whisky ako darček pre muža

“Čo by si chcel k narodeninám?” – “Nič, všetko mám.” Tiež je vám to známe? Môžeme ho poznať akokoľvek dobre, no vybrať originálny darček pre brata, otca či manžela je i tak veľkou výzvou. Na tím Westwing sa však môžete vždy spoľahnúť. Pomôžeme vám aj s touto neľahkou úlohou. Objavte tie najlepšie nápady na darčeky pre mužov, ktorými tým svojim pripravíte nejedno príjemné prekvapenie. Pri hľadaní inšpirácie sme nezabudli na mladšie ročníky ani na skúsených gentlemanov. Nechýbajú ani tipy na darčeky pri špeciálnych príležitostiach.

Aj muži chcú byť rozmaznávaní

Neradi to priznávajú, ale tiež sú radi hýčkaní a občas aj centrom pozornosti. Z času na čas potrebujú pocítiť, že sú pre okolie dôležití a zároveň, rovnako ako ženy, potrebujú chvíľky, ktoré slúžia len im a ich záľubám. Tomu by mali zodpovedať i plánované darčeky.

Je ten váš veľký automobilový fanúšik, vášnivo rád varí alebo viete o nejakom jeho nesplnenom sne? Ak je vo vašich silách ho zrealizovať, smelo do toho. Využite pomoc ďalších členov rodiny či priateľov a vymyslite niečo, na čo oslávenec len tak nezabudne.

Iným typom darčekov sú tie praktické. Každý z nás potrebuje niekedy obmeniť šatník, kúpiť si nový telefón alebo pracovnú pomôcku, ktorá uľahčí bežný deň. Aj takéto užitočné veci mnohých potešia.

Nápady na darčeky pre mužov podľa príležitosti

Rôzne oslavy a šťastné udalosti v priebehu roka držia rodinu pokope. A žiadna sa neobíde bez pekne zabalenej pozornosti. Nenechajte nič na náhodu a venujte darček, ktorý stojí za to. Čo všetko sa dá mužom darovať na sviatky či výročia?

Darčeky na Vianoce pre mužov

Niektorých mužov si získate dobrou knihou, iných luxusnou kozmetikou. Do ktorej skupiny patrí ten váš, iste dávno viete. V každom prípade neuškodí riadiť sa heslom “keď niečo robím, tak poriadne”. Ručne robené prírodné mydlo na holenie s kvalitnou značkovou britvou ocení takmer každý muž. Možno však tomu svojmu radšej kúpite knihu plnú fascinujúcich fotografií vesmíru, inšpirovanú misiami NASA. Pre niekoho, kto sa od detstva túžil stať astronautom, si nevieme predstaviť nič lepšie.

Darček k narodeninám

Muži, našťastie, nebývajú citlivý na svoj vek. Narodeninový darček preto môžete poňať i vtipne. Napríklad tričkom s nápisom “40 a stále rovnako skvelý”. Veľmi obľúbené sú tiež rôzne kurzy, mnohé typicky pánske ako kurz varenia piva, spojený s ochutnávkou či rozličné individuálne športové lekcie.

Radi by ste mužovi narodeninovým darčekom zároveň ušetrili peniaze? Objednajte mu poukaz na detailné vyčistenie auta alebo sezónnu výmenu pneumatík.

Darčeky na výročie

Výročia sa najčastejšie spájajú s dátumom svadby. Ak sa vás to v najbližšom období týka tiež, ideálnym darčekom je spoločne strávený čas. Po náročnom týždni môžete len zostať doma, navariť si chutné jedlo a užiť si pokojný večer. Alebo zarezervovať stôl v obľúbenej reštaurácii a oslavu výročia spojiť s návštevou divadla či starých obľúbených miest. Tento nápad je vhodný aj ako darček na Valentína.

V tejto situácii sú viac ako vhodné i spomienkové darčeky, ktorými druhému pripomenieme, čo všetko sme spolu prežili. Kreatívne nápady na darčeky – fotokniha alebo ručne zhotovený zápisník s priestorom na poznámky oživí aj tie najdávnejšie spomienky. Do kreatívneho projektu neváhajte zapojiť aj deti a vnúčatá. 

