soli a olejov do kúpeľa či parfumu poteší väčšinu mužov. Je už len na vás uistiť sa, že ten váš patrí do tejto kategórie.

Výber jeho obľúbených pochutín 

Pripravte pre vášho muža štýlovú truhlicu s výberom jeho obľúbeného piva, vína, likéru a pochutín. Do štýlového jedlého darčeka môžete vložiť aj syry, kvalitné mäsové výrobky, pravé talianske cestoviny a pestá, zaváraniny, džemy, ale aj omáčky a ochutené oleje na varenie. 

Oblečenie a pánske doplnky

Kvalitný vlnený sveter, hodvábny šál alebo aktovka do práce potešia každého pánskeho milovníka módy. Keď sa rozhodnete vybrať pre svojho muža kravatu či manžetové gombíky, vyberte také, ktoré hneď pritiahnu pozornosť. Váš muž každému s hrdosťou povie, že to bol darček od vás.

Vychytávky a príslušenstvo

Vývoj novej techniky a príslušenstva k laptopom, fotoaparátom či mobilným telefónom uteká míľovými krokmi. Darček pre muža na Valentína môžu byť preto najnovšie slúchadlá, či prenosná bezdrôtová nabíjačka.

Doplnky na šport

Športovými doplnkami alebo predplatným aplikácie na cvičenie mužovi opäť ukážete, že vám záleží na jeho zdraví. Aj takéto praktické dary mužov potešia.

Odkladač na šperky a drobnosti

Potešte svojho muža luxusným odkladačom na šperky, peňaženku, kľúče a iné drobnosti. Aby už nikdy nestrácal čas ich hľadaním, umiestnite tento odkladač na praktické miesto pri dverách do bytu.

Praktický darček pre muža na Valentína

Muži majú radi praktické darčeky a aj darčeky do domácnosti, ktoré využijú v každodennom živote. Môže to byť napríklad nový set nožov na grilovanie, nože na syr alebo súprava na domácu prípravu kokteilov. Pánska zástera na varenie je taktiež praktický darček, ak váš muž rád trávi čas v kuchyni. Vreckový nožík, nový baťoh alebo stan na túry v prírode zase potešia dobrodružné povahy. Ak hľadáte inšpirácie na turistiku, pozrite si nasledujúci článok: turistika na Slovensku.

Romantický darček pre muža na Valentína 

Romantické darčeky sú samozrejme vhodné aj pre mužov. Ak je aj váš muž alebo priateľ romantik, darujte mu štýlové poháre na víno alebo chladiacu nádobu na šampanské. Dekantér na víno alebo fľaša na whisky je taktiež vhodný darček, keďže všetky tieto doplnky do kuchyne budete používať spolu počas romantických večerov. Luxusné sviečky sú taktiež vhodným darom na dotvorenie romantickej atmosféry.

A čo tak spoločný darček?

Darček v podobe výletu alebo kurzu, ktorý absolvujete spoločne vás poteší hneď niekoľkokrát. Ostanú vám naň krásne spomienky a kurz varenia či tanca sú skvelé príležitosti, ako spoznať svojho partnera v nevšedných situáciách. Raňajky v posteli a romantická večera sú taktiež vhodné dary na Valentína, na ktoré budete dlho spomínať. Najdôležitejšie je vytvoriť príjemnú a špeciálnu atmosféru a vybrať aktivitu, ktorú si obidvaja užijete.

Tipy na originálny darček pre muža na Valentína

Aj darček pre muža môžete nechať vyrobiť na mieru, rovnako ako aj valentínsky darček pre ženu. Porozmýšľajte, aké predmety využíva váš partner v každodennom života a objednajte mu kvalitnejšiu verziu s monogramom. Môže to byť napríklad peňaženka, pero s iniciálmi, alebo zapaľovač s gravírovaním. Hrnček s milým odkazom a fotografiou poteší vášho muža rovnako doma, ako aj v práci. Gravírovanie môžete nechať spraviť aj na súpravu kuchynských nožov. Špeciálnym odkazom len pre vášho blízkeho môžete ozdobiť aj prívesok, alebo zadnú stranu náramkových hodiniek.

TIP: Ak k darčeku chcete priložiť pohľadnicu s krásnym textom, pripravili sme pre vás naše Westwing Valentínske pohľadnice. Vyberte si vašu obľúbenú, stiahnite si ju a vytlačte na kvalitný papier. Podarujte ju spolu s darčekom.

Keď do výberu darčeka vložíte myšlienku na muža, pre ktorého je darček určený, určite vyberiete správne. A spoločný darček na Valentína poteší viac, ako v akýkoľvek iný deň v roku.

Na našej stránke Westwing je bezplatná registrácia: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!