Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Interiérové farby

Každý, kto sa zaujíma o interiérový dizajn, má svoje obľúbené farby, ktoré by rád použil pri zariaďovaní svojho vysnívaného bytu či domu. Farby nám dávajú nepreberné množstvo nápadov, kombinácií a kreatívnych kombinácií. Preto sa s vami chceme podeliť o naše vedomosti, aby ste si mohli zariadiť svoj interiér ako profesionál!

inšpirácie ako zladiť farby v interiéri

[Praktické tipy] Ako zladiť farby v interiéri

sprievodca farbami pre rok 2022

Sprievodca farbami 2023: najkrajšie kombinácie pre interiér

Odtiene fialovej na kuchynskom skle

Odtiene fialovej: kreativita a predstavivosť pre váš interiér

Obývačka v zemitých tónoch

Odtiene hnedej: prineste k vám domov kúsok prírody

Rôzne odtiene modrej farby

Odtiene modrej: 9 odtieňov pre váš interiér

Rôzne odtiene zelenej farby

Odtiene zelenej: 4 odtiene pre elegantný domov

Červená farba v interiéri

Červená farba v interiéri: čo poviete, áno alebo nie?

Pantene farba

Very Peri: toto je hlavná farba pre rok 2022

Zlaté dekorácie do bytu

Zlatá farba: elegantný interiér so zlatými doplnkami

Kombinácie v interiéri s oranžovou farbou

Oranžová farba: 3 dôvody, prečo by nemala chýbať v interiéri!

odtiene žltej farby v interiéri

Žltá farba: 4 odtiene, ktoré vám rozžiaria interiér

Bronzová farba v interiéri

Bronzová farba: vintage nádych vo vašom interiéri

Jantárová farba v interiéri

Krásna energetická jantárová farba: 3 inšpirácie pre interiér

magenta farba v interiéri

Magenta farba: výrazná farba pre interiér

Obývačka s nábytkom a doplnkami v korálovej farbe

Korálová farba: 5 inšpirácií pre váš domov

Cyklámenová farba na stene

Cyklámenová farba: 4 inšpirácie ako ju využiť vo vašom interiéri

Obývacia izba s petrolejovými detailmi

Petrolejová farba: 3 tipy ako ju využiť vo vašom interiéri

Kombinácie farieb s hnedou v interiéri

Kombinácia farieb s hnedou: 8 inšpirácií pre váš domov

Studené farby v interiéri: modrá

Studené farby v interiéri: 4 základné farby

Farba roka 2021: Ultimate Gray + Illuminating

Farba roka 2021: objavte, čo je IN v interiéri

Pastelové farby a ich kombinácie v interiéri

Pastelové farby: ako ich kombinovať v interiéri

ružová farba v interiéri

Trendy ružová farba v interiéri

Kombinácie farieb na steny v interiéri

Naše tipy a rady ako na kombinácie farieb na steny

Kombinácia farieb so sivou v interiéri

Kombinácia farieb so sivou vo vašom interiéri

antracitová farba v interiéri

Antracitová farba: 4 nápady na tmavú šedú farbu v interiéri

Modrá farba v interiéri

Modrá farba: 9 spôsobov, ako ju kombinovať v interiéri

Tyrkysová farba: 10 nápadov, ako ju použiť v interiéri

zelená farba v interiéri

Zelená farba vo svete interiéru: Trendy a inšpirácie

fialová farba v interiéri

Fialová farba: 5 skvelých kombinácií pre váš interiér

Bordová farba na stene

Bordová farba: 5 nápadov pre váš interiér

Teplé farby v interiéri

Teplé farby: ako ich kombinovať tak, aby vytvorili útulný domov

Interiér a dekorácia v jesenných farbách

Farby jesene 2022: 6 skvelých farieb pre váš interiér

tipy a inšpirácie aká farba sa hodí k zelenej

Aká farba sa hodí k zelenej? 5 obľúbených kombinácií

Biela farba v interiéri

Biela farba na stenu: 20 základných odtieňov bielej

Béžová farba: mier a rovnováha v interiéri

Béžová farba: mier a rovnováha v interiéri

čierna farba v interiéri

Elegantná a univerzálna čierna farba v interiéri

Feng shui farby a materiál drevo

4 najdôležitejšie feng shui farby pre váš interiér

Farba roka 2022 v obývačke

Základné farby: inšpirácie pre 12 farieb do interiéru

Kombinácia farieb nemusí byť ťažká záležitosť. Stačí zistiť, ako správne zvoliť interiérové farby a ako kombinovať farby. Aké sú dokonalé farebné kombinácie na vytvorenie harmonického, priateľského a štýlového prostredia? Akú farbu by ste mali použiť pri maľovaní miestnosti vo vašom dome? Na tieto otázky odpovieme nižšie a v samostatných článkoch, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý interiér, napríklad tyrkysovú spálňu alebo obývaciu izbu v béžovej farbe.

Farba roka 2021

Farbu roka vyhlasuje už vyše 20 rokov inštitúcia Pantone Color Institute z USA. Finálnemu výberu farby vždy predchádzajú konzultácie so špičkovými odborníkmi na farby, ktorí neustále sledujú trendy a vývoj. V roku 2021 sa hlavnými farbami v interiéri stala: sivá (Ultimate Grey) a žltá farba (Illuminating Yellow).

Aké interiérové farby sa považujú za základné farby?

Farby robia náš svet krajším, no dokážu nás aj rozveseliť, upokojiť či dodať energiu. Ak práve premýšľate ako si vylepšiť svoje bývanie a aké interiérové farby vybrať pre váš domov, pripravili sme pre vás prehľad farieb a ktoré základné farby by vo vašom interiéri nemali chýbať.

Kombinácie farieb na steny

Teraz, keď ste sa naučili základné informácie o svete farieb, začnite hľadať tie najlepšie farby pre váš domov. Zaujíma vás však, aké farby spolu ladia a ktoré kombinácie farieb na steny by ste mali zvoliť? Poradíme vám v tom, ako navzájom kombinovať farby v miestnostiach.

Kombinácia farieb so sivou

Sivá sa často spája s eleganciou a luxusom. Kombinácia farieb so sivou a inými farbami patrí medzi tie najviac vyhľadávané. Stavili na ňu aj populárne značky šperkov či módne domy

Kombinácia farieb s hnedou

Aj vy máte radi hnedú farbu, ale bojíte sa ju začleniť do vášho príbytku?Odtieňov hnedej farby je mnoho – čokoládová, oriešková, okrová, béžová, každá z nich vnesie do interiéru hrejivé pohodlie a mäkkosť. Aké odtiene hnedej ešte existujú a ako však môže vzniknúť zaujímavá kombinácia farieb s hnedou sa dozviete v našom článku.

Aká farba sa hodí k zelenej

Zelená sa často považuje za pokojnú a osviežujúcu, pretože je najbežnejšou farbou v prírode. Za prítomnosti zelenej farby sa svaly tela uvoľňujú. To z nej robí upokojujúcu farbu, ktorá zmierňuje stres a navodzuje príjemnú atmosféru.

Pastelové farby v interiéri

Pastelové farby sa dajú ľahko zakomponovať do akéhokoľvek štýlu v interiéri a do zariadenia vnesú sviežosť a pokoj, čím sa stali naozaj obľúbenými farbami v interiérovom dizajne.

Feng shui farby

Feng shui farby zohrávajú v každom domove veľmi dôležitú úlohu, pretože v tej správnej kombinácii dokážu navodiť harmonický pocit, ktorý blahodárne pôsobí na telo aj myseľ človeka.

Teplé a studené farby

Farby sa delia do dvoch základných kategórií – teplé farby a studené farby. S ktorými si môžete vytvoriť útulný domov? My vám s tým pomôžeme a predstavíme vám kombinácie farieb na steny a do zariadenia, ktoré spravia váš interiér ešte krajším.

Čierna farba a biela farba na stenu

Čierna farba v interiéri dokáže na jednej strane pôsobiť elegantne, ale vie byť zastrašujúca ak ju primerane nezladíte. Narozdiela od čiernej, biela farba je stále klasikou a stále v móde. Ani zďaleka nie je biela farba na stenu monotónna, hoci by sa tak mohlo na prvý pohľad zdať, pretože patrí medzi základné farby. Naopak, dokáže pekne prekvapiť a zahrať na tú správnu nôtu.

Béžová farba a natural v interiéri

Svetlé a natural odtiene v interiéri, hlavne béžová farba, sú na vzostupe nielen v móde, ale aj v interiéroch. Inšpirujte sa našimi nápadmi, ako si skrášliť svoj interiér béžovou farbou.

Modrá farba a tyrkysová farba

Modrá farba a odtiene modrej sa často označujú za chladné, ale v tej správnej kombinácii môžu pôsobiť veľmi príjemne. Je viacero spôsobov, ako môžete modrú farbu kombinovať. Je známe, že aj tyrkysová farba v priestore nabíja a zmierňuje pocity stresu, ale s jej kombináciou by ste mali byť opatrní. Poradíme vám ako tieto dve farby kombinovať s inými.

Fialová farba a ružová farba

Ružová farba a tak isto aj fialová farba patria medzi pastelové farby. Odtiene fialovej sú dokonca hitom v roku 2022 a to konkrétne farba s názvom very peri. Viac o tejto farbe a farbe v roku 2022 sa dozviete tu: farba roka 2022. Podobná fialovej je aj magenta farba, ktorú poznáme aj ako purpurová. Patrí medzi studené farby a označuje červenú farbu s podielom fialovej.

Staroružová farba je tiež stále trendy a zároveň aj cyklamenová farba. Podľahnite čaru týchto farieb a poďte s nami nazrieť do inšpiratívnych príbytkov.

Antracitová farba

Antracitová farba sa môže označiť aj ako farba roka 2021 spolu s béžovou a sivou. Antracitová farba pôsobí veľmi výrazne a nie je vhodná do každého interiéru. Ak ju správne nakombinujete, bude pôsobiť sofistikovane a jednoducho!

Zelená farba

Zelená farba patrí ku klasickým farbám v interiéri a kombinuje sa pomerne ľahko. Ak si kladiete otázku, aká farba sa hodí k zelenej a ktoré odtiene zelenej by ste si mali zaobstarať vo vašom interiéri, máme pre vás skvelé nápady. Stačí, ak sa budete držať niekoľkých pravidiel a budete mať krásny zelený interiér.

Petrolejová farba

Túto farbu je niekedy ťažko popísať, je to kombinácia modrej a zelenej farby a má moho odtieňov. Ktoré sú to a ako kombinovať túto farbu vo vašom interiéri sa dozviete v našom príspevku: petrolejová farba.

Korálová farba

Ak skombinujete červenú, oranžovú a ružovú farbu vznikne nádherná korálová farba. Je to príjemná a žiarivá farba, ktorí sa hodí do viacerých interiéroch. Korálová farba je symbolom tepla, pozitivity a života. Ako využiť túto farbu vám poradíme my vo Westwing.

Farby jesene a bordová farba

Medzi farby jesene patrí nielen bordová farba, ale aj hnedá, béžová farba, žltá, oranžová a červená farba. Farby jesene vám prinesú pestrosť, teplo a zároveň pohodu a pocit bezpečia vo vašom domove.

Jantárová, oranžová, bronzová a zlatá farba

Meď, tekvica či červený pomaranč –  to sú označenia, ktorými by sme mohli opísať krásnu jantárovú farbu, ktorá priensie dobrú náladu a nostalgiu do vášho interiéru. Jantárová farba sa podobá klasickej oranžovej a preto sa radí medzi citrusové odtiene. Pre viac inšpirácií sa pozrite na naše inšpirácie pre túto farbu: jantárová farba.

Ako sme spomínali jantárová a oranžová farba sú si podobné. Aký je medzi nimi rozdiel a ako ju kombinovať s inými farbami vám prezradíme v našom príspevku: oranžová farba.

Bronzová farba sa v posledných rokoch objavuje v interiéri častejšie ako predtým. Táto farba sa ľahko kombinuje s inými farbami a hodí sa aj k rôznym štýlom v interiéri. Pozrite sa na naše rady ako ju využiť vo vašom príbytku.

Zlatá farba sa takisto objavuje často ako doplnok v interiéri. Pomocou tejto farby nadobudne váš interiér eleganciu, sofistikovanosť, nadčasovosť a bohémstvo. Ku ktorému štýlu sa hodí a ako ju kombinovať u vás doma? To všetko sa dozviete tu: zlatá farba.