Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
minimalistická kúpeľňa

Takmer každá podkrovná kúpeľňa disponuje jednou veľkou výhodou a tou je strešné okno. Navyše šikmá strecha dodáva danému priestoru neopakovateľné čaro. Vďaka často atypickému priestoru pod strechou dokáže podkrovná kúpeľňa vytvoriť skutočne nevšedný zážitok. Bez ohľadu na štýl bývania môže byť malá kúpeľňa v podkroví rovnako očarujúca ako veľká luxusná kúpeľňa na prízemí. Umiestnenie každého kusu sanity a nábytku, sa vaša kúpeľňa stane skvostom. Poďte sa inšpirovať a vytvorte si v podkroví svoju kúpeľňu snov!

Ako zariadiť kúpeľňu v podkroví?

Ak máte atypický priestor a neviete, čo s ním, možno je priestor na mierne experimentovanie. Moderné kúpeľne vás možno oslovia, rovnako ako aj vidiecka kúpeľňa, či minimalistická. Preneste štýl bývania aj do kúpeľne, kde budete s radosťou chodiť relaxovať. Ak je vašim snom pohodlná a drevom obložená vidiecka kúpeľňa, poďte smelo do útulného zariaďovania! Alebo je to skôr kúpeľňa bez obkladu v minimalistickom štýle? Pustite svoju fantáziu z uzdy a vytvorte si vlastný dizajn. 

Podkrovná kúpeľňa s pekným zariadením vám zaručí relax a dokonca aj zvýši hodnotu vášho domu či bytu. Páči sa vám biela kúpeľňa? Vyberte k nej originálne doplnky a raz-dva bude mať štýl, po ktorom túžite. Vytvorenie kúpeľne v podkroví je skvelým spôsobom, ako využiť tento extra priestor. Či už chcete vlastnú kúpeľňu integrovať do spálne alebo ju chcete mať ako samostatnú izbu, podkrovná kúpeľňa bude mať svoj osobitný charakter. Dizajn podkrovnej kúpeľne bude definovaný veľkosťou a tvarom priestoru, ako aj vašou víziou celkového vzhľadu.

Podkrovie je väčšinou náročný priestor na zariadenie, ktoré si vyžaduje starostlivé plánovanie. S určitými skúsenosťami a pomocou inšpirácií bytových dizajnérov môžete vytvoriť krásny priestor. Môžete si vychutnať dlhý horúci kúpeľ alebo si dopriať energizujúcu sprchu. V podkroví máte dokonca ďalší veľký bonus – hviezdnu oblohu, ak v nej máte strešné okno.

Podkrovná kúpeľňa: ako používať šikmé plochy?

Premýšľate nad tým, ako si vašu kúpeľňu v podkroví zariadite? Máme pre vás niekoľko užitočných tipov, ktoré môžete zohľadniť a aplikovať. Ak začínate od nuly, budete mať k dispozícii čistý voľný priestor. To vám umožní rozhodnúť sa o každom detaile a získať priestor presne tak, ako by ste si predstavovali. V staršej budove alebo už existujúcom zošikmenom podkroví môžete aplikovať originálne prvky, ako sú trámy alebo okná. 

Váš dizajn ich môže zdôrazniť a zvýrazniť. Ak je priestor malý, pravdepodobne budete mať len priestor na sprchu, ale môžete vybrať nápadné doplnky do kúpeľne a tak sa pohrať s aspektami, ako je natiahnutie sprchovej poličky po celej dĺžke steny alebo vytvorenie relaxačného kútika ako vo wellnesse. Väčšie kúpeľne vyzerajú famózne s voľne stojacou vaňou a dodávajú priestoru skutočný luxus.

Vaňa alebo sprcha?

Ak je vašim ideálom kúpeľňa s vaňou, vo vašom podkroví máte relax zaručený. Pri jej umiestňovaní nezabudnite na výšku stropu. Práve tá bude určovať, kam umiestnite hlavné súčasti kúpeľne. Ak sa rozhodnete pre sprchu, je najlepšie dať ju do najvyššieho bodu miestnosti, ktorá vyžaduje minimálne 1 m x 2,6 m. Ak zvolíte vaňu, budete potrebovať najmenej 1,7 m x 2,3 m. vaňa tak môže ísť pod spodný strop. Nižšie položené časti, najmä pod odkvapom, sú vynikajúce aj pre úložné priestory, skrinky a toaletu.

Podkrovná kúpeľňa: nápady na zariadenie kúpeľne

Podkrovia sú nepochybne čarovné miesta s atmosférou. Majú obrovský potenciál byť najkrajšími izbami v dome alebo byte, keď im doprajete tie správne dekorácie a doplnky do kúpeľne. Niečo predsa len na tých nízkych šikmých stropoch navodzuje intímnu atmosféru. Kúpeľne v podkrovných bytoch bývajú spravidla menšie, to však neznamená, že sú menej funkčné. Bude treba daný priestor využiť tak, aby slúžil vašim vizuálnym aj praktickým potrebám. Mnohé kúpeľne majú osobitný štýl, ktorý sa odzrkadlí na celkovej atmosfére. 

