Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Veľkonočné ozdobné vajíčka z papiera

Svieža a hravá Veľká noc je prísľubom teplej jari a konca dlhej a pochmúrnej zimy. Charakterizuje ju farebná výzdoba lákajúca všetky zmysly, chutné sladké dezerty a mnoho kvetinovej výzdoby. Zaujímavé a netradičné vajíčka môžete vystaviť takmer všade, od poličky v kuchyni, cez komodu v obývačke, až po nočný stolík v spálni. Ich štýl, dizajn a prevedenie sa neustále menia a prispôsobujú aktuálnemu trendu. Ak hľadáte, ktorý to bude tento rok, ste na správnom mieste. Ako horúcu novinku môžete použiť aj veľkonočné vajíčka z papiera. Môžete si ich bez problémov vytvoriť aj s tými najmenšími členmi domácnosti. Inšpirujte sa radami od Westwing a preneste sa do farebnej jari spolu s nami.

Príprava na Veľkú noc začína s dekoráciami

Príprava na Veľkú noc nie je náročná a zvládne ju úplne každý. V rámci dekorovania sa stačí držať svojho vlastného štýlu, do ktorého jednotlivé veľkonočné dekorácie prispôsobíte. Aké možnosti máte?

Veľkonočná výzdoba u vás doma

Klasikou, ktorá nikdy neomrzí, sú maľované vajíčka v sýtych farbách ako červená, fialová farba, ružová farba, žltá a modrá farba. Krikľavých odtieňov sa netreba báť. Po dlhej zime prichádza teplejšie počasie, slnko svieti oveľa viac a dni sú dlhšie. Privítajte túto zmenu pomocou výraznej dekorácie a tešte sa z nadchádzajúcich sviatkov po svojom.

Veľkonočná výzdoba kombinuje v roku 2023 tradično-netradičné prvky. Zo suterénu vytiahnite staršie ozdoby, ktoré ste používali ešte ako deti, a zlaďte ich s tými novými. Nezabudnite ani na čerstvé alebo umelé kytice a zaujímavé prestieranie v metalických odtieňoch. Zlatá a strieborná sú ďalším trendom, ktorý bude tento rok, a hlavne na jar, IN.

A ak by sa vám náhodou sýte odtiene alebo tradičná výzdoba nepáčili, existuje ešte jedna možnosť. Romantický závan vo forme ružovej, krémovej, svetlohnedej a bledozelenej s metalickými akcentmi. Vyskúšajte túto kombináciu a uvidíte, že nebudete ľutovať.

Veľkonočná výzdoba pred dvere

Veľkonočná a jarná výzdoba musia byť nielen na stole, poličkách a v iných častiach domácnosti, ale aj pred dverami alebo rovno na nich. Stávkou na istotu je veľkonočný veniec s farebnými kvetmi a menšími vajíčkami. Ak by ste veniec nechceli, k dverám postavte vysoké vázy naplnené farebnými kvetmi a zelenými vetvičkami ozdobenými vajíčkami a stužkami. Prípadne si zaobstarajte zajacov v nadživotnej veľkosti a umiestnite ich pozdĺž príjazdovej cesty. Možností je nespočetne veľa. 

Veľkonočné tvorenie s deťmi: veľkonočné vajíčka z papiera

Veľkonočné tvorenie s deťmi môže byť plné zábavy a dobrej nálady. Ide o aktivitu, pri ktorej si oddýchnete a strávite istý čas so svojimi ratolesťami. Deti milujú “urob si sám” projekty, a preto ich nechajte, nech vytvoria niečo vlastné. Tým menším zvoľte jednoduchšie práce, napríklad maľovanie veľkonočných vajíčok. Staršie zvládnu aj veľkonočné pozdravy z papiera, kde sa žiada väčšia precíznosť a práca z lepidlom a nožnicami. Vy im pritom môžete pomáhať alebo tvoriť niečo ďalšie, napríklad pekný kvetinový aranžmán.

