Zariadenie luxusnej kúpeľni

Aj obyčajné zariadenie kúpeľne môže pôsobiť honosne, ak zvolíte tie správne elementy. Luxusná kúpeľňa nemusí byť hneď symbolom drahej alebo prepychovej miestnosti. Luxus vyžarujú skôr materiály, interiérové farby a doplnky do kúpeľne. Či už je to veľká vaňa s leštenými striebornými batériami alebo dlažba do kúpeľne z talianskeho mramoru, všetko môže pôsobiť okázalo a dekadentne. Vaša luxusná kúpeľňa sa vďaka ohromujúcemu štýlu stane stredobodom pozornosti, kde budete chcieť tráviť čo najviac svojho času. Inšpirujte sa!

Naplánujte si dokonalú novú luxusnú kúpeľňu  

Ako by mala vyzerať vaša kúpeľňa snov? Pred samotnou rekonštrukciou alebo výstavbou novej kúpeľne si spravte prehľad, aký štýl bývania sa vám páči a aký by zodpovedal vašim ideálom. Vyzerá váš sen ako priestranná podkrovná kúpeľňa alebo je to skôr malá minimalistická nenápadná miestnosť s luxusným drevom z Bali? Definujte svoje priority a potom začnite plánovať. Začať môžete napríklad vaňou.  

Luxusná kúpeľňa: sprcha alebo vaňa?

Pri tejto téme vždy veľmi zaváži, koľko priestoru máte k dispozícii. Ak je vaša kúpeľňa dostatočne veľká a má pravidelný tvar, pokojne do nej umiestnite vaňu, prípadne môže to byť aj rohová vírivka. Kúpeľňa s vaňou priam pozýva zažiť príjemné chvíle relaxu ako v spa. Možno sa vám zmestí do miestnosti aj sprchový kút, ktorý môže pozostávať iba zo sklenených tabúľ, čím opticky neodoberie z miestnosti žiadne miesto.  

Luxusné interiérové farby do kúpeľne

Určite sa nebudeme mýliť, ak vám budeme tvrdiť, že punc luxusu evokujú najmä ušľachtilé kovy. Najmä zlatá farba, alebo aj odtiene mosadze či medi, dodávajú priestoru výnimočnosť. Aplikovať ju môžete nielen na batérie a úchytky, ale aj na rôzne doplnky do kúpeľne. Na mysli máme napríklad kúsky umenia, sošky, vázy, kvetináče na zelené izbové rastliny, či svietidlá. Osvetlenie kúpeľne taktiež veľmi zaváži a z pôvodnej nenápadnej miestnosti sa stane luxusná kúpeľňa.

Ako si správne zvoliť dlažbu do kúpeľne

Tá správna dlažba do kúpeľne by mala súvisieť s celkovým štýlom, v ktorom je zariadená kúpeľňa. Drobný vzor sa vracia opäť do módy, rovnako ako aj čiernobiele retro kombinácie. Vďaka ohromujúcim detailom, ako sú napríklad perleťové obklady alebo bridlicové podlahy, dodáte vašej kúpeľni nezameniteľný štýl. Na zem môžete použiť aj teplé drevo, grafické dlaždice a doplniť to elegantným kovaním.

Luxusná kúpeľňa: Nájdite ten správny dizajn

Aj malá kúpeľňa môže pôsobiť luxusným dojmom. Stačí jej vrátiť ten správny šmrnc a hneď je z nej iná miestnosť. Či už ide o moderné kúpeľne alebo o rustikálne prvky či stredomorský štýl, vždy je prvoradý pocit, ktorý z vašej kúpeľne chcete mať. Dizajn dokáže absolútne zmeniť atmosféru a vyčarovať aj z nenápadnej miestnosti nádherné spa či oddychovú zónu.  

Čo urobí kúpeľňu luxusnou?

Vďaka luxusným materiálom, detailom na mieru, výraznému osvetleniu a veľkej dávke mosadze a mramoru dosiahnete zaručený efekt luxusu. Kvalitné kohútiky a povrchové úpravy, ktoré keď sa spoja s minimalistickými kúpeľňami, urobia dojem veľkoleposti. Vtedy aj malá kúpeľňa získa jedinečný charakter.

Uvoľnite svoje zmysly

Z pozemskej rannej rutiny sa stal úplne iný zážitok. Úroveň bežnej povinnosti sa zmenila na pôžitok. Luxusná kúpeľňa vám zaručí, že sa v nej budete cítiť uvoľnene a nebudete z nej chcieť ani odísť. Vnímajte váš priestor ako prostriedok na intenzívne pocity, vnímajte zrakom, hmatom, sluchom aj čuchom.  

Luxusná kúpeľňa – luxusné sprchy

Hľadáte štýlové nápady do sprchovacích priestorov? Vylepšite luxus v kúpeľni špeciálnym priestorom pre sprchu. Väčšie sprchové kúty sú teraz veľkým trendom, pretože pomáhajú vytvárať požadovaný výnimočný pocit zo sprchovania. Existuje množstvo rôznych tvarov dlaždíc do sprchy, z ktorých si môžete vybrať a vytvoriť skutočne pôsobivú zadnú stenu sprchy, ako napríklad rybie šupiny s ryhou, štýl šesťuholníka, štvorlístok a iné.  