Minimalistické prvky

Využite doplnky do kúpeľne a dajte jej ten správny šmrnc. Podkrovná kúpeľňa získa vďaka nim neobyčajné čaro. Napríklad zrkadlá odrážajú svetlo späť do priestoru a sú užitočné v na vytvorenie vzdušnejšieho a ľahšieho pocitu. Môžete nainštalovať skrinky so zrkadlami, ktoré odrážajú zakrivenie stropu, alebo namontovať sklenený sprchovací kút, ktorý púšťa dnu svetlo. Kombinujte rôzne prvky a štýly. Veď sošky, ozdoby, lampáše či nástenné dekorácie nemusíte aplikovať len vo zvyšku bytu alebo domu. Vyskúšajte bronzové rúry alebo drevený obklad ako zo stodoly. Veľa spraví aj dlažba do kúpelne. Biele dlaždice urobia kúpeľňu jasnou, zatiaľ čo farebné podlahy pôsobia kontrastne.

Malá kúpeľňa v podkroví: ako vyriešiť túto výzvu?

Nemusíte mať pocit, že treba za každú cenu dodržiavať pravidlá. Obzvlášť to neplatí pri menších miestnostiach. Malý priestor je zvyčajne vymaľovaný bielou farbou a armatúry sú ľahké, aby vytvorili ilúziu priestoru. Aj keď to funguje vynikajúco, môžete urobiť presný opak. Steny natrite tmavosivou farbou a armatúry laďte v odtieňoch stredne lesných drevín. K nim sa hodí napríklad svetlá mramorová doska. 

Vďaka odvážnym farebným kombináciám sa aj v malej miestnosti budete cítiť ako v útulnom brlohu. Výrazná farebná schéma vyzerá moderne a pomocou obkladov môžete vytvárať kontrastné čiary a uhly. Ak sa vám to zdá byť príliš odvážne, ponechajte steny a svietidlá svetlé, len na jednej stene zvoľte výraznú farbu alebo veselú tapetu.

Moderné kúpeľne s tehlovou stenou

Ak vás láka vidiecky štýl, tehlová stena ho môže krásne naplniť. Tehla vyvoláva pocit tepla a rodinnej pohody. Ideálne je, ak je priznaná na originálnej pôvodnej stene. Avšak tehlový efekt môžete docieliť aj pomocou obkladačiek. Dokonca existuje množstvo odtieňov, nemusí ísť iba o typickú oranžovú farbu. Tehlová stena sa následne dobre kombinuje s drevenými doplnkami.

Podkrovná kúpeľňa: 8 rád a nápadov, na čo si dávať pozor

Podkrovná kúpeľňa je výzvou pre každého. My však máme pre vás zopár užitočných rád, na čo by ste nemali pri zariaďovaní podkrovnej kúpeľne zabudnúť.

  • Jedným z významných problémov podkrovných kúpeľní je kúrenie a vetranie. Aby ste zabránili hromadeniu vlhkosti, budete potrebovať odsávací ventilátor. Pred namontovaním kúpeľne je nevyhnutné nainštalovať účinnú izoláciu. 
  • Vyhrievaný vešiak na uteráky dostatočne zahreje menšie priestory, ale väčšej kúpeľni prospeje podlahové kúrenie.
  • Vytvorenie falošnej steny môže poskytnúť ďalší úložný priestor a skryť všetky nevzhľadné rúry. Budete mať zapustené police a šikovné úložné riešenia.
  • Strešné okná sú vynikajúcim spôsobom, ako vniesť do podkrovnej kúpeľne viac svetla. Taktiež dodajú priestoru vzácne centimetre navyše a vytvoria pôvabný prvok. Nezabudnite ani na osvetlenie kúpeľne.
  • Podkrovná kúpeľňa bude trámy a stropy značne zaťažovať. Uistite sa, že je váš dom na to konštrukčne vhodný.
  • Ak sa podkrovie otvára na strešnú terasu a priestor to umožňuje, prečo si nenainštalovať vírivku? Ak na to miesto nie je, skúste radšej zavesiť malú hojdaciu sieť.
  • Luxusne vyzerajúcu kúpeľňu dosiahnete tým, že správne využijete nepravidelnosti strechy – napríklad nastavením sprchy do stredu celej kompozície. 
  • A čo tak drevená kúpeľňa? Ak ju nechcete celú z dreva, zvoľte šikovné dekoračné panely napodobňujúce drevo. 

Podkrovná kúpeľňa má mnohé výhody, ktoré môžete využiť vo svoj prospech. Jednou z tých hlavných je jej nezameniteľne útulná a intímna atmosféra. Využite bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!