Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Moderné kúpeľne v byte

Či už sa chystáte zariadiť byt alebo dom, nemali by ste zabudnúť aj na oddychové zóny. Takými sú miesta relaxu, napríklad aj nové moderné kúpeľne. Možno vás čaká rekonštrukcia kúpeľne alebo staviate všetko nanovo od základov, tak či onak by ste pri tom mali myslieť na celkový štýl bývania. Moderné kúpeľne odrážajú váš životný štýl, idú s dobou dopredu a často kombinujú aj netradičné prvky. Znakom moderného štýlu sú aj vhodné doplnky do kúpeľne. Poďte sa inšpirovať, ako vyzerá možno tá vaša kúpeľňa snov!

Moderné kúpeľne podľa najnovších trendov

Bytoví dizajnéri sa zhodujú, že moderné kúpeľne sa vyznačujú najmä použitím súčasných materiálov. Okrem nich zaváži aj moderné osvetlenie kúpeľne alebo zariadenie kúpeľne, ktoré má často prívlastok futuristické. Netrebe zabúdať ani na šikovné vychytávky modernej doby, ako sú smart zariadenia a rôzne užitočné funkcie, ktoré uľahčujú a spríjemňujú život. 

Kúpeľňa je jedným z miest, kde môžete skutočne prejaviť zmysel pre štýl a estetiku. Vďaka toľkým možnostiam obkladov, osvetlenia a vodovodných batérií máte šancu vytvoriť si vysnívanú modernú kúpeľňu. Stále viac rastie popularita čiernych kohútikov a čiernych rámov na sprchových kútoch, ako aj zlatých prvkov či mosadze, a to v celej kúpeľni. Zatiaľ čo monochromatický vzhľad suverénne kraľuje na prvých priečkach rebríčkov v obľúbenosti, konečne kde-tu vidno aj iné farby.

Zariadenie kúpeľne

Veľa na dojme spraví dlažba do kúpeľne. Tá púta veľmi veľkú časť pozornosti, zrak väčšinou padne vždy na zem. Môžete zvoliť dlažbu s vysokým leskom, leštený betón s industriálnym efektom alebo palubovku z drahého dreva. Najnovším trendom je aj podlaha z kovových dlaždíc, ktorá sa však nemusí páčiť každému. Pôsobí trochu chladne, ale zároveň mimoriadne moderne. Buďte odvážni! Nie je dôvod, prečo by ste sa mali zdráhať aplikovať do vašej novej kúpeľne niečo extra. Ak sa budete držať neutrálnej palety, vytvoríte krásny jemný efekt. Zvoľte napríklad hlbokú čiernu mramorovú stenu a stanovte si jediný bod ostrého protipólu s jedným farebným akcentom.

Farby do kúpeľne

Biely základ prispieva k svetlej kúpeľni. Vaňa na podstavci, závesné umývadlo a sprchová lavica prepožičajú vášmu priestoru trendový vzhľad. Nenápadné lampy osvietia celú miestnosť. Čierna farba a výrazná stena naplní miestnosť drámou. Zapustené police skryjú toaletné potreby a náhradné uteráky. Nebojte sa kontrastov, dodávajú na štýle.

Ak máte radi doma teplo, hnedé obklady stien vnesú do kúpeľne domácu atmosféru. Sklenený panel, skrinky bez rúčok a štvorcové zrkadlá dodajú vášmu priestoru moderné kúzlo. Skvelým spôsobom, ako získať rozmanitosť, je použitie textúry ako kontrastný bod.

Sivá a antracitová farba sa často označuje za mužskú a chladnú farbu. Ale ak k nej dodáte teplý odtieň hnedej alebo béžovej, prípadne naaranžujete modernú vázu s kvetmi, hneď vyrovnáte mužskú a ženskú energiu v danom priestore. 

Teplé neutrálne tóny v kombinácii s čiernou pôsobia nádherne a vytvárajú rozprávkový vzhľad nového tisícročia. Mosadz dodáva kúpeľni nádych luxusu a vzbudzuje sofistikovaný dojem. Mosadz funguje výborne aj v kombinácii s tmavými farbami, vďaka čomu môže skutočne vyniknúť jedinečný štýl.

Pastelové farby, najmä ružové obklady stien sú hravé a vytvárajú skvelý efekt v krásnej ženskej kúpeľni. V kombinácii so vzorovanými modrými podlahovými dlaždicami bude celkový dojem vyrovnaný a moderný. 

Luxusná kúpeľňa vs drevená kúpeľňa

Luxusná kúpeľňa sa môže pýšiť drahými materiálmi. Stenu namaľujte výraznou farbou a do rohu umiestnite priestrannú sprchu. Môžete ju obložiť hrubými kamennými tehlami, aby získala mierne rustikálny nádych. Drevená kúpeľňa s mahagónovým alebo tíkovým drevom bude navodzovať dojem, akoby bola vyrobená na objednávku pre špičkový hotel. Použite čokoľvek od zlatých tapisérií cez mramor až po rohovú vaňu z prírodného kameňa. Všetko bude naznačovať luxus. 

