Darček pre brata: jedinečné nápady a inšpirácie

Ponožiek a kníh už má asi dosť, čo myslíte? Zabudnite na obohrané nápady, ktoré nikoho neprekvapia. Naši dizajnéri vám poradia či hľadáte darček pre brata na sviatky alebo pri špeciálnych udalostiach. Nechajte sa inšpirovať a venujte tomu svojmu niečo neobyčajné. S nami túto výzvu zvládnete hravo a s gráciou. Objavte zaujímavé tipy overené mužmi všetkých vekových kategórií. Darujte dokonalý darček športovému nadšencovi či fanúšikovi moderných technológií. Mnohé môžete objednať z pohodlia domova. Ušetrite si čas aj pomocou nášho e-shopu WestwingNow.

Nápady na darčeky pre brata na všetky príležitosti

Riešite každý rok v tom istom čase rovnakú dilemu? Muži nám väčšinou nepovedia, čo by im urobilo radosť. Veríme, že nasledujúcimi tipmi nesklameme ani tých najnáročnejších a že tohtoročný darček pre brata na narodeniny či darček na Vianoce bude výnimočný.

Darček k narodeninám pre brata

Medzi najbežnejšie nápady na darčeky pre mužov patrí kvalitný alkohol. Aby aj takýto tradičný nápad pôsobil mimoriadne, namiesto darčekovej taštičky fľašu postavte do štýlového chladiča alebo stojanu a darujte takto celú sadu. Balenie potom môže pozostávať len z priesvitného celofánu a peknej mašle.

Možno váš brat práve oslavuje okrúhle narodeniny. Páčil by sa mu víkendový pobyt v kúpeľoch alebo skôr nový kufrík vybavený ručným náradím ako darček k narodeninám? Na hodnotnejší darček môžete v rodine prispieť viacerí a vytvoriť tak o to väčšie prekvapenie.

Darček pre brata na Vianoce

Už od leta premýšľate, čo by to mohlo byť? Aj darček pre brata na Vianoce môže mať rôzne podoby. Ak nerád nakupuje a poznáte jeho módny vkus, venujte mu niekoľko univerzálnych kúskov, ktoré využije počas roka. Vhodnými kandidátmi najčastejšie bývajú tričká, košele a domáce oblečenie. Z podobne praktických vecí poteší i predplatné obľúbeného časopisu či lístky do kina.

Náš tip: Vianočné tradície a zvyky v rodinách často zmení príchod detí. Darujte bratovi a švagrinej chvíľku voľného času, tým, že im navrhnete stráženie ich ratolestí. Pri tejto príležitosti môžete vyrobiť hand made darovací poukaz a jednoducho ho vložiť do obálky.

Darček na bakalársky večierok

Úspešné ukončenie štúdia je vždy dôvodom na oslavu. Bakalárske skúšky sú spravidla predzvesťou pokračovania po univerzitných chodníčkoch. Ako darček sa teda hodí niečo, čo bratovi ďalšie štúdium uľahčí. Môže to byť nový počítač, čítačka elektronických kníh alebo súprava značkových pier v elegantnom puzdre.

Na samotnom večierku sa môžete podieľať ako spoluorganizátor a uľahčiť tak bratovi plánovanie. Skúste na oslavu pozvať i tajného hosťa. Môže ním byť teta žijúca v zahraničí alebo priateľ z detstva, ktorého už roky nevidel.

Darček pre brata podľa záujmov

Tajomstvo dokonalého darčeka spočíva v tom, či svojich najbližších dobre poznáte. Ak teda viete, čo má brat rád a k čomu má blízko, máte vyhraté. Vymyslieť skvelé prekvapenie vám vtedy nespôsobí žiadne vrásky.

Pre vášnivých kuchárov

Záľuba v dobrom jedle nie je len doménou žien. Ak ste s jedným šikovným kuchárom vyrastali, neexistuje lepší darček ako niečo, čo doplní vybavenie jeho gurmánskeho sveta. Darčeky do domácnosti sú vhodné aj pre mužov. Súpravu kuchynského riadu v keramickej nádobe s mramorovým vzorom alebo kožené chňapky v čiernom pánskom prevedení brat určite ocení.

