Biela kúpeľňa s doplnkami

Navodzuje vám biela kúpeľňa pocit pokoja a harmónie? Potom je to cesta, ktorou by ste sa mali vydať, ak hľadáte zariadenie kúpeľne v súlade s vašimi preferenciami. Preneste vašu osobnosť a štýl bývania aj do kúpeľne! Aby sa mohla premeniť táto miestnosť na kúpeľňu snov, postačí zopár inšpirácií, ktorými vás radi prevedieme. Biela kúpeľňa predstavuje čistotu a moderný nadčasový štýl, ktorý sa dá ľahko kombinovať. Aj biele doplnky do kúpeľne vnesú čaro a premenia ju na oázu relaxu. 

Biela kúpeľňa a ako ju kombinovať

Snáď tou najväčšou výhodou je, že biela farba na stenu, dlažba do kúpeľne či sanita v bielej farbe sa veľmi dobre kombinuje so všetkými odtieňmi a doplnkami. Môžete sa rozhodnúť prakticky pre akýkoľvek dizajn, či už je to škandinávsky štýl, industriálny štýl alebo rustikálne zariadenie. Čokoľvek bude ladiť s bielou a nikdy nevyjde z módy. Absolútne famózne pôsobí čierna farba poličiek alebo čierna dlažba v kombinácii s bielou a to a akomkoľvek pomere. 

Nebojte sa byť odvážni a pusťte sa do renovácie. Ten pocit, ktorý dosiahnete vďaka novému dizajnu kúpeľne, je na nezaplatenie. Rekonštrukcia kúpeľne, prípadne len výmena jej hlavných súčastí môže priniesť v budúcnosti nečakaný výsledok.

Rôzne materiály v bielej kúpeľni

Biela kuchyňa podnecuje nápady. Vďaka materiálom môžete vytvoriť skutočne luxusný priestor. Elegantná a jemná biela farba sa bežne spája s pokojom a pozitívnym nábojom. Reprezentuje čistotu, nevinnosť, nádej a dokonalosť. Práve preto môže byť luxusná kúpeľňa úplne ľahko realizovateľná. Všeobecne biela farba či biela farba na stenu je práve to, čo dodá vašej súkromnej oáze príjemný vzhľad.

Biela kúpeľňa a drevo

Drevená kúpeľňa alebo doplnky z dreva navodia teplo a ten správny pocit uvoľnenia. Popularita prírodných farieb, známych ako zemité odtiene, pretrváva už dlho nielen v interiérovom dizajne. Trend použiť drevo je stále v móde. Napríklad, podkrovná kúpeľňa bude pôsobiť s dreveným obkladom na stenách útulne, ak ju doplníte bielymi prvkami. 

Drevo sa hodí aj k palete tlmených farieb, sústredených okolo hnedých, béžových a tmavozelených odtieňov. Zahŕňa jasnú zelenú a jemne žltú farbu, ktorá nasleduje trend prírodných tónov. V takejto miestnosti rozhodne nevynechajte ani kvety do kúpeľne, ak máte k dispozícii dostatok miesta. 

Mramor v bielej kúpeľni

Moderné kúpeľne využívajú nielen drevo, ale aj kameň a mramor. Môžete zvoliť kamennú stenu v kombinácii s presklenými stenami, ktoré dotvárajú celkový vzhľad originálneho štýlu. Prírodné materiály vďaka rôznorodým a nenápadným štruktúram narúšajú jednotvárnosť aranžmánu. Aj obyčajné a jednoduché doplnky do kúpeľne sa budú zdať vizuálne silnejšie, vďaka bielym mramorovým podlahám a stenám. Mramor bude vždy in.

Kovové prvky v bielej kúpeľni

Ak máte radi čistotu a jasnosť iba bielej farby, doplniť ju môžete vďaka nápadnejším kovovým prvkom. Tie sa dajú aplikovať na vodovodné batérie, sprchové hlavice, či stojany na uteráky. Kúpeľňa s vaňou bude vynikať, ak samostatne stojacej vani doprajete luxusnejšie kovové mosadzné nožičky. Vyrovnanie belosti týchto detailov s dokonale vybranými kamennými dlaždicami sa okamžite prejaví vo vizuálnom štýle.

Biela kúpeľňa a tehlové doplnky

Niekedy môže čistá biela pôsobiť až príliš oslnivo. Tehlové steny, betónové stropy a drevené prvky u sú trendovým spôsobom, ako túto jasnosť mierne stlmiť. Do kúpeľne prinesú inú farbu vďaka vizuálnej stránke a textúre. Tehly nemusia byť iba v oranžovej farbe. Na výber máte paletu od sivého betónu, cez teplé žlté farby až po oranžovočervenú farbu klasických tehlových múrov, a všetky budú vyzerať famózne. Nezabudnite ani na osvetlenie kúpeľne.

