Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
trendy 2023 pre veľkonočnú výzdobu

Veľká noc je už tradične najväčším sviatkom jari. Jeho dôležitosť stelesňuje aj veľkonočná výzdoba. Vďaka nej môžeme privítať nový život, uctiť si tradície predkov a zároveň priviesť sviežu krásu a nové inšpirácie do našich príbytkov. Zelené halúzky, svieže jarné kvety, veľkonočné vajíčka a veselé postavičky k tomu nepochybne patria. Vždy je však priestor na tvorivosť a hľadanie nových štýlov i možností, ktoré k jari prirodzene patria. Aké novinky prináša tohtoročná jar? Príjemne sa usaďte a poďte s nami na prehliadku trendov Veľkej noci 2022!

Veľkonočná výzdoba a trendy v roku 2023

Aké farby, materiály a veľkonočné dekorácie budú kraľovať tento rok? Ako môžete využiť aj to, čo už máte tak, aby ste stále zostali in? To všetko sa dozviete v dnešnom veľkonočnom špeciáli.

Ktoré farebné trendy využiť počas Veľkej noci?

Tento rok sú tendy pastelové farby, prírodné tóny, ako je svetlomodrá, ružová farba, žltá a zelená farba. Tieto farby dávajú pocit pokoja a harmónie a sú ideálne pre útulný veľkonočný obed s rodinou a priateľmi.

Ktorú z farieb si zvoliť ako hlavnú? Vyberajte srdcom a zlaďte výzdobu aj podľa toho, ak farby v interiéri u vás prevládajú. Ak sa vám žiada trochu oživenia, zvoľte kontrastnejšie farby a ak vám chýba pokoj, pomôže vám upokojujúci harmonický štýl pastelových a jemných prírodných farieb.

Tip na čítanie! Viac inšpirácie pre zariadenie interiéru podľa farby nájdete v našom článku: farba roka 2023.

Výzdoba veľkonočného stola v roku 2023

Doprajte si výnimočnosť Veľkej noci a vytiahnite aj riad, ktorý často nepoužívate. Veľkonočná výzdoba stola sa nezaobíde bez šálok od babičky, starých tanierov, podnosov na torty a krištáľových pohárov.

Doplnky na veľkonočný stôl

Ak hľadáte inšpiráciu na dekoráciu veľkonočného stola, vyberte si rustikálny vzhľad.

 • Použite obrusy a obrúsky v prírodnej farbe a skombinujte ich s bielymi a zlatými doplnkami.
 • Pridajte niekoľko zelených listov pre svieži vzhľad, ako je eukalyptus alebo vetvičky kvetov. To dodá vášmu stolu prirodzený vzhľad a bude pôsobiiť veľmi sviežo.
 • Ďalším skvelým spôsobom je použitie vajíčok v rôznych veľkostiach a farbách. Vajíčka môžete napríklad dekorovať v krásnej miske alebo ich zavesiť na vetvičky kvetov. Toto je jednoduchý spôsob, ako dodať vášmu stolu skutočný veľkonočný nádych.

Ak hľadáte pútavejší nápad na zdobenie, zvážte možnosť monochromatickej farebnej palety.

 • Vyberte si napríklad čiernobiele prestieranie s čiernymi behúňmi, bielymi kvetmi a čiernobielymi obrúskami.
 • Táto hodnotná kombinácia poskytuje moderný a elegantný vzhľad.

Veľkonočné prestieranie

Veľkonočné prestieranie v roku 2023 je založené na prírodných farbách a textúrach.

 • Použiť môžete predmety, ako sú prútené koše, bambus a keramika.
 • Farby sú väčšinou svetlomodrá, pastelovo žltá a jemná ružová. Tento trend sa zameriava na osviežujúci a prirodzený vzhľad, ktorý dodáva stolu teplý a príjemný pocit
 • Základom je vybrať krásne podložky pod taniere. Tento rok je trendom mix & match! Na prestieranie krásneho veľkonočného stola nemusíte mať všetok riad z rovnakej série. Riad môžete doplniť elegantným príborom a krásne zloženými obrúskami.

