Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Obývačka s nábytkom a doplnkami v korálovej farbe

Spojte červenú, oranžovú a ružovú dokopy a vznikne nádherná korálová farba. Veľmi príjemný, žiarivý odtieň, ktorý sa pravdepodobne hodí všade. Korálová farba je symbolom pozitivity, tepla a života. V roku 2019 Pantone určilo ako farbu roka odtieň Living coral, aby upozornila na alarmujúci stav koralových útesov v otepľujúcich sa oceánoch. Táto farba symbolizuje neuchopiteľnú krásu koralov. Preneste si túto sviežosť do svojej domácnosti a uvidíte, ako ožije. Je to farba energie, tepla domova a pohody. Opticky je veľmi príjemná. Radíme ju mezi teplé farby, ktorú sa oplatí preskúmať!

Korálová farba: 3 dôvody prečo by ste ju mali mať u vás doma

Už len fakt, že vznikla spojením troch farieb, ju predurčuje ku skvelým kombináciám s množstvom iných farieb. Korálová farba má odtiene ružovo-korálový, svetlo-korálový, tmavo-korálový, červeno-korálový. Často sa sem radia aj odtiene nazývané broskyňové, lososové alebo hrdzavé. Prečo by ste ju mali chcieť pre zariadenie interiéru?

  1. Korálová farba je variabilná. Vie byť viac ružová, červená alebo oranžová a v tejto škále si určite vyberiete tú, ktorá je vášmu srdcu a duši najbližšia.
  1. Nedá sa zaškatuľkovať pre jeden štýl bývania. Táto farba si rozumie ako s romantikmi retro alebo vintage štýlu, tak aj pragmatikmi moderného a industriálneho štýlu.
  1. Cítite sa s ňou ako doma! Je útulná, má pozitívne vibrácie a vyvoláva asociácie spojené napríklad s letom, dovolenkou alebo prázdnin u babičky.

Pre ktoré štýly v interiéri sa hodí korálová farba?

Ako sme spomenuli, jej výhodou je variabilita. Perfektne ladí kdekoľvek a s čímkoľvek. Pozrite sa, ako jej to pristane!

Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl je jednoduchý a farebne jemný. Voľte ružový alebo svetlý korál, prírodné textílie, farebné a vzorové kombinácie, v ktorých je modrá farba.

Moderný rustikálny štýl

Pre moderný rustikálny štýl a jeho ozvláštnenie vyskúšajte podlahu vo farbe terakota alebo svetlo-korálová. Pomôcť by mohli kvetinové tapety s korálovou, svetlo zelenými a svetlo modrými odtieňmi. 

Vintage štýl

Vintage štýl má korálový odtieň pre každé desaťročie minulého storočia – od päťdesiatych až do rokov osemdesiatych. Zamilujete si pastelové, viac oranžové alebo svetlé, až po pop korálový odtieň.

Námornícky štýl

Námornícky štýl evokuje voľnosť, more a leto. Azúrová a zeleno-modrá dokonale ladia ku korálovej, preto zvoľte svetlý odtieň a doplnky s námorníckou tematikou.

5 inšpirácií, ako využiť korálovú farbu v interiéri

Zaraďte korálovú farbu medzi interiérové farby u vás doma. Nikdy nevyjde z módy a vynikajúco funguje v každom ročnom období. Je taká všestranná! Dávkujte ju tak, aby nebolo nakoniec energie priveľa. 

Korálová farba na stenách

Tu máte viacero možností. Maľovať môžete prakticky vo všetkých miestnostiach bytu, korálová vynikne všade. Výraznejšou farbou sa zväčša maľuje jedna akcentová stena, no pokojne vymaľujte všetky v jednej miestnosti, ak si to dokážete predstaviť. Dokonca i stropy! Efektné sú vertikálne alebo horizontálne pásy na stenách, prípadne ombre z dvoch blízkych odtieňov. Korálovú zvoľte na steny aj ako tapety, jednofarebné či vzorované. Túto farbu perfektne vyvážia studené farby.

Korálová farba na nábytku

V prípade, že sa vám korálová farba páči a maľovka stien sa vám zdá príliš nápadná, prineste si ju domov na nábytku. Dnes zoženiete sedačky a pohovky, stoličky, postele v tejto farbe, skrinky pod obrazovku televízora, alebo skrinky do kúpeľne. Na mieru si môžete dať vyrobiť korálovú kuchyňu. Namaľujte si nábytok sami a nebojte sa experimentovať!

Korálové textílie

Textílie sú neoddeliteľnou súčasťou zariadenia bytu, keďže vyžarujú teplo domova. Použité materiály sú zvyčajne prírodného pôvodu a sú aj najobľúbenejšie. Bavlna, vlna, ľan, konope, to všetko sa dokonale snúbi s korálovou. Z týchto materiálov isto nájdete návliečky, plachty, prehozy, závesy, deky, plédy, ba aj uteráky a utierky.

Korálová farba a doplnky do bytu

Tu môžete využiť aj vlastnú kreativitu a doplnky do bytu si vyrobiť podľa vlastného gusta. Ak sa vám do toho priveľmi nechce, na výber máte množstvo doplnkov. Položte na zem korálový koberec, na stôl zasa vázičku alebo misu, na poličku sošku, kahance so sviečkou, upravte si korálovou rám starého zrkadla a na stenu zaveste obraz v korálových odtieňoch. Nad hlavou vám môže visieť zaujímavá lampa alebo zvoľte svietidlo na nočnom stolíku. Prípadne použite svetelnú reťaz na spríjemnenie atmosféry doma alebo pri záhradnom posedení.

Korálová farba a kvety

So začínajúcu jarou, ale aj inokedy, vás správne naladia dary prírody. Kytica tulipánov, ruží, pivoniek či gerber v korálových odtieňoch potešia každé oko. Ak nechcete čakať, zaobstarajte si umelé kvety a spravte si kyticu do vázy. Kvety v črepníkoch vydržia najdlhšie. Siahnite preto po tom, čo vám bude robiť najväčšiu radosť!

Ako kombinovať korálovú farbu s ostatnými farbami v interiéri

Keďže je korálová farba tak všestranná, nie je problém vytvoriť s ňou farebné kombinácie. S ktorými farbami ladí najlepšie?

Ružová farba

Korálová farba vychádza aj z ružovej. Ružová farba sa na prvý pohľad nezdá, ale je dosť variabilná. Tmavší odtieň korálovej si výborne rozumie s bledo ružovou alebo jasnou, cukríkovou, ale aj s odtieňmi, aké majú napríklad tvárové lícenky. Je to jasná voľba pre romantikov. Veľmi pekné sú tieto kombinácie v spálni alebo dievčenskej izbe. Určite nájdete tie svoje.

Neutrálne farby

Neutrálne farby dobre zvýrazňujú akcenty korálovej a zároveň ju uzemňujú. Nádherne súznie s bledo sivou, bielou a béžovou. Ak ich skombinujete, výsledný je dojem jemný a môžete si tak dovoliť geometrické tvary a živšie farby na nábytku a tkaninách.

Modrá farba

S modrou a jej odtieňmi vyzerá korálová absolútne fenomenálne. Skombinujte pastelové farby s tyrkysovou alebo azúrovou a uvidíte čistú pozitívnu energiu. Dôležité je použiť len zopár detailov, ako napríklad tyrkysové stoličky alebo kreslo, koralový obrus na stole, prípadne koberec, prípadne modré doplnky na korálovej stene. Prídete na to! Nemenej krásna kombinácia je s akýmkoľvek odtieňom modrej – jednoducho nádhera!

Svetlo zelená farba

So zelenou farbou v kombinácii s korálovou tiež nič nepokazíte. Svetlo zelená farba ladí so svetlejšou korálovou. Odtiene zelenej ako hrášková, pistáciová, limetková alebo šalviová jemne ladia a dopĺňajú ju. Budete prekvapení, aká dokonalá harmónia vznikne vo vašom dome či byte!

S korálovou farbou sa určite nudiť nebudete. Vždy keď na ňu pozriete, bude vám veselšie a budete cítiť teplo. Inšpirujte sa našimi nápadmi!

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!