Výhody kúpeľne v bielej farbe

V moderných domoch a bytoch sa kúpeľne čoraz viac orientujú na neutrálnu farebnú paletu, ktorá je inšpirovaná jednoduchosťou. Biela kúpeľňa kraľuje na prvých priečkach hitparády obľúbenosti. V skutočnosti monochromatická biela kúpeľňa je stále viac a viac populárnejšia, pretože dnes sa už dizajnéri dokážu inšpirovať vďaka nespočetnému množstvu kombinácií štýlov. Biela farba je jednoducho vďačnou voľbou pre každého. Nezabudnite však nato, že musí byť stále čistá. Máme pre vás aj užitočné tipy na upratovanie.

Čo na podlahu v bielej kúpeľni?

Závisí to od toho, aký dizajnérsky štýl preferujete. K rustikálnej kúpeľni sa hodí na podlahu tmavšie drevo s textúrou, k modernej zasa zaujímavá dlažba so vzorom. V bielej kúpeľni sa nemusíte báť farieb. Práve tie vám prinesú radosť do interiéru. Pokojne zvoľte dlážku s pastelovou ružovou, mätovou a modrou farbou. Rovnako hodiť sa bude aj palubovka alebo liaty betón. Do pozornosti vám dávame aj čistenie dlažby, na čo by ste nemali pozabudnúť, ak má podlaha vyzerať stále pekne a novo.

Biela kúpeľňa: ktorý štýl bývania je najlepší?

Interiér by mal odzrkadľovať váš vlastný vkus a rešpektovať vaše potreby. V súlade s touto myšlienkou by ste sa nemali báť experimentovať a porušiť nejaké zaužívané konvencie, ak sa vám daný prvok skutočne páči. Vtedy naplníte svoju víziu. 

Kúpeľňa v škandinávskom štýle

Ak hľadáte severskú jednoduchosť, biela je farba, ktorá rozhodne funguje. Takmer každá farba a štýl bývania sa dá bez väčšej námahy kombinovať s bielou. Napriek tomu existuje zopár farieb, ktoré sú populárnejšie ako všetky ostatné. Ide najmä o béžovú, sivú alebo modrú.

Škandinávsky štýl modrobielej kúpeľne je svieži a uvoľnený. Niektoré odtiene modrej prechádzajú aj do chladnej zelenej, často kombinovanej s drevinami typu jaseň, borovica alebo breza. Zeleň dodáva miestnosti potrebnú energiu a drevo zasa teplo. Všestrannosť modrej, zelenej a neutrálnosť bielej farby zaisťujú, že táto farebná kombinácia je neuveriteľne prispôsobivá pre tento štýl bývania.

Kontrastná kombinácia bielej a čiernej

Pri kombinácii bielej a čiernej sa budete cítiť ako v hoteli na relaxačnom pobyte, pretože je luxusná a lákavá. Čierna v kúpeľni bude stále štýlová. Dôvod je veľmi jednoduchý – je skrátka elegantná. Čierna farba je perfektnou voľbou pre väčší priestor. V menších miestnostiach je lepšie sústrediť sa radšej na čierne akcenty v podobe doplnkov do sprchy, umývadiel, armatúr a políc. Čiernobiela kúpeľňa predstavuje luxus, štýl a noblesu. 

Industriálny štýl kúpeľne

Priemyselný vzhľad v kúpeľni osloví milovníkov minimalizmu a moderného riešenia. Môžete si dokonca vyskúšať odtiene béžovej a sivej, a tým dosiahnete temperamentnú kúpeľňu. Táto farebná kombinácia vyzerá dobre v modernej a minimalistickej kúpeľni, a tiež aj pri vidieckom štýle. Občas môže dobre fungovať aj v rustikálnych kúpeľniach, a tiež pri stredomorskom štýle. Sivá a biela je ale farebná kombinácia, ktorá je výrazná a populárna.

Ktoré doplnky do kúpeľne oživia bielu kúpeľňu?

Elegantnosť a čistotu jednoduchej bielej kúpeľne doladia vhodné doplnky do kúpeľne. Pri dominantnej bielej farbe si rozhodne môžete dovoliť výstrednejšie dekorácie. Vyskúšajte napríklad nápadné obrazy s umeleckými rámami, zavesenými na stene. Aj dizajnové zrkadlá hovoria veľa o vašej kúpeľni a vkuse. A potom sú tu aj drobné detaily ako dávkovače mydla, držiaky na zubné kefky a uteráky, plávajúce poličky, sviečky či kúpeľňové predložky. 

Biela kúpeľňa je symbolom čistoty. Vyváženie pomocou tmavších tónov a dokonca aj zelene vám môže pomôcť, aby pôsobila luxusne, elegantne a nikdy nie nudne.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!