Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Kúpeľňa bez obkladu a doplnky z dreva

Možno to znie neuveriteľne, ale je to naozaj možné a skutočne trendykúpeľňa bez obkladu sa stala moderným štýlovým riešením! Zabudnite na obkladačky a dlaždice a pozrite sa s nami na iné lákavé možnosti miesto nich. Pripravili sme pre vás rôzne nápady a inšpirácie, vďaka ktorým sa dozviete o alternatívnych riešeniach pre zariadenie kúpeľne. Určite sa vám zapáčia, pretože okrem vysokej odolnosti sú dokonca dostupné v akomkoľvek štýle. Nezabudli sme ani na častý problém v kúpelniach, a teda ako chrániť steny pred vlhkosťou. Poďte s nami objavovať čaro kúpeľne bez obkladu!

Alternatíva pre obklad v kúpeľni

Obklad v kúpeľni má určite svoje tradičné čaro, ale keď vám predstavíme jeho alternatívne riešenia, bezpochyby sa vám zapáčia! Okrem širokej palety vodeodolných farieb na stenu sú totiž k dispozícii aj tapety s rôznorodými vzormi či nálepky, ktoré slúžia ako náhrada obkladačiek. Ďalšou obrovskou výhodou je, že v mnohých prípadoch vychádzajú cenovo výhodnejšie. A to pritom nemusí byť kompletná rekonštrukcia kúpeľne – veľakrát postačí jedna či dve steny pre pútavú zmenu. 

Kúpeľňa bez obkladu: tapety v kúpeľni

Tento druh dekorovania stien sa na prvý pohľad možno veľmi nehodí do kúpeľne, ktorá je väčšinu času vystavená vlhkosti. Tapetový trend sa však stal natoľko populárnym po celom svete, že už existujú aj druhy odolné proti vode, ktoré sú pokryté vrstvou PVC. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky vzorov a štýlov, rozhodnúť sa, koľko stien pokryjete týmito praktickými vinylovými tapetami, a premena vašej kúpeľne môže začať.

TIP: Aj keď sú vinylové tapety vodeodolné, odporúčame zvoliť stenu, ktorá nebude priamo vystavená vode. Radšej ju použite na dekoratívnu stenu a pre zvyšok miestnosti zvoľte vodeodolnú farbu.

Nálepky ako alternatíva k obkladom

Vaša kúpeľňa snov bez obkladu bude krásne vyzerať aj s praktickými nálepkami, ktoré sú dostupné vo vzoroch a štýloch od výmyslu sveta! Ich výhodou je, že ich môžete nalepiť na akýkoľvek povrch, len musí byť rovný. To znamená, že nimi môžete prekryť aj predchádzajúci obklad, prípadne sa osvedčia taktiež ako dlažba do kúpeľne. 

TIP: Pri tejto voľbe myslite na dodatočnú ochrannú povrchovú vrstvu napríklad z laminátu alebo inej epoxidovej hmoty, aby sa vám nálepky na dlažbe pri vyššej exponovanosti neničili. Aj kúpeľňa s vaňou bude tým pádom plne chránená!

Kúpeľňa bez obkladu: murovaná stena v kúpeľni

Čo by ste povedali na tehly namiesto obkladačiek? Táto ďalšia neuveriteľne štýlová alternatíva pre obklad v kúpeľni sa skvele hodí k industriálnemu alebo rustikálnemu štýlu. Môže byť len ako dekoratívna stena alebo po dobrej impregnácii sa osvedčí aj priamo v sprchovom kúte. Existuje taktiež veľa vkusných imitácií v podobe nálepiek alebo tapiet!

TIP: Chceli by ste skombinovať romantický vidiecky štýl s murovanou stenou? Stačí ju namaľovať na bielo a výsledný efekt vás určite očarí!  

Kúpeľňa bez obkladu: maľované steny

Ďalšou možnosťou ako sa zaobísť bez obkladu v kúpeľni je použitie špeciálnych farieb a dekoratívnych materiálov s vysokou odolnosťou proti vlhkosti a vode. Znie to neuveriteľne? A to stále nie je všetko – tieto produkty sú totiž k dispozícii aj s trojrozmerným efektom alebo originálnou textúrou! Môžete si napríklad vybrať textúru betónu, efekt lešteného mramoru, keramické interiérové farby alebo nádherne sýte akrylové farby. Ktorej sa vaša kúpeľňa bez obkladu najviac poteší?

