Darček pre muža k narodeninám ku každému veku

Vyberáte darček pre muža k narodeninám a neviete si rady? Blíži sa okrúhle jubileum vášho manžela a vy máte pocit, že za tie roky spolužitia ste mu dali už naozaj všetko? Alebo vyberáte darček k narodeninám pre nového priateľa a túžite ho prekvapiť niečím naozaj výnimočným? Poradíme vám, ako vybrať ten najoriginálnejší darček pre muža k narodeninám, nech už oslavuje dvadsiate, alebo raz toľké narodeniny. Aj muži majú predsa radi prekvapenia, ktorými im ukážete, ako veľmi vám na nich záleží. Inšpirujte sa našimi nápadmi, ako vybrať darček pre muža k narodeninám a určite vyberiete správne.

Nápady na darčeky pre všetky vekové kategórie

Aby ste vybrali čo najlepší darček pre brata, syna, otca alebo manžela, treba samozrejme prihliadať aj na ich vek. Chlapec v dvadsiatich rokoch má iné záujmy, ako zrelý muž v päťdesiatke. Nápady na darček pre muža k narodeninám sme pre vás preto usporiadali podľa vekových kategórií.

Darček pre 20-ročného chlapca

Chlapec oslavujúci dvadsiate narodeniny svoj dospelý život práve len začína a inšpirácií na darčeky preňho je neúrekom. Potešia ho trendy oblečenie, tech vychytávky, ale rovnako aj video hry.

 • Trendy oblečenie: mladí ľudia radi nasledujú módne trendy a uprednostňujú ich pred nadčasovými kúskami. 20-ročného chlapca zaručene potešíte štýlovými teniskami, slnečnými okuliarmi alebo bundou podľa najnovšej módy.  
 • GoPro kamera alebo herná konzola: ak je oslávenec aktívny mladý muž, ktorý sa hrnie z jedného dobrodružstva do druhého, GoPro kamera je ten pravý dar pre neho. Ak radšej trávi čas oddychom pri hraní videohier, nová hracia konzola alebo videohra bude lepšou voľbou.
 • Technologické darčeky: dobrým darom na 20-te narodeniny je akákoľvek moderná technológia a príslušenstvo, ktoré mladý oslávenec ešte nevlastní. Napríklad retro instantný fotoaparát, tablet na čítanie alebo prenosný reproduktor. Poslúžia mu dlhé roky a bude na vás spomínať vždy, keď si zapne hudbu, alebo vytlačí fotku z Polaroidu.

Darček na 30. narodeniny pre muža

Tridsiate narodeniny sú prvým míľnikom pravého dospelého života, kedy muž lepšie vie, čo chce v živote dosiahnuť. Darček na 30. narodeniny pre muža by ste mali teda vyberať podľa toho, v akej životnej fáze sa nachádza. Buduje si kariéru? Darujte mu nadčasové oblečenie a doplnky do práce. Zariaďuje si svoj prvý byt? Potešte ho kvalitnými spotrebičmi.

 • Nadčasové a klasické oblečenie: oblek ušitý na mieru či kabát v hnedej alebo v čiernej farbe sú nadčasové kúsky a nemali by chýbať v šatníku žiadneho muža.
 • Zariadenie do domácnosti: darčeky do domácnosti? Určite áno! V tomto veku si muž len začína zariaďovať domácnosť a každá pomoc príde vhod. Vyberte pre svojho priateľa exkluzívnu stoličku ci kreslo, domáci kávovar alebo waflovač, či automatický vysávač. Dekorácie do bytu a vonné sviečky sú taktiež vhodné ako dar.
 • Smart doplnky: väčšina mužov zbožňuje praktické smart doplnky a bude ich s veľkým nadšením používať. Fitness monitorovací náramok alebo masážny prístroj ocenia športovci a domáceho asistenta zase milovníci domácej pohody.

Darček pre muža na 40.narodeniny

V štyridsiatke má muž presne vyhranený štýl, čo sa týka životného štýlu aj módneho vkusu. Vybrať darček pre muža k narodeninám sa tak opäť stáva výzvou. Potešiť ho môžete opäť technologickými darčekmi, ale aj potrebami a doplnkami pre voľný čas.

 • Darčeky pre hobby a voľný čas: darček na 40.narodeniny je vhodnou príležitosťou, ako pripomenúť svojmu milovanému mužovi, že pestovanie koníčkov je dôležité aj popri časovo náročnej práci. Darovať mu preto môžete doplnky na šport, nástroje na grilovanie či prípravu kokteilov, alebo spoločenskú hru, pri ktorej budete tráviť čas spolu. Dobrodružné povahy zase poteší kvalitný nožík a výbava na stanovanie.
 • Personalizované darčeky: zdá sa vám, že váš muž má už naozaj všetko? Teraz je ten správny čas na personalizované darčeky s gravírovaním! Obľúbené personalizované darčeky pre mužov sú luxusné pero s iniciálkami, peňaženka s monogramom, saténový župan alebo športová taška s vyšitým menom.  
 • Kvalitná kozmetika: pánska kozmetika v kvalitnej toaletnej taške je praktický dar pre muža, ktorý často cestuje. A taktiež pripomienka, aby si muž doprial tú pravú starostlivosť o seba.