Hľadáte sprchovací kút, ale máte obmedzený priestor? Pre elegantnú posuvnú alternatívu sa vzdajte dverí, ktoré sa otvárajú smerom von. Inšpirujte sa úžasnými nápadmi na sprchovacie kúty a naštartujte svoj dizajnérsky projekt. Dvere sa môžu posúvať alebo skladať.

Voľne stojace vane

Typickým znakom luxusnej kúpeľne je voľne stojaca vaňa a z nej ohromujúci výhľad von oknom. Nie vždy sa však stretnú tieto dva pôsobivé elementy v jednej miestnosti. Ústredným bodom a umeleckým prvkom v luxusnej kúpeľni je samotná vaňa, ktorá môže mať napríklad tvar škrupinky alebo mušle. Zaguľatené tvary zjemňujú pravouhlé miestnosti a vnášajú do interiéru pokoj a harmóniu. Relaxujte v takejto ohromnej vani, ktorá kopíruje krivky vášho tela.

Luxusná kúpeľňa s vírivkou

Ak túžite po pocite ako z pravých kúpeľov a máte vo vašej kúpeľni dostatok miesta, zvoľte si vírivku. Ideálne by bolo, ak by sa vaša spálňa dala prepojiť s kúpeľnou. Riešením je napríklad elegantná murovaná priečka, ktorá by oddelila hlavnú spálňu od kúpeľne, no zároveň by bola dostatočne nablízku. Len si predstavte, aké skvelé by bolo ponoriť sa z postele rovno do príjemných bubliniek.

Moderné kúpeľne a ich prvky

Máte radi moderné kúpeľne? Buďte odvážni! Tmavé kúpeľne sú obrovským trendom. Zmiernite čiernu farbu s bielymi alebo teplými materiálmi, aby ste v miestnosti nemali pocit smútku, ale skôr elegancie a harmónie. Do moderných kúpeľní sa dostal aj betón a priniesol so sebou rastúci dopyt po mestských kúpeľniach inšpirovaných priemyslom. Nájdite rovnováhou medzi starým a novým a vytvoríte nadčasovú klasiku s modernými prvkami.

Luxusná kúpeľňa: inovatívny dizajn osvetlenia

Ak hľadáte niečo nadmieru elegantné, vyskúšajte zapustené osvetlenie, ktoré svieti spoza mramorových dlaždíc. Vtedy vyzerá čisto a uhladene. Pre niečo trochu eklektickejšie zvoľte farebné tienidlá, ktoré dodáva kúpeľni skôr atmosféru anglického vidieckeho domu. Osvetlenie kúpeľne môže zmeniť toho naozaj veľa. Máte tradičné nástenné zrkadlo? Osvetlite ho zhora alebo pomocou nástenných svietnikov na obidvoch stranách a dosiahnete tradičný vzhľad. Nástenné svietidlá s flitrovaným sklom dodajú priestoru retro atmosféru, zatiaľ čo osvetlenie zo žiarovky okolo zrkadla vytvorí efekt ako z hollywoodskych filmov.

Inteligentný dom a kúpeľňa

Čo by ste povedali na plochú obrazovku na niektorej zo stien kúpeľne? Láka vás pozerať film priamo z horúceho kúpeľa? Doprajte si takýto zdvojený pôžitok! Takmer všetky spotrebiče disponujú v dnešnej dobe smart funkciami. Do kúpeľne si môžete inštalovať aj krb alebo infračervenú saunu. Miestnosť tak premeníte na kúpele a wellness zónu, ktorá vám zaručí vytúžený oddych po náročných dňoch.

To najlepšie z najlepšieho: doplnky do luxusnej kúpeľne

Prinášame vám tie najnovšie trendy v kúpeľňovom dizajne. Inšpirujte sa aktuálnymi dizajnérskymi nápadmi, ktoré môžete použiť aj do vašej luxusnej kúpeľne:

  • Aplikujte do priestoru originálne lavice z maslovej kože, s vintage kobercom a moderným umením.
  • Vytvorte si spa salónik a cíťte sa ako na dovolenke v butik hoteli.
  • Použite mramor – obklady, dlažba, mramorové steny, výklenok pre toaletné potreby, umývadlo zo zeleného mramoru.
  • Existujúce okno nahraďte hlbšou verziou s dostatkom miesta na inštaláciu okenného sedadla.
  • Vneste do sprchy luxus pomocou zrkadlových panelov so vzorom a zabudovanou rímsou na sedenie.  
  • Klasický dizajn dosiahnete z mozaikových dlaždíc, jemných doplnkov a živých kvetov.
  • Severnú Afriku si do kúpeľne prinesiete vďaka tradičnej marockej leštenej omietke, ktorú krásne skombinujete s drevenou palubovkou.
  • Okamžitú veľkoleposť s trochou rebélie docielite vďaka stropným lustrom.  
Každý môže pod pojmom luxus vnímať niečo iné. Čaro luxusu dosiahnete predovšetkým vďaka kvalitným materiálom, doplnkom a štýlovému dizajnu. Zaregistrujte sa zdarma na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!