Veľkonočné tvorenie s deťmi: 7 kreatívnych nápadov ako vytvoriť veľkonočné vajíčka z papiera

Veľkonočné vajíčka z papiera sú štýlovou, a pritom veľmi jednoduchou a finančne nenáročnou dekoráciou, hodiacou sa do každej jednej domácnosti. Viete si ju upraviť presne podľa seba, svojho štýlu a zručností. Ako si takýto typ vajíčok pripraviť? Westwing má pre vás praktické rady a nápady, ako na to.

1. Ako vyrobiť 3D veľkonočné vajíčka z papiera?

3D veľkonočné vajíčka z papiera môžete kamkoľvek položiť, postaviť či dokonca zavesiť. Vďaka tomu, že sú trojrozmerné, si ich ľudia lepšie všimnú a nesplynú s okolím, takže interiér krásne dopĺňajú. Ich tvorba nie je vôbec náročná.

Ako na výrobu 3D veľkonočných vajíčok z papiera:

 1. Vyberte si štyri rôznofarebné papiere a nakreslite na ne pomocou predlohy aspoň štyri vajíčka rovnakej veľkosti.

 2. Vajíčka vystrihnite a každé preložte na polovicu. Takto preložené vajíčka začnite na seba z jednej strany lepiť. Prípadne ich upevňovať iným spôsobom, napríklad zošívačkou.

 3. Postup opakujte dovtedy, kým vajíčko nevyzerá tak, ako chcete. 

TIP: Keď túžite po masívnejšom a väčšom prevedení, predlohu trochu zväčšite a vystrihnite si viac ako štyri vajíčka.

2. Girlanda z vajíčok

Pekná papierová girlanda z vajíčok vám môže visieť vnútri, napríklad na ráme okna, prípadne vonku, na ráme dverí. Celý proces tvorenia je rýchly a zvládnu ho aj tí najmenší:

 1. Podľa predlohy si z čistého alebo farebného papiera vystrihnite rovnaké vajíčka a ozdobte ich podľa svojich predstáv.
 2. Zoberte špagát, jeho dĺžka sa bude odvíjať od miesta, kde chcete girlandu dať, a začnite naň pripevňovať vajíčka. Urobiť tak môžete pomocou zošívačky alebo sekundového lepidla.
 3. Výslednú girlandu umiestnite do interiéru alebo exteriéru.

3. Závesná dekorácia na vetvičky vŕby

Veľkonočné vajíčka z papiera nemusia byť len 3D, aby sa dali zavesiť a mohli dekorovať niektoré časti domu. Ľahšou verziou sú 2D vajíčka:

 1. Vajíčka nakreslite na papier a vystrihnite.
 2. Na výsledné vajíčko pripevnite peknú stužku slúžiacu na zavesenie.
 3. Dekoráciu zaveste na vetvičku, kyticu alebo do okna.

TIP: Ak nechcete, aby ste mali vajíčka nevýrazné a vaša výzdoba vyzerala príliš jednoducho, doplňte ich 3D detailmi, napríklad mašľou, sušenými kvetmi alebo farebnými gombíkmi.

Podľa našej šablóny si jednoducho môžete takéto vajíčka vytlačiť na kvalitný papier

4. 3D vajíčka z papierových prúžkov

Veľkonočné vajíčka si viete urobiť aj z papierových prúžkov:

 1. Zvoľte si na ne papiere v jednej či viacerých farbách a so zaujímavou potlačou.
 2. Z papierov si nastrihajte rovnako široké a dlhé papierové prúžky.
 3. Prúžky na seba poukladajte a z vrchnej aj spodnej časti ich dobre pripevnite. Lepidlo nemusí stačiť, preto do papiera vyrazte dierovačkou otvory a upevnite ich špagátom alebo špeciálnymi spinkami.
 4. Papierové prúžky rozprestrite a vyformujte do tvaru vajíčka. Ak nechcú držať, môžete si pomôcť lepidlom alebo ďalšími spinkami.

