Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
dievčatko pomáha pri tvorbe vianočných dekorácií

Príprava na Vianoce zahŕňa tvorenie ozdôb a vianočné dekorovanie jednotlivých miestností. Keď žijete v rodinnom dome alebo byte a máte deti, mali by ste ich do celého procesu zapojiť. Takýmto spôsobom viete spojiť príjemné s užitočným, strávite spolu kvalitný čas a zdobenie bude hneď zábavnejšie. Svoje ratolesti zabavíte vystrihovaním, lepením a tvorením predmetov z rôznych materiálov. A čím budú staršie, tým sa ich výsledky budú zdokonaľovať. Stavte aj vy na vianočné tvorenie s deťmi a užite si obdobie prichádzajúcich Vianoc.

Vychutnajte si čaro Vianoc s vašimi blízkymi

Vianočné obdobie je jedno z najkrajších v roku. Príjemná atmosféra, dobré jedlo, teplé nápoje a čas strávený s blízkymi jednoducho nenahradí nič iné. Celú dobrú náladu podporuje vianočná výzdoba, ktorú si môžete kúpiť alebo si vytvoriť sami, za pomoci niekoľkých predmetov. A ak by ste náhodou nevedeli čo vyrobiť, stačí si pozrieť vianočné inšpirácie a zistiť, čo je práve moderné. Vianoce 2021 trendy diktujú jednoduchosť a minimalizmus, preto by ste sa mali držať pravidla “menej je viac” a s ničím to zbytočne nepreháňať.

Obdobie Vianoc je o rodine a najbližších ľuďoch, s ktorými by ste mali stráviť čas. Skutočnosť však často vyzerá inak. Na to, aby sme mali na Štedrý deň všetko nachystané, sa často stresujeme a bežíme z jedného obchodu do druhého. Odporúčame si všetko dobre naplánovať, aby ste potom nemuseli rozmýšľať čo skôr. Do plánu si zapíšte nielen nákup potravín, nápojov a darčekov, ale aj výrobu ozdôb. Vianočné dekorácie urob si sám majú omnoho väčšie čaro ako tie kupované. Dôvod je ten, že pri každom pohľade na ne si spomeniete na krásne obdobie, kedy ste ich spolu so svojimi deťmi a rodinou vyrábali.

Spravte si čas, stačia aj dve hodiny denne, sadnite si k stolu alebo na zem so svojimi deťmi a vytvorte vianočné girlandy zo sušených listov, gaštanov, orechov a šípok. Skvelo vyzerajú aj rôzne vianočné dekorácie pred dvere, ako napríklad váza plná farebných vianočných gúľ a svetielok, vianočné vence a množstvo ďalšieho. Vianočné dekorácie vyrobené doma sú jedinečné a originálne ako vy sami. Nechajte sa inšpirovať a vytvorte presne to, čo sa hodí do vašej domácnosti. Sledujte svoj štýl bývania a vyberte tie správne interiérové farby, materiály a ďalšie potrebné kúsky a doplnky do bytu.

Vianočné tvorenie s deťmi: aktivity pri príprave na Vianoce

Deti milujú vyrábať ozdoby, kresliť, vystrihovať, lepiť a maľovať, preto im na to dajte priestor. Ak chcete vianočné dekorácie z papiera, vhodné napríklad na nalepenie do okna, na parapet alebo na zavesenie na vianočný stromček, vyberte si na internete šablónu, vytlačte ju a dajte ju dieťaťu. Pomôžte mu s obkresľovaním alebo vystrihovaním, prípadne nechajte všetko na ňom. Okrem toho, že je výroba dekorácií zábavou, sa vaše ratolesti naučia množstvo nových vecí a zlepšia si motoriku. Pri tvorení nezabúdajte na vianočné dekorácie na stôl, ako napríklad adventný veniec, vianočné girlandy, či podnos plný šišiek, sušených listov, šípok, vianočných gúľ a svetielok. Doplňte stôl v jedálni, kuchyni alebo obývačke o výrazný štýlový prvok.

Menším deťom sa snažte zadať ľahšie úlohy, myslite na to, že sa nevedia sústrediť na prácu tak, ako napríklad vy. Po chvíľke ich to prestane baviť, a preto je dôležité, aby ste výzdobu mali hotovú rýchlo. Staršie deti si poradia aj so zložitým procesom, preto sa nebojte robiť s nimi niečo náročnejšie. Pri tvorbe výzdob si zapnite vianočnú hudbu alebo dobrý film a užite si pekné popoludnie. A netreba zabúdať ani na to, že s deťmi nemusíte robiť len papierové kúsky alebo moderné vianočné ozdoby na stromček. Pokojne s nimi niečo dobré upečte, ako napríklad medovníky, linecké koláče alebo zákusky. Sladké pečivo ich udrží pri práci omnoho dlhšie a vy si môžete byť istí, že na Štedrý deň nebude na stole chýbať chutné občerstvenie.

Urob si sám nápady: vianočné tvorenie s deťmi

Vianočná výzdoba na okná, dvere, stôl, poličky či stromček má veľa podôb, a je len na vás, ktorú z nich zvolíte. Niektorí nedajú dopustiť na výrazné papierové prevedenia, iní chcú skôr niečo tvrdšie a pevnejšie z plastu. Tak či onak, výroba vianočných ozdôb a jej náročnosť sa odvíja od toho, akú dekoráciu zvolíte. Máme pre vás zopár praktických tipov a rád, ktorými sa môžete nechať inšpirovať, pozrite si naše články v sekcii urob si sám.

Vianočné dekorácie z papiera

Základnými a tými najjednoduchšími ozdobami sú tie papierové. Zvládne ich urobiť aj dieťa, vyzerajú štýlovo, minimalisticky a dajú sa upraviť presne tak, ako práve potrebujete. Ozdoby z bieleho papiera sú najlepšie, pretože pripomínajú sneh, napríklad vločky, a na zimné obdobie sú ako stvorené. Plus, viete ich skombinovať k akémukoľvek zariadeniu, nehľadiac na to, či u vás prevláda vintage štýl, industriálny štýl alebo škandinávsky štýl.

Využitie papierových dekorácií je široké, a tak ich môžete mať po úplne celom dome. Najlepšie vyzerajú nalepené na oknách, prípadne zavesené zo stropu, tak aby padali do okien. Jednotlivé ozdoby by mali byť výrazné, aby ich bolo vidno aj z vonku. Vystrihujte vločky, sobov, snehuliakov, stromčeky, chalúpky, anjelikov a množstvo ďalšieho. Skúšajte rôzne nové šablóny, ktoré nájdete na internete.

Vianočný stromček z papiera

Jeden z našich “urob si sám” obľúbených projektov: vianočný stromček z papiera. Určite vám s týmto projektom pomôžu aj vaše deti. Budete potrebovať:

  • Nožnice
  • Skladacie listy
  • Rôzne zábavné dekorácie, ako sú korálky, hviezdy a trblietky

Adventný veniec

Adventný veniec je základom každých Vianoc a nemal by vám v domácnosti rozhodne chýbať. Vyzerá štýlovo, je zaujímavý a priťahuje pozornosť, vďaka čomu sa hodí do úplne každej jednej miestnosti. Jeho hlavnou úlohou je odpočítavať dni do Štedrého dňa a nastoliť príjemnú atmosféru. Namiesto toho, aby ste si ho kupovali, by ste si mali vyrobiť svoj vlastný.

Vyjdite so svojím dieťaťom do parku, lesa alebo do záhrady a nazbierajte ihličie, listy, šípky, gaštany a orechy. Adventné vence výroba: doma všetko spracujte, jednotlivé predmety pokojne nafarbite alebo nastriekajte zlatou či striebornou farbou. Následne zoberte lepidlo a nalepte pomocou neho predmety na polystyrénový kruh. Snažte sa, aby ihličie alebo listy zakryli polystyrén. Časti, kde by ho bolo vidno, vyplňte napríklad vianočnou guľou. Ku koncu si nezabudnite kúpiť pekné sviečky, ktoré doplnia celý vzhľad.

Vianočné tvorenie s deťmi: háčkované vianočné ozdoby

Vedeli ste o tom, že existujú aj háčkované vianočné ozdoby? Obľúbené boli hlavne v minulosti, keď sa na trhu iné ozdoby zháňali len veľmi ťažko, alebo boli príliš drahé. Ľudia ich robili po večeroch a upravovali tak, aby sedeli na stromček, do okna alebo na poličku. A síce dnes nie sú tak rozšírené, vyzerajú veľmi pekne a do miestnosti dokážu priniesť rodinnú atmosféru. Naučte svoje deti háčkovať a vytvorte si spolu tradičné ozdoby, ktoré sa budú dediť z pokolenia na pokolenie.

Vianočné inšpirácie: Vianoce 2021 trendy

Rok 2021 so sebou priniesol viacero trendov, vrátane tých vianočných. Dobrou správou je, že noviniek je rovno niekoľko, takže si viete vybrať presne podľa svojich predstáv. Čo bude moderné v tomto roku?

  • sivá, strieborná a biela – tohtoročné Vianoce sa budú niesť v znamení jemnosti a minimalistickosti. Najlepšou kombináciou je preto sivá, strieborná a biela charakteristické svojou eleganciou a čistotou. Na zelenom stromčeku sa budú tieto farby krásne vynímať.
  • tradičné Vianoce v červenej a zelenej – milovníci tradícií si prídu na svoje v kombinácii červenej a zelenej. Myslite však na to, že s dekoráciami to netreba preháňať, a preto vyberajte skôr väčšie kúsky v menšom počte, ako desiatky maličkostí.
  • luxusná a elegantná zlatá – vyznávači glamour sa určite potešia honosnej, luxusnej a elegantnej zlatej. Vytvorte si štýlový adventný veniec, stromček aj vianočné girlandy za použitia tohto metalického odtieňa.
  • fialová farba, vínovo červená a hnedá farba– zaujímavá trojica farieb nastolí teplú a príjemnú atmosféru Vianoc v každom domove. Hodí sa hlavne do tmavšie zariadených domácností, kde sa bude ľahko ladiť s nábytkom a dekoráciami.
Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!