Dekorácie, ktoré u vás nesmú chýbať počas Veľkej noci v roku 2023

 1. Veľká noc sa nezaobíde bez vajíčok, kvetov, postavičiek a zelených halúzok ani v tomto roku. Kde všade to viete použiť?
 2. Nemala by chýbať veľkonočná výzdoba pred dvere, do ktorej prirodzene patrí aj veľkonočný veniec na dvere a dekorácie okien.
 3. Romantika a teplo: pokojné harmonické farby, kvetinový dizajn, jemné detaily, prírodné materiály a trochu uvoľnenosti vám prinesie teplo domov aj do srdca.

Kvetinová veľkonočná výzdoba: ktoré kvety sú typické na Veľkú noc?

Veľkonočná výzdoba získava vďaka kvetom svieže farby, jemné štruktúry a nové vône. Živé kvety sú samozrejme najlepšie, no ich kombinácia s umelými je taktiež prípustná a často aj šarmantne praktická. Tmavé kúty a nedostupné miesta môžu vďaka umelým kvetom dostať nový šmrnc a doladiť sviatočnú atmosféru. Ktoré kvety sú vhodné ako kvetinová výzdoba?

 • Drobné jarné kvietky: snežienky, fialky, modrica, prvosienka
 • Rozkvitnuté vetvičky: bahniatka, vŕba, zlatý dážď, čerešňa
 • Bohatosť vône a tvaru: hyacint, hortenzia, pivonka
 • Efektné aranžmány: narcisy, tulipány, krokusy

DIY veľkonočné dekorácie

Ak radi tvoríte, tak veľkonočná výzdoba je skvelou príležitosťou ukázať, čo je vo vás. Pár veľkonočných urob si sám tipov máme pre vás aj my. Nech sa vám jarné tvorenie vydarí!

1. Osobná veľkonočná pohľadnica

Veľkonočné pozdravy z papiera boli kedysi samozrejmosťou, dnes už skôr výnimkou. Oživte túto milú tradíciu a potešte blízkych. Použite kreatívny papier formátu A5, ktorý preložíte na polovicu a dovnútra napíšte milé prianie. Pošlite v obálke alebo odovzdajte osobne.

2. Veľkonočná výzdoba: veselé papierové vajíčka

Použite výkres alebo kartón a ceruzky, prípadne fixky. Nakreslite veselé vzory, nápady nájdete aj na internete. Veľkonočné vajíčka z papiera môžete zavesiť do priestoru, no môžu slúžiť aj ako predloha pre maľované vajíčka alebo ako omaľovánka pre menšie deti.

Použiť môžete aj veľkonočné vajíčka z polystyrénu, ktoré nastriekate rovnakou farbou. Nádobu doplňte zelenou halúzkou alebo postavte k nádobe vázu s kvetmi.

3. Elegantný veľkonočný veniec na dvere

Pripravte si tenký kovový alebo drevený kruh, prípadne použite pár jemných prútov zviazaných do kruhu. Tenkým drôtikom pripevnite pár živých kvetov alebo umelú čerešňovú halúzku a pridajte jedno maľované vajíčko. Jarný veniec na dvere môžete zavesiť na stuhu vo farbe kvetov. 

Prírodné dekorácie: jednoduché veľkonočné dekorácie z prútia sú skvelou príležitosťou ako priniesť prírodu až domov alebo pred dvere domu.

4. Veľkonočné dekorácie z prútia

Prírodné dekorácie: jednoduché veľkonočné dekorácie z prútia sú skvelou príležitosťou ako priniesť prírodu až domov alebo pred dvere domu.

Tip: Viete pliesť korbáče? Ak nie a chceli by ste si doma nejaký vyrobiť, dozviete sa to v našom článku ako upliesť korbáč.

5. Servítkový zajko

Hra so servítkami môže byť ideálne veľkonočné tvorenie s deťmi. Nie je náročné a rozvíja aj jemnú detskú motoriku. Potrebovať budete len servítku, papierovú alebo textilnú, stužku, zelenú ozdobu a vajíčko. Pozrite si jednoduchý postup a pustite sa do tvorenia. Pre viac nápadov si pozrite náš článok: ako vyrobiť veľkonočného zajaca.

Tak čo poviete, bude pre vás tohtoročná veľkonočná výzdoba príjemnou výzvou, alebo potešením? Každopádne veríme, že Veľká noc bude pre vás skutočnou oslavou jari a prinesie vám nové nápady pre celý rok.

Nemáte inšpirácií stále dosť? Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte spolu s nimi aj prístup k exkluzívnym ponukám, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší.