Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
čierna farba v interiéri

Ak máte chuť na výraznú zmenu u vás doma, doplňte vaše interiérové farby o čiernu. Je to veľmi odvážny krok, pretože čierna farba dokáže na jednej strane pôsobiť nesmierne elegantne, ale keď sa to s ňou preženie, vie byť zastrašujúca. Výhodou je jej nadčasovosť a fakt, že sa dá naozaj ľahko kombinovať so všetkými ostatnými farbami. Nemusíte hneď začínať od celých čiernych stien, skúste experimentovať – doplňte váš interiér o čierny nábytok alebo dekoratívne predmety. Vo Westwing vám ukážeme, ako dodať vášmu domovu novú dimenziu s touto pútavou farbou.

Čierna farba v interiéri: áno alebo nie?

Čierna farba určite dodá vášmu interiéru nový nádych. Patrí aj medzi základné farby a taktiež medzi feng shui farby, podľa ktorých spolu s tmavomodrými odtieňmi reprezentuje element vody. Voda symbolizuje múdrosť, spoločenský život a kariéru. Tmavé farby môžu v niektorých priestoroch pôsobiť ohromujúco, ale určite krásne vyniknú na tzv. akcentovej alebo dramatickej stene, a teda jednej stene v miestnosti odlišnej farby. Môže sa objaviť aj v oveľa menšej miere, napríklad vo forme vankúšov, textílií, koberčekov, rôznych dekorácií, alebo rámov na obrazy či fotografie.

Ku akému štýlu bývania sa hodí čierna farba?

Táto pre mnohých nezvyčajná farba vie veľmi pekne doplniť akýkoľvek štýl bývania. Svojou univerzálnosťou totiž nechá vyniknúť jedinečný dizajn každého štýlu, pričom mu dodá hĺbku a dotvorí prirodzený kontrast so zvyškom aranžovania. Keď sa rozhodnete len pre doplnky v čiernej farbe, budete ich môcť ľahko skombinovať s inými farbami. To isté platí aj pre nábytok – napríklad čierna sedacia súprava pekne zapasuje do akejkoľvek obývačky a dodá jej šmrnc. Stôl v tejto farbe podtrhne aranžovanie celej kuchyne, jedálne či pracovne.

čierna farba s bielou

Skvelé nápady na čierne doplnky v interiéri

Čierny koberec je klasikou, ktorá neomrzí, vie zaujať a pritom poskytnúť mnohé praktické funkcie. V tmavo zariadených priestoroch pekne zapadne, v tých bledých zas vytvorí výrazný kontrast, ktorý pôsobí veľmi rafinovane.

Čierny koberec

Čierny koberec je klasikou, ktorá neomrzí, vie zaujať a pritom poskytnúť mnohé praktické funkcie. V tmavo zariadených priestoroch pekne zapadne, v tých bledých zas vytvorí výrazný kontrast, ktorý pôsobí veľmi rafinovane. Čierne koberce nájdete v mnohých prevedeniach a typoch v našom obchode Westwing.

Obrazy s čiernym rámom

Obrazy do obývačky s čiernym rámom na stene vyžarujú podmanivú zmes sofistikovanosti a modernosti. Čierny rám pôsobí ako všestranný doplnok do bytu, ktorý dopĺňa rôzne štýly interiéru, od moderných až po klasické.

Čierne vázy ako skvelý doplnok do obývačky

Čierne vázy slúžia ako vynikajúce a všestranné dekoratívne doplnky, ktoré môžu skutočne pozdvihnúť estetiku obývacej izby. Neváhajte a zaobstarajte si aj vy krásnu čiernu vázu, ktorú môžete položiť kamkoľvek, či na konferečný stolík, poličku alebo komodu.

Všestranné čierne lampy a svietidlá

Čierne lampy sú najlepšími doplnkami na vytvorenie atmosféry. Predstavte si relax v obývačke s čiernou stojacou lampou, ktorá vyžaruje dokonalú žiaru. A nezabudnime na čierne závesné svetlá visiace nad vašim jedálenským stolom, ktoré premenia každé jedlo na luxusnú večeru.Čierne lampy sú všestranné a hodia sa do rôznych štýloch, či je to moderný, industriálny štýl alebo boho.

Čierne štýlové svietniky

Čierne dizajnové svietniky prinesú sofistikovanosť do vášho interiéru. Ich elegantný a všestranný dizajn dodáva nádych modernej elegancie na bežné aj formálne príležitosti.

