Kúpeľňa snov s pohodlnou vaňou

Začať ráno sviežou vodou, večer zmyť zo seba celodennú únavu a pritom sa obklopiť pohodlnou krásou, to je snom mnohých z nás. Ako však má vyzerať kúpeľňa snov, aby bola aj praktická a aké zariadenie kúpeľne sa hodí pre váš vysnívaný štýl bývania? Môžete v kúpeľni použiť drevo alebo kvety? Pripravili sme pre vás prehľad možností, štýlov a inšpirácií, ktoré vám pomôžu pri plánovaní vášho domova. Či vás čaká rekonštrukcia kúpeľne, budujete novú, alebo len chcete vymeniť doplnky do kúpeľne, poradíme vám ako na to. Nechajte sa inšpirovať návrhmi profesionálov, no dovoľte si vysnívať vlastnú kúpeľňu snov.

Ako by mala vyzerať vaša kúpeľňa snov?

Nezáleží na tom, či bude kúpeľňa veľká alebo malá kúpeľňa, v byte či v priestrannom dome, či to bude luxusná kúpeľňa, alebo skromný a útulný priestor, ale na tom, či sa tam budete cítiť dobre. Kúpeľňa snov teda môže vyzerať naozaj rôzne. Pri výbere štýlu a doplnkov sa riaďte hlavne svojim vlastným pocitom a predstavami, a nebojte sa hľadať aj experimentovať. Niekedy stačí len kvalitné zariadenie kúpeľne, oživené originálnymi doplnkami, spomienkami z ciest, dotyk minulosti či vkusná dekorácia a kúpeľňa snov je na svete. 

Vaša kúpeľňa snov nemusí vyzerať fádne!

Máte pocit, že v kúpeľni sa nedá čarovať? Verte že dá! Každá kúpeľňa, a dokonca aj malá kúpeľňa môže vyzerať očarujúco, stačí ak jej dáte jedinečný štýl. Namiesto bežného umývadla môžete použiť kamenné alebo nerezové umývadlo a namiesto klasických obkladačiek máte na výber aj iné materiály. Unikátne dizajnové obklady rôznych rozmerov, drevo so špeciálnou úpravou, sklo a kameň dokážu divy, aj keď ich použijete na malom priestore. A ako sa vyhnúť nude v kúpeľni? Jednoducho vymeňte doplnky v podobe uterákov, držiakov, mydelničiek či košov na bielizeň, a za pár minút vo vašej kúpeľni vytvoríte úplne novú atmosféru.

Vyberte si z týchto štýlov kúpeľní!

Ak váhate aký štýl kúpeľne si zvoliť, na čo sa sústrediť a aké doplnky do kúpeľne máte na výber, pozrite si prehľad možností. Pripravili sme pre vás výber atraktívnych štýlov, ktoré dnes letia svetom. Bez ohľadu na to, či vás čaká rekonštrukcia, oživenie pôvodnej alebo staviate novú kúpeľňu, berte do úvahy váš celkový štýl bývania, no trochu zmeny nemusí byť tiež na škodu.

Moderné kúpeľne snov

Čím menej, ale kvalitnejšie, tým lepšie. Tak by sa dal charakterizovať dnešný moderný štýl. Neutrálne interiérové farby, prírodné materiály a jednoduchosť je to, na čo vsaďte pri plánovaní modernej kúpeľne. Sústreďte sa na čistý dizajn a vyberajte také zariadenie kúpeľne, ktoré pôsobí zdržanlivo, no efektne. V modernej kúpeľni vynikne aj farba roka 2021 – neutrálna sivá, alebo výraznejšia antracitová farba, kombinovaná s drevom. Aj moderná kúpeľňa snov by však mala odrážať váš vlastný štýl, tak si pokojne dovoľte pridať aj trochu vlastných nápadov.

Boho štýl v kúpeľni

Ak sa vám zdá minimalisticky pôsobiaci moderný štýl fádny, doprajte si viac experimentov aj farieb. Kúpeľňa v štýle boho je plná radosti, rôznorodosti a hlavne osobitosti. Základ je v neutrálnych a skôr zemitých farbách, no doplnky aj zariadenie môže byť výrazné, netradičné, originálne aj starosvetské. Bohémsky štýl dotvoríte suvenírmi z ciest, sviečkami, vôňami byliniek alebo aj dreveným rebríkom na uteráky či výrazným zrkadlom. Nebojte sa použiť aj kvety do kúpeľne, vhodné sú exotické rastliny, živé aj tie umelé.

Kúpeľňa v štýle vintage

Trochu romantiky a atmosféry starých čias nezaškodí aj každý deň. Ak vás nadchol vintage štýl, pokojne ho využite aj v kúpeľni. Namiesto klasickej kúpeľňovej skrinky môžete použiť historický umelecký kúsok, oživený o moderné doplnky v podobe sklenenej vázy, svietidiel či doplnkov. A naopak, vintage doplnky dokážu vniesť očarujúci retro nádych aj do modernejších zákutí. Hodia sa sem napríklad medené armatúry, zlaté zrkadlá, obrazy či mosadzné držiaky na uteráky, ale aj drevo s patinou či elegantné tvary starosvetskej vane na nožičkách. 