Kúpeľňa bez obkladu: aké farby zvoliť do kúpeľne?

Pre každý štýl bývania sa dá nájsť vhodná farebná paleta. Veľa závisí od vašej fantázie a pravdaže toho, aké doplnky do kúpeľne si zvolíte. Dôležitú úlohu tu zohrávajú aj textílie, ktoré celému priestoru dodajú finálny šmrnc. Pre lepšiu predstavu sme pre vás vybrali najpopulárnejšie farebné kombinácie do kúpeľne. 

Tmavšie odtiene

  • antracitová farba – veľmi populárna pre moderný štýl. Dobre sa kombinuje s bielym a sivým nábytkom. Drevená kúpeľňa sa s týmto odtieňom tiež veľmi pekne snúbi. 
  • bordová farba – ak máte chuť zaexperimentovať, vymaľujte steny na bordovo a jednu stenu napríklad prekryte štýlovou tapetou. Priestor bude pôsobiť elegantne a hrejivo.
  • tmavohnedá farba – v kombinácii s mramorovým vzorom bude na stenách pôsobiť naozaj honosne. K tomu pridajte biely nábytok pre zosvetlenie a doplnky so zlatými prvkami.

Svetlejšie odtiene

  • sivá farba – s betónovou textúrou sa krásne hodí pre industriálny štýl. Či už s textúrou alebo bez, v takomto priestore budú veľmi pekne pôsobiť aj živé rastliny alebo kvety do kúpeľne.
  • svetlomodrá farba – vytvorí v priestore nádherný vzletný pocit, a preto k nej dokonale pasuje zariadenie vo vidieckom štýle plné prírodných materiálov.
  • pastelové farby – mätová, levanduľová či staroružová – tieto odtiene na stenách krásne presvetlia a zjemnia celú kúpeľňu. S bielym zariadením budú v dokonalom súlade s provensálskym štýlom.

Ako chrániť steny pred vlhkosťou?

Voda je v prírode neskrotný živel, ale v domácnosti našťastie existujú triky, ako jej zabrániť, aby poškodila steny či zariadenie interiéru. To sa veľmi osvedčí predovšetkým v kúpeľni, ktorá je neustále vystavená vlhkosti. Preto sú k dispozícii latexové alebo keramické farby či dekoratívne nátery na steny, ktoré majú vysokú odolnosť proti vode. Existujú aj špeciálne impregnačné prípravky vhodné na všetky druhy pokrytia stien. Zároveň zabraňujú vzniku plesní a húb. Je to naoztáj skvelý spôsob ako ochrániť vaše steny nie len v kúpeľni!

Inšpirácie na doplnky do kúpeľne

Doplnky do kúpeľne zastávajú v jej aranžovaní veľmi dôležité miesto. Práve vďaka nim dotvoríte charakter priestoru, ktorý má byť príjemný a uvoľňujúci. Tomu výrazne pomôže aj osvetlenie kúpeľne, ktoré by malo byť mäkké. Krásne bude pôsobiť podsvietené zrkadlo s policou na kozmetické prípravky. Súpravy do kúpeľne, ako stojan na toaletný papier, toaletná kefa, stojan na kefky či mydlo, by mali byť zladené, aby pekne prepojili celú miestnosť. A nezabudnite ani na kvety alebo rastliny – vašu kúpeľňu nádherne osviežia.

Kúpeľňa je kľúčovým miestom každého domova. Pri jej zariaďovaní je potrebné myslieť prakticky, dať pozor na jej odolnosť proti vlhkosti, a zároveň má byť miestom pre odpočinok, kde sa vždy budete cítiť príjemne. Prečo túto časť príbytku nespraviť poriadne trendy a nechať steny bez obkladu? Dúfame, že vám naše nápady a tipy pritom poslúžia ako inšpirácia.

Láka vás predstava kúpeľne bez obkladu? Rozhodnite sa pre vinylové tapety, nálepky, alebo si vyberte vodeodolné farby na steny – výsledok bude určite pôsobivý! Nezabudnite ani na štýlové doplnky do kúpeľne, ktoré jej dodajú charakter.

Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing, vďaka ktorej budete vedieť o všetkých našich exkluzívnych ponukách. Spravte s nimi nie len kúpeľňu, ale celý váš domov ešte krajším!