Drevo a luxus sa už dávno dobre dopĺňali. Kvalitný kus dreva podčiarkne výnimočnosť priestoru a nemusí pôsobiť rustikálne. Ak napríklad na stenu zavesíte plávajúcu skrinku a rám zrkadla zo surového dreva, dosiahnete efekt honosnosti. Vyrovnáte chladné prvky, zatiaľ čo kvety do kúpeľne vytvoria v kúpeľni prírodný dojem. Aj nedokončený drevený strop či nedokonalá podlaha dostanú do interiéru teplo.

Moderné kúpeľne: doplnky

Medzi najmodernejšie doplnky do kúpeľne patria ušľachtilé kovy a drahé odolné tvrdé drevo.  Leštené a štruktúrované betónové steny vnesú častokrát do kúpeľne mužskú atmosféru. Detaily z nehrdzavejúcej ocele podčiarknu priemyselnú estetiku. Nástenné umývadlo a toaleta bez nádrže môžu dodať pocit jednoduchosti. Aj sklenený sprchovací panel, okná a zrkadlá pôsobia v priestore vzdušne. 

Živé izbové rastliny osviežujú miestnosť a dodávajú jej vitalitu. Bezrámové aj mozaikové zrkadlá s dlaždicami vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru. Úzke dlaždice, umiestnené vertikálne, vytvárajú iný vzhľad a fungujú tak dobre aj s dlhými zrkadlami – oba tieto produkty sú obrovským trendom. Vyskúšajte tento efekt aj vo vašej kúpeľni!

Aké kritériá musí spĺňať kúpeľňa snov?

Pre mnohých je predstava o dokonalom priestore na relax práve kúpeľňa s vaňou. Sivá a zlatá vytvárajú štýlový moderný vzhľad. Napríklad, sivé šesťuholníkové dlaždice fungujú perfektne v kombinácii s väčšími dlaždicami na stene. K tomu sa hodia zlaté doplnky, ktoré dodávajú skutočne moderný vzhľad a môžete ich aplikovať na vodovodné batérie alebo úchytky. Samostatne stojace vane sú stále populárne a zvoliť môžete aj zakrivený tvar, ktorý sa dokonale hodí k modernému štýlu kúpeľne. 

Moderné kúpeľne vyžarujú jednoduchosť. Kľúčové je venovať osobitnú pozornosť povrchom, povrchovým úpravám a kvalite každého prvku, ako aj skúmať, ako dobre zapadajú do celého štýlu. Minimalistický štýl a moderný dizajn kúpeľne idú jednoducho ruka v ruke. Od najväčších kúpeľní po najmenšie bude váš moderný štýl najlepšie ladiť, keď vezmete do úvahy umiestnenie každého prvku, aby ste zachovali zmysel pre rovnováhu a proporcionalitu.

Rekonštrukcia kúpeľne: ako vytvoriť moderné kúpeľne?

Častým dôvodom na prerábku je malá kúpeľňa, ktorá potrebuje nový vzhľad, aby pôsobila súčasnejšie, priestrannejšie a príjemnejšie. Rekonštrukcia kúpeľne obnáša dôkladné plánovanie a predovšetkým premyslenie všetkých detailov. Určite si vopred definujte štýl, v ktorom chcete vašu kúpeľnu zariadiť. Priemyselný vzhľad je stále populárny a kúpeľňa je skvelým miestom pre skutočne moderné prvky industriálneho charakteru. Krásne ich môžete doplniť teplými farbami doplnkov.

Prečo nevytvoriť otvorený a upokojujúci priestor, kde máte čas na odpočinok? Ak máte obmedzený rozpočet, začnite vždy výmenou sanity, dlažbou a obkladačkami. Napríklad, mozaikovými dlaždicami môžete pokryť vstavané výklenky a rohovú sprchovú stenu a dosiahnete okamžitý moderný efekt. Doplňte to napríklad marockými lampiónmi a máte svoju modernú kúpeľňu raz-dva vybavenú. Doplnky do kúpeľne kupujte až nakoniec, keď bude hrubá práca dokončená, aby sa vám nestalo, že miniete celý rozpočet vopred. 

Ak si rekonštrukciu vyžaduje napríklad podkrovná kúpeľňa, dajte si plán nakresliť bytovému dizajnérovi alebo architektovi. Pod šikmú stenu sa dajú vymyslieť nápadité riešenia, ktoré vám nielenže šetria miesto, ale vyplnia nepopulárne časti a zvýraznia tie správne krivky. Bez ohľadu na veľkosť vašej kúpeľne ju môžete zmeniť na modernú oázu pre dokonalý relax. Ak máte na renováciu väčší rozpočet, môže sa vám oplatiť začleniť kúpeľňu do spálne. 

Kúpeľne v modernom štýle spravidla zahŕňajú čisté línie, základné farby, prírodné materiály a geometrické vzory. Nie je prekvapením, že vyžarujú nezameniteľné čaro. Zaregistrujte sa zdarma na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!