Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
spoločný relax

Čo viac si priať okrem zdravia, ako tráviť život po boku milovanej osoby? Poznáte páry, pri ktorých máte pocit, že sa skutočne našli? Či už u vás v rodine alebo blízkom okruhu priateľov, je radosť vidieť, keď si dvaja vo vzťahu naozaj rozumejú. Čím by ste ich však mohli prekvapiť, ak hľadáte pre nich darček k nejakému sviatku? A pri akej príležitosti by sa hodil pre obidvoch spoločne? Pozrite sa s nami na skvelé nápady na darčeky pre páry, ktorým sa zaručene potešia!

Príležitosti, pri ktorých môžete obdarovať pár

Obdarovať pár nie je úplne zvyčajná záležitosť, pretože sviatkov, ktoré oslavujú spoločne, je oveľa menej. … alebo je to naozaj pravda? Zamilované dvojice vlastne môžu spolu oslavovať každý ich sviatok! Pripravili sme pre vás zoznam rôznych príležitostí, ktoré sa dajú nádherne sláviť vo dvojici.

 1. VÝROČIE: najtradičnejšou príležitosťou je určite výročie – či už sobáša, ich prvého rande alebo dokonca dňa, keď sa spoznali. Hľadáte tipy na prekvapenie pre túto príležitosť? Inšpirujte sa našimi nápadmi na darčeky na výročie.
 2. SVADBA: máte tú poctu byť súčasťou sobáša vašich priateľov? Ďalšie skvelá príležitosť obdarovať šťastných novomanželov niečím pekným, originálnym a v ideálnom prípade aj praktickým. Odporúčame vám výborné tipy na svadobný dar
 3. NARODENINY A MENINY SPOLOČNE: ak náhodou slávia narodeniny alebo meniny v tom istom mesiaci, bude pekné, ak im pripravíte spoločné prekvapenie. Pritom nemáme na mysli výhradne jeden darček k narodeninám či meninám pre obidvoch, ale skôr ich nachystanie na jeden deň.
 4. NARODENINY A MENINY OSOBITNE: v prípade, že oslavujú narodeniny aj meniny v odlišných mesiacoch, určite sa obidvaja potešia, ak aj práve neoslavujúca polovička páru dostane čo i len malé prekvapenie. Určite vám pri výbere pomôžu aj naše tipy na darček na meniny.  
 5. VALENTÍN: sviatok zamilovaných je ďalšou skvelou príležitosťou, kedy môžete pripraviť štýlové darčeky pre páry. Je už len na vás, či pojmete Valentína originálne, alebo nejakým milým, ba až gíčovým prekvapením. U nás získate inšpirácie na valentínsky darček pre ženu a taktiež darček pre muža na Valentína.
 6. MIKULÁŠ: deň svätého Mikuláša dokáže byť veľmi vtipnou príležitosťou, kedy sa na pár dá vymyslieť nejaké huncúctvo. Či už jedného obdarujete ako čerta a druhého ako anjela, alebo oboch ako nezbedných čertov? Možností pre výmysly je v tento deň neúrekom!
 7. VIANOCE: ďalšie skvelá príležitosť pre darčeky pre páry sú darčeky na Vianoce. Nechajte sa inšpirovať zimným obdobím s dlhými večermi a vymyslite pre vašu dvojicu prekvapenie, ktoré ešte viac spríjemní ich spoločný čas v hrejivom pohodlí domova.

Obľúbené darčeky pre páry: naše tipy

Ak hľadáte rýchlu inšpiráciu pre darčeky pre páry, máme pre vás hneď niekoľko lukratívnych tipov. Uvidíte, akú radosť vyčarujú na tvárach zaľúbencov! 

 • Obliečky na vankúše s odlišným vzorom alebo nápisom, aby mal párik jasno v tom, ktorému patrí ktorý. A aby si ich potom z lásky mohli jeden druhému požičať.
 • Fotoalbum s vlastným ozdobením podľa príležitosti, ku ktorej im ho darujete.
 • Štýlová fľaša na alkohol alebo karafa na víno s dvoma pohárikmi pre vychutnávanie si ich obľúbeného drinku.
 • Stojan na vínové fľaše tiež určite poteší, ak sa víno radí medzi nápoje, ktorými si párik spríjemňuje večery.
 • Nástenné fotorámy budú vedieť rýchlo zaplniť fotografiami zo spoločných zážitkov, dovoleniek a výletov.
 • Servírovací podnos na raňajky v posteli, prípradne dva, vďaka ktorým si z víkendových raňajok v perinách možno spravia novú tradíciu.
 • Oddychový nábytok vo forme 2 kresiel či už do záhrady alebo do interiéru pre ešte pohodlnejší oddych vo dvojici.

