Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Šampanské a ruže na výročie

Výročie svadby je vždy krásnym dôvodom pre oslavu – nie je nič krajšie ako sa tešiť zo spoločného života po boku osoby, ktorú milujeme! Dostať sa v manželskom nažívaní k číslu 40 je o to viac hodné úcty a obdivu – po toľkých rokoch si manželia spolu prešli všemožnými situáciami a navzájom sa dokonale poznajú. Ako spraviť rubínovú svadbu skutočne výnimočnou? Ako jeden druhého prekvapiť a aký originálny darček môžu pripraviť deti? Poďte s nami odhaliť čaro, ktoré v sebe skrýva 40. výročie svadby!

Rubínová svadba: pôvod a význam

Kto by nepoznal názvy ako strieborná svadba, ktorá sa slávi na 25. výročie sobáša, či zlatá svadba po 50 rokoch alebo dokonca diamantová svadba oslavujúca 60 neuveriteľných rokov manželského života. A to nie je ani zďaleka všetko – pre každé výročie by ste mohli nájsť špeciálny názov. Prečo ale dostala rubínová svadba svoj prívlastok? Rubín sa totiž považoval za drahokam vernej, oddanej a vytrvalej lásky, ktorý mal zabezpečiť šťastný rodinný život. Vedeli ste, že si manželia v deň 40. výročia dávali tento kameň ohňa zasadiť do obrúčok, aby ich vzťah pretrval a nič v ňom nechýbalo? Aká romantika!

Ako osláviť 40. výročie svadby?

40. výročie svadby si určite zaslúži špeciálne prekvapenie, čo je niekedy veľmi ťažké vymyslieť, keď si toho manželia už toľko spolu zažili a len zriedkavo im niečo chýba, či niečo potrebujú. Pripravili sme však pre vás originálne nápady a tipy na darčeky pre páry tešiace sa z rubínovej svadby, ktoré zaručene vyčarujú úsmev na tvári oslávencov!

Rubínové medové týždne

Veľmi pekným prekvapením plným dávnych spomienok je dovolenka v destinácii medových týždňov. Manželom určite pripomenie, ako prebiehalo ich plánovanie svadby a čo všetko pritom spolu zažili. 

Výlet alebo pobyt, ktorý ste doteraz nestihli

Medzi skvelé darčeky na výročie zaručene patrí výlet na miesto, ktoré chcel manželský pár odjakživa navštíviť, ale sa im to z rôznych príčin nepodarilo. Alebo napríklad wellness pobyt v kúpeľoch, kde si budú môcť obaja dokonale oddýchnuť!

Slávnostná večera s rodinou

Slávnostný čas strávený v kruhu milovanej rodiny je vždy výborný nápad! Okrem chutného jedla, občerstvenia a iných dobrôtok si bude môcť celá rodina spoločne s rubínovou manželskou dvojicou zaspomínať na tých krásnych 40 rokov, ktoré sú spolu.

Obnovenie sľubov a oslava

Ďalším originálnym a veľmi dojímavým spôsobom, ako osláviť 40. výročie svadby, je obnovenie sľubov. Je to naozaj krásny zvyk, kedy sa manželia opäť ocitnú tvárou v tvár ako na svadobnom obrade a vyjadrujú si vzájomnú lásku. S následnou oslavou to bude rubínová svadba do bodky a do písmena!

4 tipy na prípravu výnimočnej oslavy 40. výročia svadby

Ako by mohla vyzerať štýlová oslava pre manželský pár po 40 rokoch spoločného života? Jej výnimočnosť jednoznačne tkvie v detailoch príprav, ako napríklad v aranžovaní stolov a farbách, ktoré zvolíte, v originálnom prevedení slávnostného menu, v dekorovaní či jedinečnej torte.

Stolovanie vo farbách od ružovkastej po fialovú

Nechajte oslavu rubínovej svadby zažiariť v odtieňoch tohto drahokamu a vsaďte na stolovanie v ružových až fialových tónoch. Táto paleta vám umožní doplniť aranžovanie stola o vkusné prvky ako svietniky s rubínovými sviečkami, vázy s kyticami v zladených farbách či servírovací riad. Doplníte miesta za stolom aj o štýlové menovky na svadbu po 40. rokoch? Hostia sa im určite potešia a budú mať krásnu pamiatku na oslavu!

Menu s fotkami oslávencov

Originálnym doplnením aranžovania stola bude aj štýlové prevedenie menu s rôznymi fotkami oslávencov. Môžete ho ladiť romanticky alebo vtipne z rôznych úsmevných situácií, v ktorých sa spolu ocitli.

Kytica červených kvetov

Kvety vo váze nádherne oživia celý priestor! Kytica v červených odtieňoch bude pastvou pre oči nielen oslávencov, ale aj hostí. Ružičky, gerbery, krasuľky alebo extravagantnejšie gladioly a hortenzie – na výber sa ponúka široká škála červených kvetov!

