Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Zariadenie kúpeľne

Kúpeľňa je jednou z najdôležitejších miestností v našom domove. Tu začíname a aj končíme náš deň. Bohužiaľ, vo väčšine prípadov je kúpeľňa často interiérom, ktorý je pri zariaďovaní najviac prehliadnutý. Ukážeme vám, že zariadenie kúpeľne je veľká zábava a predstavíme vám tie najlepšie nápady do kúpeľne. Pretože vďaka krásnemu nábytku, neobvyklým kombináciám materiálov a farieb sa kúpeľňa stane vašou obľúbenou miestnosťou!

5 pravidiel pre zariadenie kúpeľne

Pýtate sa, ako si zariadiť kúpeľňu, ale neviete, kde začať? Máme pre vás krátky zoznam pravidiel, na ktoré treba pamätať pri zariaďovaní kúpeľne.

Pravidlo 1: Zariadenie kúpeľne

Popremýšľajte, aké zariadenie považujete za potrebné a aký máte priestor a aké vybavenie kúpeľne a doplnky do kúpeľne si zvoliť.

Pravidlo 2: Dokončovacie materiály

Najobľúbenejšími použitými riešeniami sú dlaždice. Kachľová kúpeľňa sa však stáva čoraz populárnejším riešením! V tejto miestnosti môžete začať používať tapety, nálepky, vodotesné farby a dokonca aj drevo.

Pravidlo 3: Farby kúpeľne

Hlavné pravidlo, ktoré by sa malo dodržiavať je, že pre malé miestnosti treba voliť jasné interiérové farby, ako napríklad biele alebo jemné pastelové farby, ktoré miestnosť opticky zväčší. Na druhej strane v priestrannejších kúpeľniach môžete použiť tmavšie teplé farby. Samozrejme aj biela kúpeľňa bola a stále je štýlová. 

Pravidlo 4: Osvetlenie kúpeľne

Dobré svetlo v kúpeľni je rovnako dôležité ako jej vybavenie. Najmä je dôležité ak máte kúpeľňu bez okna! Preto si zvoľte niekoľko svetelných zdrojov: stropné, bočné a pomocné.

Pravidlo 5: Ekologické bývanie

Pri kúpaní spotrebujete veľa litrov vody, a preto je sprcha užívateľsky príjemnejším prístrojom. V kúpeľni stojí za to použiť zariadenia a nástroje, ktoré šetria vodu.

Malá kúpeľňa

Aj malá kúpeľňa môže pôsobiť priestranne. Poradíme vám, ako ju usporiadať tak, aby ste mali nielen dostatok miesta, ale aby vaša kúpeľňa vynikla v tom najkrajšom svetle. Taktiež vám poradíme, ako vybrať tie správne materiály a farby, aby aj malá kúpeľňa vyzerala väčšie.

Moderné kúpeľne

Či už sa chystáte zariadiť vašu novú kúpeľnu alebo si plánujte rekonštrukciu kúpeľne, určite vás zaujíma aké prvky a trendy by ste mali do vašej novej kúpeľni zavrhnúť. Moderné kúpeľne akéhokoľvek štýlu, či je to už luxusná kúpeľňa alebo vidiecka kúpeľňa, vás určite zaujmú. Pozrite sa na naše inšpirácie. 

Drevená kúpeľňa

Drevená kúpeľňa nemusí mať len nádych vidieckeho a rustikálného štýlu, môže pôsobiť aj moderne a štýlovo.  Záleží to, aké doplnky do kúpeľne zvolíte, aby ste dosiahli elegantný a luxusný efekt. Takto sa môže aj drevená kúpeľna stať luxusnou a vaša kúpeľňa snov môže vyzerať netradične a zaujímavo.

Kúpeľňa s vaňou

Všetci Aj vy radi relaxujete pri upršanom počasí alebo po náročnom týždni? Pomôže vám k tomu relaxačný kúpeľ. Kúpeľňa s vaňou je na to ako stvorená. Poradíme vám ako zmeniť svoju kúpeľňu na miesto relaxu, kde sa budete cítiť rozmaznaní.

Kúpeľňa bez obkladu

Kúpeľňa nepotrebuje kachličky, tak isto dlažba do kúpeľne nie je nevyhnutná. Kúpeľňa bez obkladu je momentálne trendy a stala sa moderným štýlovým riešením! Zabudnite na obkladačky a dlaždice a pozrite sa s nami na alternatívne inšpirácie a nápady na zariadenie kúpeľne.

Podkrovná kúpeľňa

Premýšľate nad tým, ako si zariadite vašu podkrovnú kúpeľňu? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré môžete využiť. Poradíme vám, ako využiť priestor, aké doplnky do kúpeľne a aké osvetlenie kúpeľne použiť do podkrovnej kúpeľne.