Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderná biela kúpeľňa

Navodzuje vám biela kúpeľňa pocit pokoja a harmónie? Potom je to cesta, ktorou by ste sa mali vydať, ak hľadáte zariadenie kúpeľne v súlade s vašimi preferenciami. Preneste vašu osobnosť a štýl bývania aj do kúpeľne! Aby sa mohla premeniť táto miestnosť na kúpeľňu snov, postačí zopár inšpirácií, ktorými vás radi prevedieme. Biela kúpeľňa predstavuje čistotu a moderný nadčasový štýl, ktorý sa dá ľahko kombinovať. Aj biele doplnky do kúpeľne vnesú čaro a premenia ju na oázu relaxu. 

Najlepšie farby pre vašu bielu kúpeľňu

Snáď tou najväčšou výhodou je, že biela farba na stenu, dlažba do kúpeľne či sanita v bielej farbe sa veľmi dobre kombinuje so všetkými odtieňmi a doplnkami. Môžete sa rozhodnúť prakticky pre akýkoľvek dizajn, či už je to škandinávsky štýl, industriálny štýl alebo rustikálne zariadenie. Čokoľvek bude ladiť s bielou a nikdy nevyjde z módy.

Výhody kúpeľne v bielej farbe

V moderných domoch a bytoch sa kúpeľne čoraz viac orientujú na neutrálnu farebnú paletu, ktorá je inšpirovaná jednoduchosťou. Tieto sú podľa nás najbežnejšie výhody bielej farby v kúpeľni:

 • Biela pôsobí priestorovo a dodáva kúpeľni priestranný pocit, je ideálna do malej kúpeľne.
 • Biela sa hodí ku každému štýlu, od vidieckych či romantických až po škandinávske či moderné. Viac o rôznych štýloch si môžete prečítať neskôr v tomto článku.
 • V dobrej kombinácii môže biela poskytnúť luxusný alebo šik vzhľad.
 • Biela je neutrálna a môže poskytnúť pokojný základ v každej kúpeľni.

Tieto farby sú najviac trendy v kúpeľni

 1. Šedá a biela v kúpeľni: Môžete vyskúšať aj odtiene béžovej a šedej v kombinácii s hnedo-šedou čím vytvoríte elegantný priestor. Táto kombinácia vyzerá dobre v modernej, minimalistickej kúpeľni, ale aj vo vidieckej kúpeľni.
 2. Čierna v kúpeľni: Absolútne famózne pôsobí čierna farba poličiek alebo čierna dlažba v kombinácii s bielou a to v akomkoľvek pomere. 
 3. Modrá v kúpeľni: Táto kombinácia je najmä vhodná pre menšie kúpeľne. Ak je vaša kúpeľňa z veľkej časti v bielej farbe, najlepším riešením je pridať modré akcenty. Existujú rôzne odtiene modrej, ale najtypickejšia v kúpeľni je hlboká a žiarivá modrá.
 4. Zelená v kúpeľni: Zelená je upokojujúca farba a preto je to skvelá voľba pre kúpeľne. Tak ako pri modrej, tak aj tu existujú rôzne odtiene zelenej, od smaragdovej po šalviovú, ktoré môžu poskytnúť chvíľu relaxu predtým, ako začnete svoj deň alebo keď sa pripravíte na spánok.

Biela farba je jednoducho vďačnou voľbou pre každého. Nezabudnite však nato, že musí byť stále čistá. Máme pre vás aj užitočné tipy na upratovanie.

Biela kúpeľňa: 4 obľúbené materiály v bielej kúpeľni

Biela kúpeľňa podnecuje nápady a vďaka materiálom môžete vytvoriť skutočne luxusný priestor. Elegantná a jemná biela farba sa bežne spája s pokojom a pozitívnym nábojom. Reprezentuje čistotu, nevinnosť, nádej a dokonalosť. Práve preto môže byť luxusná kúpeľňa úplne ľahko realizovateľná s rôznymi druhmi matierálov, pozrite sa na naše obľúbené!

1. Biela kúpeľňa a drevo

Drevená kúpeľňa alebo doplnky z dreva navodia teplo a ten správny pocit uvoľnenia. Popularita prírodných farieb, známych ako zemité odtiene, pretrváva už dlho nielen v interiérovom dizajne. Trend použiť drevo je stále v móde. Napríklad, podkrovná kúpeľňa bude pôsobiť s dreveným obkladom na stenách útulne, ak ju doplníte bielymi prvkami. 

Drevo sa hodí aj k palete tlmených farieb, sústredených okolo hnedých, béžových a tmavozelených odtieňov. Zahŕňa jasnú zelenú a jemne žltú farbu, ktorá nasleduje trend prírodných tónov. V takejto miestnosti rozhodne nevynechajte ani kvety do kúpeľne, ak máte k dispozícii dostatok miesta. 