Slávnostná torta vo farbách rubínu

Svadobné torty po 40 rokoch si jednoznačne zaslúžia krásnu, rubínovú výzdobu. Aby bola tá vaša adekvátne farebná a zároveň zdravá, vsaďte na drobné ovocie ako maliny, jahody, černice, čučoriedky a červené ríbezle na ozdobenie. Dodajú jej vynikajúcu, osviežujúcu chuť.

Darček na 40. výročie svadby: čo darovať rodičom?

Ako sme už spomínali vyššie, niekedy je veľmi ťažké nájsť originálny darček pre rodičov, ktorí po 40 rokoch spoločného nažívania predsa už nič nepotrebujú a všetko si vedia zaobstarať sami. Napriek tomu máme pre vás niekoľko pútavých inšpirácií, ktorým sa určite potešia!

Prezentácia svadobných fotiek alebo fotoalbum

Svadobné fotky pripravené do prezentácie na premietnutie alebo štýlový fotoalbum plný nádherných momentov z ich manželského života je skvostný darček nielen pre rubínovú svadbu, ale aj pre 30. výročie svadby či 20. výročie svadby. Nie je nič krajšie ako si pripomenúť krásne, veselé a vtipné životné momenty.

Vlastnoručne vyrobené darčeky

Nezabudnite na kreatívne darčeky, ktoré budete môcť vytvoriť aj s vašimi deťmi. Môže to byť pekná fľaša s obľúbeným nápojom zdobená dekupážou, alebo tričká s fotkami rodičov či ich vtipnými hláškami. Krátky film z videí s nimi a ich srdcovými melódiami v pozadí bude zaručene dojímavý. Ak holdujete hudbe, vlastnoručne zložená pieseň pre túto príležitosť bude nádherným prekvapením. Takéto darčeky sú skvelým tipom aj pre mladšie oslavy, ako napríklad 10. výročie svadby.

Rubín a šperky s ním

Tento darček je síce trochu drahší a je vhodný len od najbližších členov rodiny, keďže je veľmi osobný, ale ak dobre poznáte štýl vašich rodičov, určite nájdete krásny šperk pre mamu a napríklad manžetové gombíky ako darček pre otca – symbolicky ozdobený rubínmi.

Kvalitné spotrebiče do domácnosti

Kvalitné spotrebiče sa tiež radia medzi výborné nápady na darčeky pre rodičov. Toto praktické prekvapenie im predsa zaručí pohodlnejší, šetrnejší a štýlovejší život v domácnosti. Mnohé z nich dokonca nájdete aj v rubínovo-červenom prevedení.

Oddychový nábytok a darčeky pre zdravie

Či už bude miestom pre oddych rodinná záhrada, balkón a terasa, zimná záhrada alebo priamo obývačka, pohodlné kreslá pre relax a vychutnanie si knižky či televízora bude pre rodičov na nezaplatenie. A možno ich viac poteší ortopedický matrac alebo športový simulátor!

Nápady na originálne blahoželania k rubínovej svadbe

Spoločne strávených 40 rokov v manželstve jednoznačne patrí k významným výročiam a vyžaduje si aj vhodné blahoželanie. Hľadáte inšpirácie ako zablahoželať k tomuto výnimočnému jubileu vašim rodičom, starým rodičom alebo blízkym? Inšpirujte sa našimi nápadmi na krásne a srdečné priania:

Blahoželáme vám k tomuto krásnemu výročiu a želáme vám, aby ste sa vždy držali pevne za ruky, vždy sa spoločne usmievali a vždy si boli istí svojimi pocitmi.

Gratulujeme k 40. výročiu vašej svadby! Prajeme vám ešte viac vzájomného porozumenia, neochvejnú lásku
a veľké šťastie v ďalšom živote.

Rubínová svadba je pre manželský pár veľkou cťou, no predovšetkým je dôkazom veľkej lásky, vernosti a harmónie medzi dvoma ľuďmi. Žite takto aj naďalej – všetko najlepšie k vášmu veľkému výročiu!

V šťastnom manželstve je istota a spokojnosť, ktorá nikdy nepominie. Nech vás nasledujúce roky ešte viac zblížia. Nech vám prinesú veľa radosti, zdravia a vnútorného pokoja.

Šablóny na blahoželania k 40. výročiu svadby

Pri príležitosti 40. výročia svadby stojí za to postarať sa aj o elegantné a tematické blahoželania. Pozrite si šablóny, ktoré sme pripravili špeciálne pre túto príležitosť! Môžete si ich stiahnúť, vytlačiť a napísať na ne vaše vrúcne priania pre jubilantov.

Oslávte 40. výročie spoločného manželského života v nádhernom rubínovom šate! Dúfame, že sa vám naše inšpirácie pre darčeky a oslavu páčili, a že to budú ďalšie nezabudnuteľné chvíle v kruhu milovaných osôb. Chystá sa okrem výročia u vás aj svadba? V tom prípade vrelo odporúčame náš svadobný plánovač, ktorý uľahčí všetky prípravy!

Rubínová svadba je nádherným míľnikom v živote manželov! Pripravte krásne darčeky so štýlovo vyzdobenou oslavou a tešte sa z tohto veľkého dňa. Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!