Viete o ňom, že každý deň začína dobrou kávou? Potom ho iste poteší nový mlynček, penič na mlieko alebo niekoľko vrecúšok čerstvo napraženej voňavej Arabiky. Že preferuje skôr čaje? Stavte na kolekciu kvalitných sypaných čajov, ktoré zabalíte do veľkej šálky s menom alebo vtipným nápisom.

Pre fanúšika technológií

Nedávno kúpený smartfón nepustí z ruky a jeho pracovňa vyzerá ako výpočtové stredisko? Nadšencovi technologických hračiek srdce poskočí, napríklad, pri skladacom stolíku pod notebook, bezdrôtovej nabíjačke na mobilný telefón alebo najnovšom type slúchadiel. Odporúčame však vopred zistiť či už podobné veci v zbierke nemá.

Darček pre brata môže byť aj trochu nostalgický. Spomienky na spoločné víkendy strávené hraním videohier oživí vylepšená verzia niektorej zo starých počítačových hier. V súčasnosti zažívajú veľký návrat.

Spomedzi moderných záľub je veľmi populárne fotografovanie a natáčanie videí. Pomôžte bratovi vylepšiť si zručnosti a venujete mu kurz alebo súbor individuálnych lekcií.

Pre milovníka hudby

Hudba je jednou z milých závislostí, ktoré netreba skrývať. Čo darovať niekomu, kto má nekonečnú zbierku CD-čiek alebo znova trendy hudobné platne? S drevenou komodou, do ktorej sa mu zmestia všetky, celkom iste zažiarite. Nezabudnite do nej hneď prispieť novým kúskom. Napríklad čerstvým albumom interpreta, o ktorom viete, že brat už dlho obdivuje.

Pravidelnému hráčovi na gitaru sa zase zídu nové struny, stojan na nástroj alebo trendový obal, ktorý gitaru ochráni pri cestovaní či pred neželaným brnkaním detských prstov.

Pre automobilových nadšencov

Chlapci a autá, to jednoducho ide k sebe. Láska k motošportu nejednému vydrží až do dospelosti. Ak k automobilovým nadšencom patrí aj váš brat, ideálnym darčekom pre neho budú lístky na preteky v najbližšom okolí alebo sada malých zberateľských modelov slávnych prémiových značiek.

Hrdého majiteľa vlastného auta tiež osloví nabitá tankovacia karta, poukážka na dôkladné vyčistenie karosérie, kontrolu motora alebo sezónnu výmenu pneumatík.

Pre milovníka senzácií a dobrodružstiev  

Vypäté situácie a adrenalín sú jeho druhým menom? Doplňte mu zbierku zaujímavých zážitkov. Doprajte mu vzrušujúci bungee jumping, splavenie divokej vody alebo pilotovanie lietadla s profesionálnym inštruktorom.  Z materiálnych darčekov sa pre akčných mužov ponúka horolezecká výstroj, prípadne outdoorová kamera, ktorou si brat zveční každé ďalšie dobrodružstvo.  

Kreatívne nápady na darčeky pre brata

Pre mnohých z nás je domov nielen miestom odpočinku, ale i pracovných aktivít. Možno je v podobnej situácii aj váš brat. Potom sa môžete zamerať na darčeky, ktoré mu doma zvýšia pohodlie. Sedenie za počítačom alebo čítanie spríjemní, napríklad, sedací vak v menčestrovom prevedení. Siahnuť tiež môžete po kvalitnej kancelárskej stoličke či dizajnovom písacom stole.

Hand made rámik

Fandíte spomienkovým darčekom? Vtedy sa hodí koláž spoločných fotografií z detstva. Aby bola skutočne originálna, umiestnite ju do vlastnoručne urobeného rámu. Vyrobte ho podľa nasledujúceho postupu.

Čo budete potrebovať?

  • starý drevený rám  
  • pevný papier alebo kartón
  • povrázok  
  • malé drevené štipce
  • lepiacu pištoľ, nožnice

Ako na to?

Z povrázku odstrihneme dva kúsky. Každý by mal byť asi o centimeter dlhší ako najdlhšia strana rámu, na ktorý ich zozadu nalepíme. Papier namaľujeme ľubovoľnou farbou a pripevníme na rám tak, aby vytvoril pozadie. Nakoniec na povrázky pripneme štipce, ktoré prichytia jednotlivé fotky. Hotovo!

Veľa skvelých inšpirácii na darčeky pre najbližších nájdete aj na webe Westwing. Registrujte sa bezplatne a nechajte sa viesť tipmi našich odborníkov.