Čierna farba: štýlový nábytok

Čierny nábytok vytvorí štýlovú a modernú miestnosť. Od elegantných čiernych pohoviek, ktoré žiaria modernou eleganciou, až po elegantné čierne drevené stoly, ktoré vyžarujú klasickú sofistikovanosť. Kusy nábytku v čiernej farbe sú všestranným doplnkom, ktorý zapadne do rôznych štýloch bývania, od minimalistického až po priemyselný. Pozrite si naše inšpirácie.

čierna a hnedá v kuchyni
čierny jedálenský set

5 nápadov na čiernu farbu vo vašej domácnosti

Začlenenie čiernej farby do vášho domova je kreatívny a pôsobivý spôsob, ako vdýchnuť hĺbku a charakter vašim priestorom. Začnite výberom kľúčových prvkov, ako sú kusy nábytku alebo textílie v odtieňoch čiernej. Zvážte elegantný čierny gauč, čierny konferenčný stolík alebo čierne kuchynské skrinky pre moderný vzhľad.

Spojenie čiernej s neutrálnymi tónmi, ako je biela, béžová farba alebo sivá, vytvára vyvážený a sofistikovaný vzhľad, zatiaľ čo začlenenie farieb do dekoratívnych predmetov dodáva živosť. Aby ste zabránili preťaženiu priestoru, používajte čiernu striedmo a strategicky, zamerajte sa na vytváranie určitých bodov alebo zvýraznenie architektonických detailov. Výsledkom bude domov, ktorý vyžaruje modernú eleganciu a nadčasový štýl.

Čierna farba v jedálni a kuchyni: odvážne alebo nie?

Ak sa rozhodujete, aké farby do kuchyne by ste mali zvoliť, čiernu určite áno! Kuchynská linka v tejto farbe s kovovými či drevenými prvkami alebo jedálenský stôl s čiernymi stoličkami ešte viac zvýraznia zvyšné časti vášho aranžovania. Veľmi nápaditá tu bude aj podlaha v čierno-bielom šachovnicovom vzore, alebo čierna stena za kuchynskou linkou.

Čierna farba v modernej obývačke

Čierna stena sa stala veľmi populárnym prvkom modernej obývačky. Zväčša je pri nej umiestnený televízor, čím sa ešte umocní zážitok z pozerania filmov. Pekne sa osvedčí aj v menej priestranných obývačkách, ktorým vdýchne hĺbku, a pritom ich opticky nezmenší.  

Čierna farba v spálni

Ak chcete pridať vašej spálni nový rozmer, čierna farba sa o to dokonale postará. Moderná spálňa s čiernou stenou, pri ktorej je posteľ, totiž zvýrazní všetky ostatné svetlejšie prvky v miestnosti. Ak sa rozhodnete pre všetky steny v tejto farbe, nábytok určite zvoľte biely, aby sa vyrovnali farby. Čierny posteľný rám sa hodí ku akejkoľvek farbe stien.

Čierna na terase či balkóne

Zavedenie čiernej farby na vašu terasu a balkón môže okamžite pozdvihnúť jej štýl a vytvoriť elegantnú vonkajšiu oázu. Rozhodnite sa pre čierny vonkajší nábytok, ako sú stoličky, stoly alebo oddychový nábytok, ktorý mu dodajú moderný a sofistikovaný nádych. Tieto kúsky poskytujú nielen výrazný vizuálny kontrast oproti prírodným vonkajším prvkom, ale vytvárajú aj útulnú a príjemnú atmosféru pre relax.

Domáca kancelária v čiernej

Keďže podľa umenia feng shui čierna farba symbolizuje aj kariéru, určite sa oplatí mať jednu stenu v kancelárii vymaľovanú touto farbou. Najvhodnejšia je práve tá oproti pracovnému stolu. Pomôže vám pri sústredení sa na prácu a zároveň bude pôsobiť upokojujúco presne ako vodný element, ktorý reprezentuje.

Na prvý pohľad môže pôsobiť ponuro a pre mnohých ľudí symbolizuje temnotu, ale opak je pravdou. Čierna farba v sebe ukrýva veľa pozitívnej energie, ak ju v interiéri použijete v tej správnej miere. Čierna farba sa pre svoj univerzálny charakter hodí do každého štýlu i aranžovania. Pridajte ju do vášho interiéru a presvedčte sa, koľko pozitívnej energie a pokoja vdýchne do vášho príbytku.

Vyberte si zo širokej ponuky výrobkov na našej klubovej stránke Westwing v čiernej farbe a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!