Severský štýl kúpeľne

Pre kúpeľne škandinávskeho typu je typická jednoduchosť, prirodzenosť a elegancia, doplnená o všadeprítomné svetielka a zeleň.  K elegantnému bielemu obkladu použite svetlé drevo, prírodné textílie a vyhnite sa zbytočnostiam. Drobnosti, ktoré naozaj potrebujete schovajte do zásuviek, prútených košov alebo použite odkladacie dózy. Doprajte si aj mäkkosť textílií, vôňu éterických olejov a teplo sviečok, ktoré vám pomôžu vytvoriť tú správnu útulnú atmosféru, tak typickú hlavne pre dánsky hygge štýl.

Drevená kúpeľňa

Drevo v kúpeľni? Áno, aj to je možné. Stačí správny výber dreva a jeho úprava alebo vhodné umiestnenie či kreativita a kúpeľňa snov s vôňou dreva je na svete. Drevo sa hodí nielen pre vidiecky štýl bývania, kde je jeho použitie prirodzené, no aj pre moderný či severský štýl. Záleží len na tom, či preferujte prirodzený, „naturálny“ dizajn, alebo viac elegantný a úhľadný. Drevo je možné použiť aj na obklad stien alebo vane, na poličky, skrinky, doplnky a dokonca aj podlahu. Pri vhodnej úprave, správnom používaní a pravidelnej údržbe vám vydrží naozaj dlho a časom získa na ešte väčšej kráse. 

Kúpeľňa snov – doplnky netreba podceňovať

Čaro spočíva v detailoch. Pri zariaďovaní kúpeľne venujte preto pozornosť aj drobnostiam, ktoré použijete. Či už to bude uterák, dóza na kefky, polička či svietidlo alebo iné doplnky do kúpeľne, každá jedna časť ovplyvní celkový dojem. Začnite celkovou predstavou a štýlom, ktorý chcete docieliť a držte sa potom zvoleného dizajnu. Vyberajte postupne a citlivo, ale nebojte sa hľadať „to pravé“ pre vás. Dôležitý je pocit, ktorý vás k detailu privedie. Vaša kúpeľňa snov totiž vznikne jedine z vašich vlastných predstáv. 

Naše inšpirácie pre interiérový dizajn kúpeľne

Kúpeľňa snov je predovšetkým osobná záležitosť a je otázkou vkusu. Výber vhodného zariadenia však dá niekedy poriadne zabrať. Ako sa rozhodnúť, keď možností je toľko? Zavrite oči a predstavte si, že máte ten konkrétny variant doma. Ako sa pri tom cítite a asi ako dlho to potrvá? Venujte pozornosť predstave, ktorá je vám príjemná.

Naše tipy pre zariadenie kúpeľne:

 1. Kvety v kúpeľni

  Túžite po kvetoch v kúpeľni, ale nemáte tam okno s prirodzeným svetlom? Využite umelé kvety, ktoré priestoru dodajú tú správnu atmosféru, alebo obraz či záves s motívom kvetov.

 2. Podkrovná kúpeľňa

  Neviete ako využiť stiesnený priestor? Strecha nad hlavou má aj svoje výhody. Vaňu umiestnite pod strešné okno a doprajte si večer voňavý kúpeľ s výhľadom na hviezdy.

 3. Kúpeľňa s vaňou

  Ak sa neviete rozhodnúť pre sprchu alebo vaňu, použite vaňovú zástenu alebo záves a máte 2 v 1! Dizajnové sprchové závesy sa navyše dajú prať, môžete ich meniť a hodia sa ku každému štýlu.

 4. Oddychový wellness kútik

  Ak sa vám nechce opúšťať dobre vyhriatu kúpeľňu a máte v nej miesto na jedno pohodlné kreslo, pokojne sa zabaľte do uteráku, pustite si relaxačnú hudbu a doprajte si ďalší čas pre seba.

 5. Vyhrievanie kúpeľne ako dizajnový doplnok

  Radiátor už nemusí byť len funkčnou záležitosťou. Na výber existuje vyhrievanie aj v podobe zrkadiel či plôch s umeleckými motívmi, tvarmi či farbami.

 6. Dlažba do kúpeľne v podobe dreva

  Túžite mať v kúpeľni drevo, ale netrúfate si? Vyberte si z množstva dizajnov, ktoré sú na nerozoznanie od dreva a použite podlahové vykurovanie pre zvýšenie komfortu.

 7. Menej je niekedy viac

  Farby a vzory obkladov a dlažieb vyberajte opatrne, experimenty prenechajte skôr na doplnky a textílie.

 8. Osvetlenie kúpeľne

  Pri plánovaní kúpeľne nezabudnite na prívod elektriny aj pre osvetlenie nad zrkadlom. Ak máte radi denné svetlo, zvážte využitie svetlovodu, ktorý lúče slnka dovedie aj doprostred domu.

 9. Dve umývadlá

  Je vás doma priveľa na jednu kúpeľňu? Použite dve umývadlá a ranná hygiena bude omnoho jednoduchšia. 

 10. Dobré vetranie je základ

  Myslite aj na výmenu vzduchu! Zabezpečíte to ventilátorom, oknom s vetračkou alebo dverami s mriežkou na prívod vzduchu. 

Nápadov a inšpirácií je istotne viac, nenechajte sa nimi však zahltiť. Častokrát ten prvý návrh, pri ktorom vám je príjemne, je ten správny. 

Ak túžite spoznať aj ďalšie možnosti, pozrite si aj ostatné naše články a tipy pre krajší domov. S bezplatnou registráciou na Westwing navyše získate zaručený prístup k novým inšpiráciám aj exkluzívnym ponukám.