Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Veľkonočné pozdravy

Existuje niečo krajšie ako doma vytvorené veľkonočné pohľadnice pre rodinu alebo priateľov? Želanie pekných sviatkov prostredníctvom sociálnych sietí je síce takisto možnosťou, no rozhodne nespraví ani spolovice takú radosť, ako tradičný papierový pozdrav. V súčasnosti je ich posielanie oveľa jednoduchšie, a to hlavne vďaka širokej ponuke rôznych vzorov a farebných potlačí, ktoré sú v obchode. Namiesto toho, aby ste však pohľadnice kupovali, ich vyrobte. Zaistíte si nielen unikátny dizajn, ale takisto veľký úspech u svojich blízkych, nehovoriac o dobrom pocite. Premýšľate, ako spraviť veľkonočné pozdravy z papiera? Westwing má pre vás zopár inšpirácií.

DIY nápady na Veľkú noc 

Projekty “urob si sám” sú, aj vďaka sociálnym sieťam a internetu, čoraz populárnejšie. Cestu si k nim hľadajú nielen deti, ale aj dospelí túžiaci po oddychovej a zábavnej aktivite. Doma si dnes môžete urobiť úplne všetko, od menších veľkonočných dekorácií, cez minimalistické veľkonočné pozdravy z papiera až k masívnym kvetinovým aranžmánom vyrážajúcim dych. Vyskúšajte ich aj vy sami a ozdobte svoju domácnosť bez toho, aby ste vôbec navštívili nejaký obchod.

Urob si sám nápady na Veľkú noc

Veľká noc je obdobím, ktoré dovoľuje hrať sa so sýtymi farbami, kvetinovými potlačami, geometrickými vzormi a ďalšími zaujímavými detailmi. Ide o obdobie otvárajúce nové možnosti a prinášajúce potrebné slnečné lúče po dlhej zime. Pripraviť sa naň môžete hneď niekoľkými projektmi urob si sám.

Jedným z najobľúbenejších sú veľkonočné vajíčka z papiera s ľahkým postupom a veľmi nízkou náročnosťou. Vytvoriť ich zvládne úplne každý, dokonca aj najmenší člen rodiny. Iná výzdoba môže byť tvorená farebnými kvetinovými aranžmánmi zo živých, umelých alebo sušených kvetín. Vybrať si viete jeden typ, prípadne všetky tri a vzájomne ich nakombinovať. Problém so živými kvetmi je ale v tom, že nevydržia príliš dlho. Keď chcete dekoráciu aspoň na mesiac, stavte na umelé kytice, ktoré dnes vyzerajú takmer na nerozoznanie od tých živých.

Pri postupe na výrobu veľkonočných vajíčok z papiera vám pomôže naša šablóna, podľa ktorej si jednoducho môžete vytvoriť papierové vajíčka tak, že si tieto šablóny vytlačíte na kvalitný papier a poskladáte podľa obrázka dole.

V ďalšom kroku sú kľúčové veľkonočné dekorácie na stôl, ktorá nemusia byť masívne ani honosné, no určite ich nepodceňujte. Krásne nazdobený stôl pritiahne pozornosť a zaujme aj z diaľky. Populárnou klasikou je tiež maľovanie veľkonočných vajíčok, výroba veľkonočného zajaca a v neposlednom rade pečenie chutných domácich dobrôt. 

Ako zapojiť vaše ratolesti do tvorby veľkonočných dekorácií

Veľkonočné tvorenie s deťmi vám umožňuje stráviť viac času s vašimi ratolesťami, dobre sa zabaviť a podporiť ich fantáziu. Menší drobci si poradia s jednoduchými aktivitami ako kreslenie vajíčok na papier, zdobenie veľkonočného venca či dokonca vystrihovanie dekorácií z papiera. Keď sú deti väčšie, dajte im za úlohu namaľovať vajíčka, spraviť veľkonočnú girlandu alebo naaranžovať kyticu. Ak ich baví piecť, dovoľte im, aby vám pomohli v kuchyni pri chystaní veľkonočného menu.

Postup, ako jednoducho vytvoriť originálne veľkonočné pozdravy z papiera

Veľká noc nemusí byť len obdobím a sviatkom spojeným s tradíciami a starými zvykmi. Môžete do nej dostať aj nové štýly, ktoré vzájomne s tými staršími skombinujete. Vytvoríte tak veľmi zaujímavý trend vhodný na použitie aj v rámci veľkonočných pozdravov. Stačí, keď klasické vzory ako vajíčka, kuriatka, zajace a kvety zladíte s moderným nádychom lesklého papiera, trblietok a metalických detailov.

