Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Zlaté a biele perličky

To je ale nádherný dôvod na oslavu! Žiť šťastne po boku milovaného partnera či partnerky po dobu 30 rokov od vymenenia si manželských sľubov si zaslúži nielen obdiv, ale aj poriadnu oslavu! 30. výročie svadby sa ľudovo nazýva aj perlová svadba a už z jej názvu môžete vidieť, že je to naozaj veľmi cenná a vzácna udalosť. Ako sa na ňu adekvátne pripraviť? Poďte sa s nami pozrieť na skvelé tipy na oslavu a darčeky, ako aj na originálne blahoželania pre oslávencov!

Perlová svadba: pôvod a význam

Výročia ako strieborná svadba a zlatá svadba sa v Európe slávili už v časoch stredoveku, a keď sa napríklad konala diamantová svadba k 60. výročiu sobáša, manželské páry z vyšších vrstiev dostali blahoželania priamo od panovníka. Neskôr sa začali oslavovať aj ďalšie, ktoré tiež dostali veľmi výstižné pomenovania, ako napríklad:

Takto sa dá pokračovať ešte oveľa ďalej až po 90. výročie, ktoré sa v niektorých krajinách volá žulová svadba – tak dlhé manželstvo naozaj trvá na veky vekov!

Perlová svadba

30 rokov spoločného manželského života je symbolizované práve perlou, ktorá vyniká svojou krásou, krehkosťou a dlhým časom vytvárania. Dokonale vystihuje vzťah manželov, ktorí si v živote toho po tak dlhej dobe už veľa zakúsili, budovali si rodinu a zázemie, pričom ich puto pretrvalo všetky dobré aj horšie časy. 

Jedinečné nápady ako osláviť 30. výročie svadby

30. výročie svadby sa jednoznačne oplatí osláviť výnimočným spôsobom. Nádherné perlové šperky vždy potešia – my sme však pre vás pripravili ďalšie nápady, ktoré spravia tento deň skutočne jedinečným!

Relaxačný pobyt

Kto by si nevychutnal uvoľňujúcu masáž a príjemné, telo a myseľ rozmaznávajúce kúry v spa hoteli – a čo tak dať si perličkový kúpeľ, aby ste poctili váš veľký deň! Ubytovanie v krásnej prírodnej lokalite umožní manželom tráviť pekný čas prechádzkami a objavovaním tamojšej prírody.

Spoznávací zájazd

Pre páry milujúce cestovanie je skvelý perlový svadobný dar aj spoznávací zájazd do nejakého malebného mesta či oblasti. Ak majú obľúbenú destináciu z manželských rokov, určite sa potešia aj návratu na toto miesto.

Dobrodružný výlet

Ak sú perloví manželia dobrodružné typy, let teplovzdušným balónom s nádhernou scenériou bude nezabudnuteľnou oslavou pre ich výročie svadby. Jazda lanovkou na štíty hôr s dychvyrážajúcimi výhľadmi a obedom v horskej chate či hoteli je tiež ďalší skvelý tip.

Pre chuťové kanáliky

Gurmánska dvojica sa určite poteší degustačnej návšteve vo vínnych pivniciach alebo pivovare. Ak majú radi špecifickú kuchyňu, večera v reštaurácii s týmito jedlami bude lahodnou oslavou presne podľa ich gusta.

Perlová svadba: váš sprievodca plánovaním

Príprava oslavy pre perlový pár je našťastie neporovnateľne jednoduchšia ako plánovanie svadby ako takej. Čo spraví celú slávnosť ešte krajšou a pamätnejšou? Máme pre vás niekoľko výborných nápadov, ktoré dotvoria tú správnu atmosféru. Náš plánovač pre 30. výročie radí:

  • vneste do stolového aranžovania perlové doplnky. Veľmi pekne budú vyzerať napríklad servítky s perlovými obrúčkami,
  • poháre na šampanské v perlovo-dúhovom prevedení dodajú stolu ten správny lesk,
  • behúne a obrusy v bielych a strieborných farbách do neho zas vnesú slávnostný nádych,
  • súprava príborov v matnej striebornej alebo s krémovou rukoväťou bude pre perlové stolovanie to pravé orechové,
  • biele či krémové porcelánové servírovacie misy a riad elegantne doplnia aranžovanie,
  • torta a zákusky ozdobené cukrovinkovými perlami budú nápaditým osladením stola. 