Darček pre muža na 50. narodeniny

Na päťdesiate narodeniny je tradíciou darovať oslávencovi pamätný šperk, alebo vysnívané hodinky. Tým sa ale možnosti na dary k päťdesiatke rozhodne nekončia!

 • Pamätné dary: okrem hodiniek a šperku môžete mužovi na 50. narodeniny darovať aj zlaté manžetové gombíky, alebo vreckové hodinky. Mužovi k päťdesiatke môžete nechať na mieru vyrobiť aj dekoráciu na stenu v podobe retro plagátu, alebo mu môžete zostaviť fotoknihu s rodinnými fotkami.
 • Zariadenie interiéru: vyberte pre vášho muža nábytok, po ktorom vždy túžil. Je váš muž vášnivý čitateľ? Urobte mu radosť kúpou nového kresla na čítanie. Pre milovníkov vína môžete zvoliť stojan na víno a dekantér, alebo rovno kompletný barový vozík s príslušenstvom a s fľašou jeho obľúbenej 50-ročnej whisky. Zberateľov hodiniek určite poteší úložný box na hodinky.
 • Darujte zdravie a krásu: keď nám na niekom záleží, záleží nám aj na jeho zdraví. Darujte preto k životnému jubileu svojmu mužovi operáciu očí, opravu zubov alebo návštevu centra estetickej kozmetiky. V 21. storočí by voči estetickej medicíne už predsa nemali existovať žiadne predsudky, súhlasíte?

Vyberte ten najoriginálnejší darček pre muža k narodeninám

Ak ste ešte stále nenašli ten pravý darček k narodeninám pre vášho muža alebo kamaráta a radi by ste vybrali niečo naozaj originálne, máme pre vás aj zopár netradičných nápadov!

Adrenalínový zážitok

Darujte mužovi darček v podobe originálneho adrenalínového zážitku, a zaručene o ňom bude ešte dlho rozprávať. Podľa povahy a záujmov oslávenca môžete vybrať zoskok padákom, voľný pád, let helikoptérou alebo šoférovanie závodných automobilov.

Členstvo vo vínnom klube

Predplaťte vášmu priateľovi členstvo vo vínnom klube s donáškou vyberaných vín každý mesiac. Tento originálny darček k narodeninám má tú výhodu, že si víno vychutnáte spolu s ním.

Sponzorstvo ohrozených druhov zvierat

Má váš priateľ veľké srdce so slabosťou pre zvieratá? Prispejte na dobrú vec a virtuálne adoptujte v jeho mene zviera v niektorom z centier na ich ochranu. Takýto šľachetný čin mnohých poteší viac, ako vecné dary.

Kreatívne nápady na darčeky: DIY darček

Ste kreatívni? Máte nápad aký darček by ste mohli sami vyrobiť. Skvelý spôsob, ako dať najavo svoje city je dať si tú námahu a vyrobiť darček vlastnoručne. Či je to už vlastnoručne vyrobená kozmetická taška, alebo jednoduchá kľúčenka vyrobená z kože, muž si takéto DIY darčeky určite ocení.

Darček pre muža k narodeninám, ktorý symbolizuje vašu lásku

Že vraj muži neocenia romantické dary? Nič nemôže byť ďalej od pravdy! Romantický dar na narodeniny dá mužovi pocit stability vo vzťahu a spraví jeho deň naozaj výnimočným. Pri výbere sa môžete inšpirovať aj našimi nasledovnými nápadmi.

Romantický víkend

V dnešnom uponáhľanom svete je času a príležitostí na romantiku čoraz menej, nečakajte preto na Valentína a naplánujte romantický víkend pre priateľa už na jeho narodeniny.  

Doplnky pre dvoch

Darujte svojej polovičke praktické doplnky do domácnosti pre dvoch. Set šálok na kávu pre neho a pre ňu, perina na spanie pre dvoch, alebo farebne zladené župany bude váš partner používať každý deň. Každý deň mu tak pripomeniete, aký je pre vás dôležitý.

Obraz s tajným odkazom

Darujte svojmu priateľovi obraz na stenu s textom vašej obľúbenej piesne. Možno hrala v pozadí v klube, keď ste sa zoznámili, alebo si ju spoločne pospevujete, keď ju hrajú ráno v rádiu. Jej skutočný význam budete poznať jedine vy dvaja.

Veríme, že naše nápady na darčeky pre mužov vás inšpirovali a pomohli vám vybrať ten najlepší darček aj pre toho vášho!

Pre viac inšpirácií sa nezabudnite bezplatne registrovať na našej stránke Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!