Na vytvorenie originálnych veľkonočných pozdravov z papiera budete potrebovať zopár pomôcok:

  • zaujímavý papier – výber správneho farebného papiera je kľúčový, pretože priamo ovplyvňuje to, ako bude celý pozdrav vyzerať. Nebojte sa investovať do drahších lesklých kúskov, prípadne prevedení s rafinovaným gravírovaním.
  • farebné perá a fixky – na pozdrav budete písať, a preto si zaobstarajte rôznofarebné perá, ceruzky a fixky ladiace s papierom.
  • ďalšie doplnky – ak chcete výrazný pozdrav, kúpte si flitre a trblietky, alebo vyskúšajte textil, ako napríklad mašle a sušené alebo umelé kvety, ktoré upevníte lepidlom. Dávajte si ale pozor, 3D detaily majú pri preprave tendenciu odpadnúť. Preto si ich použitie dobre premyslite.
  • praktické pomôcky – a, samozrejme, netreba zabúdať ani na praktické pomôcky ako lepidlo, nožnice a pravítko.

4 návody na veľkonočné pohľadnice

Pekné a originálne veľkonočné pozdravy z papiera spravia veľa radosti, a pritom pri ich vytváraní nemusíte stráviť dlhé hodiny. Stačí, keď viete, čo vyrobiť a do akého štýlu ich budete ladiť. Westwing si pripravil niekoľko tipov pre každého.

1. Veľkonočné pozdravy hotové za pár minút

Nemáte čas? Jednoduché veľkonočné pozdravy sú pre vás ako stvorené. Stačí na ne zaujímavý, najlepšie tvrdý farebný papier so vzorom. Jeho veľkosť je čisto na vás, no po prehnutí na polovicu by mal poskytovať dostatok miesta na verš alebo zopár viet s prianím peknej Veľkej noci. Na titulnú stranu, čiže tú, ktorú obdarovaný uvidí ako prvú, nemusíte kresliť ani písať vôbec nič. Všetku prácu urobí farebný papier, preto sa snažte vybrať originálny a netradičný kúsok. Prípadne elegantným ozdobným písmom naň napíšte slová ako “Veľká noc”, “Prianie k Veľkej noci” či “Veselú Veľkú noc”. Dovnútra už len napíšte vami zvolené prianie, nechajte, aby pero alebo fixka zaschli, pozdrav zložte, vložte do obálky a pošlite.

Ak hľadáte jednoduché šablóny, ktoré by ste si chceli stiahnuť a vytlačit, pripravili sme pre vás naše šablóny na veľkonočné pohľadnice.

2. Jednoduchá veľkonočná pohľadnica

Ak nemáte čas alebo nechcete pozdrav, skvelou alternatívou je pohľadnica, ktorá sa nepreklápa. Jej tvar môže byť akýkoľvek, najčastejšie sa využíva štvorec alebo obdĺžnik. Hrany nemusia byť rovné, pokojne vystrihnite vlnky alebo rôzne asymetrické záhyby priťahujúce pozornosť. Na jednu stranu stačí napísať vinš a na druhú “Veselú Veľkú noc”. Aj v tomto prípade si svoje urobí správne zvolený papier. Vhodný je tvrdší typ bez lesklého finišu, aby sa vám naň dalo dobre písať a text sa nerozmazával.

3. Pozdrav v tvare zajaca alebo vajíčka

Keď máte viac času, vyskúšajte prepracované pozdravy so strednou náročnosťou. Ani tie by vám však nemali vziať veľa času. Všetko sa odvíja od vašej šikovnosti a toho, čo chcete vytvoriť.

Skvelo vyzerajú pozdravy v tvare zajaca a vajíčka s možnosťou otvárania, do ktorých napíšete vinš. Samozrejme, existujú aj iné tvary, dobrou alternatívou sú kvety, kuriatka a srdiečka. Dekorovať sa dajú 3D očami, sušenými kvetmi alebo vatou či dokonca vlnou. Uistite sa ale, že všetko dobre drží a namiesto klasického lepidla použite radšej sekundové.

4. Zdobené a prepracované veľkonočné pozdravy

Postup pri týchto pozdravoch je veľmi podobný ako pri iných typoch – základom je správna voľba papiera, ktorý však v tomto prípade už nejakým spôsobom ozdobíte. Na výber toho máte nespočetne veľa. Využiť viete trblietky, flitre či dekorácie ako vajíčka vystrihnuté z iného farebného papiera.

Keď nechcete nič strihať, na biely papier nakreslite sliepku, vajíčka, kvety alebo čokoľvek, čo sa spája s Veľkou nocou. Celý proces vedia urýchliť a uľahčiť nálepky a vytlačené predlohy z internetu.

TIP: Ak sa vám zdá, že váš rukopis nie je tak pekný, využite písma na internete a vinš napíšte elektronicky. Vytlačte ho a do pozdravu ho nalepte alebo len zasuňte.

Vytvorte pozdrav z papiera pre svojich blízkych a vyčarujte im úsmev na tvári. Okrem toho však počas Veľkej noci nezabúdajte ani sami na seba. Dôležitá je správna veľkonočná výzdoba, ktorú si môžete takisto vytvoriť sami doma, a chutné, niekoľkochodové menu. To by malo pozostávať aspoň z jedného predjedla, hlavného chodu a sladkého dezertu. Pripravte sa na nadchádzajúci sviatok bez stresu a s dobrou náladou. Nechajte si poradiť od Westwing!

Využite bezplatnú registráciu na Westwing a uistite sa, že na každý sviatok sa pripravíte vo veľkom štýle.