Darček na 30. výročie svadby: 4 originálne a romantické tipy

Premýšľate, čím by ste mohli potešiť a prekvapiť oslavujúci manželský pár? Pripravili sme niekoľko originálnych tipov, z ktorých si budú môcť vybrať ako deti oslávencov, tak aj ďalšia rodina, priatelia a známi. 

Zloženie básne alebo piesne

Autorská báseň zložená pre túto jedinečnú udalosť bude zaručene dojímavým a romantickým prekvapením. Trefné, láskyplné vtipy na dvojicu určite vyčarujú úsmev na ich tvárach. Pre showmenov sa oplatí takéto veršíky aj zhudobniť. 

Multi-fotorámik

Nielen pre už dospelé deti manželov je multi-fotorámik pre svadobné fotky a ďalšie nádherné momenty z ich života originálnym nápadom pre darček. Najväčším prekvapením pravdaže budú tie fotky, o ktorých dvojica ani nevedela.

Pre pohodlné chvíle doma

Krásne dekorácie do bytu, ktoré bude môcť manželský pár aj prakticky využiť, vždy potešia! Čo tak dekoračné vankúše s vtipnou potlačou alebo v tvare perly či mušle pre pripomenutie ich úžasného výročia?

Kuchynské doplnky

Dvojica šálok s úsmevným nápisom alebo fotkou z ich spoločného života dodá popíjaniu kávy a čaju nový perlový nádych! Ak chcete do darčeka investovať viac, kuchynské spotrebiče v krémovom alebo bielom prevedení určite prakticky využijú. 

Blahoželania k vášmu jedinečnému dňu 30. výročia svadby

Snáď každý vie, že veľakrát poteší nádherné, úprimné blahoželanie viac ako akýkoľvek darček. Pohľadnica, pozdrav, drevená ceduľka v tvare srdca alebo krátky svadobný príhovor počas perlovej oslavy? Spôsob, pre ktorý sa rozhodnete, je len na vás! Pre inšpiráciu sme pre vás vybrali niekoľko romantických citátov spolu s básničkami.

Romantické citáty

“Dom sa stavia rukami, ale domov sa buduje srdcami. Človek dokáže žiť bez množstva vecí, pokiaľ má pre koho žiť.” – neznámy autor

“Láska nespočíva v zaľúbených pohľadoch jedného na druhého, ale v pozeraní oboch do každého nového dňa tým istým smerom.” – Antoine de Saint-Exupéry

Byť milovaný z celého srdca dáva silu, zatiaľ čo milovať niekoho z celého srdca dodáva odvahu.” – Lao Tzu

Na láske je najkrajšie to, že ju nikto nedokáže vysvetliť, a predsa jej každý tak nádherne rozumie.” – Francis Bacon

Kde je láska, tam je šťastný život.” – Mahátmá Gándhí

Krátke básničky

Na doplnenie so zdrobnenými menami oslávencov:

Naša milovaná …., náš milovaný …..,

dnes slávite nádhernú perlovú svadbu!

Kto by veril, že už toľko času prešlo,

odkedy ste si sľúbili lásku nekonečnú.

Dovoľte nám s vami osláviť váš nádherný zväzok

a popriať vám zdravia, šťastia, ešte viac lásky

a plno spoločných radostných chvíľok!

Pre deti oslávencov:

30 krásnych rokov manželských dnes s vami slávime,

A nielen pri tejto nádhernej príležitosti

vám za všetku vašu lásku a starostlivosť ďakujeme.

Ste najlepší rodičia na celom svete,

zo srdca vám veľa zdravia, šťastia a lásky prajeme!

Šablóny na blahoželania alebo pozvánky k 30. výročiu svadby

Pripravili sme si pre vás aj štýlové návrhy ako by mohli vyzerať vaše pozvánky k oslave perlovej svadby. Využiť ich môžete aj na napísanie krásnych a srdečných blahoželaní pre oslávencov.

30. výročie svadby je skutočne úžasný dôvod pre oslavu a radosť v celej rodine! Je to naozaj krásny míľnik v manželskom živote. Dúfame, že sa vám naše nápady na darčeky na výročie páčili a poslúžia ako inšpirácia – či už vo forme dobrodružného výletu, originálneho darčeku alebo srdečného blahoželania. Mnohé z nich výborne poslúžia aj ako tipy na darčeky pre páry.

Oslávte 30. výročie svadby v očarujúcom perlovom prevedení! Pripravte nezabudnuteľnú oslavu plnú štýlových doplnkov spolu s jedinečnými darčekmi a využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing, aby ste nepremeškali naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!