Darčeky pre páry na oslavu mimo domova

Pridávame ešte niekoľko skvelých tipov, vďaka ktorým bude môcť váš pár osláviť akúkoľvek výnimočnú udalosť niekde vonku mimo ich hniezdočka lásky.

 • Vstupenky na kultúrne podujatie, ktoré by sa im mohlo páčiť – divadelné predstavenie, film v kine, koncert známej kapely alebo beseda so zaujímavým hosťom
 • Rezervácia stola s večerou v príjemnej reštaurácii
 • Vstup do wellness, spa hotela alebo aquaparku
 • Dobrodružný darček ako splavovanie rieky či plavba na riečnej výletnej lodi, let balónom alebo pre adrenalínovejšie typy aj bungee jumping či zoskok padákom

Darčeky pre páry: praktické a kreatívne tipy

Ako ste mohli vidieť vyššie, nápady na darčeky pre páry môžu mať množstvo foriem. Okrem celoročných príležitostí, počas ktorých ich môžete niečím prekvapiť, máme pre vás ďalšie tipy, ktoré sa vám zídu pri výbere toho správneho darčeka.

 1. Môžete sa rozhodnúť, či pár prekvapíte:
 • Spoločným darčekom – napríklad štýlovým bytovým doplnkom s praktickým využitím, alebo darčekom na oslavu mimo ich domova.
 • 2 darčekmi v tom istom štýle pre ňu a neho – súprava dvoch šálok alebo riadov v rôznych vzoroch, obliečky na vankúše alebo posteľná bielizeň v odlišných farbách a s odlišným dekorovaním či knihy so zameraním na ich záľuby. Pre viac tipov sa pozrite sa darčeky pre ženy a darčeky pre mužov.
 • Dvojdielna súprava – doplnky do kuchyne ako soľnička a korenička, alebo kombinácia darčekov ako napríklad kuchynská zástera a súprava nožov, kávovar a hrnčeky na espresso, spoločenská hra a k tomu stolná lampa, a pod.
 1. Nezabudnite pritom myslieť na ich záľuby a štýl, ktorý sa im páči.
 2. Nebojte sa bytových doplnkov a dekorácií, ak si neviete poradiť s výberom darčeka. Veľakrát vie potešiť aj menší koberec, ktorý si budú môcť dať na chodbu, do kuchyne alebo ku posteli do spálne, ak budú dva, či štýlová nástenná dekorácia ako grafika, zarámovaná fotoska z kultového filmu, prázdny obrazový rám pre vlastné doplnenie, a pod. Možností je naozaj veľa a to do každej miestnosti v ich domácnosti! 
 3. Vytlačte si naše DIY poukážky a jednoducho milo prekvapte svoju polovičku takýmto nápadom

Balenie darčekov: postup, ako na to

Tentokrát sme si pre vás pripravili rady a nápady na balenie darčekov. Pozrieme sa na základný spôsob, ktorý je rýchly a jednoduchý. Keďže väčšina darčekov je v tvare kvádra, zabaliť ich bude hračka! 

 1. Baliaci papier z rolky naskôr obtočte okolo darčeka – tým budete vedieť odhadnúť, koľko ho budete potrebovať. 
 2. Papier odstrihnite a položte na stôl vzorovanou stranou nadol. Do jeho stredu umiestnite váš darček.
 3. Bočné konce papiera zahnite cca 1 cm po okrajoch pre spevnenie. Vezmite ich a jeden po druhom prilepte lepiacou páskou k darčeku tak, aby ho papier čo najtesnejšie obalil.
 4. Odstávajúce konce papiera potom zahnite dovnútra tak, aby vám vznikol na každom konci trojuholníkový tvar. Tie potom prilepte páskou ku povrchu. Zabalený darček tak z jednej strany bude pripomínať poštovú obálku.
 5. Balíček môžete ešte previazať stuhou alebo naň prilepiť mašličku. HOTOVO!

Našli ste ten správny darček pre váš obľúbený pár? Určite sa z neho budú spoločne tešiť! Ak by ste sa chceli pustiť do vlastnoručnej výroby darčekov a dekorácií, máme pre vás skvelé kreatívne nápady na darčeky. V prípade, že hľadáte prekvapenie, ktoré nezaťaží životné prostredie, eko darčeky budú to pravé pre vás. Možno by sa niečomu takému zaradoval aj váš oslavujúci pár!

Nápady na darčeky pre páry sa ponúkajú v skutočne pestrom výbere – od menších predmetov cez bytové doplnky a nábytok až po vstupenky na podujatia či outdoorové aktivity. Ktorými potešíte vašich oslávencov? Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing s nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude každý domov ešte krajší!