5. Veľkonočné vajíčka z papiera na špajdli

Chcete umiestniť veľkonočné vajíčka na stôl alebo poličku? Vystrihnite si jedno z farebného papiera a preložte ho na polovicu. Zoberte nožnice a začnite robiť nie príliš hlboké zárezy. Ich počet je na vás, no platí, že čím viac zárezov urobíte, tým bude výsledok zaujímavejší. Vajíčko rozprestrite a dobre vyrovnajte, zoberte špajdľu a prevlečte ju cez jednotlivé otvory. Výsledok zapichnite do kvetináča, postavte do vázy s kvetmi, prípadne umiestnite na ozdobný tanier, čím sa vám vytvorí veľkonočná výzdoba stola.

6. Papierová výzdoba okien

Veľkonočná výzdoba pred dvere je štýlová a pre správnu atmosféru kľúčová, no nemusíte zostať len pri nej. Vyskúšajte si ozdobiť aj okno! Pri tvorení vajíčok myslite na to, že chcete, aby bolo jednotlivé kúsky vidieť aj z diaľky, preto sa ich snažte urobiť dostatočne veľké a krásne farebné. Zbytočne ich nedopĺňajte 3D výzdobami, mohli by zavadzať pri lepení na sklo. Spravte ich však obojstranné, aby skrášľovali nielen exteriér, ale aj interiér. K vajíčkam následne pridajte ešte zajaca, žlté kuriatka a farebné kvety.

7. Papierová výzdoba klasických vajíčok

Klasické vajíčka môžete pretvoriť do papierovej podoby. Stačí ich dekorovať farebným papierom, z ktorého vystrihnete rôzne vzory a pomocou lepidla ich naň nalepíte. Vyskúšajte ornamenty, menšie kvety alebo “cik-cak” tvar, ktorý vytvorí výrazný kontrast. Peknou klasikou sú tiež pásiky, bodky či dokonca srdiečka. Nadčasový výsledok dostanete, keď na vajíčko aplikujete krepový papier.

Maľovanie veľkonočných vajíčok a ich zdobenie

Maľovanie veľkonočných vajíčok môžete povýšiť na hotové umenie. Stačí si zaobstarať rôzne vodové či temperové farby, zaujímavé papiere a trblietky, a začať s celým procesom. Ešte predtým, ako sa doň pustíte, sa inšpirujte najnovšími trendmi. Tie diktujú skôr jednoduchosť a ladenie dvoch, maximálne troch odtieňov. Zabudnite však na ich prísne oddelenie, nechajte, aby sa farby do seba navzájom vpíjali.

Ak chcete niečo zaujímavejšie pre vaše ratolesti, pripravili sme pre vás 6 omaľovánok s veľkonočnými témami. Pokiaľ ich chcete použiť, stačí si obrázky uložiť do počítača a potom ich vytlačiť.

Ak neviete, po akých farbách siahnuť, stavte na žiarivé a jemné pastelové farby ako ružová farba, modrá farba, žltá alebo zelená farba. Pre milovníkov elegancie a glamour sú tu metalické alternatívy, smaragdovo zelená a tmavomodrá. Ak si potrpíte na detaily, zoberte tenší štetec a začnite robiť menšie bodky alebo línie pozdĺž vajíčka a vytvorte krásnu symetriu.

Hrajte sa s jednotlivými štýlmi a nebojte sa noviniek, ktoré so sebou prinášajú nové trendy. Sú síce netradičné, no v kombinácii s tradičnými dekoráciami a zvykmi do vašej domácnosti veľmi ľahko zapadnú.

Ponorte sa do sveta farebných veľkonočných vajíčok a nechajte sa inšpirovať najnovšími trendmi od Westwing.