2. Mramor v bielej kúpeľni

Moderné kúpeľne využívajú nielen drevo, ale aj kameň a mramor. Môžete zvoliť umelý kameň na stenu v kombinácii s presklenými stenami, ktoré dotvárajú celkový vzhľad originálneho štýlu. Prírodné materiály vďaka rôznorodým a nenápadným štruktúram narúšajú jednotvárnosť aranžmánu. Aj obyčajné a jednoduché doplnky do kúpeľne sa budú zdať vizuálne silnejšie, vďaka bielym mramorovým podlahám a stenám.

3. Kovové prvky v bielej kúpeľni

Ak máte radi čistotu a jasnosť iba bielej farby, doplniť ju môžete vďaka nápadnejším kovovým prvkom. Kov môžete aplikovať na vodovodné batérie, sprchové hlavice, či stojany na uteráky. Kúpeľňa s vaňou bude vynikať, ak samostatne stojacej vani doprajete luxusnejšie kovové mosadzné nožičky. Vyrovnanie belosti týchto detailov s dokonale vybranými kamennými dlaždicami sa okamžite prejaví vo vizuálnom štýle.

4. Biela kúpeľňa a tehlové doplnky

Niekedy môže čistá biela pôsobiť až príliš oslnivo. Tehlové steny, betónové stropy a drevené prvky u sú trendovým spôsobom, ako túto jasnosť mierne stlmiť. Do kúpeľne prinesú inú farbu vďaka vizuálnej stránke a textúre. Tehly nemusia byť iba v oranžovej farbe. Na výber máte paletu od sivého betónu, cez teplé žlté farby až po oranžovočervenú farbu klasických tehlových múrov, a všetky budú vyzerať famózne. Nezabudnite ani na osvetlenie kúpeľne.

Biela kúpeľňa: ktorý štýl bývania je najlepší?

Interiér by mal odzrkadľovať váš vlastný vkus a rešpektovať vaše potreby. V súlade s touto myšlienkou by ste sa nemali báť experimentovať a porušiť nejaké zaužívané konvencie, ak sa vám daný prvok skutočne páči. Vtedy naplníte svoju víziu. 

1. Kúpeľňa v škandinávskom štýle

Ak hľadáte severskú jednoduchosť, biela je farba, ktorá rozhodne funguje. Takmer každá farba a štýl bývania sa dá bez väčšej námahy kombinovať s bielou. Napriek tomu existuje zopár farieb, ktoré sú populárnejšie ako všetky ostatné. Ide najmä o béžovú, sivú alebo modrú.

Škandinávsky štýl modrobielej kúpeľne je svieži a uvoľnený. Niektoré odtiene modrej prechádzajú aj do chladnej zelenej, často kombinovanej s drevinami typu jaseň, borovica alebo breza. Zeleň dodáva miestnosti potrebnú energiu a drevo zasa teplo. Všestrannosť modrej, zelenej a neutrálnosť bielej farby zaisťujú, že táto farebná kombinácia je neuveriteľne prispôsobivá pre tento štýl.

2. Vidiecka kúpeľňa

Vidiecka kúpeľňa je predovšetkým o atmosfére a prirodzenej elegancii. Základom je tu vždy biela, ale dá sa veľmi dobre kombinovať s nábytkom vyrobeným napríklad z dreva v jeho prírodnej farbe alebo maľovaným nábytkom v pastelových farbách. Krásne kvety či rastliny robia vidiecku kúpeľňu veľmi atraktívnou a zdôrazňujú prirodzenú atmosféru.

3. Moderná kúpeľňa

Moderné kúpeľne sú tvorené kombináciou hladkých a lesklých povrchov. Hladká dlažba do kúpeľne alebo liata podlaha v bielej farbe v kombinácii s elegantným nábytkom a doplnkami z vysoko lesklých materiálov. Pre moderný vzhľad sa biela často kombinuje s čiernou a sivou. Môžete si tiež vybrať žltú pre čistý kontrastný vzhľad tým, že si vyberiete kúpeľňu v čiernej a bielej farbe.

4. Industriálny štýl kúpeľne

Priemyselný vzhľad v kúpeľni osloví milovníkov minimalizmu a moderného riešenia. Môžete si dokonca vyskúšať odtiene béžovej a sivej, a tým dosiahnete temperamentnú kúpeľňu. Táto farebná kombinácia vyzerá dobre v modernej a minimalistickej kúpeľni, a tiež aj pri vidieckom štýle. Občas môže dobre fungovať aj v rustikálnych kúpeľniach, a tiež pri stredomorskom štýle. Sivá a biela je ale farebná kombinácia, ktorá je výrazná a populárna.

Ktoré doplnky do kúpeľne oživia bielu kúpeľňu?

Elegantnosť a čistotu jednoduchej bielej kúpeľne doladia vhodné doplnky do kúpeľne. Pri dominantnej bielej farbe si rozhodne môžete dovoliť výstrednejšie dekorácie. Vyskúšajte napríklad:

 • nápadné obrazy s umeleckými rámami, zavesenými na stene.
 • dizajnové zrkadlá
 • dávkovače mydla
 • držiaky na zubné kefky a uteráky
 • plávajúce poličky
 • sviečky
 • kúpeľňové predložky

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!