Pánske darčeky podľa veku

Je prirodzené, že v každom životnom období máme iné záujmy a vyhľadávame iné zážitky. Niet preto pochýb, že darčeky by mali zodpovedať predovšetkým veku obdarovaného.

Výborné nápady na darčeky pre mužov i ženy nájdete aj na webe Westwing. Po bezplatnej registrácii sa vám otvorí svet dizajnových inšpirácií, ktorými skrášlite domov sebe i svojim blízkym.

Darčeky pre mladých mužov

Mladosť je obdobím plným objavov, zariaďovania si života podľa vlastných predstáv a, samozrejme, zábavy. Pri snahe vybrať originálny darček pre brata či kamaráta vo veku medzi dvadsiatkou a tridsiatkou máte široké možnosti. Môžu to byť lístky na koncert, festival alebo len zorganizovanie tajnej pánskej jazdy. Viete, že dotyčný nepohrdne ani trochou adrenalínu? Prihláste ho na zoskok s padákom alebo offroadovú jazdu v teréne. 

Darčeky do domácnosti: zariaďuje si váš známy práve svoj prvý byt? Spýtajte sa ho, čo by sa mu do domácnosti najviac hodilo. Prispejte naplneným mini barom alebo súpravou na výrobu kokteilov, ktorá spestrí každú párty.

Darčeky pre mužov v staršom veku

Možno máte pocit, že už všetko má. No prekvapiť môžete aj čerstvého šesťdesiatnika. Kúpte mu prehrávač na zbierku starých hudobných nosičov alebo hudobný nástroj, na ktorý sa vždy chcel naučiť hrať aj s vopred dohodnutými hodinami s lektorom. 

Sedemdesiatnikovi niekoľko rokov vráti návšteva profesionálneho pánskeho holičstva. Barbierstvo v posledných rokoch prežíva svoju renesanciu a minimálne jedno nájdete v každom väčšom meste.

Otec alebo starý otec rád trávi čas na čerstvom vzduchu? Venujte mu pohodlnú záhradnú lavičku, ktorá zvýši komfort pri čítaní alebo leňošení počas pekných letných dní.

Špeciálne tipy na darčeky pre mužov

Neoslovilo vás nič z predošlých tipov? A zdá sa, že nápady na darčeky pre mužov sa pomaly míňajú? Netrápte sa a darujte darčekovú poukážku alebo peniaze.

Darčeková poukážka

Môže byť osobnejšia ako si myslíte. Vyberte takú, ktorou mužovi poviete, že ho dobre poznáte. Bude to poukaz do fitness centra, sauny, na nákup nových tenisiek alebo predplatená tankovacia karta? Takýto typ darčeka má hneď dve veľké výhody. Spravidla ho zakúpite z pohodlia domova a môžete ušiť priamo na mieru oslávencovi. Zároveň je praktický v tom, že ním muža potešíte i na diaľku. Ak sa práve nemôžete zúčastniť narodenín alebo prísť na sviatky za rodinou, jednoducho ho pošlete poštou alebo e-mailom.

Náš tip: Navštívte náš e-shop WestwingNow, kde na vás čakajú darčekové poukážky v rozličných hodnotách. 

Peniaze

Sú univerzálnym darčekom, ktorým nič nepokazíte. No, tak ako každú inú pozornosť, aj túto je nutné vhodne zabaliť. Využite, napríklad, tento rýchly a pritom zaujímavý spôsob ako darovať hotovosť zamaskovanú za sladkú bonboniéru.

Čo budeme potrebovať?

  • škatuľku od bonboniéry
  • škatuľku od bonboniéry
  • bankovky rôznej hodnoty, príp. 1 € a 2 € mince
  • baliaci papier
  • lepiacu pásku, nožnice

Ako na to?

  1. Najprv tá príjemná časť – zjedzte bonboniéru alebo len jej časť a z prázdnych miest handričkou odstráňte zvyšky čokolády.

  2. Ak chcete niektoré kúsky ponechať, odporúčame tie, ktoré sú samostatne zabalené.

  3. Bankovky zložíme na potrebný rozmer a vložíme do škatuľky.

  4. Zatvoríme a zabalíme do pripraveného papiera.

Stále ste nenašli dokonalý darček? Pre tých, ktorí ešte tápu, pripravujeme ďalšie články na našom blogu. Sledujte nás na webe a sociálnych médiách. Váš tím Westwing.